Jump to content
ashaf

Hamster

Recommended Posts

aisehh,kawasan lembah kelang pula,kalau kawasan batang tiga,melaka aka kawasan klebang,ok la gak!!!!!!!!!!

Tahun depan (merangkap bulan depan) aku mungkin balik Melaka kalau ada kelapangan. Kampung aku kat Bertam Malim, dekat je dengan Klebang. Kalau aku balik nanti aku roger. Sedang elok la, sebab hamster 3 eko tu pun usia dah 4 minggu ke atas. Matter fact, aku baru je semalam balik dari Melaka, raya haji di sana. ;)

Alahai. Kalau aku tau, aku boleh je kasi ko percuma, dengan syarat ko mmg nk bela. Bkn nak kasi kucing makan. Kasi free tang hamster je la. Sarang, bedding, apa semua tu xkan aku nk kasi free plak. Bawak cage dia, then aku kasi hamster. Easy as that :lol:

Skrg ni aku ada 2 eko yg hampir berusia 8 minggu (boleh lagi nak training neh). Ada 3 eko lg yg baru lahir 4 hari lepas. Yg baby xde bulu lagi ni xleh nk kasi lagi. Mau meroyan mak dia kang. Dah dlm 5 minggu tu sedang elok lah kalau nak amek. Training pun senang 'dapat'. Ye dak?

PS: Tawaran ini terbuka kepada siapa-siapa selagi stok masih ada di sekitar Lembah Kelang. TQ !

Aku dok jb la,kalau tak dah sambar sekor dari ko :D ...aku beli hamster buat teman aku je..ada la abis RM50 siap cage,bedding makan ngan exercise ball tu..

Aku kadang2 suka kacau time dia tido waktu siang,alih2 marah aku lak mulut cot cet cot cet bising lak tu...tak pasal2 kena marah.. :P

Tahun depan (merangkap bulan depan) aku mungkin balik Melaka kalau ada kelapangan. Kampung aku kat Bertam Malim, dekat je dengan Klebang. Kalau aku balik nanti aku roger. Sedang elok la, sebab hamster 3 eko tu pun usia dah 4 minggu ke atas. Matter fact, aku baru je semalam balik dari Melaka, raya haji di sana. ;)

hamster kamu jenis apa???jenis RM10.00 tu ke atau jenis hamster syria????

hamster kamu jenis apa???jenis RM10.00 tu ke atau jenis hamster syria????

Ehe. Sori x gitau le plak. Disebabkan aku membalas supersirap punya posting sblm ni, aku ingat ko boleh bajet aku bela hamster jenis apa :)

http://forum.putera.com/tanya/index.php?s=&a...st&p=625742

Setakat ni aku pernah bela 3 ekor hamster jenis syrian ni...2 ekor dah mati..baru semalam beli yang baru..jenis syrian ni beso sedap dipegang...cuma kalau salah pegang memang kena gigit..

Aku suka bela sekor aje...susah nanti la kalau dah beranak pinak...tak terjaga kang...kalau sekor je senang nak jaga..

Anyway. it is Syrian Hamster. :P

Edited by DarkWan

Anyway. it is Syrian Hamster. :P

Hehe,aku sebelum ni pernah nak cuba bela jenis lain cam roborovski tu...tapi terlalu kecik dan mengikut apa yang aku baca kat forum lain,roborovski ni lari laju nak mampus sebab badan kecik cenonet...menyusahkan aku lak nanti nak bersihkan sangkar..yang bestnya boleh hidup secara berkumpulan tak macam syrian letak jantan sama jantan asik gaduh je...mati sekor lagi kena taram kang.... :lol:

Edited by Supersirap

Hehe,aku sebelum ni pernah nak cuba bela jenis lain cam roborovski tu...tapi terlalu kecik dan mengikut apa yang aku baca kat forum lain,roborovski ni lari laju nak mampus sebab badan kecik cenonet...menyusahkan aku lak nanti nak bersihkan sangkar..yang bestnya boleh hidup secara berkumpulan tak macam syrian letak jantan sama jantan asik gaduh je...mati sekor lagi kena taram kang.... :lol:

kalau mcm tu,kamu belalah hamster biasa yg harga RM10.00 seekor tu,dia sama mcm roborovski juga,boleh dibela dalam koloni.

kalau mcm tu,kamu belalah hamster biasa yg harga RM10.00 seekor tu,dia sama mcm roborovski juga,boleh dibela dalam koloni.

Itu spesis kuat melompat...lebih baik aku bela syrian aje...

Itu spesis kuat melompat...lebih baik aku bela syrian aje...

kuat melompat ke atau memanjat???hamster saya kuat memanjat.dan juga boleh dikatakan kuat mengigit.habis bahagian bawah sangkar hamster tu berlubang.kena tampalkan/letak dawai.nak beli sangkat hamster plastik habitrail tu lak,x tahu bila nak beli.hu6

yang nie ke?huhu~

yg ni bayi hamster yg baru dilahirkan ni,jenis apa???robo atau syrian???

huhuhuhu...kat umah aku sekarang dah menternak hamster sebulan sekali beranak..sib baik kedai nak beli sekor 2 ringgit...bleh gak buat duit...

huhuhuhu...kat umah aku sekarang dah menternak hamster sebulan sekali beranak..sib baik kedai nak beli sekor 2 ringgit...bleh gak buat duit...

lebih baik kamu menternak hamster banyak2 dan tunggu sampai cukup umur dulu baru jual kat kedai.jadi penternak hamster yg berjaya.hu6

saya nak tahu,berapa kah harga sangkar2 hamster di bawah ini di kawasan anda???

aku dulu ada bela hamster2 nih , memang kuat beranak pun ,sekali kuar sampai 4-5 ekor . Hamster aku ni bahaya sket suka gigit2 , kalau bela tu jaga sangkar dia elok2 , kekadang ni dorang suka gigit bar2 besi sangkar tu . Kene rajin tukar habuk kayu la .:D

hye...

mane ek nk cri cubes set 2...

cube tu sesuai utk Guinea Pig aka tikus mondok(betul ke tikus mondok dlm bahasa Melayu??kalau salah,sila betulkan)~~yg kotak tu kalau saya x silap buat sendiri dan kotak2 yg x guna,manakala yg lain tu,kalau saya x silap ada jual di kedai2 haiwan peliharaan yg menjual Guinea Pig~~

cube tu sesuai utk Guinea Pig aka tikus mondok(betul ke tikus mondok dlm bahasa Melayu??kalau salah,sila betulkan)~~yg kotak tu kalau saya x silap buat sendiri dan kotak2 yg x guna,manakala yg lain tu,kalau saya x silap ada jual di kedai2 haiwan peliharaan yg menjual Guinea Pig~~

sbnrnye tikus belanda.....

owh...klu kotak dye sy wat gne cloroplast....

ari 2 sy g petwonderland tp x jual la cubes 2...

sbnrnye tikus belanda.....

owh...klu kotak dye sy wat gne cloroplast....

ari 2 sy g petwonderland tp x jual la cubes 2...

kamu ada bela ke tikus belanda tu?berapa ekor??harganya seekor berapa??saiznya besar mcmana ya???

kamu ada bela ke tikus belanda tu?berapa ekor??harganya seekor berapa??saiznya besar mcmana ya???

ak bela seekor jer...jenis kacukan

harga gp yg ak beli nie..dlm RM65 tp ade yg lg mahal...

lbih kurang cm anak kucing jer...

nie ak tgh cri cubes 2...

sbb ingt nk tmbh lg seekor...

ko ade bela gak kew...

ak bela seekor jer...jenis kacukan

harga gp yg ak beli nie..dlm RM65 tp ade yg lg mahal...

lbih kurang cm anak kucing jer...

nie ak tgh cri cubes 2...

sbb ingt nk tmbh lg seekor...

ko ade bela gak kew...

saya ada bela hamster biasa je,yg RM10 seekor tu~~~mula2 ada 2 ekor,lepas tu seekor mati,tinggal seekor sahajalah sekarang ni~~susah x nak jaga Guinea Pig tu???ada gambar dia x??letakkanlah kat sini~~~

dulu ak ad bela sek0r hamster..

cumeii.. cgt

tp yg cyunknyer..

dy da mati c0z kna ngap ngan kucen2 yg kbuluran..

ish3.. :(

slh aq jgak sbb cuaii..

hu3..

saya ada bela hamster biasa je,yg RM10 seekor tu~~~mula2 ada 2 ekor,lepas tu seekor mati,tinggal seekor sahajalah sekarang ni~~susah x nak jaga Guinea Pig tu???ada gambar dia x??letakkanlah kat sini~~~

ooo...sy pn ade ble gak hamster...mule2 ade 2 pas 2 brtambah jd 7....

skang tnggl satu jer sbb yg laen ade yg kene mkn n mati mngejut...hehe

Guinea pig nie x lah ssh sgt nk bela...

lg sng nk jage dri hamster wlaupn dye bsar...

cme bab mkn jer la dye cerewet sket...

wat mase skang sy kat poly lg...

klu ade mase nnt sy ltak gmbar guinea pig 2....

ooo...sy pn ade ble gak hamster...mule2 ade 2 pas 2 brtambah jd 7....

skang tnggl satu jer sbb yg laen ade yg kene mkn n mati mngejut...hehe

Guinea pig nie x lah ssh sgt nk bela...

lg sng nk jage dri hamster wlaupn dye bsar...

cme bab mkn jer la dye cerewet sket...

wat mase skang sy kat poly lg...

klu ade mase nnt sy ltak gmbar guinea pig 2....

kamu bela Guinea Pig tu dlm sangkar mcm kat atas tu ke???sekarang ni siapa yg jaga kamu punya Guinea Pig tu??saya ni sekarang x tahulah siapa nak jaga hamster saya tu~~~