Jump to content
gaman80

Nazrin Hilang

Recommended Posts

actually aku tak tau la topik ni sesuai dlm forum ni...

korang tak baca ka utusan semalam dan hari ini? korang baca la, tlg cari adik Nazrin. adik ni hilang masa ikut mak bapak dia p shopping kat sogo (camana blh hilang da). semalam hadiah dia rm2000 hr ni dh up jd rm4000. kalu korang nk tlg la cari, kalu dpt nanti beli la henpon canggih2 atu pc

ko nak tolong cari atau nak hadiah!!!????? :angry:

eheh..jn slh faham tuan, kita kena tlg cari. tp dh ditawarkan hadiah sapa nak tolak. ko taknak ka? tp jn la pla dh jmpa budak tu korang simpan budak tu smpi hadiah dia up sampai 10000...jn mara haa..

camne buleh ilang budak nh ... mungkin dok asyik tgk patung kamen raider kot ... ermm .. aku ingatkan dlm citer jekk org ilang tawar hadiah .. dlm realiti pon ader gak ... orang kaya ke nh ... biasanyer orang ilang mintak tolong ngan polis ...

camne buleh ilang budak nh ... mungkin dok asyik tgk patung kamen raider kot ... ermm .. aku ingatkan dlm citer jekk org ilang tawar hadiah .. dlm realiti pon ader gak ... orang kaya ke nh ... biasanyer orang ilang mintak tolong ngan polis ...

betul2..menurut berita yg aku baca, bapak pada budak tu p try pakaian dlm fitting room, pas tu tinggal la mak dia yg jaga budak hilang ni dgn adik2 dia. kira hilang tgh menunggu bapak dia la ni. tak tau camana tak sedar hilang. cuai kot. tak pun ada bunian kat tpt tu. bunian ni ska budak2.

apa2 pn sian mak budak tu...

actually aku tak tau la topik ni sesuai dlm forum ni...

korang tak baca ka utusan semalam dan hari ini? korang baca la, tlg cari adik Nazrin. adik ni hilang masa ikut mak bapak dia p shopping kat sogo (camana blh hilang da). semalam hadiah dia rm2000 hr ni dh up jd rm4000. kalu korang nk tlg la cari, kalu dpt nanti beli la henpon canggih2 atu pc

dah mana gambar budak yg hilang tuu???

klu ada gambar post kat sini laa..

senang nak ingat..

camana nak insert gambo aa? aku dh amik gmbr dr utusan tp tak tau nak insert camana. korang bka ja la utusan 7.4.07..tak pn ajar aku camana nak insert gambo dr my picture...sori la

bapak budak tu kawan 1 opis mak den.. cian den tengok tb3 smlm. ttg hadiah tu, kalo ikhlas, apsal nak pk2 ttg hadiah tu. kalo sebok dah plan nak beli ape2, macam tak ikhlas je bunyinye.

camana nak insert gambo aa? aku dh amik gmbr dr utusan tp tak tau nak insert camana. korang bka ja la utusan 7.4.07..tak pn ajar aku camana nak insert gambo dr my picture...sori la

tgk kat link tuu ..

ada ajar cara nak upload gambar...

http://forum.putera.com/tanya/t29997.html

baik klu gambar baru senang nak cam,nak ingat,

kot2 terjumpa tgh jalan ke,kat surau ke..

dia tak nak minta ke pertolongan dari pengamal2 perubatan ni....

biasa org buat camtu.

klau ikutkan memanglah aku pun tak nak sangat hadiah tu. Tapi tetiba terjumpa dgn budak tu. Confirmlah aku ambik hadiah tu. Yg penting budak tu berjaya dicari.

asyik sangat la org melayu ni hilang, org terencat hilang dr rumah la, anak hilang la, yg aku pelik selain dr melayu xder pulak slalu. hilang2 ni takut sindiket curi. pastu potong tangan bawak p thailand jd pengemis kat sindiket sana.bahaya tu....

kat kampung aku ada sorang dewasa 20an hilang smpi skrg xjumpa,hilanh kat perak, depa kata hilang masa masuk dusun, depa kata bunian bawak lari, dh 10 tahun blalu xdak jumpa lagi. entah boleh pcaya ke tdk bunian-bunian ni, klo yer pun dia masuk alam bunian xkan xrindu kat family dia.confuse.

kesian...harap2 jumpa la budak tu secepat mungkin, arap2 ada yg prihatin kasi budak tu tumpang rumah kalo2 terserempak..

• Hilang pada 31/03/2007 (Sabtu) lebih kurang jam 2.00 ptg di SOGO.

• Bernama Muhammad Nazrin dan berusia 4 tahun 10 bulan.

• Sewaktu hilang berbaju kemeja kelabu (kotak) & seluar jeans biru.

• Sekiranya mempunyai maklumat, mohon hubungi:-

EN. SHAMSUL (012-509 0451)

PN. NOR AMIZAH (012-374 9647)

Atau mana-mana Balai Polis berhampiran.

Semoga anak ini dapat ditemui segera. Diharap ibu bapa kepada anak ini berdoa memohon kepada Allah SWT agar anak ini dilindungi dari kejahatan makhluk. Hanya Allah SWT Yang Maha Mengetahui dan keluarga ini sedang diuji-Nya. Kita doakan agar segala-galanya berakhir dengan pertemuan kembali anak yang masih kecil ini.

Edited by scorps

cian kan??!!tp aku risau ar kalo budak nih ilang kes dia cm yang berlaku lebih kurang 12 tahun lepas..

budak cine yang hilang masa balik skolah tuh...ting siong seng name dia...

aku pun pikir takut budak tuh da kena jual smpai sempadan jadi sindiket...cm budak cine tuh dulu ade org nmpak dia kat sempadan skejap jer,pastu nk amik dia da ilang...eee takut la...

kes yang dah lama tu dah tutup dah...dah jumpa lah...jumpa kat rumah mak kandung dia ler

Edited by a_damanhuri77

kesian kat parents budak2 tu. tp aku takut ada org yg tak btanggungjwb sembunyikan budak tu, pasal tunggu parents dia naikkan lagi duit ganjaran kalau jumpa anak diorg

kat ner la budak tuh skarang ekk ... mintak le x der ape2 kat dier... dah lebih sminggu dah nh ... smoga nazrin dijumpai ... :)

harap2 la takda perkara buruk yg jd pada adik nazrin ni. ada kes budak diculik sindiket pengemis pas tu jual kat luar negara. yg sadisnya tu, budak tu dicacatkan dulu, cthnya potong tgn ka, kaki ka..supaya mudah nak dpt simpati.

kpd yg dah ada anak tu, ambil la kes ni sbg pengajaran jn smpi tjadi pd diri sndri. kdg2 kita terpaksa membayar kesilapan diri kita dgn harga yg teramat mahal..

kat paper hari ni cakap cctv sogo tu nampak adik ni kuar sorang2. pelik la plak. kena pukau ker dia.... merajuk ke dia....

aku tak boleh lena tidur pikir kes ni. takut jadi kat anak aku pulak. selamat lagi ke mesia ni di mata kanak2 sekarang ni. mustahil tak de orang jumpa dia. samada orang tu niat jahat atau memang jahat.

kalau jumpa tu serah la jangan pulak tunggu ganjaran naik sampai beratus ribu. culik orang ni hukuman maksimum gantung sampai mati...tapi tak pernah rasanya orang kena gantung sebab menculik...

aku konfius juga dengan beberapa kes culik, dari kes kanak2 cina yang hilang di klang dulu ngan yang hilang ketika tidur kat umah dalm 4bulan lepas. ada kes yang ada agenda tersembunyi. contohnya perebutan hak jagaan. atas niat balas dendam di repotnye anak kena culik. kesan nye orang yang merebut tu kena pulak masuk jel alasan menculik. macam2.

aku harap kes yang ni bukan kes kianat sesama ahli keluarga...

Edited by a_damanhuri77

aku syak ni kes kecuaian mak bapak dia lah...berdasarkan cctv di sogo. Takkan dia jalan sorang2.

Anggapan aku sahaja...

Apa-apa pun siapa yg selalu buat solat hajat tu...berdoalah kepada tuhan.

aku pernah tengok depan mata,bila mak bapak shopping,dia pi biarkan anak dia jalan ke sana ke mari..macam tak ambil peduli..sibuk dgn nak beli baju..sepatutnyer anak yg masih kecil harus dipegang walau kemana saja.pada pendapat aku..

semoga si cilik ini akan cepat bertemu dgn keluarga mereka.

aku rase kalu dah lame tak jumpe mungkin ade org telah mengambilnye. kalu budak tu masih berkeliaran kat bandar KL tentu org ramai dah jumpe sebab berite ni dah pun sensasi. yang jadi masalah sekarang dah berape ramai yg telah menyamar jadi penculik palsu yg hanye mahukan duit tebusan saje. kalu mcm ni susahlah nak suspek sape penculik sebenar.

aku pernah tengok depan mata,bila mak bapak shopping,dia pi biarkan anak dia jalan ke sana ke mari..macam tak ambil peduli..sibuk dgn nak beli baju..sepatutnyer anak yg masih kecil harus dipegang walau kemana saja.pada pendapat aku..

semoga si cilik ini akan cepat bertemu dgn keluarga mereka.

betul2 tu..aku sokong. sapa lg nak jaga anak kalu bkn mak bapak sendiri kn. kalu hilang kat tpt aku blh jg aku tolong cari. kalu kat kl hanya doa yg dpt di beri