Jump to content
eeya_hunny

Guruku Sayang....

Recommended Posts

Eh, jangan macam tu. Kalau aku salah, betulkanlah. Jangan lah dah maki macam tu, lepas tu biar orang terpinga-pinga. Cakaplah, apa salah nye komen aku kepada cikgu2 bermasalah ni? Sebab bila aku baca balik, aku tak nafi pun memang ada cikgu2 yang bagus. Kamu marah sangat bunyinya, apa yang buat kamu marah? Mungkin kamu salah faham ke, mungkin aku memang salah ke, sebab paling jelas ialah aku tak pernah cakap aku bijak. Dan bila aku post, aku memang letak pendapat aku untuk kena tempelak. Tapi bukan tempelak tak tentu pasal. Sebab, kalau orang dapat buktikan aku kurang ajar, maka memang kurang ajarlah aku, kalau datangnya komen tu dari orang yang bersopan. Dan logiknya sama jugak kalau aku kena gelar "sampah".

Kalau kau perasan, kalau kau baca betul2 la kan...dalam post aku yang menyinggung kau tu, tak ada sekali pun aku maki cikgu2 tu, walaupun diorang melampau. Jadi.kenapa.kau.melenting?

Nak tutup thread ni sila la. Sejujurnya, kat Serious Discussion ni, Tajuk je serius. Kalau bukak satu2, tak serius mana pun isi2 nya.

malas ;) ...buang masa aku je nak selak post2 kau....dgn rendah hatinya aku tarik balik kata2 aku kat kau...mod pun dah warning...so sekarang kau adalah org yg Teramat Mulia Tengku Sinful...aku silap melebel kau sampah...tapi kau adalah belian, permata...kata2 kau penuh dengan bijaksana...berilmiah...kau adalah pendebat yg agung...aku betul2 'menghormati' kau Yang Teramat Mulia Tengku Sinful....

moralnya: no point berdebat ngan ko pun...resultnya sama je...

ehem...encik mod.

^_^ sinful2...

GreatGTG dah la..ko tak cukup2 ker..jangan la buat panas kat sini..

Nak komen2 orang, nak label orang..ko pergi buat thread sendiri...takpon ko rajin skitlah buat posting tak kira la spam ke ilmiah ker..

Dapatkan pass untuk masuk Thread Jati diri tu..pastu ko komen la..kritik la...tak payah la buat provokasi murahan ko kat sini. :ph34r:^_^

paham tak maksud benda ni (( ^_^ )) ?...Jangan salah sangka plak..

GreatGTG dah la..ko tak cukup2 ker..jangan la buat panas kat sini..

Nak komen2 orang, nak label orang..ko pergi buat thread sendiri...takpon ko rajin skitlah buat posting tak kira la spam ke ilmiah ker..

Dapatkan pass untuk masuk Thread Jati diri tu..pastu ko komen la..kritik la...tak payah la buat provokasi murahan ko kat sini. :ph34r:^_^

paham tak maksud benda ni (( ^_^ )) ?...Jangan salah sangka plak..

ok...sory

ni tempat utk melontar pandangan bukan utk melontar permusuhan...

tujuan aku start topic ni sebab nak dengar pandangan dari orang lain jugak tentang isu ni.. tapi ni da jadi medan hentam orang ni hentam orang tu..

so encik mod, leh tak tolong close this topic... taknak berlarutan.... tak syok la hangpa dok tiaw sini tiaw sana... kita kan kawan....

aku dulu mase pmr [2003] dok asrama..umah dekat je, tp saje2 j2 nk dok asrama

ader satu kes member aku kene tumbuk kat muka..

koyak gak ah kelopak mata..sebab kene tumbuk tuh die x pegi prep..

x lama lepas tuh, warden/cekgu tu kene tukar skolah..

aku nk tau mmg prosedur warden/cekgu akan dipindahkan bila ader wat masalah..?

aku dulu mase pmr [2003] dok asrama..umah dekat je, tp saje2 j2 nk dok asrama

ader satu kes member aku kene tumbuk kat muka..

koyak gak ah kelopak mata..sebab kene tumbuk tuh die x pegi prep..

x lama lepas tuh, warden/cekgu tu kene tukar skolah..

aku nk tau mmg prosedur warden/cekgu akan dipindahkan bila ader wat masalah..?

hmm... masa kat poli dulu pun ader sorang lect ni, dia ni pro gomen. dalam kelas slalu sinis2 kutuk gomen... orang bulan dia ni... pastu tak lama kemudian, dia ditukarkan ke sarawak kalo tak silap...

mmg prosedur camtuh kot..

nk tutup sesuatu nih.. ^_^

no komen ^_^ kang ISA plak...

hmm...kakitangan kerajaan yang ada masalah etika hanya akan ditukar cawangan. yang kena jail baru kena buang, sebab buang pekerja bukan polisi kerajaan.

apa yang diberitahu aku oleh kengkawn aku yang keje gamen.

Betul tu aku pun ada dapat info camtu gak..

Tukar cawangan biasanya mereka dihantar ke kawasan-kawasan pendalaman. Ni kawan aku yang jadi cikgu cakap.

Tapi tempoh tukar cawanagan tu berdasarkan apa pun aku tak tahu la.. :unsure:

Saper2 dekat sini bergelar guru mesti fahamkan perasaan guru nikan?

apa perasaan guru kalau ditanya lain yang dijawab lain...

rasa menyesal pulak time sekola suka betul mengarut menjawab yang bukan2 depan cikgu, ni dah jadi cikgu walaupun sambilan baru aku tau macamana perasaaan kalau aku tanya lain murid2 yang lain jawab lain, kena lagi dengan murid2 yang x makan saman...

2 hari lepas borak ngan member sy. dia baru dapat jadi guru sandaran. ajar darjah 4 dan 6. yg darjah 4 tu kelas agak belakang. yg lawak nyer.. budak2 tu leh tanya dia macam2 "cikgu awat cikgu tak pakai bonet", (bonet dalam bahasa penang = anak tudung) pastu leh derang cakap "cikgu ni ajaq tak syok la.. tak pandai ajaq".. cam nak nangis member sy tu. pastu siap leh komen pasal baju member sy ni, make up, kaler tudung ngn baju. adui... memang budak skang ni...

aku pernah dengar cerita seorang ajk pibg kat skolah secara tk sengaja kena jaga satu kelas jer selama setengah jam dlm satu aktiviti yg dibuat diskolah utk budak2 nk periksa upsr.Selepas dia keluar dr kelas tu,dia beritahu kpd seorang guru masa sembang2 yg die rasa macam nk gile bile kena jaga budak sekelas selama 1/2 jam tu....yg pandai komen cikgu itu ini termasuk org2 besar,mak bapak,anak2 bapak ni kena hantar kat skolah,kurung diorang kat skolah jadi cikgu selama seminggu baru diorang tau keadaan sebenar dlm skolah dan bilik darjah.gerenti diorang tutup mulut lepas ni :lol:

Edited by kembara

susah nak ngajor dak2 yg kurang2 sket nie

macam2 soklan yg dituju

tapi takder kaitan ngam pelajaran

so berhati2 la

kalo nak jaik cekgu

aku dah msak ngam prangai bebudak2 sekarng

walaupown aku masih seorang pelajar tapi

perasaan cikgu tue dah tau camner

sian