Jump to content
Sign in to follow this  
haphiz

Pesanan Hamas Untuk Umat Islam Di Malaysia

Recommended Posts

amende yang ko mengarut tetibe keluar cite pasal solat subuh ni

"Tak akan kuat dan perkasa ummat Islam itu, selagi jemaah solat Subuh nya (yakni di masjid) tidak seramai jemaah yang solat jumaat"

----------------------------------dipetik dari khutbah jumaat---------

wassalam...

ni nape plak bang?

ni nape plak bang?

:lol: ha ha... kenapa ? tak faham ker ?..

Gini Maksud nye... ;

"Tak akan kuat dan perkasa ummat Islam itu, selagi jemaah solat Subuh nya (yakni di masjid) tidak seramai jemaah yang solat jumaat"

Ia bermaksud ; Tidak akan kuat Islam tu jikalau kita tidak Bersatu

Kenapa solat subuh ? - Solat subuh ditafsirkan sebagai "Permulaan Kehidupan" ini bermakna disetiap hari permulaan kehidupan kita, mestilah didalam satu jemaah, yakni sentiasa dalam Satu hati , akidah, tujuan, dan berbagai lagi.

Jika ini gagal kita laksana kan, maka jangan harap Islam nak menjadi kuat seperti Zaman Rasullullah.

Kenapa pula dibandingkan dengan Solat Jumaat ? - Solat Jumaat ditafsirkan adalah satu perhimpunan yang dilakukan hanya pada hari tertentu.

Sebagai contoh mesyuarat OIC, tetapi tak kemana pergi nya..

Gitu ler ada nye Islam sekarang termasuk apa yang berlaku di Malaysia...

Wassalam..

Semua tafsiran adalah dari tafsiran saya sendiri, tiada kene mengena dengan mana mana guru dan perguruan.

smyg subuh berjamaah yang ramai nye cm time smyg jumaat??

kalu kt Malaysia susah la nk wat,tp kt Masjidil Haram blh la kot

setiap waktu asyik ramai je

pandainye compare masjid terpenting di dunia dengan masjid mesia

mesti ade degree ni

smyg subuh berjamaah yang ramai nye cm time smyg jumaat??

kalu kt Malaysia susah la nk wat,tp kt Masjidil Haram blh la kot

setiap waktu asyik ramai je

aku rasa ko x paham la maksud dia buat perbandingan solat subuh ngn solat jumaat tu.

salam.,

Pada pendapat saya ianya bukanlah berniat sebagai satu ugutan tetapi merupakan saranan tegas yang juga wajib ke atas diri tiap2 umat Islam memberi sumbangan walau apa bentuk sumbangan sekalipun. Tujuan pesanan adalah untuk memberitahu umat Islam di Malaysia ttg isu Palestin, masjid Al-Aqsa adalah isu ummah dan bukan isu rakyat Palestin semata2. Para ulama telah berijmak hukum mempertahankan bumi umat Islam adlah wajib sekiranya dijajah.

Al-Aqsa merupakan kiblat pertama umat Islam, masjid ke-tiga suci dan juga bumi israk dan mikraj. Perjuangan membebaskan Al-Aqsa dan kemerdekaan negara Palestin adalah tugas kita semua. Kita semua adalah pejuang yg akan membebaskan Al-Aqsa di bumi Palestin dgn turut memberi sumbangan walau hanya dgn doa sekalipun. Bezanya mereka telah dipilih Allah SWT untuk berada di barisan hadapan mewakili kita memperjuangkan Al-Aqsa. Ingatlah kita semua akan dipersoalkan oleh Allah SWT di akhirat nanti. .

Mslah di palestin kini adalah perpaduan dan masih terdpt pihak yg bekerjasama dgn AS dan Zionis yang sanggup membunuh para pejuang Palestin sendiri. kita doakan mereka agar Allah satukan hati2 mereka dlm jihad menentang penjajah Zionis. amin..

Edited by haphiz

Salam,

saya pun masih newbie dan takde degree. Tapi harap janganlah blame saya andai saya tersilap.

saya menyokong usaha saudara haphiz untuk menyebarkan risalah2 umpama begini.

Semoga Hamas beroleh kemenangan dan umat Islam kembali bersatu, begitu jua dengan bangsa Melayu Islam kita yang tercinta ini :D

dari sumber mane aku x pasti, tapi telinge aku mendengar sebenarnye quote solat subuh tu Ariel Sharon yg buat maser dier jadi PM Israel. means klo macam ni je rupe umat Islam, sampai bile x menang. sebab tu dier bakar line umat Islam. :ph34r:

adalah korang sedar yang hamas sekarang sedang ditentang habis2an oleh kerajaan palestin?

perlu ingat!!

jika korang nak menyebarkan propaganda HAMAS, maka korang WAJIB sebarkan propaganda kerajaan PALESTIN, dan jugak propaganda FATAH.

kerana kalo korang sebar/sokong sesatu group bertopengkan Islam, maka korang juga turut serta dalam memecahbelahkan umat islam SENDIRI. di bumi palestin!

itu ke yang korang nak?

sokong sebar risalah agama konon. cube la pikir jauh sket!!!!!

Edited by C-Fu

Kita nak cakap pasal isu FATAH HAmas kena ada ilmu. Kalau nak bagi pendapat tak berdasarkan fakta semua org boleh buat.

Tahu tak kenapa FATAH kalah dalam pilihanraya ? Sebab pemimpin2 mereka teruk dan korup.

Sekarang ni FATAH dah tak ada sokongan. YAng menyokong FATAH ialah Amerika dan ISrael. Cubalah fikir sebab apa bantuan AMerika hanya akan datang jika FATAH memerintah ?

Pemimpin FATAH hidup mewah sedangkan rakyat PAlestin menderita.

Kerajaan PAlestin sebenarnya ialah kerajaan HAMAS. Fatah hanya menempek sahaja. Cuma sekarang dah berubah kerana Amerika dan Israel tolong Mahmud ABbas. Rakyat bersama Hamas.

pandainye compare masjid terpenting di dunia dengan masjid mesia

mesti ade degree ni

Masjid terpenting di dunia nie masjid ape? sorrylaa aku ada sijil jer, takder degree..

:blink:

Ada jugak rupanya tempat dia 'tersangkut' :D

----------------------------------------------

Solat itu tiang agama, kalau solat "Jumaat" je yang ramai, bermakna kita xbersatu untuk kuatkan tiang2 yang lain.

dalam kata lain, Umat islam itu rapuh. (note: musuh akan serang kita time subuh la..(lawak dari aku))

Thanks TJ

wassalam

aku sokong mamat yang bukak treat nih ( x kisah lah dia ambik dari manapun)....sepatutnya kita yang islam saling menyokong...kalau taknak bagi derma pun...jangan ler sampai marah-marah kat hamba Allah nih. bukan ker kita kena berpesan-pesan ke arah kebaikan, apatah lagi bab tolong-menolong sesama islam nih....

Truly aku sendiri tak paham kenapa mesti jadi macam ni, pada yang tetiba nak membangkang tak tentu pasal, baca la bebetul....kalau kita sedang dalam kesusahan (keluarga, sedare, kawan kena bunuh, rogol, siksa ), macammana la keadaan kita masa tu......???.

Pasal tanah palestin tu, yang menjadi isu adalah kat situ la tempat suci umat islam berabad lamanya....dan yang terpenting!! kat situlah tempat saudara kita sesama islam duduk/tinggal....cuma ramai orang kita tak sedar...

Apapun aku ucapkan tahniah pada saudara haphiz kita yang buka treat nih....TQ very much. :D

sikap melayu muslim malaysia ni, tak boleh baca artikel2 yang ada perkataan "Islam" dan "Allah". Tanpa siasat lebih lanjut, baca pun sekali lalu suku faham, terus sokong. WAJIB NAK SOKONG TU!

Islam ajar matlamat tidak menghalalkan cara. Dalam kes ni, matlamat OP adalah untuk menyatukan umat Islam. Tapi malangnya cara dia salah. Dia masukkan fahaman peribadi, penipuan dan ugutan. Jadi, jika atas nama membantu sesama Islam, maka, adakah betul untuk kita pergi beramai-ramai ke Amerika, rompak duit mereka, berikan ke Palestin?

Kita wajib ada asas [foundation] yang betul dalam mencapai matlamat. Foundation yang betul tak mudah dipatahkan, maka seterusnyaapa yang terbina di atas foundation tersebut akan terjamin. Tak pernah terfikirkah sejauh itu wahai melayu Putera.com?

Apa yang haphiz buat ni sekadar menyebarkan propaganda yang tak tahu tahap kesahihannya. Betul, saudara kita kat sana kena rogol, bunuh etc. tapi situasi tu betul dalam semua peperangan, tak exclusive untuk muslim saje. nada yang digunakan dalam "pesanan" tu juga lebih kepada mengugut untuk melibatkan diri dari meminta sokongan.

Rasionalnya, kebanyakan tindakan2 "mencipta", forward2, berbincang tanpa pendapat dan pengetahuan terdidik dan rasional ni hanyalah sekadar meraih perhatian [attention whoring] kerana biasanya, mereka2 ni mahukan orang mendengar apa yang ingin dikatakan, tetapi mereka ini juga tiada isu. Jadi jalan mudah ialah membuka thread2 berbau agama kerana ini dilihat sangat efektif.

Jadi, secara terbuka aku nak mintak kat TJ Ariff, buat satu lagi sticky, pastikan ada perkataan " Sebelum buka thread isu agama" pada tajuknya, dan berikan peringatan supaya hanya buka thread agama untuk dibincangkan, yang bukan berasal dari forwarded emails. Dan jika lepas "saringan' tersebut, minta TJ Ariff guna kebijaksaan dan budi bicara untuk baca dulu dan tentukan kesahihan dan kesesuaian isu itu untuk dibincangkan. Harap cara ni dapat mengurangkan lambakan thread agama yang menyebarkan salah faham, blind hatred dan menyumbang kepada subsection serious discussion yang intelektual.

Edited by Sinful

Kalau betul dikatakan melayu islam begitu menyokong terhadap artikel yang ada perkataan ALLAH dan ISLAM. Saya suka sesangat :) ..kerana apa?? ..Bukankah itu lebih baik daripada melayu islam yang terlalu taksub terhadap perkataan Gangstarz dan Mentor??. (tanya diri kita sendiri macam tu ker realiti melayu islam kita sekarang nih).

Apapun terpulang kepada pendapat diri kita masing-masing, yang mana dalam kes ini..keadaan forumer yang beragama islam pun sudah terbahagi kepada 3. Satu bahagian menyokong, satu bahagian tak sokong dan satu lagi bahagian berkecuali/tak tahu nak sokong ke tak. Apatah lagi umat islam sedunia, bagaimana agaknya seluruh umat islam nak bersatu???.

Adakah suatu artikel yang mengandungi perkataan yang kita panggil sebagai ugutan (walaupun kita tahu itu sebenarnya kewajipan kita), kita dah melenting dan menolak kebenaran artikel tersebut. Soal ugutan bukan isu yang sepatutnya dibangkitkan di sini, banyak lagi perkara berkenaan pembangunan/hidup umat islam palestin di dalam artikel ini yang sepatutnya dibincangkan. Banyak lagi perkara yang positif boleh dibuka untuk keinsafan diri kita sebagai muslim selain isu ugutan takpun USD 1 tu....perghh serius aku tak percaya jadi camnih. Cuba jangan bandingkan keadaan hidup orang muslim yang dibunuh dan dirogol atas sebab peperangan sama seperti golongan manusia beragama lain yang mengalami peperangan. Sedar dan insaf apa yang kita cakap tu... Kita bercakap atas kedaulatan agama kita, wajar ker kita kata macam tu???!!!.

Saudara haphiz mungkin salah kalau niat dia nak dapat perhatian, tapi betul ker dia macam tu orangnya..sapa kita nak tuduh dia.., kalau betul tujuan dia sekadar untuk menyampai kepada sahabat-sehabat puterian..saya rasa tak salah. dia buat dakwah...salah ker??. Sahih tak sahih itu terpulang, apa yang nyata saudara kita di sana sudah berpuluh tahun menderita, pegangan agama diorang semakin hari semakin terancam..kita patut bersyukur kita hidup dalam keamanan, kalau benar duit yang didermakan ini disalurkan ini ke arah kebajikan/perjuangan palestian..sama2 kita dapat keberkatan. kalau tak Subhanallah.

sembahyang subuh kan ke liat sikit :ph34r: . so kalu sumer org Islam memenuhi masjid solat subuh seperti solat jumaat, maknanya dedikasi orang Islam terhadap agamanya tinggi. time tuh yahudi pon takut le.

Kalau betul dikatakan melayu islam begitu menyokong terhadap artikel yang ada perkataan ALLAH dan ISLAM. Saya suka sesangat :) ..kerana apa?? ..Bukankah itu lebih baik daripada melayu islam yang terlalu taksub terhadap perkataan Gangstarz dan Mentor??. (tanya diri kita sendiri macam tu ker realiti melayu islam kita sekarang nih).

Apapun terpulang kepada pendapat diri kita masing-masing, yang mana dalam kes ini..keadaan forumer yang beragama islam pun sudah terbahagi kepada 3. Satu bahagian menyokong, satu bahagian tak sokong dan satu lagi bahagian berkecuali/tak tahu nak sokong ke tak. Apatah lagi umat islam sedunia, bagaimana agaknya seluruh umat islam nak bersatu???.

Adakah suatu artikel yang mengandungi perkataan yang kita panggil sebagai ugutan (walaupun kita tahu itu sebenarnya kewajipan kita), kita dah melenting dan menolak kebenaran artikel tersebut. Soal ugutan bukan isu yang sepatutnya dibangkitkan di sini, banyak lagi perkara berkenaan pembangunan/hidup umat islam palestin di dalam artikel ini yang sepatutnya dibincangkan. Banyak lagi perkara yang positif boleh dibuka untuk keinsafan diri kita sebagai muslim selain isu ugutan takpun USD 1 tu....perghh serius aku tak percaya jadi camnih. Cuba jangan bandingkan keadaan hidup orang muslim yang dibunuh dan dirogol atas sebab peperangan sama seperti golongan manusia beragama lain yang mengalami peperangan. Sedar dan insaf apa yang kita cakap tu... Kita bercakap atas kedaulatan agama kita, wajar ker kita kata macam tu???!!!.

Saudara haphiz mungkin salah kalau niat dia nak dapat perhatian, tapi betul ker dia macam tu orangnya..sapa kita nak tuduh dia.., kalau betul tujuan dia sekadar untuk menyampai kepada sahabat-sehabat puterian..saya rasa tak salah. dia buat dakwah...salah ker??. Sahih tak sahih itu terpulang, apa yang nyata saudara kita di sana sudah berpuluh tahun menderita, pegangan agama diorang semakin hari semakin terancam..kita patut bersyukur kita hidup dalam keamanan, kalau benar duit yang didermakan ini disalurkan ini ke arah kebajikan/perjuangan palestian..sama2 kita dapat keberkatan. kalau tak Subhanallah.

hehe....

kamu ni mungkin tergolong dalam golongan yang aku sebut. baca sekali lalu, paham suku pun tidak. meh, aku highlight tempat yang kamu nampak gaya terlepas baca.

"Kita wajib ada asas [foundation] yang betul dalam mencapai matlamat. Foundation yang betul tak mudah dipatahkan, maka seterusnya apa yang terbina di atas foundation tersebut akan terjamin. Tak pernah terfikirkah sejauh itu wahai melayu Putera.com?"

Maksudnya, kalau masih gagal nak faham, ialah kita mesti tahu dengan betul betul apa tujuan dan cara yang betul nak capai matlamat. Jika cara untuk mendapatkan US$ 1 tu dengan mengugut, halalkah duit tersebut? Orang yang bagi tu rela atau tidak, bukan soalan. Cara kita dapatkan duit tu.

Contoh: Kalau aku kata aku nak adik perempuan kamu. Aku kata, kalau kamu tak bagi aku nikah dengan dia, aku rogol dia. Betul ke cara aku tu? Sedangkan, aku ni memang dah hukum wajib kawin. So, pada aku, betullah apa aku buat. Tapi kamu yang kene tu, rasa betul ke tindakan aku mengugut ni?

Kamu persoalkan, siapa kami ni nak tuduh si haphiz tu? Satu: Kami tak tuduh dia. Dua: Siapa pulak kamu yang nak defend dia? Tuan punya badan pun tak busy mcm ni. Dia sendiri takde usaha nak pertahan tindakan dia, kenapa mesti kamu?

Inilah sikap yang tak bagus. "Dari khayal tengok realiti TV, baik aku membuta tuli sokong sesuatu yang berbau Islam, tapi tak tahu mana sahihnya." Bercakap pasal kesusahan orang lain, nak tolong, kail sejengkal, nak duga laut dalam. Mana pandainya nak jadi hero mcm tu?

Apa dakwahnya yang haphiz buat? Serius aku fail nak faham. Kalau aku, ini dakwah aku kepada kamu: Belajar pandai pandai pasal agama. Baca baca baca. Belajar macam mana nak hasilkan pendapat yang bagus. Cari fakta yang boleh sokong pendapat kamu tu supaya tak cepat melatah dengan isu2 yang bau saja agama, tapi maksud sebenarnya sesat lagi menyesatkan! Jangan jadikan penipuan sesuatu yang boleh diterima hanya nama Allah dan Islam disebut! Ingat, janji Syaitan tu sendiri nak menyesatkan manusia, tak bererti Sayitan tu sendiri tak beriman! Kata2 dia jauh lebih hebat dari Harun Din pun boleh! Kamu kene belajar sendiri dengan orang yang layak. Bukan bercakap dengan emosi!

Islam ajar matlamat tidak menghalalkan cara. Dalam kes ni, matlamat OP adalah untuk menyatukan umat Islam. Tapi malangnya cara dia salah. Dia masukkan fahaman peribadi, penipuan dan ugutan. Jadi, jika atas nama membantu sesama Islam, maka, adakah betul untuk kita pergi beramai-ramai ke Amerika, rompak duit mereka, berikan ke Palestin?

sinful...aku tak perasan lak penipuan yang die buat...boleh ngko tunjuk kat aku tak...mungkin aku tak perasan ker...

are_zn,

aku mmg x dapat nak sahihkan satu2 benda yg Khalil ni claim. So, setahu aku, half a truth is still a lie. Tapi yang pasti, Khalil juga ada kata yang mereka diserang atas sebab mereka di sana islam, yang aku rasa tak tepat. Orang2 israel tidak pedulikan agama orang2 Palestin. Mereka mahukan tanah tu. jadi, jika orang palestin tersebut bukan islam pun, mereka akan serang sebab, mengikut ajaran Yahudi, mereka perlukan sebuah negara Israel as a security for the coming Messiah. Al-Masih mereka bukan macam Al-Masih Islam atau Kristian. Al-Masih mereka bukan Isa, malah mereka sendiri pun tak tahu siapa. So, Israel adalah persedian untuk Al-Masih mereka yang akan menjadi Raja mereka nanti. jadi, islam atau bukan rakyat palestin, israel tetap akan mereka usahakan.

Polisi mereka hari ini yang anti-islam hanyalah sekadar respon dari kita yang mengatakan bahawa ini adalah peperang berasaskan agama. Mereka tidak peduli pun Kristian, yang menganggap Isa itu Al-Masih, sedangkan mereka kata Isa hanya sekadar Nabi palsu. Inikan pulak nak ambil tahu pasal Islam yang turut menyokong Isa adalah Al-Masih. Ini adalah asas untuk percaya bahawa agama hanya alasan, sedangkan tiada isu langsung antara kedua - dua agama melainkan Al-aqsa.

edit:

so, kesimpulan...ye, kita [muslim] berperang atas dasar agama...tapi bukan mereka. at least bukan atas sebab nak memerangi agama kita, tapi membuat apa yang di ajar oleh agama mereka. harap tak keliru dua sebab ni.

Edited by Sinful

adalah korang sedar yang hamas sekarang sedang ditentang habis2an oleh kerajaan palestin?

bukankah kerajaan PALESTIN yang SAH adalah HAMAS..! kerana mereka menang PILIHAN RAYA MAJORITI..!

dan baru-2 ni menang pulak di semenanjung GAZA...kubu kuat Presiden palestin (yang tak sah) Mahmoud Abbas -fatah-

so..sapa yang legal memerintah dan sapa yang illegal menyerang...?

bila dah GILA kuasa

seorang tak apa, tapi bila dah dua orang yang GILA kuasa,

biasanya berGADUH...

bilah bergaduh, ada yang tak PUAS hati

bila tak puas hati , hati kena pUAS kan

bila ikut hati ..mati... kata org dulu-dulu

salam.,

Pada masa kini kita mmg ada saluran dlm mmbntu rkyat palestin antaranya melalui Aman Palestin Berhad dan Pertubuhan Jamaah Islah Malaysia. mengenai pesanan tersebut saya tidaklah sehingga ke Palestin utk memastikan kesahihan cuma apa yg saya dapat dari sumber berita palestin dari media spt anda skalian. anda hanya meragui kesahihan pesanan dan bertanggapan negatif, yg penting di sini mesej yg cuba disampaikan bukannya mengajak kita untuk berpecah belah tetapi untuk bersatu membela nasib rkyat palestin.. pesanan tersebut bukanlah berniat sebagai satu ugutan tetapi merupakan saranan tegas yang juga wajib ke atas diri tiap2 umat Islam dgn turut memberi sumbangan, tidak kira bentuk sumbangan walau hanya dgn titipan doa sekalipun.

Jikalau anda merasakan kemenangan HAMAS adalah kemenangan kumpulan radikal yang ingin menegakkan cita-cita politik mereka, maka anda silap! kerana hamas telah pun diberikan kepercayaan oleh rakyat Palestin sendiri untuk memerintah mereka tetapi dinafikan zionis. Jika anda merasakan isu Palestin hanya merupakan isu rakyat Palestin yang inginkan kemerdekaan setompok kecil dari bumi Allah yang luas, anda juga silap!

Kerana isu Palestin, masjid Al-Aqsa adalah isu ummah,. Sejarah telah menyaksikan bagaimana isu Palestin ini sebenarnya merupakan isu ummah dan bukannya isu sesuatu kaum dan bangsa sahaja. Saidaina Omar pada tahun 16 Hijrah dari Madinah telah bertanggungjawab mengIslamkan bumi Palestin yang merupakan sebahagian daripada wilayah Syam. Sewaktu tentera Salib menawan Baitul Maqdis selama hampir seratus tahun, Salahudin al-Ayubi yang berketurunan Kurdi dari Mesir telah memerdekakannya. Ketika Tatar ingin menyerang Baitul Maqdis, Sultan Muzafar Qutz yang berketurunan Parsi dari Mesir telah menyelamatkannya pula.

niat saya bertujuan untuk mnyampaikan maklumat ini pada kalian bukan utk menarik perhatian dgn thread2 berbau agama. terpulang kpd anda yg mntafsir..

Edited by haphiz