Jump to content
jumatno1

Fw: Bahaya Mazhab Kristian Yg 'mirip'islam

Recommended Posts

Sesuatu yg baik,belum tentu benar, sesuatu yg benar, belum tentu baik, sesuatu yg bagus,belum tentu berharga dan sesuatu yg berharga,belum tentu bagus.....

"Hati adalah raja sedangkan anggota tubuh lainnya adalah pengawalnya. Jika rajanya baik maka baik pula pengawalnya tapi jika rajanya jahat maka jahat pula pengawalnya"-(Abu Hurairah)

Edited by brader yie

Apakah maksud post dak atas aku ni? Adakah ianya suatu sindiran?

Edited by Kuro

Bukanla....tu sekadar kata2 hikmah dr Abu Hurairah...jgn la mudah pandang serong,salah anggap..

Subahanallah...

Janganlah kita membezakan perbuatan dengan isi hati kita, ia akan menjadi fitnah yang besar..

Allah s.w.t. berfirman yang bermaksud :-

"Apabila orang orang munafik datang kepadamu, mereka nerkata; 'kami mengakui, bahawa sesungguhnya kamu benar benar Rasul Allah s.w.t. ' Dan Allah s.w.t. mengentahui bahawa sesungguhnya kamu benar benar Rasul-Nya dan Allah s.w.t. mengentahui bahawa orang orang munafik itu benar benar orang pendusta." - (Al-Munafiqun: 1)

Dalam satu kisah seorang ulamak salaf mengatakan; "Aku berlindung kepada Allah dari kekhusyukan nifak." Murid muridnya bertanya; "apa itu kekhusutan nifak?" Ia menjawab; "Kamu lihat anggota badannya tenang dan tuma'ninah, tapi hatinya tidak khusyuk."

ako still tunggu tok moderator kite nak cakap pasal jangan caya bulat2 pada BERITA emel surat layang.

umm..aku xpaham sgt la, leh terang skit tj ariff..

Di ringkaskan, janganlah kita berkata lain, yang dibuat lain.

contoh, kata nak makan , tapi kita minum...

Bermaksud, setiap perbuatan kita itu, berserta dengan niat. Jadi biarlah seiring niat kita itu dengan perbuatan yang hendak kita lakukan.

Sama juga masalahnya dengan penulisan, biarlah segala bentuk tulisan kita itu tidak mempunyai maksud buruk yang tersembunyi.

Harap dapat difahami.. ;)

Allah hu alam..

thankiu2 tj ariif...byk menerangkan apa yg aku xpaham...dah bape topik dah aku ty dia..sudi gak terangkan pada aku , thankiu2.. :)

mcm mana ngan kes Lina Joy???????????

Tolong jangan bangkitkan isu tersebut !!!!...

:excl: Amaran !! : Kepada sesiapa yang membangkitkan kembali isu tersebut, akan diambil tindakan tanpa amaran kedua !.

Tak kiralah kepada sipenyoal atau kepada yang menjawab atau yang mempersoalkan nya..

Harap Faham.

Wassalam..

Edited by TJ-Ariff

wokeyyy......mesti panas sampai ke jubo taik kes ni..hehehe.... Edited by TJ-Ariff
Awak telah melanggar Amaran yang diberi.

ako still tunggu tok moderator kite nak cakap pasal jangan caya bulat2 pada BERITA emel surat layang.

Dia takkan muncul kat sini...pasal nanti ko sembur dia.. :lol:

lepas da baca sume sekali..rase nye ade baik pihak yg berkuasa tutup je topik nih..berbalah sampai mod da bersuara

kan da kata da...

yg baik dan yg penting utk kebaikan kite dan org lain...cerita la..dan terpulang pada si pembaca atau pendengar nk percaya atau tidak...

tegur cara baik dan yg paling penting niat yang ikhlas...

tepuk dada tnya selera...

tak percaya sudah...dan yg percaya cuber cari lagi mana ade sumber yg boleh diguna pakai,yg penting sumber yg sah dan sahih...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...