Jump to content
Admin2

Perempuan Melayu Melaka Vs Perempuan Melayu Kl

Recommended Posts

kat kampung aku pulak.. makin senang nak jumpa pompuan yang tak pakai tudung + pakai baju cap nangka balut.. kalau dulu susah.. kalau ade pun pakaian cap nangka balut je, tapi still bertudung.. skang nih amat senang nak jumpa yang freehair.. perbezaan yang amat ketara lepas 1 tahun.. infrastruktur tak maju pun.. tapi moral dah terlebih 'maju'.. sedih.. :(

walaupon aku asl kL....tp aku tak bminat pd pompuan2 kt cni......pompuan kL bukan taste aku.....80% yg aku tgk sume ada masalah sosial...................jdiiiiiii paham-pahamkanlah knape aku tak bminat

kat JB lak aku jumpa kawan, satu sekolah, keje kat tempat keje aku n lepas 3 bulan quit

kat sekolah : pakai tudung, ok

kat cc : tak pakai tudung, dye hair

aku tanya : pasal mata ko lebam?

jawapan : pergi clubbing sampai 2 pagi (ntah mane 'club' yang dia pegi aku x tau)

*tak semestinya pakai tudung tu baik dan tak semestinya tak pakai tudung tu jahat

Aku terperanjat la time aku pergi KL, tempat membeli belah (alamanda) and more minggu lepas, aku tengok ramai budak perempuan KL yang kebanyakannya bertudung. Respect betul aku.. Kalau dibandingkan orang perempuan Melaka aku rasa perempuan KL "kebanyakannya" lebih suka bertudung. Tapi kalau kita tengok kat tv memang la orang KL kebanyakannya tak pakai tudung. Adakah aku silap pandang. Lagipun aku jarag pergi KL. Aku orang Melaka...............

p/s: aku buka thread ni pasal aku excited sangat pasal topic2 camni..

aku raser ko gih maser hari tudung sedunia kot..

Time tu aku ada aktivi Joyrun, aku gi MMU cyberjaya lps tu aku gi KL, hohoho... time makan2 kat alamanda tu pun aku tgk lebey kurang 95% kot prempuan pakai tudung. 5 % tu prempuan yang berniaga kat shop tu. betul tak siapa pernah gi sana? try la tgk.. Hari = sabtu. pasal hari tu aku main2 kuiz ngan kawan aku, aku cabar dia, suruh dia cari perempuan melayu kat situ yang tak pakai tudung (kira amik muka melayu la), so aku la menang sbab dia tak dapat cari.. heheh mcam budak2 lak main benda camni.... alamanda bukan kat KL ke? Tapi aku memang pergi KL, dok dalam bas sedang berjalan nampak banyak REMAJA prempuan pakai tudung. Aku study kat MMU melakat. prempuan dia kat sini sexy2 belaka cara berpakaiannya.. tapi maybe dari negeri lain kot or orang melaka gak.. Time kuliah Islamic study hancur aku tgk prempuan dia (Malay), bukannya nak pakai baju kurung ke, tudung ke, ni semua pakai blouse ketat2, lepas tudung, rambut warnakan perang,. ish..ish..ish..ish..ish..

anyway, mane2 tempat pn same jek.. nasib ko la jmpe yg mane.. mesti ade pro and contra nye.. dah memang zaman skang camni..

aku rase kat luar bandar pn lebih kurang jek.. :D

betul... dekat mana2 sama jer.. kalau kau datang kat Terengganu pun kau akan jumpa perempuan2 lawa yang bertudung dan yang tak bertudung... situasi dia sama je cam kat tempat lain.. ada lebih ada kurang...

lain plak macam Kelantan, nak kuar Kota Bharu wajib pakai tudung... :blush: Bandar Islamiah

aku pegi kl ke klcc ke x penah pandang org .... just fokus pade jln dan kehidupan ku....

Edited by PinguSpy

aku pegi kl ke klcc ke x penah pandang org .... just fokus pade jln dan kehidupan ku....

Betol2 Aku tak suke pandang owang nih . . . Tapi kalau owang pandang aku aku akan terase auranyer dan teros tepat pandang ke arah owang yang memandang aku . . . Kekekekew . . .

Poyo la..xpernah pandang orang konon...tak caya la.. :ph34r:

kat kampung aku pulak.. makin senang nak jumpa pompuan yang tak pakai tudung + pakai baju cap nangka balut.. kalau dulu susah.. kalau ade pun pakaian cap nangka balut je, tapi still bertudung.. skang nih amat senang nak jumpa yang freehair.. perbezaan yang amat ketara lepas 1 tahun.. infrastruktur tak maju pun.. tapi moral dah terlebih 'maju'.. sedih.. :(

kampungmu kampung ku jua!

btul ape yg HTM kate tuh

makin bnyk yg freehair

dulu nk cari org yg freehair kat kg kitorang ni amatlaa susah

tp skrg,g je laa mane2 pn

pasar malam ke

shopping mall ke

seme nye ade pompuan yg freehair

:( :( :(

Apekate ko habiskan round KL plak.

PS: Perempuan pakai tudung tak semestinya baik. Tapi perempuan baik mesti pakai tudung. Skian!

sokong 300% wahahahaha..kenapa experience in my life!!

gile tip0! ko buta ke??

wah comment aku memandangkan aku org Shah Alam yg study kat Melaka & dok setahun lebey kat Melaka hurmm ntah la bole gak la kata Melaka nih aku tgk xbyk yg pakai tudung hahahaha kire area2 ayer keroh la nih MMU & Seangkatan..tapi tuh semua bukan org Melaka ma...lagipun Ayer keroh tuh biasa la sapa byk sana "ca ya nga" yg ramai..mmg ler kurang..

KL lak ko kena paham tuh bkn semua asal KL tuh semua manusia2 datg dari negeri2 lain..mmg ler ko leh ckp ramai gile pompuan pakai tudung n alamanda hahahaha..ler ko tgk situ ke biasa la tuh kawasan melayu..aku cadangkan gi cek KLCC ngan One Utama Damansara ko buat la perbandingan especially One Utama Damansara hahahaha lebey kurang je ngan Melaka lalalalalala..pastu cuba la ko stay lelama skit kat KL n ronda2 Kuala Lumpur dari pagi sampai ke nite life hahahaha lihat la sendiri..

sebagai budak kl, hmm aku tak baper setuju pendapat tu... ramai jek budak kl yg tak pakai tudung. maybe ari ko gi tu, cam dak2 ni kata hari tudung sedunia kot. cuba ar ko gi mid ke klcc ke ari sabtu, mesti ko terkejut tgk dressing derang yg gempak2, dasat2... tapi ehem, aku tak termasuk ar.. dah tua dah.. umah kata pegi, kubur kata mari... alhamdulillah aku masih dengan pendirian aku. tapi, kalo nak kata sumer dak pompuan kl jahat, lagi aku tak setuju, aku pun dak kl, tapi demi allah satu club @ disko @ aper2 jela yang sekawasan dengannya aku tak penah pegi... kuar malam.... ader limit.. kalo tak tido depan umah ler jawabnyer... aper pun sumer up to their parents la.. macam mama n abah aku, nak kuar gi mana pun tak kisah, janji bagitau and balik pada masa yang telah ditetapkan...

and now, aku kat melaka. utem. hmm taktau plak aku dak melaka ni kebanyakkan tak pakai tudung. member2 aku yg memang originally dak melaka pakai jek tudung. aku tak penah plak lepak2 kat mp ke dataran pahlawan ke(percaya tak dataran pahlawan tu aku tak penah gi lagi.. lalu jek) hehehehe, yg aku slalu pi tesco, giant gi beli barang utk umah sewa aku. hehehehe... tapi tgk ramai jek yang bertudung... wallahualam...

ade gak kes bdk kl harap ngaji je kat institut pengajian Islam tapi hipokrit nak mampos...ni kes sedara pompuan aku laaa...dok ngan mak pak x liar lagi...pstu dok umah sewa jadi cam haram...aku x nafikan kl mmg banyak pengaruh sosial...sebab kl tu ibukota mcm2 ade...sosial mmg tahap gaban...p kolej pki tudung keluar umah siap p club malam x pki tudung hipo gle...siap amik gmbr ngan geng sampah kelab malam...tu klo mak bapak die tgk mmg punah la hati tu...zaman sekarang mmg mencabar utk mendidik anak2 menjadi anak yg soleh...pakai tudung tu wajib tau...jgn bagi alasan tak tau laaa...da jahil agama bkn nk p tuntut ilmu...ingat smua ni x ditanye ke kat akhirat kelak!?yg ade ilmu pun x nak ikut ...yg mmg nak ingkar suruhan Allah Taala... :angry: Sekian :)

nape melaka ngan kl jer?

wat ah poll satu mesia..haha

jgn wat pasal isu tudung je..

wat pasal pakaian, attitude, social..

*ko jgn gune name melaka, ali rustam pantang..

hahahahahak ^_^

Huh..rasanya tak perlu la untuk buat camtu xtreme_paranoid ...

Sebab mungkin akan buat malu bangsa melayu (pompuan melayu) jer kalau statistik tu..dilihat oleh bangsa lain..huhu

Ciri-ciri wanita ahli Surga

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1. Bertakwa.

2. Beriman kepada Allah,

Malaikat-Malaikat-Nya, Kitab-Kitab-Nya,

Rasul-Rasul-Nya, hari kiamat, dan

beriman kepada takdir yang baik maupun

yang buruk.

3. Bersaksi bahwa tiada ilah yang berhak

disembah kecuali Allah, bersaksi bahwa

Muhammad adalah hamba dan Rasul-Nya,

mendirikan shalat, menunaikan zakat,

berpuasa di bulan Ramadlan, dan naik

haji bagi yang mampu.

4. Ihsan;beribadah kepada Allah

seakan-akan melihat Allah, jika dia

tidak dapat melihat Allah, dia

mengetahui bahwa Allah melihat dirinya.

5. Ikhlas beribadah semata-mata kepada

Allah, tawakkal kepada Allah, mencintai

Allah dan Rasul-Nya, takut terhadap

adzab Allah, mengharap rahmat Allah,

bertaubat kepada-Nya, dan bersabar atas

segala takdir-takdir Allah serta

mensyukuri segala kenikmatan yang

diberikan kepadanya.

6. Gemar membaca Al Quran dan berusaha

memahaminya, berzikir mengingat Allah

ketika sendiri atau bersama banyak orang

dan berdoa kepada Allah semata.

7. Menghidupkan amar maaruf dan nahi

mungkar pada keluarga dan masyarakat.

8. Berbuat baik (ihsan) kepada tetangga,

anak yatim, fakir miskin, dan seluruh

makhluk, serta berbuat baik terhadap

hewan ternak yang dia miliki.

9. Menyambung tali persaudaraan terhadap

orang yang memutuskannya, memberi kepada

orang, menahan pemberian kepada dirinya,

dan memaafkan orang yang mendhaliminya.

10. Berinfak, baik ketika lapang maupun

dalam keadaan sempit, menahan amarah dan

memaafkan manusia.

11. Adil dalam segala perkara dan

bersikap adil terhadap seluruh makhluk.

12. Menjaga lisannya dari perkataan

dusta, saksi palsu dan menceritakan

kejelekan orang lain (ghibah).

13. Menepati janji dan amanah yang

diberikan kepadanya.

14. Berbakti kepada kedua orang tua.

15. Menyambung silaturahim dengan karib

kerabatnya, sahabat terdekat dan terjauh.

=]

skdr peringatan =]

Edited by AS Gunnerz

hek eleh, apa barang banding setakat kl n melaka....bukak la mata dan minda besar2...ramai lagi kat luar sana tu..mana2 pon sama je.....kat tmpt aku study pon sama je dlm bertudung, kuar je dari pintu gate..tudung melayang tah mana....ni bukan masalah tmpt....so xperlu banding hy dua tmpt sj....kat mana2 pon sama kat luar negara pon...cuma selalunya kita fokus kepada malaysia sbb ianya ng kita dan majotitinya kaum melayu yg kononnya terkenal dgn sopan santun nya....cmne lak dgn kamu melyu yg tinggal kat luar negara yg lagak lebih kurang je....

alamanda bukan kat KL ke?

Alamanda terletak di Putrajaya. Dari segi politik, Putrajaya merupakan pusat pentadbiran negara dan juga Wilayah Persekutuan ketiga selepas Labuan dan Kuala Lumpur.

Jadi, Alamanda tidak terletak di Kuala Lumpur.

Nota Kaki:

1) Petaling Jaya, Subang Jaya, Kelang, juga tidak termasuk dalam kawasan Kuala Lumpur :blink:

2) Lapangan Terbang Antarabangsa Kuala Lumpur (KLIA) adalah di kawasan Sepang, Selangor. Penggunaan "KL" adalah semata-mata kerana nama "KL" lebih dikenali oleh pelancong luar negara, lebih dari "Malaysia" sendiri. (rujuk: penjenamaan/branding)

huhu

first time dgr pompuan KL lg baik banding pompuan tempat lain :wub:

Me too...

hehe,

Ramai la dak kolej aku.. bertudung bila time study,

bukak tudung bila kat tempat sendiri...

Pernah aku jenjalan, kena tegor ngan member sendiri(pompuan)

Hampir x kenai...

mana x nyer, x pakai tudung nampak len(buruk ade lawa pun ade)

Tapi betul ke some pompuan KL tuh betul-2 KL???

Tapi betul ke some pompuan KL tuh betul-2 KL???

x...sbb besenya dak2 u atau kolej tuh kan dari merata2 ke kl utk study sana atau kerja kat sana....so, ada yg buat keputusan nak tinggal sana utk kemudahan bergerak...

pendek kata ...... hanya lelaki yg leh merubah pmpuan .... so korang jangan la dayus untuk merubah pasangan korang sendiri untuk jadikannya lebih baik .....

betul... dekat mana2 sama jer.. kalau kau datang kat Terengganu pun kau akan jumpa perempuan2 lawa yang bertudung dan yang tak bertudung... situasi dia sama je cam kat tempat lain.. ada lebih ada kurang...

lain plak macam Kelantan, nak kuar Kota Bharu wajib pakai tudung... :blush: Bandar Islamiah

WAJIB??? Ntahlah..ada yang xbertudung.. tengok O.K je..xda masalah.

Wat apa bertudung kalau baju macam balut buah nangka... maka ramailah 'musang2' jantan nak ngap.. jadilah kes rogol..

huh.. jangan berpakaian begini

Note : Dia dah 'publickan' gambar dia..aku publickan kat sini.. Hope MOD xmarah..

huh.. jangan berpakaian begini

Note : Dia dah 'publickan' gambar dia..aku publickan kat sini.. Hope MOD xmarah..

erk, x nampak ape pun malayNUX.... potong stim betul <_<

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...