Jump to content
jumatno1

Fw: Bahaya Mazhab Kristian Yg 'mirip'islam

Recommended Posts

aku rasa aku dah terjumpa pasal benda ni.

alkisahnya haritu aku pergila ke purajaya, kat taman warisan pertanian. nak makan satey haji shamuri la nih. ehe.

waktu tu dah masuk waktu maghrib so aku pun pegi la kat surau tu nak sembahyang.

dah ambik air sembahyang semua aku pun masuk la dalam surau tu.

alhamdulillah aku tgk ada la 3 orang tengah berjemaah (indon rasa aku).

aku pun apa lagi join la sekali.

rakaat 1st aku ikut takde tahayat lagi, alhamdulillah aku tak miss lagi rakaat 1st imam tu.

masuk je rakaat 2nd iman terus duduk tahayat akhir, mak aih, aku kena culik ngan alien ke tadi, boleh plak aku termiss rakaat 2nd ? nak kata isya, ni baru je masuk maghrib.

aku pun terus cancel and keluar balik ambik air sembahyang (konon macam 'melepas' la tadi)

dah tgk diorang tu dah blah aku pun sembahyang sensorang.

taktau la salah sapa, tapi masa tu aku memang rasa aku yg biol kejap

tapi semenjak aku dapat email yg sama, 2 bulan lepas kot, aku tanya balik... sapa yg salah ek ? aku ke imam+makmum tu ?

kalau dia solat Jamak Taqdim + Qasar Isyak,dah tentu jadi DUA RAKAAT pada waktu Isyak tu.

kemungkinan la.

aku assume ko takde masalah memahami solat jamak+qasar

actually dulu aku ada terbaca article ttg air ni... air ni dibuat dengan cara yang begitu kotor, air nie diperolehi hasil perbuatan zina keatas perempuan yang masih dara yang mana perempuan tu tgh datang bulan... jadi unsur2 air tu dtg dr unsur yang kotor lagi jijik.. dan syaitan menyukai benda2 yang jijik lagi kotor.. tu sebabnya si peminum lupa abis sampaikan mengucap pun x boleh...

artikel ni dah lama aku baca. time aku sek pondok (agama) kat bagan serai dulu.. ada org tampal kat signboard..time tu tgh heboh cerita pasal air holy ni..

ntahla..aku pun x tahu sejauhmana realiti article ni...ikut logik, macam betul je... terpulang boleh terima atau x??

Erm...aku yakin diorg semayang jamak tuh, sikap berhati-hati tuh memang baik, tapikan

alangkah comelnya jika bersangka baik sesama kita...

Apa2 pon untuk Putera2 Islam dan tak terkecuali kalau ada Puteri2 islam kat sini

yg rase nak update ilmu agama khasnya tentang solat dan sewaktu dgnnya

bolehlah donlod audio Rakaman Syarahan Kitab Minyatul Musolli oleh Tuan Guru Dato’ Dr. Haron Din

kat sini KTIK

Jgn hanya igt nak update anti virusat sajee,,, :P ilmu agama pun kena lah selalu di UPDATE

jadikan diri kita up to date dunia dan akhirat,,,ish betol ke ayat aku nih

Update dah,,,camner pula nak UPGRADE..!!!! kalau pc kita sanggup upgrade, tuannyer siPC

takkan taknak mengUPGRADEkan diri sendiri,tak malu kat PC ke? pc punyerlah power..sampai

berasap-asap mulut ^_^ hukhukhuk....dah update ilmu tu..kenalah beramal, inilah caranyer kita

nak UPGRADE, kalau yg mampu OC..silakan, jgn sampai gila isim dah leeer.

Lepas update....upgrade pun udah, alhamdulillah...takkan takder FIREWALL si dinding api yg mampu

membakar Sang Iblis si SPYWARE dan nafsu serakah si ADWARE yg mengganggu dgn popup2

negatif....yg nih susah sikit nak habaq.

Yg ni tersangat penting lebih2 lagi yg suka dan bercadang nak OC dan sgt berguna bg menghindari

anasir2 jahat macam setan dlm HOLY WATER kristan, sebenarnya dirty water tuuh.

Aku tak sebut antivirus pasal biasanya mana UPDATE include 2ANTIVIRUS, haram dan makruh.

wokeh...aku harap korang paham erkk !! kalau salah tlg betulkan, bengkok tlg luruskan,komen dialu2kan.

ui... aku lak dalam rumah nih... aku sorang ja islam.. lelain suma kristian..tapie OK aja.. dorang sendiri tak "detail" tentang agama dorang..standard la tue.. dah parent christ.. dorang pon christ.. kita nih.. kira bersyukur la.. tapie kalo kita pon lebih kurang sama ja.. ehehe.. apa lagi nak dikaaataa...

hmm benda-benda mcm gini memang kena hati-hati... memang banyak terjadi but if kita ada ilmu/pengetahuan ckit leh lah kita bezakan tul ngan xtul tuh... Musuh2 Islam memang banyak n tunggu peluang jer tuh so kita ni kena hati2 dengan persediaan mengisi minda dengan ilmu!! :P

kalau peminum air holy tu mmg tau tu air holy n ada niat dalam hati yg ingin masuk kristian.. perkara mcm xdapat mgucap, dengar azan panas, n mcm2 lg mmg akan terjadi..

kalau ade org minum air yg kononnyer holy water tu dgn xsengaja, n org tu xtau itu air holy water n paling penting xade niat langsung pon nak masuk kristian, perkara tu xkan terjadi..

YG PENTING NIAT KITA.. N KEPERCAYAAN KITA..

*kalau salah betulkan, aku bg pandangan aku jer..risau pulak myentuh isu agama nie :mellow:

oh please. ako dah banyak kali diapproach mamat2 missionary kristian ni. banyak kali terminum holy water. alhamdulillah tak jadi pape pon?

bg aku air tu air biasa.. cuma yg membuatnyer beza adalah tanggapan org n kepercayaan org..

kalau peminum air holy tu mmg tau tu air holy n ada niat dalam hati yg ingin masuk kristian.. perkara mcm xdapat mgucap, dengar azan panas, n mcm2 lg mmg akan terjadi..

kalau ade org minum air yg kononnyer holy water tu dgn xsengaja, n org tu xtau itu air holy water n paling penting xade niat langsung pon nak masuk kristian, perkara tu xkan terjadi..

YG PENTING NIAT KITA.. N KEPERCAYAAN KITA..

*kalau salah betulkan, aku bg pandangan aku jer..risau pulak myentuh isu agama nie :mellow:

yg penting kena slalu berwaspada&amik lgkh berjaga2 . .Alhamdulillah klau takde pape :)

oh please. ako dah banyak kali diapproach mamat2 missionary kristian ni. banyak kali terminum holy water. alhamdulillah tak jadi pape pon?

ko terminum kan? so xsengaja mungkin sbb tu xde effect pape? :huh:

actually dulu aku ada terbaca article ttg air ni... air ni dibuat dengan cara yang begitu kotor, air nie diperolehi hasil perbuatan zina keatas perempuan yang masih dara yang mana perempuan tu tgh datang bulan... jadi unsur2 air tu dtg dr unsur yang kotor lagi jijik.. dan syaitan menyukai benda2 yang jijik lagi kotor.. tu sebabnya si peminum lupa abis sampaikan mengucap pun x boleh...

artikel ni dah lama aku baca. time aku sek pondok (agama) kat bagan serai dulu.. ada org tampal kat signboard..time tu tgh heboh cerita pasal air holy ni..

ntahla..aku pun x tahu sejauhmana realiti article ni...ikut logik, macam betul je... terpulang boleh terima atau x??

nama pun dah HOLY=SUCI....x kan la diorang ltk mende2 koto camtu.....pastu bg minum kat umat sendiri.....aku pun sebenanye penah denga artikel tu....pastu ade org kate artikel tu menipu......

habis tu camne lak ade org sampai tak bleh mengucap?...citer tu pun mcm betul je...

Edited by highlander

mane ade istilah MACAM BETUL.

samada betul, salah, atau tak tahu.

ni lagi sekor.

ko terminum kan? so xsengaja mungkin sbb tu xde effect pape?

ako nak jawab pon tak sampai hati.

kalo camni logik akal korang, patutla senang percaya pada cerita dongeng.

ako nak korang gunekan logik akal korang yang begitu tinggi tu, kalo kite bace selawat, bismillah dll, agama mana yang akan menang? adakah power holy water tu lagi kuat dari power ayat2 dari agama kita? kalo holy water yang menang, maknanya agama kita yang salah ke?

pikir la sampai pecah kepale. bengong tol.

Edited by C-Fu

lorh..bukan apa dah slalu dgr 'cerita2 dongeng' masa aku kecik dulu pastu xde lak org nak bagi 'kisah betul' macam ko...so, elok gak aku masuk forum ni...byk gak'kisah2 betul ' yg aku dpt setakat ni...membersihkan 'kisah2 dongeng'..yg lalu... :lol:

jap jap.

so ko slalu dengar kisah dongeng, maka ko terus percaya?

simple question.

tu bukan mazhab kristian yg mirip islam le...

itu ajaran sesat... takde kaitan ngan mainan kristian.

. air ni dibuat dengan cara yang begitu kotor, air nie diperolehi hasil perbuatan zina keatas perempuan yang masih dara yang mana perempuan tu tgh datang bulan... jadi unsur2 air tu dtg dr unsur yang kotor lagi jijik.. dan syaitan menyukai benda2 yang jijik lagi kotor.. tu sebabnya si peminum lupa abis sampaikan mengucap pun x boleh...

karut...

Masya Allah..... zaman sekarang ni macam² ade.......dan macam² strtegi org bukan islam utk memburuk²kan islam.....tapi yg penting sekali, ilmu di dada tu penuhkan.....yg pasal holy water tu.....macam² aku dengo....zina itu la ini la, melalui proses penyulingan...tu jer....tapi kes sorang tahfizah dikafirkan tu mmg melalui holy water....ader saper tau cite nih?

ako nak korang gunekan logik akal korang yang begitu tinggi tu,

akal manusia ada batasan pastu selalu dipengaruhi oleh keadaan sekeliling..........sapa belajar Tasawuf paham apa yg aku cakap :D

danger danger danger

bila yang di percayai itu, AIR lebih kuasa dari TUHAN

kan sudah di sebut2 dlm AQ, DIA yang paling berPOWER,

yang bergantung denganNYA akan selamat, kataNYA

itu janjiNYA, dan DIA tak memungkri JANJI

apalah sangat air tuh di bandingkan dengan DIA

suci sangat ke air tuh berbanding keSUCIanNYA

bila mereka namakan air suci'

mereka2 yang tak pakai AKAL pun menSUCIkan air itu

alahai...... BUTA ke?

kalau buta dah sah di BUTA kan,..... maka minta lah YANG memBUTAkan itu,

agar memPERLIHATkan.....

p/s siapa yang pernah cabut GIGI?

apa rasa BIUS tuH?

dan cuba bayangkan kalau bius tuh terkena LIDAH kamu?

mak aiiii , baru terkena kat gusi dah payah nak becakap kan?

kalau LIDAH?

Apa yg dikatakn sedara budak poli tu betol.Tahukah kamu Kristian sentiasa memerangi ISLAM secara halus,secara emosi atau psykologi.Kebayakkannya skg datng dr media massa.Cuba kamu perhatikan sitcom cite Mr Bean,ada satu part dia nyanyikan lagu GEREJA.Di situ secara xlansung para penonton yg terdiri dr kanak2 akan meniru dan megikut2 lirik lagu gereja tersebut,ini krn Mr Bean adakah mempunyai penonton yg ramai..Renungkanlah secara halus...

Cuba juga kamu perhatikan jenama2 pakaian skg,sudah byk tulisan jenama tersebut mempunyai huruf "t" yg menyamai salib,sume jenama tersebut dtgnya dr barat.Kristian sentiasa memerangi islam,hanya pandangan tajam kamu yg dpt mengesannya..renungkan2lah.....byk lg yg harus kamu perhatikan...

Air Holy water pula sebenarya dibuat dr Air Tulang Anjing Hitam yg dipuja beberapa mentere yg tdpt dlm injil..secara saintifiknya air tersebut mengadungi satu bahan yg dapat melemahkan daya fikiran dan ingatan seseorg.

Edited by brader yie

kkkk ... pembetulann...

JESUS IS JESUS...

NABI ISA IS NABI ISA .... harap diberi perhatian perkara ini

Rujuk kepada pakar2 agama... jangan terpesong dan tersilap tentang benda ni

Apa yg dikatakn sedara budak poli tu betol..

.

.

.

.

Air Holy water pula sebenarya dibuat dr Air Tulang Anjing Hitam yg dipuja beberapa mentere yg tdpt dlm injil..secara saintifiknya air tersebut mengadungi satu bahan yg dapat melemahkan daya fikiran dan ingatan seseorg.

ko bute ke hape? budak poli n00b tu takde cakap pape. die just cut n paste je.

and key SPACE kat keyboard ko rosak ke? nape, ko takut nak tekan SPACE pasal key SPACE ko bentuk t "salib" ke?

akal manusia ada batasan pastu selalu dipengaruhi oleh keadaan sekeliling

ako lupe ayat ni. ako rase memang betul la. batas akal diorang tu rendah sangat, maybe pasal diorang dok kat kawasan sekeliling yang begitu mengarut kot sampai yang jelas dan fitnah pon tak reti nak beza.

jom kite tengok camner ceteknya logik akal diorang ni.

wahai brader yie, kalo betul Air Tulang Anjing Hitam ni secara saintifiknya ada bahan pelupa, maka apakah bahan itu dalam nama saintifiknya.

wahai brader yie, kalo secara saintifiknya air tu boleh membuatkan orang menjadi pelupa, kenapa ramai orang Kristian yang mempunyai ketahanan mental yang kuat? kerana secara saintifiknya tiada bahan yang boleh membuat orang lupa pada sesuatu benda secara khusus - lupa dalam satu jangkamasa boleh la.

wahai brader yie, kalo secara saintifiknya boleh membuatkan kita jadi pelupa, kenapa perlunya membaca mentera? kerana dari segi saintifiknya baca mentera ape2 pon tidak membawa pada apa2 perubahan secara chemical.

hoi brader yie, ko pakai mazhab mane?

korang ni tak rasa malu ke? forum ni dah la forum public. senang nak dapat result bile search kat google lak tu. kalo orang2 kristian bace, tak rasa malu ke? sup anjing hitam la, percaya pada fitnah la, minum air kencing gigamaz la. tak rasa bodoh ke bile orang luar baca dan gelak2 kan kat kita pasal PERCAYA pada bende mengarut?

hehehe.....

berasap..........

dah di katakan dari dulu2 lagi.....

gunakan AKAL.....

islam itu LOGIK sepanjang ZAMAN.....

tak gitu wahai tuan guru C-fu

tapi berapa ramai yang nak pakai AKAL tuh

LECEH kata mereka...

telan hidup2 lagi best, fresh kata mereka......

Yaa..aku stuju ngan brader Yie, mmg geng2 kristan cuba dan sentiasa memerangi Islam dan umatnya secara halus.

Tak kira apa caranya...bagi aku laah MAYBE ada holy water yg dibuat khas untuk umat islam, dicampur dgn

benda2 haram dan najis mughollazoh untuk menggelapkan hati nurani, cuma experiment diorg keatas umat

islam, tak semestinya berjaya, terpulang kpd kita bagaimana POWERnyer kita, kalau mcm si Ci-Fu tuu...aku

agak mmg power tuh sbb takder effect langsung time minum...say bismilLah everything ok,

insyallah.

Setahu aku..holy water nihkan gunanya utk membaptiskan baby2 kristian yg baru dilahirkan, takkanlah depa nak

spraykan air kotor menjijikkan kat bayi diorg !!! dan kemungkinan ada ayor yg disihirkan khas utk umat islam, puak

missionary kristan tahu sejarah islam dan ilmu islam, dio tahu Nabi Muhammad s.a.w pun pernah terkena sihir ,

inikan pula org awam mcm kita nih, tapi depa tak tahu hikmahnya nabi terkena sihir...

Diorg jg tahu..takkan menang berhadapan memerangi islam, cthnyer israiel dan Hizbullah di Lebanon, kan dah kalah

tu, 34 hari jer perang.... general lama pon terus letak jawatan :D ini Yahudi style, cara kekerasan.

Nasrani pula punyer secret weapon yg disuntik dalam body dan minda umat islam, apa taknye..baru jer lahir

dah kenaimunisasi hepatitisb lah..vitamin k laah, whatever lagi lah, kan tuhan dah buat elok2 dalam perut ibu...

tiba2 lahirkena repair lagi :lol: nenek aku ckp time adik dio lahir takder pon suntik2 nih, tup2 omputeh mai

kena suntik maa..

Sejauhmana kebenarannyer aku tak pastilaah..aku cuma amik pendapat dr sorg pemikir bebas jer..

Tapi....yg jelasnya sekrg kita dalam medan peperangan minda kesinambungan dr perang salib, psy-war dr kristan

keatas umat islam, cthnyer lbh krg mcm kesah yg dipaste kan oleh budakpoli, aku ada ramai member2

budak indon diorg

ada ckp kat indonesia susah nak bezakan muslim ngan kristan, salam sama2 bagi, ada pulak yg solat mcm kita

solat....bg pompuan nak pakai tudung silakan, yg penting kamu kristian. Aku rase kat malaysia pon ada yg

macam nii, cuma kita tak tahu.

Kristan cuba nak menerapkan dlm minda kita bahwa kristan dan Islam itu sama, sama2 datang dari Allah.

at the same time diorg mewas-was pengikut islam yg cetek ilmu agama dgn persoalan2 yg bersangkut paut

dengan akidah, mcm....pastikah kamu kesyurga selepas mati ? kami kristan sudah diampun dosanya oleh

anak tuhan. Nabi Muhammada sudah meninggal ? nabi Isa masih hidup...siapa the great. Mcm2 lagilah

bentuk perang saraf yg disebar yg motivenya satu.....memerangi Islam.

Kalau member2 nak dengar ceramah dr mantan kristan bolehlah download sini

Edited by skyzone

Yaa..aku stuju ngan brader Yie, mmg geng2 kristan cuba dan sentiasa memerangi Islam dan umatnya secara halus.Tak kira apa caranya...bagi aku laah MAYBE ada holy water yg dibuat khas untuk umat islam, dicampur dgn

benda2 haram dan najis mughollazoh untuk menggelapkan hati nurani,

itu secara KASAR nya

yang halusnya apabila org yang mengaku islam,

mula mempercayai keKUATan air yang dikatakan HOLLY itu.....

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...