Jump to content
lanuncyber

Itulah Dia Maxtor...

Recommended Posts

hdd notebook + external rack...aku pun ada pakai...

mmg leceh skit dlm bab detection...sbb ada sistem bleh, ada yg takbley...

(bukan semua usb2 tu sama sebab controller lain2...atau controller problem althou hakikatnya boleh)

mende ni kena nengok converter + usb cable..antara dua natang tu...

kalo hdd problem...ngetest pakai hdd lain dulu bagi make sure...

kalo baru lagi jahanam...claim la warranty....

aku rasa thread nie utk bincang ttg HDD lanunkan? so apesal hah kte punye HDD boleh masuk skali? pelik-pelik....kalau dah habis dibincangkan bolehlah diclosedkan.....apepe pun penjagaan HDD tu amat penting...musuh no.1 pc adalah haba....

orait. xkisah la klu nk tutup thread ni. yg penting aku ckp bukan ttg HD aku je, tp mewakili mmber2 aku yg jgk tension dgn HD maxtor.

trimas la ats pndapat korg sume. trimas!

er, aku nk tanya, Seagate SATA, betul ke HD ni brbunyi ckit bila working? ada org ckp mmg Seagate SATA mmg cmtu. aku nk tanya korang, normal ke bunyi mcm tu? adakah sume HD SATA mcm tu @ Seagate je?

...

er, aku nk tanya, Seagate SATA, betul ke HD ni brbunyi ckit bila working? ada org ckp mmg Seagate SATA mmg cmtu. aku nk tanya korang, normal ke bunyi mcm tu? adakah sume HD SATA mcm tu @ Seagate je?

Tak normal tu, jgn beli.

bunyi klit...???atau bunyi cam cengkerik...???dulu mase pas aku beli hdd seagates...7600rpm...hdd br nie...mmg bunyi camtu...tp tak semua la...sbb disk dlm hdd spin terlampau laju...tp tu perkara biase...aku dah tanye kat forum expert...tak ingat kat mana...aku still pakai lanie...elok jek...kalo korang risau gak...pi tukao cecepat k....

Maxtor mmg x best, Warranty br abes seminggu lebih, HDD dah rosak. Klu ader bad sector ker, aku jatuhkan ker xper ar nak rosak. Malam sebelum rosak aku siap guna sampai 3 pagi, elok jer. Pagi esoknya bangun, bila on pc jer, tros dia x detect HDD tu. test kat PC lain pon mc tu gak.

ermm, tanya sket, klu HDD WD nak buat LLF apa software dia ek?

abis...dah...tutup...mod sila close...

pasal LLF aku rasa, ada thread yg dah bincang...tuuuuutttt...

bunyi klit...???atau bunyi cam cengkerik...???dulu mase pas aku beli hdd seagates...7600rpm...hdd br nie...mmg bunyi camtu...tp tak semua la...sbb disk dlm hdd spin terlampau laju...tp tu perkara biase...aku dah tanye kat forum expert...tak ingat kat mana...aku still pakai lanie...elok jek...kalo korang risau gak...pi tukao cecepat k....

yup, bunyi mcm cengekerik. bila working / loading, bunyi mcm tu. seagate lama aku pun bunyi mcm tu jgk. tp still in a good condition. dh 5 tahun dah...

anyway, trimas...

...

Maxtor bukan tak bagus, tapi yang kita beli kat lowyat ialah oem version. (original equipment manufacturing ) dan bukan retail version. memang tak tahan lama. sebab tue murah.

Kalau yang retail version, comes with 3 year manufacturing warranty. aku ader jual, tapi tak macam harga kat lowyat. 40GB DiamondMax 7200 rpm 8MB RM 400.00... mahalkan?

camnerr nak bezakan OEM ngan retail version kat harddisk tuu.....

ajao lerr skit.....

ado dio tulih kerr........ rolleyes.gif

thankss....

Aku tak tau la korang kan, tapi sepanjang sejarah aku guna komputer ... tak penah aku guna HDD lain selain drpd Maxtor ... dan setakat ni, aku dah 2-3 kali beli, jual, beli, jual HDD aku kat orang lain, tak penah yang rosak pon ... mungkin korang suma takde luck kot ... sekang nih aku guna Maxtor DiamodMax + SATA 120GB .... okeh jer ... beli 2nd lagi drpd takatadome ... dah nak dekat 6 bulan pakai ok jer ...

Aku tak tau la korang kan, tapi sepanjang sejarah aku guna komputer ... tak penah aku guna HDD lain selain drpd Maxtor ... dan setakat ni, aku dah 2-3 kali beli, jual, beli, jual HDD aku kat orang lain, tak penah yang rosak pon ... mungkin korang suma takde luck kot ... sekang nih aku guna Maxtor DiamodMax + SATA 120GB .... okeh jer ... beli 2nd lagi drpd takatadome ... dah nak dekat 6 bulan pakai ok jer ...

tuela pelik la diorang ni...Maxtor yang best ni diorang cakap tak best....dah la performance ok...reliable tahan lama...aku buat pc utk customer semua pakai Maxtor...semua ok je..tak pernah rosak pon...kena mandi air rebusan hard disk Maxtor ni... ph34r.gif

Pasal H/disk saya bukanya fatanik Maxtor tapi dari segi pengalaman saya Maxtor lebih reliable dari yang lain contohnya WD. WD baru pakai 6 bulan dah ada problem. Yang Maxtor ni dah setahun lebih so far tak ada apa-apa problem. Apa sebab ya. banyak member yang pasang WD dapat problem yang sama. Adakah pasal kat h/disk tu ada tulis "Product of Malaysia/ Made in Malaysia?.

tuela pelik la diorang ni...Maxtor yang best ni diorang cakap tak best....dah la performance ok...reliable tahan lama...aku buat pc utk customer semua pakai Maxtor...semua ok je..tak pernah rosak pon...kena mandi air rebusan hard disk Maxtor ni... ph34r.gif

betui tue... punyala heran depa nie suma, pakat ada prob ngan maxtor... aku nya yg 20gb dah pakai 4 tahun dok ok lagik ooo... tak pernah satu pun kong, alih2 WD aku yg kong dulu, baru 4 bln pakai... laugh.giflaugh.giflaugh.gif

betui tue... punyala heran depa nie suma, pakat ada prob ngan maxtor... aku nya yg 20gb dah pakai 4 tahun dok ok lagik ooo... tak pernah satu pun kong, alih2 WD aku yg kong dulu, baru 4 bln pakai... laugh.giflaugh.giflaugh.gif

betul tu...samelah kte.... biggrin.gif

maxtor tak salah dlm perkara ni. tuan punye hard disk yg patut di salahkan.

tgk hardisk tu brp besar & ram dia pulak brp besar? proc dia pulak brp.

adakah cukup seswai hardisk tu di beroperasi dlm keadaan yg optima.

tuan punye yg sensitif tentu jaga hardisk dia elok². tidak belasah harddisk dia teruk².

Hullo, sepanjang hidup aku, dah beberapa biji hd yang rosak - semuanya MAXTOR. Terbaru 2 member aku rosak hd maxtor satu 200GB and sorang lg 80GB juga out! Tahun lepas, aku dan membe aku kerosakan maxtor 40GB.

Aku xcaya hdd rosak sbb tuan, sbb aku ngan member aku yg malang ini bukannya x cerdik dlm selok belok maintenance hardware nie.

Berikut merupakan ANTARA sejarah hitam aku dan member2 yg lain

1. Baru beli dari kedai dah x leh jalan.

2. member aku beli pc retail (branded woo) dr kedai, baru sebulan tgh main game tiba tiba hd padam, buka tgk check - MAXTOR

3. Aku dulu masa tgh format hd maxtor, tetiba kolej blackout. Pastu bukan sj kolej, tp ngan hd aku sekali blackout - MAXTOR!

4. Memebr aku yang punya cermat dlm pengurusan pc, tapi malangnya hd beliau kurang cermat lalu OUT.

Tapi aku respect kat maxtor 2 benda je:

1. Claim RMA kejap je dpt

2. Batch Quantum fireball dia aku akui lasak.dari tahun 1997 masih ok.

Pasal H/disk saya bukanya fatanik Maxtor tapi dari segi pengalaman saya Maxtor lebih reliable dari yang lain contohnya WD. WD baru pakai 6 bulan dah ada problem. Yang Maxtor ni dah setahun lebih so far tak ada apa-apa problem. Apa sebab ya. banyak member yang pasang WD dapat problem yang sama. Adakah pasal kat h/disk tu ada tulis "Product of Malaysia/ Made in Malaysia?.

Kl ko nak tahu produk malaysia kebanyakan among the best in the world, including electronics hardware, banyakkan membaca ye....

(Maxtor ttp x best )

saya memang fanatik maxtor

setiap kali pun mesti nak beli maxtor

tapi tahulah kan

saya dah dua kali hilang banyak anime dgn manga sebab maxtor

first tuh 40 gb pastu 80 gb -__-

korang yg suke rosak harddisk ni mesti simpan bende panas dlm tu kot?

hikhik sori gurau jer, kalau byk sgt data penting burn dlm cd la. baru tak hilang data penting.

Ingatt backup your data.

bagi lah contoh apa benda panas tuh?

hmm... mengikut pengalaman saya rosak hardisk 2 kali, benda panas? hmm... paling mungkin sekali sebab kena biarkan sekurang-kurangnya 10gb free

bnayak nye hard disk korang rosak...aku tak pernah rosak pon hard disk...dulu Quantum skrang Maxtor...still ok ....

bende panas lar DRS (XXX)

Mengikut pengalaman aku lerr, Maxtor bagus... sebab aku pakai HD Maxtor (Quantum Fireball 20GB). Aku pakai dalam 3 thn tapi sekarang nie dah rosak disebabkah terjatuh semasa nak masukkan Western Digital yang aku beru beli(Ogos 03). Tapi WD nie tak bagus.. sebab gambar2 dan lain2 file yang aku simpan dlm HD sekarang nie dah ada yang x leh baca(dalam c: bleh lagi). Sekarang nie plak, HD aku tu selalu berhenti berpusing seperti "Turn Off Hard Disk" masa tengah boot @ dlm windows, selalunya pd waktu pagi, tapi bila dah lama on pc dia ok. Harap dapat membantu....

Edited by cyber