Jump to content
OkEsh

Transformers

Recommended Posts

tapi kalau sekuel dia ada dimasukkan karekter dinobot mesti lagi pecah perut ketawa,dahlah masing2 kurang bijak,pastu kalau silap sikit suka gaduh dgn dinobot lain terutama yg t-rex dgn stegosaurus...dgn autobot sendiri boleh gaduh mcm budak2,dlm kartun pening optimus prime nak handle... :wacko:

best jugak aku main versi game cerite ni. tolong aku macam mane nak kalahkan megatron tu. tensen doh aku main. :lol:

Waaarghh... aku masih belum berjaya menyelesaikan misi mengdownload gamenya yang untuk PC. Memula download yang ada kat Megashare punya, download pakai Flashget, sampai seminggu dok continue, last² dia kata WRITE TO FILE ERROR, takleh nak selesaikan download tu sungguhpun dah 99% dah, tensen la jugak, heh! Aku sudah tidak sudi lagi menggunakan flashget!

Sekarang baru mula download dari rapidshare punya, har har har! Nak beli pun tarak jual lagi di tempat gue, yang [lanun] pun belum ada, yang ori jangan harap la, ahahah! Camnilah nasib hidup di tempat yang harga barang impotnya mahal gila sementara lanun berleluasa.

Yo nie feng, maaflah kerana tak membantu, malah bertanya lagi pulak. Hang dah unlock ka skin G1 untuk watak² dalam game tu?

Waaarghh... aku masih belum berjaya menyelesaikan misi mengdownload gamenya yang untuk PC. Memula download yang ada kat Megashare punya, download pakai Flashget, sampai seminggu dok continue, last² dia kata WRITE TO FILE ERROR, takleh nak selesaikan download tu sungguhpun dah 99% dah, tensen la jugak, heh! Aku sudah tidak sudi lagi menggunakan flashget!

Sekarang baru mula download dari rapidshare punya, har har har! Nak beli pun tarak jual lagi di tempat gue, yang [lanun] pun belum ada, yang ori jangan harap la, ahahah! Camnilah nasib hidup di tempat yang harga barang impotnya mahal gila sementara lanun berleluasa.

Yo nie feng, maaflah kerana tak membantu, malah bertanya lagi pulak. Hang dah unlock ka skin G1 untuk watak² dalam game tu?

G1 tu aku belum dapat unlock lagi sebab aku pulun yang semue chapter je. mungkin yang tu kene selesaikan sub mission baru buleh unlock. tang megatron tu yang aku kandas sebab liat nak mampus lawan die. :lol: yang aku main ni versi ps2.

Aoohh, PS2 ya? Grafiknya okay ka? Almaklumlah, biasanya game yang keluar untuk semua console ni, biasanya versi PS2 la yang paling "buruk" grafiknya. Kalau okay, rasanya aku pun nak beli yang PS2 punya dululah! Sementara menunggu yang aku download ni habis, ehehe! Manalah tau PC aku nanti tak termampu main sebab keperluannya tinggi, sekurangnya aku dah ada yang PS2 punya, ahahahah! :lol: Mungkin nanti aku leh tolong masalah Megatron hang tu...

Aoohh, PS2 ya? Grafiknya okay ka? Almaklumlah, biasanya game yang keluar untuk semua console ni, biasanya versi PS2 la yang paling "buruk" grafiknya. Kalau okay, rasanya aku pun nak beli yang PS2 punya dululah! Sementara menunggu yang aku download ni habis, ehehe! Manalah tau PC aku nanti tak termampu main sebab keperluannya tinggi, sekurangnya aku dah ada yang PS2 punya, ahahahah! :lol: Mungkin nanti aku leh tolong masalah Megatron hang tu...

grafik versi ps2 yang transformers ni buleh tahan kot. tapi yang tu tak penting bagi aku janji dapat main game ni sebab best berlawan dalam bandar belasah suke hati macam dalam filem tu lah. dalam game ni polis ngan kerete kebal kerajaan buat serabut je time berlawan. :lol:

grafik versi ps2 yang transformers ni buleh tahan kot. tapi yang tu tak penting bagi aku janji dapat main game ni sebab best berlawan dalam bandar belasah suke hati macam dalam filem tu lah. dalam game ni polis ngan kerete kebal kerajaan buat serabut je time berlawan. :lol:
Haha, sold!!! Err, maksud aku, aku dah terpengaruh dengan hang, dan sekarang jugak aku nak pi beli versi PS2 punya, ahaha! :lol:

Haha, sold!!! Err, maksud aku, aku dah terpengaruh dengan hang, dan sekarang jugak aku nak pi beli versi PS2 punya, ahaha! :lol:

dan lagi buleh peralatkan ape saje yang ade kat sekeliling dalam bandar untuk berlawan. :lol: dan ade lagi best tak kirelah cavaro bublebee hingge octomus prime truck buleh pecut dengan menggunakan NOS macam need for speed lah pulak. :lol:

p/s : beli jangan tak beli. kalu ko nak tahu lepas je aku tengok filem tu terus aku beli game ni pulok untuk main sendiri. :lol:

Edited by nie feng

p/s : beli jangan tak beli. kalu ko nak tahu lepas je aku tengok filem tu terus aku beli game ni pulok untuk main sendiri. :lol:
Hoho, aku pulak dah mula mengdownload dua hari sebelum tayangan perdana filem tu di sini (sekitar 27 Jun), sampailah semalam di mana aku mendapati fail download aku rosak dan tak dapat nak continue download sampai abih, huhu keciwanya seminggu menunggu begitu saja. Anyway, aku cancel tak jadi beli yang PS2, sebaliknya aku beli yang PC terus, maleh dah nak nunggu download. Baru ja install dan test sekejap, kiranya tak lepas lagi la misi pertama Bumblebee tu, sebab masih tak biasa dengan control game ni. Edited by Convoy

Cakap pasai Starscream dalam filem ni...

.

.

.

.

.

SPOILER BAGI YANG MASIH BELUM TENGOK...

.

.

.

.

.

.

.

Aku ada terbaca di forum tertentu di internet, ada teori menyatakan bahawa, waktu adegan pesawat pejuang F22 mengebom Megatron, salah sebuah daripada pesawat yang terbabit dalam pengeboman beramai² tu ialah Starscream sendiri! Kalau betul teori tu, ahaha, Starscream... memang dasar pembelot! :lol:

Cakap pasai Starscream dalam filem ni...

.

.

.

.

.

SPOILER BAGI YANG MASIH BELUM TENGOK...

.

.

.

.

.

.

.

Aku ada terbaca di forum tertentu di internet, ada teori menyatakan bahawa, waktu adegan pesawat pejuang F22 mengebom Megatron, salah sebuah daripada pesawat yang terbabit dalam pengeboman beramai² tu ialah Starscream sendiri! Kalau betul teori tu, ahaha, Starscream... memang dasar pembelot! :lol:

lol, perasan ke, rasanya suma sama je..

sedang mendownload tranformers the movie -_-..

sedang mendownload tranformers the movie -_-..

link mane?..kongsi2..hehe :lol:

SPOILER JUGA BAGI YANG MASIH TAK TENGOK, AHAHAHA, NAK BUAT CAMNA, INILAH PERATURAN INTERNET... :rolleyes:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

lol, perasan ke, rasanya suma sama je..

sedang mendownload tranformers the movie -_- ..

Haa... dah dok tengah download tu, nanti tengok semula la babak tu. Cuba perhati kalau ada adegan Starscream transform jadi jet F22 dan join jet² F22 yang lain untuk mengebom Megatron. Takpun cuba kira berapa bilangan pesawat F22 yang ada. Kemudian bila adegan Starscream main "lompat katak" atas jet² F22 tu kira balik apakah bilangannya sama dengan adegan F22 mengebom Megatron sebelum tu. Kalau kurang satu (setelah ditolak Starscream), contohnya kalau waktu mengebom Megatron tu ada EMPAT jet, tapi bila adegan Starscream musnahkan jet² tu, cuma tinggal TIGA sahaja sementara Starscream sendiri yang mencukupkan bilangan EMPAT tu, maka mungkin betullah teori tu! ;) Pastu tengok sama adegan last selepas kredit (kalau file yang hang download tu rakam sampai habis la filem tu kat pawagam), perhatikan Starscream terbang ke angkasa lepas meninggalkan bumi...

Oh yess, Starscream memang besh! Dalam kartun dulu pun dia selalu belot atau mau belot Megatron. Kalau tak pun, dia pasti akan mempersoalkan kepimpinan Megatron dengan nada menyindir dan berkata "Where is your courage Megatron?".

Edited by Convoy

dlm pilem nie aku paling sker gunship huhuhu... tembak skorponok pakai vulcan~~ lalala...

ni brita terbaru dari yahoo news

'Transformers' preview takes in $8.8M

LOS ANGELES - Giant robots transformed into big bucks for Hollywood. The sci-fi adventure "Transformers" took in $8.8 million from Monday night screenings in advance of its official Tuesday release, providing a healthy lead-in for what studios hope will be a strong Fourth of July week at theaters.

p/s: giler babi la kutipan citer ni... movie paling grand dan paling box office tahun 2007... hahahahahahahahahaha

" this end here megatron...."

" huh....Die autobots..."

mana tak.. peminat gundam, peminat lumba keter, peminat pilem perang, peminat alien pon bantai tgk citer nie heh heh.. so, kutipan nie ada mengatasi kutipan pilem Titanic ka?

Edited by MONKEY.D.LUFFY

mana tak.. peminat gundam, peminat lumba keter, peminat pilem perang, peminat alien pon bantai tgk citer nie heh heh.. so, kutipan nie ada mengatasi kutipan pilem Titanic ka?

agak2 macam tulah. mungkin filem ni dapat pecah rekod titanic jugak nanti. filem dah gile babay tentulah kutipan macam air jugak. :lol:

ello,

hahah gilerla tengok menjerit-jerit, siap tepuk tangan lagi...member akula.. bkn aku.. last2x kena siku gan awek dia :D

Mmg best Transformers, nak gi tgk lagi minggu ni. Layan.com abiss~

Cheers,

Yuri (:

Lagi Fakta Menarik Mengenai Transformers

* Penonton Malaysia bertuah kerana menjadi penonton terawal di dunia yang dapat menyaksikan Trans formers apabila filem itu memulakan tayangannya pada 28 Jun lalu. Filem ini hanya ditayangkan di Amerika pada 2 Julai lalu.

* Kos pembikinan filem ini berjumlah AS$150 juta (RM510 juta) dan mengambil masa selama 16 bulan untuk disiapkan iaitu bermula dari Februari 2006 sehingga Jun 2007.

* Siri animasi Transformers bertahan selama empat musim bermula tahun 1984 dan berakhir pada 1987. Mula ditayangkan di kaca TV pada 17 September 1984.

* Sebelum munculnya versi filem yang terbaru ini, pada tahun 1986, sebuah filem animasi yang berjudul The Transformers: The Movie pernah ditayangkan.

* Penerbit eksekutif filem ini, Steven Spielberg, merupakan peminat setia Transformers. Malah, dia sendiri mempunyai koleksi komik dan permainannya. Bukan itu sahaja, ketika dia bermain permainan tersebut dengan anak-anaknya, dia yang lebih teruja.

* Pengarah Transformers, Michael Bay pada mulanya menolak untuk mengarahkan filem ini kerana baginya, Transformers merupakan sebuah filem permainan yang bodoh. Begitu juga pendapatnya terhadap filem Indiana Jones: Raiders of the Lost Ark (1981). Bagaimanapun setelah menyedari filem-filem itu telah menjadi sebuah filem klasik, dia akhirnya bersetuju untuk menjadi pengarah filem ini.

* Pakar CGI filem ini mengambil masa selama 38 jam untuk mencipta satu pergerakan Transformers.

* Satu watak dalam Transformers iaitu Bumblebee, merupakan sebuah kereta Volkswagen Beetle. Namun, Michael Bay melakukan sedikit perubahan dengan menjadikannya dari jenama Chevrolet Camaro kerana Bay tidak mahu penonton membuat perbandingan dengan Herbie the Love Bug yang pernah ditampilkan dalam filem Herbie: Fully Loaded.

* Slogan filem ini ‘Their War. Our World’ pada asalnya merupakan slogan untuk filem AVP: Alien vs. Predator (2004) yang pada saat akhir ditukar kepada ‘Whoever wins...we lose’.

* Untuk membuat transformasi robot kepada kenderaan dalam filem ini, formula matematik telah digunakan bagi mendapat pengiraan yang tepat.

* Tarikh tayangannya dipilih sebelum skrip dan pemilihan pelakon dibuat.

-Teruskan menonton Transformers- :)

ello,

hahah gilerla tengok menjerit-jerit, siap tepuk tangan lagi...member akula.. bkn aku.. last2x kena siku gan awek dia :D

Mmg best Transformers, nak gi tgk lagi minggu ni. Layan.com abiss~

Cheers,

Yuri (:

kalau nak tengok lagi beli tiket tu lebih sikit pastu ajak saya sekali....

boleh kan boleh kan

* Untuk membuat transformasi robot kepada kenderaan dalam filem ini, formula matematik telah digunakan bagi mendapat pengiraan yang tepat.

team nie kire pkai ape ar??calculus ke ape.. :lol: :lol:

bergune gak math ye dlam industri filem nie ye :P

Aku beli mainan transformers (Optimus Prime) kat Burger King tadi... hampeh betul, ingat boleh transform jadi robot. Rupenya tak bleh... main bukak plak kete tu semata2 nak tengok robot kat dalam dia..

memang menarik sungguh fakta menarik tu. hohkohkohkohkohkohk

starscream dari memula katun ni wujud memang tak suka dengan megatron tapi sebab asyik kena tiau dengan megatron, dia cuma tunjuk ketidakpuashatian dia bila megatron sakit tenat.

tapi akhirnya dia menjadi "hebat" bila jadi hantu halimunan. aku tengok watak dia yang halimunan ni dalam transformers energon. waktu tu dia dibela oleh alpha Q. dalam versi energon boleh tengok team optimus dan team rodimus (prawl dengan landmine) yang memula saling tak puashati last last bergabung balik. kalau filem akan datang dia wujudkan "rodimus dan team dia datang ke bumi jumpa team optimus" pasti menarik!

anyway aku memang obses gila dengan transformers ni sampaikan masa kecik-kecik dulu takda duit nak beli robot dia, buat sendiri guna manila kad, lipat-lipat, guna sikit-sikit kejuruteraan mekatronik, dan hasilnya jadila beberapa robot yang transforms jadi kenderaan. okhokhkohkohohkhokhkoho. dulu pernah aku kumpul *.avi episod-episod transformers ni, dari armada, headmasters sampai energon, malangnya harddisk tu rosak dah semua tu hilang macamtu je. bila nak start kumpul balik, banyak yang dah takboleh download lagi dah sebab takda seeder. jadi pada sesapa yang ada koleksi-koleksi tu boleh la sedekah kat aku ni ha :D

Edited by azuan