Jump to content
Admin2

Perempuan Melayu Melaka Vs Perempuan Melayu Kl

Recommended Posts

Tah la...aku cukup meluat sebenarnya tengok perempuan2 Islam yang bangga sangat dengan rupa paras mereka.

Diorang dok tayang2.

Adik perempuan aku sendiri...dulu elok pakai tudung.

Lepas dikecewakan boypren, buang tudung, buat teknik rebonding.

Dok bangga dan tayang2 rambut dan gaya.

Aku nak tengok muka dia pun dah nyampah dah.

Menyampah kerana Allah SWT.

Bukan nyampah saja2.

Kalau ditegur nanti menjawab la pulak.

Mak bapak aku la teruk tanggung dosa.

Adik-beradik ada la jugak yang solat tak cukup dan tak solat langsung.

Agaknya sebab tu lah Al-Quran utamakan ibubapa berbanding adik beradik.

Kalau dah aurat pun tak tutup...pasti akan menarik perhatian lelaki yang tak elok.

Percayalah...

ari tu nak raya aku teman mak aku gi beli tudung. aku belek2 tgk tudung skang ni dah makin jarang la. ada sorang kwn aku tu pakai tudung tp aku still leh nampak leher dia. kalau yg tak pakai anak tudung tu lg la boleh nampak rambut n telinga. adusss camni ke fashion tudung skang?

same je aku tengok semua pompuan..

kalo dkt bndar2 skit mulela sexy... plg aku benci pompuan huduh belargak sexy..

bdn fat, kulit bertompok(mandi x sabun) pastu sexy eii...

p/s org buat dosa x salah kite kutuk..

ari tu nak raya aku teman mak aku gi beli tudung. aku belek2 tgk tudung skang ni dah makin jarang la. ada sorang kwn aku tu pakai tudung tp aku still leh nampak leher dia. kalau yg tak pakai anak tudung tu lg la boleh nampak rambut n telinga. adusss camni ke fashion tudung skang?

Jarang sampai beberapa helai rambut tercucuk keluar dari tudung tu.*tepuk dahi berulang kali*

Tudung dah la jarang...anak tudung lak tak pakai *tepuk dahi berulang kali*

same je aku tengok semua pompuan..

kalo dkt bndar2 skit mulela sexy... plg aku benci pompuan huduh belargak sexy..

bdn fat, kulit bertompok(mandi x sabun) pastu sexy eii...

p/s org buat dosa x salah kite kutuk..

Ada yang tu...pakai tudung, gemuk...huduh...pakai kain bila berjalan terbelah nampak peha.

Dia kata bila dah ada bf baru dia nak cover elok2. *tepuk dahi berulang kali*

Memang la orang tengok dia bila dia berjalan...bukan tengok sebab kagum tapi... <_<

Korang pernah tak kena tanye ngan orang bukan Islam?? Kenapa ade pompuan Islam (Melayu) yang pakai tudung dan ada pulak yang tak pakai???? Susah gak nak jawab ngan diorang ni. Malu pun ada... Cuba ko bayangkan sorang ustazah kat Sabah masuk pertandingan Bintang Klasik Nasional RTM 2007 baru2 ni Masuk TV lagi.. siap bukak tudung lagi... Tak silap aku dia dapat no. 3 kot.

Seolah-olah hukum pakai tudung ni macam hukum hisap rokok.. Ada yang kata makruh... ada yang kata haram...

Aku kata... inilah Islam Hadhari... Apa2 pun pemimpin perlu menunjukkan akhlak islamiyyah yang betul.. baru la rakyat ikut...

Utusan Malaysia - 23/9/2007

Penyanyi “ustazah†buka tudung

APA sudah jadi? Memang tak faham kenapa ini boleh terjadi. Kisahnya salah seorang peserta pertandingan Bintang Klasik Nasional khabarnya sanggup buka tudung semata-mata untuk menyertai pertandingan anjuran Klasik Nasional itu.

Buka tudung satu hal, satu hal yang lain dia ialah seorang ustazah di sekolah. Biasanya ustazah ajar hal yang baik-baik, hal-hal tentang kerohanian dan keagamaan. Macam tak berapa kena sikit bila ustazah sendiri buat begitu. Tak salah kalau ustazah hendak masuk pertandingan nyanyian, kalau ada suara yang baik. Tetapi janganlah sampai orang mengata pula.

Sebab hendak masuk pertandingan punya pasal, tudung ke mana, apa ke mana. Tak relevan langsung.

Dan lebih memalukan juga, bila dia tidak menang tempat pertama. Yang menang tempat pertama siapa? Seorang gadis manis yang bertudung bernama Anis Salwa.

Ini menunjukkan bahawa sama ada bertudung atau tidak, kalau sudah ditakdirkan menang, mesti menang.

Tak percaya tanyalah Waheeda, Salima ataupun Bienda. Meletup juga lagu-lagu dia orang walaupun kepala tertutup.

hurm...setakat pakai tudung, xcukup syarat lagi nak tutup aurat....aku rasa ramai kot pmpn2 sana yg keliru, diorg ingat rambut je aurat... -_- ...pmpn melaka vs pmpn kl...aku tgk sama je...aku je kot yg kurang bernasib baik..mn2 aku pegi je mesti nmpk bersepah pmpn xpakai tudung n pakai seksi....hari raya pon g solat...kebaya terbelah....muka mekap mampan padahal nak g mengadap Allah swt... tepuk dahi tul aku... <_<

Kekadang tak yah gi jauh2 nak tengok.

Adik beradik kita kat rumah sendiri dah cukup.

(entah2 diri kita sendiri dalam kategori tu tak? :P)

Ada yang tak solat langsung.

Ada yang solat tak cukup 5 waktu (sia2 jer solat yang 4,3,2 atau 1 tu)

Ada yang tak pakai tudung. (sebelum tu pakai. Lepas frust ngan bf, langsung bukak. Siap rebonding lagi. *tepuk dahi aku*)

Korang pernah tak kena tanye ngan orang bukan Islam?? Kenapa ade pompuan Islam (Melayu) yang pakai tudung dan ada pulak yang tak pakai???? Susah gak nak jawab ngan diorang ni. Malu pun ada...

Takde masalah nak jawab sebenarnya.

Jawab secara jujur.

Manusia makhluk yang lemah.

Bukan maksum.

Tu pasal kena selalu berdoa lepas solat.

Ada yang beriman..ada yang tidak.

Sebab tu adanya syurga dan neraka.

Pada sepohon pokok epal...tak semua buahnya elok.

Ada gak buah yang busuk.

Aku suka sebenarnya kalau orang kafir dok tanya macam2.

Tak kisah la samada dia curious atau saja nak perlekeh.

Yang penting kita kasi dia faham.

Kalau dia masuk Islam...Allah SWT beri ganjaran pada dia dan kita sekali.

Secara tak langsung, iman kita pun bertambah gak.

Edited by yusri

Kekadang tak yah gi jauh2 nak tengok.

Adik beradik kita kat rumah sendiri dah cukup.

(entah2 diri kita sendiri dalam kategori tu tak? :P)

Ada yang tak solat langsung.

Ada yang solat tak cukup 5 waktu (sia2 jer solat yang 4,3,2 atau 1 tu)

Ada yang tak pakai tudung. (sebelum tu pakai. Lepas frust ngan bf, langsung bukak. Siap rebonding lagi. *tepuk dahi aku*)

Takde masalah nak jawab sebenarnya.

Jawab secara jujur.

Manusia makhluk yang lemah.

Bukan maksum.

Tu pasal kena selalu berdoa lepas solat.

Ada yang beriman..ada yang tidak.

Sebab tu adanya syurga dan neraka.

Pada sepohon pokok epal...tak semua buahnya elok.

Ada gak buah yang busuk.

Aku suka sebenarnya kalau orang kafir dok tanya macam2.

Tak kisah la samada dia curious atau saja nak perlekeh.

Yang penting kita kasi dia faham.

Kalau dia masuk Islam...Allah SWT beri ganjaran pada dia dan kita sekali.

Secara tak langsung, iman kita pun bertambah gak.

Bagus jawapan ko tu... Simple but smart

kalau prmpuan tu pkai tudung dgn bju yg ketatt ape mcm?????sama je dgn prmpuan yg x pkai tudung ye x? <_< (klu salah sila btlkan)

budak kuliah aku lagi la.. dah la asal dari kawasan yg terkenal hulu.. muke pon macam budak hulu, tapi kerna kajutan budaya die pkai mngalahkan org k.l... sakit jerk tgk.. jalan pon catwalk.. tak ingat mak bapak kat umah ke..

kalau prmpuan tu pkai tudung dgn bju yg ketatt ape mcm?????sama je dgn prmpuan yg x pkai tudung ye x? <_< (klu salah sila btlkan)

tu tudung x tutup aurat. sekadar fesyen. klu yg pakai tudung ikut syara' tuh sah2 (harap2) fhm mendedah aurat bahagian lain pon haram. bukan takat kena tutup kepala, baju pon kena fhm xleh pakai yg menampakkan bentuk tubuh..

klu brtudung sbb fesyen, x heran la bahagian lain tu terdedah...

Rugi la mereka2 yang tertipu dengan dunia.

Baik dari segi tudung hingga yang lain2.

Utamakan dunia dari akhirat.

Moga2 kita tak tergolong dalam golongan tersebut.

Inshallah.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...