Jump to content
Datuk_Seri

Proton Sedan

Proton Sedan 2007, Pendapat anda??  

48 members have voted

1. 1. Pendapat anda??

• Bagus, berkenan jugak...
      20
    • Tak bagus, satu lagi projek malas Proton (Cut and Paste)
      21
    • Mintak maaf, saya lebih percaya jenama lain (dlm atau luar negara)....
      4
    • No komen...
      3

Recommended Posts

Topik Proton Persona, OK ke KO?? dari forum Hobbies & Living dan topik Proton Sedan, Model Proton terbaru 2007 (Poll) dari forum Sembang telah digabungkan.

Harap maklum.

ok.. pas lama mengikuti thread nih.. terpanggil plak aku nih nak bagi pendapat.. ok fine.. dalam wat keta nih, memang tak leh nak dinafikan.. memasing akan tiru meniru satu sama lain.. ubah skit2.. pastu cakap kete baru yang diorang design sendiri.. tak kisah la aper yang diorang nak cakap..

tp yang masalah ngan keta kita nih.. walaupun jepun tuh meniru design kita ker aper ker.. yang pentingnya kualiti diorang camne? design cantik memang perlu.. tp kalu design jer lawa.. tp takder kualiti nak wat aper... ok.. fine, memang orang akan beli.. tp kalu sekadar nak tipu pengguna.. beli guna duit.. n BUKAN MURAH keta proton nih.. dengan duit yang kita bayar.. pengguna mengharapkan penggunaan yang bleh bertahan 5-10 tahun... bukan stakat pakai setaun dua pastu dah hampeh.. tak balik modal nak jual balik..

tiru meniru nih memang dah tak dapat nak dielakkan.. so.. kita beralih arr kepada yang bleh di ubah.. KUALITI.. perkataa tuh ader ker kat proton? walaupun ader orang claim yang diorang takder tiru memana.. so its up to pengguna to make thier choice...

jgn nak salahkan pangguna malaysia tak patriotik la.. n memacam agi.. kalu tak patriotik.. nape myvi bleh berjaya.. tp tak bagi proton? rakyat malaysia masih menanti2 keta buatan malaysia yang betul2 bleh dipercayai dari segi design n kualiti... cuba buktikan dulu kepada rakyat msia yang memang proton mampu.. n insysaAllah.. ramai rakyat malaysia akan sokong keta kita kalu keta kita BETUL2 BAGUS... PERCAYALAH...

Dah tengok depan mata, XLAWA PUN....aku xperasan keter tue persona, ingatkan gen 2. Tgk kt flet ader "PERSONA", then barula perasan....

Aku tetap minat dengan Persona. Nak beli Perdana tak mampu.. Persona bleh la jadi kereta idaman aku.. Tapi aku rasa bunyik "Persona" tu tak sedap la disebabkan huruf "R" pd perkataan tu. Pesona ok la. Bagi nama Gen-3 ke lagi sedap...

Aku dah masuk dalam kereta ni, dan dah jawab soal selidik dari org proton.. dpt la keychain proton dari pihak proton.. kalau dapat kereta tu kan bagus...

P/s: Bila keputusan Peraduan Saya anak Malaysia (Petronas) tu diumumkan?

aku dah p tgk persona hr sabtu lepas...wah! memang best la tgk luaran. dalaman pun ok walaupun agak sempit sikit kat belakang. tapi secara keseluruhannya memang best la...tgh fikir camana nak tukar kreta ni..

credit:http://www.ittutor.net/forums/index.php?showtopic=33416

nih savvy sedan..

smart gak aku tgk..

lom make-up lagi.. ^_^

aku baru lepas tengok keta ni atas jalan.....sebijik camtu....cume depan ngan belakang punye bonet xsama tinggi sket....tapi diorang lekat solatape itam depan ngan belakang....tapi memang smart savvy nie...pakai plak enjin 1.3....memang jimat gilerlah...kalah kelisa jimat die...

sekarang nih ada x sebarang serius complaint pengguna terhadap Persona?

just saja nak taw sbb aku boleh prepare nnti kalau ada perper prob...hehe

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...