Jump to content
Sign in to follow this  
haphiz

Pesanan Hamas Untuk Umat Islam Di Malaysia

Recommended Posts

Dalam satu sudut, aku rasa nak gelak bila baca thread ni. Sebab ada orang yang kononnya terpelajar, faham agama, tp melalut. Tp takpelah, itu pandangan dia.

Ini pandangan kamu juga. Yang tak ada bukti. Jika dua ayat ni digabung = Ini pandangan kamu juga yang tidak ada bukti.

Tapi dalam sudut yang lain, aku rasa sedih. Sebab kita sama2 Islam, sebangsa pulak tu, boleh bertengkar bila saudara Islam kita yang lain mohon bantuan kita.

Sila baca semula apa yang dipertengkarkan.

Tapi aku percaya 1 perkara je. Orang2 dlm forum ni xmcm org di dunia nyata. Ada juga terdapat manusia yang langsung tak bersosial di luar sana tu, tapi hebat di dalam forum. Mungkin sebab dengan forum ni je dia dpt luahkan pemikiran dan idea dia.

Assumption = anggapan. Assumption adalah kelemahan logik.

1. Jika aku hebat berforum dan mengeluarkan pendapat di internet, maka aku tidak mahir bersosial dalam kehidupan sebenar.

2. Jika mendung, mesti hujan.

Nampak tak persamaan dua ayat di atas?

Pada aku, aku sokong HAMAS. Sebab aku tak buta lagi bila tengok US dan Israel laknatullah selamber je biaya FATAH. Bukankah dalam al Quran ada sebut yang mafhumnya, "Dan takkan sekali2 Yahudi dan Nasrani terhadap kamu sehingga kamu mengikut telunjuk mereka." Ayat ni jer yang aku pegang kuat2 untuk menyokong yang HAMAS itu perjuangkan Islam dan Palestin.

Tak bermaksud nak membangkang, tapi Amerika tolong Fatah tidak menguatkan alasan kenapa kita kena bantu Hamas. Ini juga kelemahan berfikir dengan label Reductio Ad Hitlerum. Di hasilkan dari contoh:

Jika Hitler menyokong sesuatu Idea yang baik, X, maka sepatutnya Hitler seorang yang baik. Tetapi Hitler seorang yang jahat, maka sesiapa juga yang menyokong idea X adalah seorang yang jahat. Begitu ke?

Jadi, atas bukti apa kamu katakan kita patut bantu Hamas? Contoh: Jika, secara teori aku katakan Fatah sama macam UMNO di Malaysia sebelum kemerdekaan, dan British membantu UMNO menentang PAS [kita gantikan PKM dengan PAS atas sebab contoh], kerana British lebih suka cara UMNO akan memerintah dari cara PAS, adakah ini bermaksud cara PAS akan memerintah itu betul? Atau salah?

Atas.bukti.apa.kamu.menyokong.hanya.satu.parti.bila.yang.perlu.dibantu.adalah.semuanya.yang.ada?

Edited by Sinful

Dalam artikal tu ada sesuatu yang saya rasa tak sepatutnya sebagai seorang Islam mengatakan nya..

Macam satu ugutan... agar kita semua menderma sebanyak RM3.60

walaupun tak banyak, cuma RM3.60 Setahun, tetapi ayat begitu tidak sepatut nya keluar...

Cuba fikirkan, agak kasar bahasa bahasa tu..

"Kami akan tuntut dari Allah..."

"Kami tidak akan redha...."

"Kami tidak akan memaafkannya."

open skit...cuba fahami dengan lebih dalam...tujuan die tu adalah untuk menyedarkan umat islam yang sedang tido..bukan ugut.. ia umpama ayat penegasan.

alah kena ugut RM3.60 berkire..yang duk abis duit beli dunhill RM8.20 , pc yang absi RM10k tu ok je..duit 10sen biar sepak kat kaki je..

cuba lihat dai segi positif..jangan asyik nak kondem je..org mintak tolong tu dan tengah berjunag untuk mempertahankan baitulmaqdis..kite kat sini sibuk nak bertikam lidah pasal rm3.60 and kena quote..die buat untuk kesedaran kite...tapi x sedar2 gak. nampak nye msg x sampai

sedarlah..pandanglah lebih luas.

Aku tak anggap dia ugut kita. Dia cuma mengingatkan kita sahaja tanggungjawab kita sebagai seorang Muslim. Lagipun mungkin ada masalah dengan terjemahan ayat. Lagipun, bangsa diorang sudah dijajah dan ditindas selama 60 tahun. Sebab tu ayat nampak kasar sikit bagi kita.

Edited by terabait

Aku tak anggap dia ugut kita. Dia cuma mengingatkan kita sahaja tanggungjawab kita sebagai seorang Muslim. Lagipun mungkin ada masalah dengan terjemahan ayat. Tapi, bangsa diorang sudah dijajah dan ditindas selama 60 tahun. Sebab tu ayat nampak kasar sikit bagi kita.

aku setuje ngan ko...org mintak tolong tull ni pasal bahasa pun kitenak bahas...aduhh mcm mane le nak maju