Jump to content
gaman80

Nazrin Hilang

Recommended Posts

hmm.. anak orang kena jangkitan kuman, camne anak sendiri <-- (hmm) tak kene plak?

tapi nak jaga lama2.. silap silap.... hmm..

org burma tu ingat bebudak kat mesia ni boleh kutip macam beruk kat hutan. kalau depan aku aku dah terajang dah.

biar jabatan kebajikan rampas anak2 diorang tuh. kurang ajar. orang tak halau tu kira dah ok dah. aku harap kerajaan mesia ni silalah hantar manusia2 yang mengaku mendapat suaka politik ni balik. aku harap kes ni buka mata pihak kerajaan. kalau UNHCR nak protect diorg juga sediakan tempat lain. apsal bersepah kat KL.

kalau kerajaan nak juga simpan, bagila kebenaran diorg ni bekerja. ni tak. kerajaan pun ingat diorg ni mcm patung. bagi masuk, tak bagi kerja. macam mana nak makan.

Edited by a_damanhuri77

kalo kene kat diri sendiri, padan muke.

hahaha,mmg betul apa yg ko ckp imam,klu kena kat diri sendiri baru nak nangis,aku skarang nie keja ngan my uncle kat warung kopi,cuti sem lar katakan,hehehe,

nama pun warung kopi,mula lar pakcik2 tu sembang pasal yin nie,then kuar plak citer pasal anak diorang pun penah hilang ler aper ler..most of the case sebab lalai n cuai....so nak letak ats saper kesalahan nie?of course mak bapak..tambah bapak yin tu yg hilang wallet lar,moto lar..xcuai ker tu?dah taw anak hyper active..naper x jaga elok?kesian si anak jadi mangsa...

Edited by Divine Divinitys X

kena tambat anak tu dgn tali kat pinggang.he.he.

kalo tambat tak jalan , libas2 sikit guna tali pinggang ,, hehehe :lol:

Kalau nak hantar balik pun, nak hantar balik ke mana? Negara depa tak terima depa. Myammar tak iktiraf org Rohingya sebagai rakyatnya. Hantar pegi sempadan Thailand boleh la.

biar padan muka diorg. jangan berlagak dengan suaka politik. hantar je balik. org mcm ni menyemak je kat mesia. dalam metro ckp ada plak org nampak diorg suruh yin minta sedekah. tak guna betul lah. ini kes dah kes culik...

org macam tu memang tak layak duduk semeja ngan musa hasan.

diorg dah suruh balik. mesia dah bg kebenaran kuar dr mesia. cuma UNHCR je tak percaya. rohingya ni duduk kat area sebelah bangladesh. takkan nak hantar sempadan siam.

Edited by a_damanhuri77

aku rasa kan...pasangan myammar tu culik budak tu..pastu bt pemnta sedekah....nasib baik dia plang kan budak tu....tu sebab ganjaran...ribu duit...

cuba tak bagi...maju jg deer kerah budak tu mintak duit...kira pasangn tu baru nk buka sindikit baru la...tapi kantoi sebab nampak duit ribu2...

dah la datang neraga org...

pastu buat hat plk...ada ke patut...

korang ken hati2 la...

aku biasa tgk...bila makan kat gerai tepi jalan je ramai je yang datang nk mintak sedekah...

dr jauh aku tgk ok je...tiba2 jadi buta...

datang kat meja tadah tgn...

mata terkebil2...bt buta latu...

org yang bawa dia plk sama 2 x 5...badan pon sihat...gemuk plk tu....muda lagi.....

myb dapat duit kongsi dua...

teruk l...karajaan patut siasat........jgn duduk kat pejabat je....

masalah nye pelarian rohingya kat mesia ni dilarang bekerja. macamana nak cari duit makan. terpaksalah menipu. kalau ada yang bekerja pun bekerja sendiri. itu pun tanpa lesen. sebenarnya kesian tengok diorg ni. tapi bila kes yin ni timbul, hilang rasa kesian aku. kerajaan patut buat sesuatu. benda depan mata. dah bertahun-tahun. buat2 tak nampak.

pelarian ni apa2 hal berlagak ngan surat suaka politik. dulu aku ada kongsikong org rohingya. usung surat suaka. berlagak. kalau polis tahan, dengan berlagaknye tunjuk surat suaka tu. polis nak buat apa. lepaskan jela. ini melibatkan PBB. kerajaan sedar tak ada 2 undang2 berbeza. diorg ni duduk atas arahan PBB.duduk kerajaan langit ke diorg nih.

Edited by a_damanhuri77

diorg dah suruh balik. mesia dah bg kebenaran kuar dr mesia. cuma UNHCR je tak percaya. rohingya ni duduk kat area sebelah bangladesh. takkan nak hantar sempadan siam.

Hang nak serah tengkok sedara hang sendiri untuk DISEMBELIH dek orang Burma? INIKAN ORANG YANG MENGAKU ISLAM!

Depa lari tinggalkan kampung halaman sendiri untuk lari dari kekejaman orang-orang Burma yg beragama Buddha. Kerana tidak mau tunduk kepada kerajaan Myammar mereka ditindas malah tidak diiktiraf sebagai warganegara Myammar oleh Junta Tentera Myammar.

Masalahnya, kerajaan Malaysia, buat pengetahuan 'a_damanhuri77' tidak mengiktiraf status PELARIAN. Ini bermakna dalam undang-undang Malaysia PATI dan Pelarian dilayan sama. Sebagai penyelesaian sementara, mereka dibenarkan tinggal di Malaysia sehingga menemukan negera ketiga yang mahu menerima mereka. UNHCR memberi pengiktirafan kepada mereka supaya mereka boleh diterima di lain-lain negara. Namun UNHCR, bukan memberikan suaka politik, sebab UNHCR tiada kedaulatan negara. UNHCR hanya memberikan penarafan status Pelarian kepada mereka dan memberi pengenalan diri untuk membezakan antara mereka dan PATI.

Kalau mereka asyik tayang kad UNCHR ni, bukan kerana mereka bangga tetapi kerana itulah satu-satunya pengenalan diri mereka, seperti kad pengenalan.

Natijah tiada pengiktirafan diberikan Malaysia menyebabkan mereka di Malaysia terbiar. Mereka tidak boleh bekerja secara sah dan terdedah kepada penindasan majikan. Anak-anak mereka tidak boleh bersekolah. Tidak boleh beli rumah dan sebagainya. Mereka akhirnya tidak mendapatkan hak sebagai seorang manusia.

Jadi apa yang boleh mereka buat untuk hidup. Jadi, tidak hairanlah mereka mengemis. Kalau mereka mengemis dah hidup senang lenang baru boleh kita laknat. Tetapi kalau mereka mengemis dan masih hidup dalam keadaan daif, bagaimana? Tidakkah Nabi mengajarkan kepada kita supaya menyimpan belas kasihan kepada orang miskin?

itu kes dah brapa tahun dah. sekarang dah ok. sedara mara diorg pun dah suruh balik. nape tak balik. mcm org bosnia kat serdang tu. apsal tak balik lg. sebab kerajaan mesia tak kuasa nak suruh diorg balik. kalau nak duduk mesia ni duduk la sapa nak marah. aku cuma pertikaikan apasal buat jenayah sampai culik anak org.

kerajaan pun ingat diorg ni patung ke. nak keje tak kasi. penindasan majikan? mana undang2?

masa site aku kena serbu. org indon semua kena tangkap. yang burma plak tunjuk surat suaka. yg lain kena angkut diorg plak lepas. apsal lepas patut angkut skali. status pelarian tak membenarkan bekerja. apsal tak angkut skali.

Edited by a_damanhuri77

itu kes dah brapa tahun dah. sekarang dah ok. sedara mara diorg pun dah suruh balik. nape tak balik. mcm org bosnia kat serdang tu. apsal tak balik lg. sebab kerajaan mesia tak kuasa nak suruh diorg balik. kalau nak duduk mesia ni duduk la sapa nak marah. aku cuma pertikaikan apasal buat jenayah sampai culik anak org.

kerajaan pun ingat diorg ni patung ke. nak keje tak kasi. penindasan majikan? mana undang2?

masa site aku kena serbu. org indon semua kena tangkap. yang burma plak tunjuk surat suaka. yg lain kena angkut diorg plak lepas. apsal lepas patut angkut skali. status pelarian tak membenarkan bekerja. apsal tak angkut skali.

relax..relax..tenangkan fikiran. jn biarkan perasaan menguasai fikiran, nanti tak dpt wat pertimbangan dgn bijak...

aku ngan hanif ok je la. tak de hal. jgn risau

hanif ni org lama putera...tukar nick je

Edited by a_damanhuri77