Jump to content
jumatno1

Fw: Bahaya Mazhab Kristian Yg 'mirip'islam

Recommended Posts

contoh logik akal melayu yang begitu cetek.

Yaa..aku stuju ngan brader Yie, mmg geng2 kristan cuba dan sentiasa memerangi Islam dan umatnya secara halus.

Tak kira apa caranya...bagi aku laah MAYBE ada holy water yg dibuat khas untuk umat islam, dicampur dgn

benda2 haram dan najis mughollazoh untuk menggelapkan hati nurani, cuma experiment diorg keatas umat

islam, tak semestinya berjaya, terpulang kpd kita bagaimana POWERnyer kita, kalau mcm si Ci-Fu tuu...aku

agak mmg power tuh sbb takder effect langsung time minum...say bismilLah everything ok,

insyallah.

korang tengok mamat ni. die satu hapah pon tak tahu, takde bukti, bukan dari buku, tapi entah macam mana die begitu percaya kepada idea dia yang ada holy water dibuat untuk tangani orang Islam.

apa bukti? takde. TAPI MUNGKIN, MAYBE ADE! itu yang penting.

die begitu taksub, begitu fanatik dengan ideologi dia, dengan kemarahan yang membuak2 sampai benda fitnah dijadikan nyata dan fakta.

ako bet kalo diberi peluang, mamat ni akan cerita panjang lebar tentang idea, storyline, mengenai konspirasi yang sungguhpun tiada asas sekalipun, tetapi kerana sudah begitu detail yang dia fikir, maka bende tu MAYBE betul!

memalukan agama je.

hezbollah menang? perang berpuluh2 tahun takde result lagi, dah kata menang? ape ko nak jadi bush ke masuk2 negara orang terus claim dah menang perang? ko sokong sape sebenarnye ni?

ingatlah bahawa jatuhnya tamadun islam dahulu adalah specifically kerana manusia2 hodoh akal seperti ini, yang mudah bergelumang dengan fitnahan dan tomahan dari luar. sungguhpun tuduhan itu memang tidak masuk akal sama sekali, namun bila akal tidak digunakan, dan emosi diperdagangkan, semua yang didengar, difikir terus menjadi fakta. dan "fakta" inilah yang lebih kuat dicanang2, hanya untuk mencari alasan menyedapkan hati dan menghukum "pihak yang patut dihukum."

please berhenti menjadi barua penyebar berita palsu orang kristian.

Edited by C-Fu

aku ada ramai member kristian , ada yang kuat agama , ada yang kurang.Dorang ada cakap , dorang terbaca topik ni dan dorang kata "kelakar" sebab forumer sini risaukan benda bukan2.. aku pon tak tahu apa dalam fikiran dorang. :blush:

hahahaha400x.....

Apsal la yg ko pi sokong sgt nga kristian ni,ko ni kawan ramai sgt ke ngan diaorg.Apa yg aku ckp ni btol dr sumber yg korang xpenah2 fikir.korang akan celik mata 1 ari nanti,hahaha...

Air Holy tu memang dpt melamahkan daya ingatan dan fikiran(minda bawah sedar menguasai minda sedar).Baru terjadi kat kg aku di kelantan..seorg tukang kebun sekolah terminum air tu,semasa dia kuar ke bandar dan dtg seorng yg pakai jubah,mendekatinya,dipendekkan cite,dia pun minum la air tu setelah ditarbiah oleh org tersebut,lepas dia balik umah,jd bingung,lupa nk ambk air semyang,jd malas,byk bertindak apabila disuruh.Dipendekkan cite lg,,kami bawaklah jmpa Ustaz,bagi minum air semayg ajap,dgn izin Nya dia pun pulih spt sedia kala.....

Air tu samalah spt air kuda yg belambak kat golok dijual(cecair penaik ghairah seks) dlm 5 minit dah terasa kesannya.Aku bgtau sb nk jelaskan secara saintifik dan xlansung,secara zahirnya,xkanla diaorg nk buat kajian dan hebohkan dlm rancangan Nasional geografic huhuhuhuhuuhuhuhuhuhuuhu..akai ada kaa..

Aku pernah dgar dlm 1 ceramah agama,dr seorg ustaz,dimana di dlm 1 buku manusia agung,org kristian sendiri mengiktiraf Nabi SAW..adalah manusia paling agung didunia antara 100 org yg agung.Sebab itulah yahudi,kristian amat memerangi islam..ko tgoklah org asli pedelaman skg!!!ramai yg kristian dr mana mereka knal kristian???Dr siasatan JAIK,terdapat sekumpulan paderi dan rahib masuk hutan,masuk kawasan pedalaman membaptiskan org2 asli!!!seluruh malaysia...ko tak percaya rajin2la belek harakahdaily huhuhuhuhuhu....

yes akal melayu dah sampai.

kalo korang perhatikan, akal melayu kekuatan die adalah tidak akan mengaku "kalah."

bagus, cuma kalo digunakan dalam konteks salah, memang parah.

tengok dalam konteks ni. dia akan cuba pertahankan pemikiran cabuk die, dengan memberi gambaran yang terlalu VAGUE (blur) kononnye die lebih mengetahui daripada kita. kononnya dia adalah dari kalangan manusia yang terpilih untuk diwahyukan cerita2 oleh tok dalang yang begitu tinggi ilmunya.

kononnya dia lebih mengetahui, dan bila dia memberitahu kita secara sikit2 kononnye kite akan kata FUYO! MESTI BETUL! hampir2 seperti mentaliti cetek dia.

camner ako tau die buat cerita? simple. korang hanya perlu perhatikan lenggok bahasa dia, perhatikan cara dia ketengahkan fakta pos demi pos. memang boleh nampak nye. for example, adakah orang yang senang2 sebar berita FITNAH (ye it is fitnah, ko tak tau betul atau salah, dan ko taknak dan tak sanggup untuk research dan pastikan kesahihan berita itu) dari emel akan mempunyai pengetahuan rahsia yang memang 100% tepat?

FACT. tiada orang kristian yang mengiktiraf Nabi Muhammad. NOBODY. Nabi, tuhan, dan tuhan bapa mereka adalah Jesus, dan habis takat tu sahaja. kalo diorang iktiraf Nabi kita, maka diorang dah masuk golongan sesat, dan diorang patut repent dan mintak kemaafan melalui paderi mereka.

ini fakta. bukan satu CERITA yang dia DENGAR dari ENTAH SIAPA pasal satu BUKU oleh MANUSIA AGUNG.

diorang bagi holy water kat baby, kat budak kecik. kesan die ape? ko takut nak cerita kan? kejap cakap pasal cepat lupa, kejap cakap pasal kuat romen. kalo camtu ako pon nak~!!!!!

bodoh sombong. and, ako takkan terkejut kalo lepas2 ni lagi gila punya claim yang dia akan cakap kat sini.

tiada orang kristian yang mengiktiraf Nabi Muhammad. NOBODY. Nabi, tuhan, dan tuhan bapa mereka adalah Jesus, dan habis takat tu sahaja. kalo diorang iktiraf Nabi kita, maka diorang dah masuk golongan sesat, dan diorang patut repent dan mintak kemaafan melalui paderi mereka.

ini fakta. bukan satu CERITA yang dia DENGAR dari ENTAH SIAPA pasal satu BUKU oleh MANUSIA AGUNG.

yup...memang betul yahudi n nasara/kristian tak mengiktiraf Muhammad SAW tapi buku yg disebutkan tu mmg wujud dan aku dah belek-2....dan buku tu sebenarnya menulis ttg MANUSIA FAMOUS sahaja...bukannya mengiktiraf MUHAMMAD SAW...dan yang paling famous tu adalah Muhammad SAW...itu je yg diaorang memperakui...

yes. buku pasal manusia famous ade macam2 versi.

ako takkan terkejut kalo buku tu meletakkan nabi kita antara golongan femes sama dengan hitler.

aku ada satu buku tu . tak silap tajuk dia "100 most influential person " nabi muhammad s.a.w 1st . yang aku baca , dia takde la memburukkan nabi kita , siap bagi penerangan tuk sume 100 orang dalam buku tu

Huhuhuhuhuhuhu.......

Cakap mcm xder iman......Sah xtau fakta ni!!!mesti ko banyak membaca pasal Dakyah kristian ni,fikiran pun dah jd ting tong hahaha400x...jd cam ni!!!!fikiran ntah apa2!!...huhuhuhu.....parah ko ni,kalau menegakkan benang yg basah!!!!!xperlu nak ckp pjg lebar,kalau dah org islam sememangnya dah faham tentang perkara2 mcm ni.Ko kna tau sume kafir selain islam akan menuju ke neraka,kecuali anak2 kecil yg yg mati sebelum akil baligh...kristian akan memerangi islam..ko sedarlah,buat penilaian sendiri..sume dah ada depan mata!!Penilaian akal dapat mengatasi segala2nya..kalu ko tau cara menggunakannya...

Hidup Pekida

Edited by brader yie

Cakap mcm xder iman......Sah xtau fakta ni!!!

fakta camner? camni ke?

"Air Holy tu memang dpt melamahkan daya ingatan dan fikiran"

"Air tu samalah spt air kuda yg belambak kat golok dijual(cecair penaik ghairah seks) dlm 5 minit dah terasa kesannya."

"Air Holy water pula sebenarya dibuat dr Air Tulang Anjing Hitam yg dipuja beberapa mentere yg tdpt dlm injil"

so mane satu fakta ko ni? atau adakah ketiga2 ni betul? memandangkan cerita transformers nak keluar, adakah air ni boleh transform dari air kuda jadi sup tulang anjing hitam?

lepas ko habis gelak 400 500x, boleh bagitau kat kite wahai ahli pekida, pembaca harakah, manusia agung, tentang apa bahan kimia yang ko sebut2 ni. nama saintifik die. mentera apa yang ada kat bible tu, boleh bagitau? air kat golok tu boleh buat kita kuat romen ke, atau kuat lupa?

atau adakah ko hanya nak gelak2 je? dan pada masa yang sama taip panjang lebar dengan menggunakan huruf t UNTUK MENYESATKAN KITA SEMUA :o

hidup pekida konon. kalo camni la ko punye kuat merapu orang pekida pon akan sepak ko tau tak.

adakah ko anak lelaki? berani jawab, atau pondan? tegaklah benang yang tak basah ni!!! hahahs500xtwinturbo!

Edited by C-Fu

ape yg C-FU cakap ni betul..

korang cakap je.. bukti xda.. cakap kosong..

kalau ade bukti meh sini upload.. kiteorg nak tgk..

Edited by orochimaru

Aku nak tanya satu soalan...

Kenapa orang Kristian boleh masuk Islam?

Diorang minum air holy kan..kan..kan...???

bagi saya, seseorang tu masuk agama tertentu bukan sebab unsur2 mengarut seperti holy water. Diorang "mendapat hidayah" utk masuk agama tertentu.

Kenapa Yusuf Islam masuk Islam? Sebab dia "mendapat hidayah".

Tiada apa2 unsur was2 atau diragui dengan holy water. X payahlah dengar maklumat2 mengarut kononnya holy water diguna utk murtadkan Islam. Yg paling kelakar, kononnya kat Vatican City, kat tengah2 bahagian perpustakaan, ada sebuah Kitab Injil yg sebenar.

NONSENSE....

Edited by idbisnes

huhuhuhuhuhuhu.........

Cecair yg aku katakan tu,adalah hanya utk cth shja,utk ko nampak perbezaan nya,yg mana apa kandungan dlm cecair tu yg dpt menaikkan nafsu manusia,inikan pula air holy..kristian maju beb..mcm2 bules buat,propoganda,anasir2 yg mengarut....tengok jer la,,fakta sain diaorg mengatakn manusia asal dr monyet,melalui proses revolusi...walhal jelas dlm Al-Quran,manusia berasal dr Adam dan Hawa,dan mula2 diciptakan adalah berada di syurga,kerana hasutan syaitan lah kita berada didunia....anuway...

Up to you la.....aku malas nk bergaduh sesama islam...Lagi marah lg geram...xde guna...kalau dekat2 senang aku tembak jer..huhuhu...

Maafla beb......

Aku nak tanya satu soalan...

Kenapa orang Kristian boleh masuk Islam?

Diorang minum air holy kan..kan..kan...???

aduih..terpaksa reply post sendiri. Untuk elak salah paham

Maksud aku ayat di atas ialah orang kristian minum air holy BUATAN KRISTIAN jugakkan...????

Ada gak yang masuk Islam.

bagi saya, seseorang tu masuk agama tertentu bukan sebab unsur2 mengarut seperti holy water. Diorang "mendapat hidayah" utk masuk agama tertentu.

err...mintak semua pembaca memahami takrif sebenar HIDAYAH....

kalau ikut ayat yg aku quote ni seolah-2 masuk kristian pun dengan sebab hidayah...silap tu...

huhuhuhuhuhuhu.........

Cecair yg aku katakan tu,adalah hanya utk cth shja,utk ko nampak perbezaan nya,yg mana apa kandungan dlm cecair tu yg dpt menaikkan nafsu manusia,inikan pula air holy..kristian maju beb..mcm2 bules buat,propoganda,anasir2 yg mengarut....tengok jer la,,fakta sain diaorg mengatakn manusia asal dr monyet,melalui proses revolusi...walhal jelas dlm Al-Quran,manusia berasal dr Adam dan Hawa,dan mula2 diciptakan adalah berada di syurga,kerana hasutan syaitan lah kita berada didunia....anuway...

Up to you la.....aku malas nk bergaduh sesama islam...Lagi marah lg geram...xde guna...kalau dekat2 senang aku tembak jer..huhuhu...

Maafla beb......

WRONG. SALAH.

1. cecair yang menaikkan nafsu tu memang ade chemical reaction terhadap badan manusia. die akan membuatkan badan kita merembeskan hormon yang merangsang emosi syahwat.

INI FAKTA.

tapi, ko nak menipu pasal holy water, ako dari dulu dok tanya, APA CHEMICAL YANG MEMBUATKAN KITA LUPA? ko tahu ke tak?

yes or no. simple question. kalo yes, apa chemical tu. atau adakah ko hanya mengarut je.

hey, nampak gayanya ko hanya mengarut je lebih. balik2 pusing tang tu jugak. just pasal ada bahan kimia yang merangsang nafsu, maka MESTI AIR HOLY PON BOLEH MERANGSANG.... SESUATU!

apa kandungan dlm cecair tu yg dpt menaikkan nafsu manusia,inikan pula air holy

inikan pula apa? lagi sekali ko cakap separuh jalan, kononnye die melambangkan sesuatu yang hanya. walhal apa yang ko cakap hanyalah "kalo ada air yang rangsang nafsu, air holy mestila..."

bila dah diperangkap fitnahan sendiri, mana lagi ko nak lari? adakah ko nak main lari2, mengalah kononnye kita yang tak boleh paham padahal ko yang dah tak boleh nak menipu sesama agama?

2. jangan samakan TEORI dengan FAKTA. ada sebab kenape evolution dipanggil THE THEORY OF EVOLUTION, dan buku darwin digelar THE ORIGIN OF SPECIES. BUKAN THE FACT OF EVOLUTION. bodoh! ko paham tak maksud teori? charles darwin BUKAN PENGANUT KRISTIAN. he never was, dan die tak pernah mengaku diri dia orang kristian. die hanya cakap yang dia bukan atheist (tidak beragama), tapi die percaya pada Tuhan, dan evolusi. Christians pada masa itu memang membangkang keras2 teori dia. so kenapa ko kata itu anasir diorang wahai penyebar propaganda dan penghasut agama?

3. ko kate ko malas nak gaduh SESAMA islam, tapi lepas tu ko kata nak tembak je. sejak bile Islam galakkan kita lidah cabang cam setan?

tolong jangan bukak cerita Adam dan Hawa lagi, atau apa2 lagi cerita baru kalo ko takut untuk membuktikan cerita lama ko. please go away wahai penghasut, kita tak perlukan ko di sini. ko cerita la dengan geng bawah tempurung ko tu, baru ko rasa best pasal semua orang otak sama hina cam ko.

huhuhuhuhuhuhu.........

Maafla beb......

ko ni kelakar la.. orang tak kata fakta.. ko kata fakta.. ko ada masalah dengan pemahaman?

bila masa lak kristian kuarkan fakta camtue? kat mana ko baca? sapa yang cakap?

banyak lagi orang jenis ni upanya

hahahaha400x.....

Apsal la yg ko pi sokong sgt nga kristian ni,ko ni kawan ramai sgt ke ngan diaorg.

BILA MASA AKU KATA AKU SOKONG?

Apa yg aku ckp ni btol dr sumber yg korang xpenah2 fikir.

SUMBER APA YG KITAORANG TAK PENAH FIKIR?

korang akan celik mata 1 ari nanti,hahaha...

HARI APA , KENAPA LAK NANTI BARU NAK CELIK MATA?

Air Holy tu memang dpt melamahkan daya ingatan dan fikiran(minda bawah sedar menguasai minda sedar).

SAPA YANG CAKAP MEMANG DAPAT?

Baru terjadi kat kg aku di kelantan..seorg tukang kebun sekolah terminum air tu,semasa dia kuar ke bandar dan dtg seorng yg pakai jubah,mendekatinya,dipendekkan cite,dia pun minum la air tu setelah ditarbiah oleh org tersebut,lepas dia balik umah,jd bingung,lupa nk ambk air semyang,jd malas,byk bertindak apabila disuruh.Dipendekkan cite lg,,kami bawaklah jmpa Ustaz,bagi minum air semayg ajap,dgn izin Nya dia pun pulih spt sedia kala.....

NAK AMIK AIR SEMBAHYANG PON LUPA , MMG TAK PENAH SOLAT KE? SO SAPA YANG CITA DIA JUMPA ORANG PAKAI JUBAH TU , KALO DAH JADI BINGUNG CAMTU ? TARBIAH APA YANG DISAMPAIKAN SAMPAI BUATKAN DIA NAK MINUM AIR? KO RASA KEJADIAN KAT KAMPUNG KO TU,BOLEH DIJADIKAN "BUKTI" ? SAPA YANG IKTIRAF CERITA KO TU?

(SELALU AKU DENGAR JAWAPAN : "BILA DAH KEMBALI PULIH , DIA CERITAKAN SEGALANYA")

Air tu samalah spt air kuda yg belambak kat golok dijual(cecair penaik ghairah seks) dlm 5 minit dah terasa kesannya.

KALO "SAMALAH SEPERTI AIR KUDA" MAKSUDNYA.. AIR TU = AIR KUDA.. TAK PERLU NAK KAIT DENGAN NAMA LAIN LAGI. CAKAP JA , DIA MINUM AIR KUDA SETELAH DITARBIAHKAN.

Aku bgtau sb nk jelaskan secara saintifik dan xlansung,

APA YANG KO JELASKAN SECARA SAINTIFIK KAT SITU?

secara zahirnya,xkanla diaorg nk buat kajian dan hebohkan dlm rancangan Nasional geografic huhuhuhuhuuhuhuhuhuhuuhu..akai ada kaa.. "DIORANG" TU SAPA YANG KO MAKSUDKAN? KENAPA LAK " TAKKANLA NAK HEBOHKAN"? APA MASALAHNYA KALO DORANG HEBOHKAN PENEMUAN SAINS CAMTUE..

Aku pernah dgar dlm 1 ceramah agama,dr seorg ustaz (SAPA USTAZNYA),dimana di dlm 1 buku manusia agung,org kristian sendiri mengiktiraf Nabi SAW..adalah manusia paling agung didunia antara 100 org yg agung.

Sebab itulah yahudi,kristian amat memerangi islam..

(OH.. BILA ORANG KRISTIAN SENDIRI IKTIRAF NABI SAW SBAGAI MANUSIA PALING AGUNG , ITULAH PENYEBAB YAHUDI KRISTIAN AMAT MEMERANGI ISLAM) KALO DAH DORANG IKTIRAF NABI SAW , NAPA LAK DORANG NAK PERANGI PENGIKUT NABI SAW?

ko tgoklah org asli pedelaman skg!!!ramai yg kristian dr mana mereka knal kristian???Dr siasatan JAIK,terdapat sekumpulan paderi dan rahib masuk hutan,masuk kawasan pedalaman membaptiskan org2 asli!!!seluruh malaysia...

MMG BETOL ADA ORANG ASLI MASUK KRISTIAN , TAK BERAGAMA PON ADA , YANG ISLAM PON ADA.SEBAB APA TAK RAMAI MASUK ISLAM? SEBAB TAKDA ORANG ISLAM PEGI SANA DAN MEMBAPTISKAN ORG2 ASLI!!!?

ko tak percaya rajin2la belek harakahdaily huhuhuhuhuhu.... APA KAITAN BELEK HARAKAHDAILY DENGAN "KO TAK PERCAYA". TU SUMBER RUJUKAN KO KE? KALO JAWAPAN KO "YA"

PATUTLAH...

Edited by provox the ortodox

jap jap.

so ko slalu dengar kisah dongeng, maka ko terus percaya?

simple question.

yup..dulu masa kecik2...masa tu slalu pikir psl study n main je...xkisah pon 'kisah2 dongeng' tu betul ke x..telan je..skrg ni dah besar skit...dah mula guna otak skit...dah mula nak pikir dulu sesuatu tu betul/x..mula nak cari apa2 bukti/fakta yg menyokong sesuatu perkara B) ..tp biasalah..byk lagi kena blaja..

Assalamualaikum...

aiyooo lagi, lagi pasal ini holy water kah? u all ini cakap based on what actually? sorry lah kalau saya cakap, orang melayu ini memang sangat sukakan percaya kepada benda yang absurd. pada orang melayu ini christianity ini 1 benda yang sangat dasyat. pasal ini holy water, u all cakap "christian". tapi tahukah u all, holy water hanya terdapat pada roman catholic/eastern orthodox church? i dont think in Malaysia ada orthodox church & in any protestant church tak ada ini holy water pasal they all tak percayakan ini semua. so... salah kalau cakap christian ini ada holy water. harap u all faham. holy water are used during baptism, exorcism & entering church making sign of a cross., etc..etc.. the water is nothing, its just a plain water blessed by the priest.

oklah, i am not backing up christianity ok... tapi nasihat saya, jangan takutlah dengan christianity ini.... & jangan buat cerita yang bukan-bukan juga. tak baik kan menghina & memfitnah agama orang? saya sendiri masih banyak yang perlu saya belajar pasal Islam ini. & nasihat saya juga, jikalau mau cakap pasal agama lain, pastikan kita betul faham ajaran agama tersebut.

u all kalau mau tanya pasal catholicsm boleh tanya saya, tapi kalau tanya pasal christianity... saya tak pandai, but i'll try. :) ada beza tau.....

funny is, some of malays here tak tau, they all ingat agama yahudi(judaism) & agama christian(christianity)... adalah sama, hahahahah totally wrong, padal kedua-dua agama ini berlainan & bertentangan with each other, tapi kalau they all cakap sangat pandai. for them a cross is a cross & its symbolized christianity. there are 2 different things between crucifix & cross tau! apa beza dia? cari sendiri lah kalau mau tau. sampai mau tulis letter "t" pun orang cakap ini adalah sign dari christianity & percaya ini adalah 1 stratergy they all untuk sesatkan muslims. :)

kalau betul they mau Malaysian ini christian semuanya, senang saja, masukkan holy water kedalam air minuman setiap rumah. habis semua orang. buat apa mau susah-susah kan? fikirlah wahai abang-abang semua.

p/s: sadly to say, i had very bad experienced masa sebelum & selepas saya Islam dulu, bukan dari orang lain tapi dari dari malays. but some were very supportive, Alhamdulillah.

Edited by ChloeAgnew

RC is Roman Catholic lah... Orthodox & Roman Catholic ini lebih kurang sama, just diff. Orthodox tidak acknowledge pope as head.

in Malaysia tak adalah Orthodox.

RC is Roman Catholic lah... Orthodox & Roman Catholic ini lebih kurang sama, just diff. Orthodox tidak acknowledge pope as head.

in Malaysia tak adalah Orthodox.

owh..

ok..

thanks for the information :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...