Jump to content
Puteri Salju

Mengenai Iklan

Recommended Posts

Sejak kebelakangan ini, banyak sangat iklan yang banyak menipu pengguna untuk membeli barang tersebut sedangkan pada hakikatnya bukan seperti yang dilihat di kaca tv, radio, surat khabar dan lain-lain lagi. Pada pendapt korang la ye naper benda-benda ni terjadi... :wacko:

Istilah tepat ialah "pengiklanan tidak beretika".

Sebab: Kalau nak jual barang, barang mesti baik. Kalau tak baik, baikkan aje. Kalau tak boleh, nampakkan baik. Janji.barang.jual.

Selamat menonton.

"UKURLAH SENDIRI" (iklan kat TV)

Walhal si model pakai mekup tebal :D ,ilang parut jerawat sebelah kiri pipi si model 2..huhuhu

Iklan banyak menipu..huhuhu

Sejak kebelakangan ini, banyak sangat iklan yang banyak menipu pengguna untuk membeli barang tersebut sedangkan pada hakikatnya bukan seperti yang dilihat di kaca tv, radio, surat khabar dan lain-lain lagi. Pada pendapt korang la ye naper benda-benda ni terjadi... :wacko:

Sbb nak laku kan barang mereka laa..

Mcm aku, mengiklankan kotak rokok jenama baru... yang sesiapa yang menghisapnya akan menambahkan kecantikan dan aroma bau badan.. Pasti orang akan ingin mencuba.. padahal indah khabar daripada rupa... Puteri Salju pun pasti ingin mencuba bagi menambahkan taik lalat di pipi supaya nampak manis

pengguna perlu bijak, iklan tu iklan jer, bukan 100% tepat.

aku tak suke iklan sabun. :D nipu do-oh lalu.

iklan yg slalu menipu:

UBAT MELANSINGKAN BADAN

cm x logik je.. <_<

mkn dalam seminggu,turun 3-5 kilo

ntah pape ntah

pastu berlambak plak kt TV

cm xde kawalan je

Edited by udin_69

iklan yg slalu menipu:

UBAT MELANSINGKAN BADAN

cm x logik je.. <_<

mkn dalam seminggu,turun 3-5 kilo

ntah pape ntah

pastu berlambak plak kt TV

cm xde kawalan je

yup aku sokong lagi sekali udin_69.pastu kalau produk tu merbahaya baru la nak pantau.setakat pantau aje la...

:D nipu do-oh lalu.

aku mula tak faham ape yang ditulis..

tapi seteleh menggayakan dengan beberape jenis lorat.. baru aku fahamm.. hehe...

do-oh..

memang iklan banyak menipu... alah.. iklan stremyx.. semua orang tau, iklan gempak, tapi servis gaya bangang.. takde pun orang nak saman diorang sebab menipu dalam pengiklanan.. dah jadi kebiasaan.. kita ditipu pengiklan nie..

huhu..

do-oh blake..

bleh amik tindakan undang2 ke pada pengiklan yg menipu ni?kalu ada akta yg bleh sabitkn pengiklan lahanat ni,produk pertama yg aku nk saman ialah syampu REJOICE..

ckp cm wat rawatan rebonding.

apsal ntah rambut aku x lurus2 cm dlm iklan tu aku pun x tau

syampu sekali dlm 2 hari,x mau lurus jgk

tensen btol.. <_<

pasal banyak iklan kopi ngan langsingkan badan???? :huh:

aku mula tak faham ape yang ditulis..

tapi seteleh menggayakan dengan beberape jenis lorat.. baru aku fahamm.. hehe...

'do-oh' tu maksudnye macam 'melampau sangat' lah. al-maklumlah ayat trg memang pekat. :lol:

bleh amik tindakan undang2 ke pada pengiklan yg menipu ni?kalu ada akta yg bleh sabitkn pengiklan lahanat ni,produk pertama yg aku nk saman ialah syampu REJOICE..

ckp cm wat rawatan rebonding.

apsal ntah rambut aku x lurus2 cm dlm iklan tu aku pun x tau

syampu sekali dlm 2 hari,x mau lurus jgk

tensen btol.. <_<

kalu kene saman macam mane stesen tv nak dapat income banyak2. sebab iklanlah stesen tv dapat hidup. tu yang tak buleh wat apo. kalu rase tak nak terpengaruh buatlah macam aku. time iklan je aku alih siaran lain. :lol:

pasal banyak iklan kopi ngan langsingkan badan???? :huh:

lasingdah kafe iklan mengarut ( M Rajoli ),

Amy search punye iklan kopi lagi a nampak bodoh, ape jenama entah.

kopi angguk nampak bangang punye kopi, kalo minum korang akan angguk2..

Kopi Jantan mengeksploitasi orang tua untuk promosi. Huhuhu..

adoila.. kopi2..

aku minum tongkat ali power root.. :lol:

iklan. kite sebagai konsumer la kene pandai menilai. x boleh nak menyalahkan stesen tv @ sebagainya. sebab, tu periuk nasik diorang. utk menyiarkan rancangan kegemaran korang cam prison break, iklan diperlukan. iklan gak menjana bisnes ad kat negara ni. so klo korang x suke iklan, tutup tv. xyah nak kutuk berbakul2. buat dosa je. :)

p/s: aku support iklan. iklan best ape.

paling ngarut iklan lasinda la cafe~.. lasinda.. <- bace kene ikut nada dier

adik beradik dier adalah iklan pencuci muke, iklan sempo rambut (aku gune x jd lawa pn, still kenteng cm slaloo) dn juge iklan kfc atau mek-d.. :lol:

tp iklan yg paling tak merepek adalah iklan2 yg dikeluarkan oleh petronas tiap2 musim perayaan.. manyak syiok!

assalamualaikum...

ahaha iklan petronas deepavali (restoran sri raju) tu paling lawak bg aku :lol: iklan camtu bg aku sbg hiburan je..

ala penonton bukan bodo pon.. kalu tgk iklan produk kecantikan musti pakai model yg lawa2 - bukan pakai yg kulit gelap, yg menggerutu kulit :lol:

Iklan dapat membantu dalam melariskan produk yang dijual.

Tapi kekadang iklan yang dipaparkan memang tidak menepati apa yang dipaparkan.

Yang jadi mangsa adalah pengguna. Pengguna kena tanggung sendiri akibat membeli produk

yang didapati tidak sama dengan iklan.

Selidik dahulu produk yang hendak dibeli. Adakah ianya sesuai dengan kita ?

Pastikan produk yang dibeli tidak sampai tarikh luput lagi.

Iklan banyak memberi pengaruh kepada pengguna.

Lagi-lagi kalau ia dipaparkan di Televisyen.

Kanak-kanak dan remaja yang amat terpengaruh ...

Permainan kanak-kanak, nada dering, makanan ringan dan sebagainya ..

Pengguna harus bijak menilai dan membeli barang yang sesuai mengikut kehendak.

Bukan ikut nafsu semata-mata ...

Tepuk dada tanya poket anda ...renung-renungkan .. ^_^

huhuh.. korang ni. name pon iklan...

kepentingan iklan adalah untuk memberi pengetahuan tentang produk baru, harga dier, sasaran dier dan kegunaan dier. dan yang paling penting sumer syarikat adalah untuk mendapatkan keuntungan dari iklan yang mempromosikan produk yang diiklankan(betulker aku cakap ni cam putar belit jer. hehehe)

so memang no wonder lah kalau iklan banyak menipu. ok contoh, korang jual barang contohnyer sabun. xkan koprang jual n nak cakap bile pakai sabun korang nanti kene kurap. mesytilah cakap bende yg baik tentang produk korang kat pengguna. barulah orang nak beli. kalau korang meniaga dan nak buat iklan mesti camtuh gak. itu memang syarat2 dier. kalau x baik xpayah wat iklan kalau cakap bende buruk pasal produk diorang. so pengguna mestilah wat survey melalui penagalamn orang lain atau diri sendii. bile korang dah suker. baru lah timbulnyer minat dan brand loyalty. huhuh panjangnyer aku membebel.

kalu kene saman macam mane stesen tv nak dapat income banyak2. sebab iklanlah stesen tv dapat hidup. tu yang tak buleh wat apo. kalu rase tak nak terpengaruh buatlah macam aku. time iklan je aku alih siaran lain. :lol:

BOLEH DISAMAN JIKA ADA BUKTI.

Sila rujuk Akta Kontrak 1950.

BOLEH DISAMAN JIKA ADA BUKTI.

Sila rujuk Akta Kontrak 1950.

yea memang boleh saman tapi jarang2 berlakulah kita dengar. mungkin kalu tahap malampau sangat baru ada tindakan. tengok macam produk Propolis yang kena dulu. tu memang dah merbahayakan orang. :D