Jump to content
Sign in to follow this  
malaynux

Ahmad Idham Wat Cita

Recommended Posts

impak x cukup maksima kot??

btw... tokyo drift byk pki cgi....

mmg byk gak yg real...

tp kalo diikutkan, impak maksima ni hampir sume real shot...

kurang cgi...

tu pasal nmpk cam lambat...

mmg hakikat dorg buat drift camtu...

sbb aku saksikan ngan mata aku sndr masa dorg buat drift kat jln ampang tu~

cgi... sape leh watkan??

bajet encik ahmad idham ni kureng...

first time wat filem genre action camni, mane ader org nak bagi buat loan besar2...

sah2 kluar sehari kat pawagam, cha ya nun alip dah cetak rompak...

sia2 je....

ingat... filem malaysia ni susah nak pegi luar...

lain la filem indonesia, jepun, hollywood...

sume senang je msk malaysia...

dpt sambutan hangat lagi~

ingat... filem malaysia ni susah nak pegi luar...

lain la filem indonesia, jepun, hollywood...

sume senang je msk malaysia...

dpt sambutan hangat lagi~

Ini memang aku setuju,...aku pun kesian kat filem Malaysia ni..

Paling dekat Singapura tun tak lepas..camner nak angkat ke indon...oarang indon mana support filem "adik-adik" ni..

Hakikatnya fileh kita sebenarnya ketinggalan dari segi teknik pengambaran, kemahiran aplikasi multimedia...

byk underground cgi yg leh diketengahkan...

jgn terkejut, byk cgi underground lagi best wat efek dari certificate based student....

ngan berbekalkan kretiviti dorg... daya imaginasi tinggi... dorg leh berjaya...

tp apakan daya...

dah nama underground... x de sapot...

susah nak menonjol...

hasil kerja dorg x de sape nak iktiraf...

amik keje org yg ader sijil/ ijazah...

yg x de, dipanggil useless... layak bergaji kecik je

hampeh~

huhu!igt die invite member aku..die pkai celica kuning..tp xda rupenye..haha.. :lol:

Celica..boleh drift kalau kawan awak tu ada skill cam whiteline tracer.. :unsure:

Celica..boleh drift kalau kawan awak tu ada skill cam whiteline tracer.. :unsure:

die bleh drift tp xckup power kot..tp bgus gak xinvite die..coz die ade sombong2 gak.. :rolleyes:

kwn aku ni knl si ank yusof haslam tu..same celica kuning..

Edited by zareight

teringat aku plak~

wahaha~

ader mamat poyo ni nak buat drift mase amik u-turn dpn nikko hotel tu...

tersadai atas divider sbb press throttle lebih~

wahaha~

abis patah bumper depan lowered dier

sume usha lebih je sbb sesakan jln~

merah muke dier....

wahaha~

die bleh drift tp xckup power kot..tp bgus gak xinvite die..coz die ade sombong2 gak.. :rolleyes:

kwn aku ni knl si ank yusof haslam tu..same celica kuning..

Celica drift..tu tak mestahil kalau pakai LSD 1.5 high setting n high ratio gearing.....kancil pon leh drift kalau pandai jaga ..snapback tu...

cerita ahmad idham bukan drift real motion, tu lagi slow ..memang slow..

askm

aku pun tak tau nak ckap apa

kita amik pengajaranyee jer laa

cam rempit

maksiat, judi pertaruhan. akhlak yang di tonjolkan sendiri dalam filem adalah sesuatu yang realiti

cuba kita buka mata

bnda2 nie semua mmg realiti

filem nie nak tunjukkan betapa rosaknyee budak2 rempit nie

so kesimpulanyee ada moral kat cnie

cam citer impak maxima

apa salahnyee filem malaysia nak naik ckert dalam filem action

sampai bila kita nak di belenggu ngan filem cintan cintun yang lagi takder moral

bercinta masa sekolah

sampai remaja, bercouple,

dating sana

dating sini

pluk sana, pluk sini

pegang sana, pegang sini

byk2 lagi aksi yang tidak bermoral yang boleh di tiru oleh remaja bawah umur

apa yang aku nak sampaikan, cerita adalah sekadar cerita

moral kita amik, yang buruk kita buang

amik yang mana terbaik

kalau nak ikutkan mmg takder satu cerita pun yang tak lari dari sosial

cerita orang putih, berlambak2 naper tak sekat jer

kat wayang 2, tgklaa sendiri baru tau

yang aku paling tak suka cinta cintun

dahlaa takder moral

merosakkan moral lagi adalaa

masalahnya orang kita.. yang baik dibuang..

yang buruk tu lah yang di ambik..

--------------------

Bab pakaian, gaya, style.. huh..

masalahnya orang kita.. yang baik dibuang..

yang buruk tu lah yang di ambik..

--------------------

Bab pakaian, gaya, style.. huh..

yg ni aku sokong..yg ketara dari segi penampilan n pakaian ler...tiru artis..ish3..

assalamualaikum...

filem cam ampes je...sume2 la...bkn yg ahmad idham je...

:) suma filem ke cenggitu..? yg omputih punya xampes ke?

filem cam ampes je...sume2 la...bkn yg ahmad idham je...

cuba la ko ni berpikiran positif. kalo sume2 filem malaysia ni hampes, apsal mukhsin leh menang kat oberc, PHSM, Sepet... tu tak bagus ke? aper kata ko wat filem ko, pastu meh kitaorang nak komen plak...

kalo omputeh tu, yg sx2 tu sumer bagus la?? tah aper2 la... asyik nak kritik tu ini... sudahnyer awek ko ajak tgk wayang, ko gi jugak... <_<

cita luar negara best tu coz bajet tinggi..cita mesia ade kos2 bajet..dlm bajet yg terhad pon dpt wat cita yg ok,orait le tu...bkn senang nk buat..ckp n ngata,senang le...

Emm,mcm tu aku nak tunggu ahmad idham wat filem transformers laa.Nak tgk kereta proton wira jadi bumblebee,lori daihatsu angkut ayam tu jd optimus prime..

Edited by Supersirap

cuba la ko ni berpikiran positif. kalo sume2 filem malaysia ni hampes, apsal mukhsin leh menang kat oberc, PHSM, Sepet... tu tak bagus ke? aper kata ko wat filem ko, pastu meh kitaorang nak komen plak...

Kononya pandang dari sudut yang berbeza atau positive, padahal semua film yang ko senaraikan ni memang takda nilai, cam sampah! :ph34r:

Aku pon hairan ngan orang yang leh terima film camni, padahal dalam hati kecil derang film ni memang sampah...tapi mulut jer ngaku best..

Kononya pandang dari sudut yang berbeza atau positive, padahal semua film yang ko senaraikan ni memang takda nilai, cam sampah! :ph34r:

Aku pon hairan ngan orang yang leh terima film camni, padahal dalam hati kecil derang film ni memang sampah...tapi mulut jer ngaku best..

Errr,itu aku sokong..

habis bagi ko filem yang macam mana yang bagus? apa expectation ko dengan keadaan bajet filem kita yang terlalu ciput.

jgn comparekan filem kita dengan filem luar yang ada bajet tinggi... apa yg aku tgk, ada improvement dalam filem tempatan... sebab tu aku suh tgk dari sudut lain... bandingkan dengan filem2 DYH masa 90an, dan filem2 awal 2000. kan nampak peningkatan... sokongla filem tempatan. kalo korang tak sokong... tak gi tgk, sape yg nak tgk.. then korang gak bising, takder bajet ar, takleh nak gi jauh la...

sorry putera kalo ko tak puas hati... im so sorry... walaupun aku bukan kaki wayang, suka tgk movie, tapi aku sokong cerita tempatan.. yang memang tidaklah terlalu baik... tapi aku cukup bangga sebab dapat juga raih anugerah diluar sana....

habis bagi ko filem yang macam mana yang bagus? apa expectation ko dengan keadaan bajet filem kita yang terlalu ciput.

jgn comparekan filem kita dengan filem luar yang ada bajet tinggi... apa yg aku tgk, ada improvement dalam filem tempatan... sebab tu aku suh tgk dari sudut lain... bandingkan dengan filem2 DYH masa 90an, dan filem2 awal 2000. kan nampak peningkatan... sokongla filem tempatan. kalo korang tak sokong... tak gi tgk, sape yg nak tgk.. then korang gak bising, takder bajet ar, takleh nak gi jauh la...

sorry putera kalo ko tak puas hati... im so sorry... walaupun aku bukan kaki wayang, suka tgk movie, tapi aku sokong cerita tempatan.. yang memang tidaklah terlalu baik... tapi aku cukup bangga sebab dapat juga raih anugerah diluar sana....

Hmm..aku maksud aku lain la..tak semua film tempatan aku benci, ada hak yang best dan power. Bajet tu aku tahu dan kita tak perlu sentuh. Kalau ada bajet tinggi pun title2 film yang ko cakap tu tetap tak best.

(Yasmin ahmad sebagai contoh) tu tak luaskan skop film dia...dia buat hanya untuk keuntungan semata2 dengan barang cincai lokai tak berkualiti...dengan script dan gaya pengarahan tungang langgang...kononya script yang natural lakunan real dan natural (bagi dia..dalam mind set dia dah betul) tapi nilai tontonan yang kita nak..kepuasan masa beli original...terus terang aku cakap ni..menyesal aku beli cerita ...sepet, gubra..mokhsin tu..promosi macam nak rak..tapi film hancus..

Hmm..seperkara lagi..aku tak salahkan ko kalau tak dapat terima komen aku ni...kita bebas bersura dan berlontar pandangan kan.? ;)

Hmm..aku maksud aku lain la..tak semua film tempatan aku benci, ada hak yang best dan power. Bajet tu aku tahu dan kita tak perlu sentuh. Kalau ada bajet tinggi pun title2 film yang ko cakap tu tetap tak best.

(Yasmin ahmad sebagai contoh) tu tak luaskan skop film dia...dia buat hanya untuk keuntungan semata2 dengan barang cincai lokai tak berkualiti...dengan script dan gaya pengarahan tungang langgang...kononya script yang natural lakunan real dan natural (bagi dia..dalam mind set dia dah betul) tapi nilai tontonan yang kita nak..kepuasan masa beli original...terus terang aku cakap ni..menyesal aku beli cerita ...sepet, gubra..mokhsin tu..promosi macam nak rak..tapi film hancus..

Hmm..seperkara lagi..aku tak salahkan ko kalau tak dapat terima komen aku ni...kita bebas bersura dan berlontar pandangan kan.? ;)

Maksud ko commercial value takde laa?? B)

Maksud ko commercial value takde laa?? B)

A ah, tapi aku tak tahu kenapa orang tak perasan ngan ni tolerate2 gak la..tapi jangan la tak pandang serious...sampai bila mata yang menoton ni asyik nak lihat keuntungan semata2 ngan menepikan qualiti...

mat salleh pon wat filem yang yang ada kepakaran tinggi budget tinggi...nak fikir idea pon makan tahun beb!..orang kita beberapa saat jer dah siap pengambaran..

A ah, tapi aku tak tahu kenapa orang tak perasan ngan ni tolerate2 gak la..tapi jangan la tak pandang serious...sampai bila mata yang menoton ni asyik nak lihat keuntungan semata2 ngan menepikan qualiti...

mat salleh pon wat filem yang yang ada kepakaran tinggi budget tinggi...nak fikir idea pon makan tahun beb!..orang kita beberapa saat jer dah siap pengambaran..

Aku tgk comment dlm youtube transformers movie tu pun byk gak yg menghentam.Ada kualiti tu tp kene hantam gak.Emm anyway ntah laa tak tau nak cakap macamane.Aku sokong ko sbb ko dok jb,eheh.... :P