Jump to content
ashaf

Hamster

Recommended Posts

aku dulu ada gak bela hamster 4 ekor..beli murah jek..tapi aku musykil la kenapa ek bile hamster tino tuh beranak si jantan suka suki je makan anak dia?? apa motif?? korank mcm mana buat dia xmakan anak dia??

lagi 1 sapa ckp hamster x berbau..wakakaka berbau beb..air kencing dia MasyaAllah.. sabor jela..pastu dah la kena letak tmpt yg sejuk..kang tmpt panas mati keras.. :lol:

Bila hamster betina tu dah melahirkan anak2 dia,cepat2 ambil hamster jantan dewasa dan tukarkannya kesangkar yg lain.Dan yg paling penting jangan pegang bayi hamster yg baru lahir itu,nanti x pasal2 mak dia makan anak dia sebab bau tangan kita melekat kat anak2 dia.Biarkan ibu dia dgn anak2nya.

Bila hamster betina tu dah melahirkan anak2 dia,cepat2 ambil hamster jantan dewasa dan tukarkannya kesangkar yg lain.Dan yg paling penting jangan pegang bayi hamster yg baru lahir itu,nanti x pasal2 mak dia makan anak dia sebab bau tangan kita melekat kat anak2 dia.Biarkan ibu dia dgn anak2nya.

yups btol tuh..

kalu bley biarkan sebulan...die akan makan anak die yang paling lemah skali,kalu ade orang kacau anak die...

tapi mcm mana nak tau hamster betina tuh dah bunting sebab dulu kan aku budak kecik mana tau..tau tabur makanan isi air..tangkap hamster kasi lari2 :lol:

tapi mcm mana nak tau hamster betina tuh dah bunting sebab dulu kan aku budak kecik mana tau..tau tabur makanan isi air..tangkap hamster kasi lari2 :lol:

laa,ingatkan masa sekarang ni yang bela,rupa2nya masa dulu2.Masa beli tu,pekedai tu x beritahu ke tentang perkara itu???

mana aku beli kat kedai aku beli kat umah jiran kawan aku..dia bela hamster byk gle sampai nak jual yg lebey2 so aku angkut la..4 ekor..saja je nak tau atleast mana tahu ada pasang niat balik nak bela natang nih..mcm mana ajar la ko tau kan?? :lol:

mana aku beli kat kedai aku beli kat umah jiran kawan aku..dia bela hamster byk gle sampai nak jual yg lebey2 so aku angkut la..4 ekor..saja je nak tau atleast mana tahu ada pasang niat balik nak bela natang nih..mcm mana ajar la ko tau kan?? :lol:

x lah tau sangat,sikit2 je,itupun dpt maklumat dari internet.

x lah tau sangat,sikit2 je,itupun dpt maklumat dari internet.

lorh ko nih x jawab lagi soalan aku..adoi tulun ye jawab soalan aku peace..ke ko pun x tau hahaha :lol:

dulu masa zaman sek aku pernah bela hamster...sepsg...syok jugak...tp yg x syoknya dia suka gigit jari aku klu aku pgg dia...siut punya hamster..seb baik x boleh mmutuskan jari aku

Nasib baik hamster jantan aku xmakan anak-anak dia walaupun aku x pisahkan sangkar. Seminggu lepas anak-anak dia lahir, aku ada mandikan anak-anak hamster neh. Tapi aku x pegang dengan tangan, guna tuala keringkan macam tu je. Alhamdulillah hidup sampai sekarang. Cuma skarang aku kena cari satu lagi sangkar sebab adik-beradik hamster tu selalu bergaduh.

lorh ko nih x jawab lagi soalan aku..adoi tulun ye jawab soalan aku peace..ke ko pun x tau hahaha :lol:

Soalan apa yang kamu tanya??Tentang cara nak kesan mcmana kalau hamster betina tu mengandung ke???Itu saya x tahu,sila mencarinya di internet.

Soalan apa yang kamu tanya??Tentang cara nak kesan mcmana kalau hamster betina tu mengandung ke???Itu saya x tahu,sila mencarinya di internet.

Gi klinik,scan ibu hamster tu..hehehe.. :P

Tak silap aku la,hamster ni jangka hayatnya pendek je lebih kurang 2 tahun.Kalau bernasib baik tu 3 tahun la...aku bela pun maks. hayat cuma setahun aje..pastu selamat dikebumikan.. :lol:

Edited by Supersirap

Gi klinik,scan ibu hamster tu..hehehe.. :P

Tak silap aku la,hamster ni jangka hayatnya pendek je lebih kurang 2 tahun.Kalau bernasib baik tu 3 tahun la...aku bela pun maks. hayat cuma setahun aje..pastu selamat dikebumikan.. :lol:

hamster yg paling lama hidup pun ialah hamster cina,iaitu 8 tahun.tahun depan siapalah nak jaga hamster saya ni,dah gi IPT tahun depan ni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hamster yg paling lama hidup pun ialah hamster cina,iaitu 8 tahun.tahun depan siapalah nak jaga hamster saya ni,dah gi IPT tahun depan ni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bagi aku,kalau hamster tu leh hidup setahun dua pun dah bagus la...idup lama2 kang takut tak terjaga je.. -_-

hamster aku dah lame aku goreng.. bg kucing aku makan huhuhu :lol:

xde la gurau jerk, kucing aku selalu ajak main jer, last2 KO hamtaro aku kuikui :lol:

Aku suka guinea pig,tapi beso sangat naik takut lak nak pegang..huhuhu..

Last2 amik hamster je... ;)

kalau mcm tu,bela hamster syria lah.boleh tahanlah besarnya,tapi xlah sebesar guinea pig.tapi hamster syria ni x boleh bela dalam banyak2.Peraturan ukt mmebela hamster syria ini ialah SATU HAMSTER SYRIA,SATU SANGKAR sahaja.kalau maximum pun 2 ekor je satu sangkar.tu pun masa musim mengawan je,kalau x berlawan sampai mati hamster2 syria itu hingga ke titisan darah yang terakhir!!!!!!!!!!!!!

kalau mcm tu,bela hamster syria lah.boleh tahanlah besarnya,tapi xlah sebesar guinea pig.tapi hamster syria ni x boleh bela dalam banyak2.Peraturan ukt mmebela hamster syria ini ialah SATU HAMSTER SYRIA,SATU SANGKAR sahaja.kalau maximum pun 2 ekor je satu sangkar.tu pun masa musim mengawan je,kalau x berlawan sampai mati hamster2 syria itu hingga ke titisan darah yang terakhir!!!!!!!!!!!!!

wah geng jihadist nih hohohoho...

Skang memang aku bela hamster syrian je...senang nak carik lagipun bela sekor pun dah cukup...kalau mati beli lain harga pun baru RM15 aje...dapat hidup setahun ngan harga macam tu dah berbaloi..

Skang memang aku bela hamster syrian je...senang nak carik lagipun bela sekor pun dah cukup...kalau mati beli lain harga pun baru RM15 aje...dapat hidup setahun ngan harga macam tu dah berbaloi..

ko nih menyiksa binatang la sirap..binatang pun ada perasaan huhuhu dia perlukan pasangan gak mcm manusia kesian dia..

pastu ko harap dia mati hahahaha kesian betul pet ko..

tapi,masalahnya hamster syria x boleh bela dalam koloni aka bela secara beramai2 mcm hamster lain.sebab tu saya x suka sangat hamster syria walaupun ia seronok utk dipegang.

Setakat ni aku pernah bela 3 ekor hamster jenis syrian ni...2 ekor dah mati..baru semalam beli yang baru..jenis syrian ni beso sedap dipegang...cuma kalau salah pegang memang kena gigit..

Aku suka bela sekor aje...susah nanti la kalau dah beranak pinak...tak terjaga kang...kalau sekor je senang nak jaga..

Edited by Supersirap

Setakat ni aku pernah bela 3 ekor hamster jenis syrian ni...2 ekor dah mati..baru semalam beli yang baru..jenis syrian ni beso sedap dipegang...cuma kalau salah pegang memang kena gigit..

Aku suka bela sekor aje...susah nanti la kalau dah beranak pinak...tak terjaga kang...kalau sekor je senang nak jaga..

kenapa yg dua ekor tu meninggal dunia????kamu bela dalam satu sangkar ke???x bergaduh ke hamster2 syria tu???hamster syria ni kan jenis anti-sosial.dia x mcm hamster jenis lain yg boleh bela dalam jumlah koloni dalam satu sangkar.

Bukan bela serentak...yang first tu bela masa aku form 1...dapat hidup setahun setengah then mati.Kedua lak masa tahun 2000,hidup setahun je pastu mati...

Aku memang tak suka bela lebih dari sekor,cukup nak buat teman aku kat bilik ni...kalau banyak2 aku terus serabut la.. :P

Alahai. Kalau aku tau, aku boleh je kasi ko percuma, dengan syarat ko mmg nk bela. Bkn nak kasi kucing makan. Kasi free tang hamster je la. Sarang, bedding, apa semua tu xkan aku nk kasi free plak. Bawak cage dia, then aku kasi hamster. Easy as that :lol:

Skrg ni aku ada 2 eko yg hampir berusia 8 minggu (boleh lagi nak training neh). Ada 3 eko lg yg baru lahir 4 hari lepas. Yg baby xde bulu lagi ni xleh nk kasi lagi. Mau meroyan mak dia kang. Dah dlm 5 minggu tu sedang elok lah kalau nak amek. Training pun senang 'dapat'. Ye dak?

PS: Tawaran ini terbuka kepada siapa-siapa selagi stok masih ada di sekitar Lembah Kelang. TQ !

Alahai. Kalau aku tau, aku boleh je kasi ko percuma, dengan syarat ko mmg nk bela. Bkn nak kasi kucing makan. Kasi free tang hamster je la. Sarang, bedding, apa semua tu xkan aku nk kasi free plak. Bawak cage dia, then aku kasi hamster. Easy as that :lol:

Skrg ni aku ada 2 eko yg hampir berusia 8 minggu (boleh lagi nak training neh). Ada 3 eko lg yg baru lahir 4 hari lepas. Yg baby xde bulu lagi ni xleh nk kasi lagi. Mau meroyan mak dia kang. Dah dlm 5 minggu tu sedang elok lah kalau nak amek. Training pun senang 'dapat'. Ye dak?

PS: Tawaran ini terbuka kepada siapa-siapa selagi stok masih ada di sekitar Lembah Kelang. TQ !

aisehh,kawasan lembah kelang pula,kalau kawasan batang tiga,melaka aka kawasan klebang,ok la gak!!!!!!!!!!