Jump to content
Sign in to follow this  
malaynux

Ahmad Idham Wat Cita

Recommended Posts

Aku tgk comment dlm youtube transformers movie tu pun byk gak yg menghentam.Ada kualiti tu tp kene hantam gak.Emm anyway ntah laa tak tau nak cakap macamane.Aku sokong ko sbb ko dok jb,eheh.... :P

Betul tu, Bay tu silap banyak hehehe..robot pon cam aluminium jer hehehe..

Betul tu, Bay tu silap banyak hehehe..robot pon cam aluminium jer hehehe..

Hmm,paling klakar skali muka megatron dah mcm alien vs predator lak.Pastu lg optimus prime tu sampai side mirror pun leh nmpk kat body dia tu.Tu baru optimus prime tu kalau dia buat devastator ke yang cantum2 tu mcamne agaknya...

Aku terpikir kalau ada pengarah malaysia nak buat transformers,kenderaan apa dia nak pakai?

1) Proton Perdana

2) Myvi

3) Ford Econovan

4) Honda EX5

5) Lori Isuzu angkut ayam tu

Byk tu leh wat,bas transit link tu bleh jd optimus prime....kehkehkeh :lol:

Aku dah lame tak tgk citer melayu.Last aku tgk cinta fotokopi kot kat CS

Kelmarin aku igt nak tgk haru biru kat leisure mall,tp ada yg buat filem tu tak menarik perhatian aku

Last2 tgk Rush Hour 3 je.

Aku masih mengharap ada citer melayu yg besh..

Aku masih mengharap ada citer melayu yg besh..

Malangnya ada pihak yang cepat berpuashati dengan hasil kerja merekA, dan ada pulak penonton yang senang diperbodohkan .Yang penting zaman sekarang adalah bukan cerita2 tentang cinta..moral..realiti rempit..realiti bohsia bla..bla..bla..

Cerita - cerita seperti itu tak perlu buat...kalau buat memang la boleh dapat sambutan, ye lah dedah sana sini...separuh bogel sana sini..ngan bahasa pasarnya...(konon real) mereka-mereka ni [pembuat film] ni mana ada ikhlas nak majukan film tempatan..derang pikir pocket kembong jer..

:ph34r:

Derang pk cerita kalau takde ..cinta, dedah2, bahasa pasar bodoh, dengki2...(contoh cam cerita rampas syarikat orang) ..tak boleh pergi jauh..nampak kan betapa sempitnya pemikiran derang ni...yang luas hanya duit..dan aku boycote habis..

Yang berkualiti dan bersih memang ada aku tak nafikan sama sekali...huhu

assalamualaikum...

aku rasa ko keliru ni.. sepet gubra ngan mukhsin termasuk la rabun.. tu suma mmg style cita tu camtu.. indie tak silap.. bukan cincai.. jgn terkejut psl cita indie la yg tgh hot di 'luar'...

tgk cam cita iran (yg budak pompuan kejar kasut lam longkang, tajuk lupa) tu pon style camtu gak.. menang beso apa... :huh:

terus terang aku pon TAK minat cita2 indie ni.. samala kita.. tp jgnla kata tu cita cincai buncai.. dan terus terang juga aku kata aku TERHIBUR ngan cita zombi kampung pisang.. aku suka lawak dia, parody sama cam hot shot/scary movie :D

psl Ahmad Idham buat cita camtu.. kagum le aku psl dgn bajet 'ciput' pon bleh buat cita keta race... hehe :D

Edited by MalaYneuMaya

Aku kalau nak tgk movie biarlah ada value pd RM aku.Bkn laa nak sokong filem2 Barat tu tp aku taknak laa buang RM9 utk tgk cerita merapu meraban.Mmg ada stgh2 filem kat malaysia ni bagus.Mcm filem anak mami berapa byk version dia kuarkan,patut mcm zombi kampung pisang tu ok laa.

Bkn tak nak tgk impak maksima tu tp sbb dah tgk Fast and Furious,penerapan yg sama cuma yg buat org malaysia laa... B)

Malangnya ada pihak yang cepat berpuashati dengan hasil kerja merekA, dan ada pulak penonton yang senang diperbodohkan .Yang penting zaman sekarang adalah bukan cerita2 tentang cinta..moral..realiti rempit..realiti bohsia bla..bla..bla..

Cerita - cerita seperti itu tak perlu buat...kalau buat memang la boleh dapat sambutan, ye lah dedah sana sini...separuh bogel sana sini..ngan bahasa pasarnya...(konon real) mereka-mereka ni [pembuat film] ni mana ada ikhlas nak majukan film tempatan..derang pikir pocket kembong jer..

:ph34r:

Derang pk cerita kalau takde ..cinta, dedah2, bahasa pasar bodoh, dengki2...(contoh cam cerita rampas syarikat orang) ..tak boleh pergi jauh..nampak kan betapa sempitnya pemikiran derang ni...yang luas hanya duit..dan aku boycote habis..

Yang berkualiti dan bersih memang ada aku tak nafikan sama sekali...huhu

bro jgn la kata penonton diperbodohkan. lain manusia lain citarasa. pada ko, hasil kerja yasmin tak bagus, tapi pada aku hasil kerja dia bagus. dan pada ada sesetengah orang, hasil karya DYH amat baik (style bahasa bakunya). tapi pada aku, aku tak minat.. so takleh kondem orang camtu jer...

aku suka karya yasmin, adakah aku diperbodohkan... pada aku tak. aku suka style macam tu. macam cinta.. tu tren skang ni..

penerbit buat filem, mesti ada target dia. first mesti la kena pk poket dia. ko keje pun mesti pk poket ko kan.. sama la sume orang.. tapi disebalik tu, mesti ada lagi matlamat ko kan.. nak majukan skill ko, nak bantu rakyat ke. or wat ever la.. sama gak ngan insan seni tu. kalo derang tak wat sesuatu yang mendatangkan nilai moraliti yang baik, nanti derang akan di ban, cerita dipotong sana sini.. tu gunanya garis panduan finas.

sorry kalo tersinggung sesiapa k... just nak share my opinion..

Esok citer Impak Maksima akan ditayangkan,kita tengok macamana hasil usaha Ahmad Idham kali ni.Puas hati atau tak?anda sendiri tentukan..

Ko ni lawak laa DiamondClow..bila nak gi nengok Impak Maksima ni?aku tgk trailer bukan main kecoh lagi.Aku rasa macam leh dapat sambutan tgk dia punya promotion macam ok,jangan copy bulat2 tokyo drift dah laaa huhuhu..

aku just nak tgk utk suke2 je

aku x leh nak judge satu2 filem tu...

aku bkn pro pon...

tp dpt la bagi pandangan sebagai penonton...

setiap penonton lain2 citarasa dier...

ps: aku tgk trailer live... wat drift kat jln ampang... enjin rx7 blow sbb over rev :lol:

tu drifter...

dia digaji...

bkn rx7 tu dier punya :lol:

lagipon bkn blow cam blow kete biasa...

dorg punya kete performace...

kalo blow/ overheat tu perkara biasa je....

tp... rx7 ari tu kejap je buat...

sbb blow punya pasal...

drift dah smart... sbb rx7 kecik, ringan plak tu...

x mcm skyline aritu...

pickup... rx7 kat depan :lol:

Edited by diamondclow

tu drifter...

dia digaji...

bkn rx7 tu dier punya :lol:

lagipon bkn blow cam blow kete biasa...

dorg punya kete performace...

kalo blow/ overheat tu perkara biasa je....

tp... rx7 ari tu kejap je buat...

sbb blow punya pasal...

drift dah smart... sbb rx7 kecik, ringan plak tu...

x mcm skyline aritu...

pickup... rx7 kat depan :lol:

Aku suka sbb rotary engine rx 7 tu...

Mmg gempak tapi nak tau lagi lanjut kena tgk jugaklah hasil akhir tu..

Aku harap jgn la indah khabar dari rupa..

Tu la harapan aku..

Sbb nak bayar RM9 ni,huhuhu...

Aku dah tgk citer ni,kesimpulannya ok la mmg byak unsur Tokyo Drift dalam citer ni tapi bagi aku utk versi Malaysia dah cukup bagus.Berbaloi la RM6 aku gi tgk...