Jump to content
Sign in to follow this  
malaynux

Ahmad Idham Wat Cita

Recommended Posts

Idham wat hal pulak.. (IMPAK MAKSIMA-kerosakan pon maksima)

kali ni cita bab2 DRIF.. Lumba keta.. Rosak anak melaysia..

Idham xtau, yang mana filem mcm ni boleh membuatkan orang lain akan meniru..

Mat2 rempit/drif ni datang dari cita mcm TAXI, Tokyo Drif..bla..bla.. (huh)

Insaf2 la wahai karyawan Malaysai.. Buat la Filem yang mendatangkan kebaikan..

Cita Mat Idham

Wassalam

Edited by malayNUX

MALAYSIAn BOLEHHH!!!!

ahahahaha

takde efek sgt laa..melainkan mat rempit2 yang poyos tu mane mampu nak bli keter mahal2

MALAYSIAn BOLEHHH!!!!

ahahahaha

takde efek sgt laa..melainkan mat rempit2 yang poyos tu mane mampu nak bli keter mahal2

hahahaha.. dia upah sape bawak keter tu? mesti abih juta2 ni. ok la, malaysia dah brani wat citer2 gini. kalo letak hollywood sebagai standar memang la byk lagi kn blaja.

Hhaha..terbuka le skit.. :P

Jepon dan hollwood dah buat tak derang tak ceritakan moral2 yang teruk kan.

Cerita ni mengisahkan Mamat yang slow...skill tak cukup..tapi poyo ..dia ingat dia hebat..sama la cam cerita rempit dia dulu...apsal tak xpose pada skill rempit tu..?

Pelakon dia..tak best la..

Ada gak street racer yang baik2..tak semua akhlaknya teruk, jangan Idham wat citer drift paling menyimpang dah la..mesti ada bohsia keter..

tapi apsal kete dalam trailer tu slow? tak main effect ke ni..

Aku bukan nak citer pasal etika atau moral, cuma aku tak berapa yakin samada Idham buat citer cam gini sebab trend ke atau sebab nak buktikan something? Bukan apa, takut takde sambutan je. Malaysia memang boleh buat citer cam gini, kita memang ada kepakaran, cuma ongkosnya saja, kalau sanggup kuar lebih sket, boleh la. Tapi camne pulak dengan pulangan balik? Aku teringat citer Sumo-lah Afdlin, takut kang jadik cam gitu je. Citer sedap, tapi sayang...

ok la ada pembaharuan. asyik2 cerita chenta yang tah aper2. beza filem malaysia ngan filem luar, filem malaysia slalunya ada tonjolkan sifat-sifat yang baik. kalo pun kisah merempit or watever, mesti kemudiannya akan ditonjolkan pengajaran dari sikap tak baik tu. contoh cam cerita kl menjerit, mula2 nak kuar sumer cakap itu ini, bila da tgk, ok aper... memang realiti kehidupan camtu. then dia garapkan dan bagi solution. walaupun ader certain benda tak realistik, tapi masih leh diterima pakai kan...

so take it positive la gang. kalo kita tak sokong citer melayu, saper lagi nak sokong... bila terlalu banyak cerita luar yang masuk, korang bising naper FINAS asyik benarkan citer luar masuk, then skang bila pengarah filem melayu nak wat cerita yang memang diminati ramai (cam tokyo drif, fast and furios) korang plak kata itu ini... abis tu takkan nak wat citer bawang merah bawang putih, si tanggang, malim kundang, pak pandir sampai akhir hayat kita...

kalo derang rasa cerita camni tak sesuai ditonton oleh dak kecik, mesti derang akan labelkan 18PL ke 18 SX ke...

aper kata kita tgk dulu citer ni, then baru komen baik buruk dia... kalo memang sah tak sesuai.. takder pengajaran yang baik, baru kita tegur... bukan hentam...

only my 2cents

melainkan mat rempit2 yang poyos tu mane mampu nak bli keter mahal2

Ahahaha....kejam tul ayat nie, tp memang btul pun...

Give him a try dulu, biler dh kluar nnti, tgk yg original kt wayang , later critics

pengarah malaysia tahu cedok dan ambik kesempatan je kat luar. janji dapat dapat duit. :lol: ape2 pun try tengok dulu filem ni bagus ke tak bagus. kalu best sokong jelah tapi kalu boring komenlah cukup2. :lol:

p/s : macam pernah ku lihat kerete warne biru yang terlingkup tu tapi dimana yaa. :lol:

assalamualaikum...

serious aku ckp aku lebih senang tgk cita2 camni dr tgk cita cintun.. :) dan xde sebab dr filem camni punca segala mat rempit tu.. punca rempit dr 'adrenalin' diri seniri bukan filem (semata-mata)

kalu nk kira pon cita cintun tu bukannya baik sgt pon.. laki dtg rumah pompuan.. dating.. pegang2 :lol: pastu berpisah menangis.. aiseh lemah otak.. hehe

assalamualaikum...

serious aku ckp aku lebih senang tgk cita2 camni dr tgk cita cintun.. :) dan xde sebab dr filem camni punca segala mat rempit tu.. punca rempit dr 'adrenalin' diri seniri bukan filem (semata-mata)

kalu nk kira pon cita cintun tu bukannya baik sgt pon.. laki dtg rumah pompuan.. dating.. pegang2 :lol: pastu berpisah menangis.. aiseh lemah otak.. hehe

hahahha ops lupa wsalam... sambung gelak balik hahaha.. ya betul. cerita cinta ni kadang2 ader yg bagus.. contoh cam filem cinta, mokhsin. tapi kalo citer abg DYH, sorry to say la. kasi tiket free pun den taknak gi. huhuhu

rempit ni, kalo takder filem ahmad idham pun benda ni tetap ader. tetap berleluasa. idham cuma ambil peristiwa yg benar2 berlaku skang ni... so y dont we support our film... kata 50tahun merdeka

oh no...

aku x suka pelakon dia ..peace...

OffTopic :)

Nie Feng, ko dapat pic tu kat ner..ko snap sendiri kan aksi2 gymhana tu..kat ner tu..leh aku beritahu aku....

aku sendirilah tangkap gambar tu. mase ni pekan ade buat pertandingan drift dekat Pekan Fest. video die aku ade rekod jugak. bile tertengok sedutan filem impak meksima, aku pun teringat kat kerete biru tu. :D

oh no...

aku x suka pelakon dia ..peace...

Err...sape pelakon2 dia? Muka2 serupa ke?

Industry-wise, aku sokong cerita2 macam ni. Industri filem Malaysia perlukan cerita2 macam ni.

Moral-wise, kita tengoklah apa jadi kesan dari KL-Menjerit dengan Remp-it. Makin teruk. So, aku tak sokonglah kalau Ahmad Idham sekadar "cuba" untuk mendedah realiti hidup, tetapi dengan lemahnya "cuba" menginsafkan penonton.

Kalau nak compare Ahmad Idham dengan director atau producer lain, aku rasa dia ni antara yang bijak, bukan genius, tapi bijak.

Presumption aku ialah, kita tak perlukan cerita2 sosial begini. Tapi, yang tak "perlu" itu lah yang kita "mahu", baik atau buruk, soal kedua. Ye tak?

kite just tgu dan lihat jer.... sebab kita xtau jln cerita die..

pelakon utama?.. anak yusof haslam tue...

tapi ok arr leh tgk citer aksi dari tgk citer kuar ayak mata ja... huhuhu buat taik mate la aku jwbnyer...

hehehe jgn mrh :lol::P

haha...walaup ape pun, korang mesti ingat, cite2 macam ni mesti dier akan tonjolkan watak2 yg...

macam ner nak cakap. ganas la katekan,bukak baju nampak dade,pompuan nampak pusat,

macam2 la,senang kate gaya org akhir zaman.

takkan la citer macam ni nak tunjuk org alim2. so maner moralnyer???

alasan yg paling mudah suruh terime bende2 ni adalah "OPEN MINDED LA SIKIT"

baik tutup minded kalo sosial makin teruk.

aku boleh terime kalo citer yg bawa kebaikan, tapi kalo cite yg turut diselitkan keburukan, kononnye

nak tunjukkan ni realiti org malaysia, lebih2 lg org melayu,

tak tau la nak cakap.

aper pun tengok la nanti.

haha~

aritu dorg ader wat shot kat jln ampang~ (kebanyakkan kat jln ampang)

sempat gak aku amik shot dorg wat drift pki henset aku ni~

mentor dier yusof haslam...

korg tau anak dier kan, ala...

yg naik kete toyota celica kuning tu~

huhu~

kete mmg gempak~

ada tiga kete.... drifter dorg 2 cina 1 melayu

x silap aku dorg pki kete RX7 mazda, 2 skyline.. utk wat drift kat jln ampang

cite ni menunjukkan yg org mesia leh wat filem action gak....

kualiti tu x pasti la... tp skrg produser tempatan tempatan dah berani buat filem2 berisiko tinggi~

nape bila jepun atau hollywood buat filem korg x bangkak plak??

boleh plak pakat ramai2 pi tgk kat panggung tu walaupun filem hollywood ni dah kebanyakkannya dilabelkan ganas/ berat sebelah/ lucah???

knape bile produser kite sendiri wat filem, sibuk plak anak2 tempatan kita sendiri nak kritik....

walhal mende yg dah terang lagikan bersuluh x plak nmpk??

samala jugak bila dulu trend wat citer lawak, sume mengomel...

bila plak kluar citer seram... sibuk la kate tahyul... cite seberang plak boleh terima bulat2~

ps: ader point lagi ni tp aku dah blur kejap... nanti aku smbg balik~ sibuk la member aku ni~

Edited by diamondclow

erm..ye betul tu, kenaper hollywood dan japan buat citer lucah/ganas org x kondem.

sebab mereka KAFIRRR

kite ISLAM

dua jurang yang amat besar. jd aper yg malaysia tengah buat(kalo bab2 ilmu untuk membangunkan ummah aku sokong),

bukan bende yg di"REDHAI".

ingatlaa.. kite islam.citer kiter skang ni memang x menggambarkan kite adalah islam.Cube tengok poster HARU BIRU,

filem baru AHMAD IDHAM. aku tengok takde beza dengan poster citer HOLLYWOOD.beza name kot?

adepun org2 yg terime citer2 tahyul memang banyak, tp kebanyakkan mereka golongan yg tidak mengetahui.

masih blur pasal alam ghaib dan syaitan, termasuklah aku.Tak mau amik perkara yg terang dan nyata-->AL-QURAN

ntah la....

aku setuju cakap diamod. pada aku, orang kita ni, tau nak ngomel jer. ni tak kena, tu tak kena. wat filem camni salah, wat filem camtu salah..

well sendiri pk la.. takkan nak kena tunjuk orang alim, pakai serban, pakai purdah baru ader moral.

mcam citer kl menjerit, dia tunjuk bohsia, mat rempit, race haram, sampai ader yg mati, cacat. at last sedar, menyesal, join race cara yg betul... kan ader nasihat kat situ. pengajaran dari perbuatan teruk derang tu...

memang la, takder insafnya mat2 rempit ni tgk citer2 kat filem ni. tapi at least ader juga benda yang pengarah ni contribute utk sedarkan orang2 disamping cari makan utk anak bini derang.

kalo kita tak leh selitkan keburukan masyarakat kita, aper ketulusan sesebuah cerita tu. macam hidustan, dia cerita tentang korupsi, rasuah yang ada kat sana... memang agak memalukan, tapi itu semua realiti... realiti kehidupan msyarakat kat sana. dan bila pengarah menjadikan realiti sebagai jalan cerita, korang nak pot pet kata memalukan, tak kena itu ini... itu realiti hidup... aper yg terjadi dizaman ini.. boleh membuka mata dan minda masyarakat...

cuba kita pk positif, contohnya, seorang ibu yang tak berapa mengambil tahu tentang dunia luar, jarang nak dengar berita... tgk cerita yang menceritakan tentang anak muda yang hisap dadah. dalam filem tu tunjuk "dapur". dan si ibu terfikir.. aku penah tgk benda ni dalam bilik anak aku... dan barulah dia tau yang si anak menagih dadah...

pada aku, kita pk la positif.... come on la beb...

aku sendirilah tangkap gambar tu. mase ni pekan ade buat pertandingan drift dekat Pekan Fest. video die aku ade rekod jugak. bile tertengok sedutan filem impak meksima, aku pun teringat kat kerete biru tu. :D

Aku dah agak dah yang ko snap sendiri... tu pasal gambar tu jauh semacam jer macam kat tempat duduk penonton..huhu Aku nak boleh tak..tu pun kalau ko ada simpan lagi..

On topic

Aku harap kereta2 kat movie ni laju..saper wat CA..Djan ker?

okeh...

sebut pasal agama ni...

aku nak tanya sket, sape yg pi membajiri pawagam setiap hujung minggu atau time kluar movie baru??

bkn melayu islam tu sendiri??

oklah...

maybe tu cara ahmad idham meluahkan karya dier...

sbb dier rasa cara tu je yg dpt tarik penonton ke pawagam~

atleast, ader gak dier selitkan unsur realiti yg berlaku di zaman kita skrg ni...

lgpn... ini hanyalah hiburan...

bg mereka yg matang, berfikiran waras, dorg dpt pk sendiri...

yg pasal filem rempit tu....

dorg sendiri yg x pndi nak tafsir filem tu...

dorg cume tgk part merempit, dan tinggalkan part nasihat yg kat blakang tu~

salah sape??

ahmad idham ke??

atau salah penonton atau perempit itu sendiri...

dorg kate bangga sbb rempit dpt perhatian, siap buat filem...

terpulang pada individu untuk memikirkannya~

aku anggap impak maksima ni sebagai hiburan je...

REMP-IT?? mmg berdasarkan kisah hidup sebenar rempit...

jijik... maksiat, sumenya dlm tu...

utk memaparkan kisah hidup seorng rempit...

walaupun digambarkan sebagai hero yg mati dijalan raya, dengan penuh dosa....

fikir-fikirkanlah~

Edited by diamondclow

aku anggap impak maksima ni sebagai hiburan je...

REMP-IT?? mmg berdasarkan kisah hidup sebenar rempit...

jijik... maksiat, sumenya dlm tu...

utk memaparkan kisah hidup seorng rempit...

walaupun digambarkan sebagai hero yg mati dijalan raya, dengan penuh dosa....

fikir-fikirkanlah~

Kan aku dah beritahu..cerita Mat jepon drift pon tak tunjukkan moral rendah! Cerita ahmad idham tu ok lah..kehidupan sebenar...tapi kalau nak wat cerita tu biar la real...kalau rempit...tonjolkan lah rempit yang laju..kalau drift tonjolkan skill power..

Cerita dia memang takda nilai tinggi pun..setakat pengajaran tapi takda bagi impak sebenar mesej yang nak disampaikan tu.. :ph34r: