Jump to content
mosabiro

Motherboard Intel...

Recommended Posts

mobo intel la tahan lasak......after 5 years pun leh guna lagi...........mana ada mengarut cam mobo brand lain kekadang HDD SATA nnak format kena pakai diskert RAID dia la.........pastu kekadang overheat.....

P:S satu je aku x suka.......BIOS dia......x banyak aku boleh usik :lol:

ya betul..sikit saja diubah suai dia punya BIOS dah tak boleh hidup

ngko ubah suai secara fizikal ke ?

ubah yang ada di BIOS saja samaada oc RAM, CPU dan yang lain2. Sebelum ubah dia telah beri warning dulu.... pengubahsuaian yang keterlaluan menyebabkan Mobo tak berfungsi

salam...

kat sini aku nak tanye korang kalau sape2 yang ader gune motherboard intel... aku baru je bine pc aku bulan lepas, aku gune motherboard intel 945 plrn... tp semua kawan2 aku blame aku gune mobo intel... yela, aku nak try gune mobo intel sebab sebelum ni pun gune mobo via je... main beli je.. itu pun dah 7 tahun... ape yang x kena ngan mobo intel?? tak elok ke?? aku pun x tau nak jawab aper ngan diorang... mentang2 la aku ni xpandai pc, diorang je terer... diorang nyer mobo lg canggih manggih kot... hehehe tolong la aku warga puteranian... :rolleyes:

Yo bro, chipset Intel banyak kelebihannya, contohnya bila gunakan high end Graphic Card, kalu lihat pada benchmark yang Toms Hardware Guide kuarkan .. even Nvidia atau ATI nye chipset mobo pun ader yang tewas di tangan Intel . :lol: .

P/s: Reference leh lihat sini .. http://www.tomshardware.com/2007/04/04/doe...tter/index.html

Edited by Mr Ijan

ubah yang ada di BIOS saja samaada oc RAM, CPU dan yang lain2. Sebelum ubah dia telah beri warning dulu.... pengubahsuaian yang keterlaluan menyebabkan Mobo tak berfungsi

OC RAM ker?..ahaks

salah set timing skt..mmg pc takleh hdp...on power ada..tp skrin blank..kena reset bios dgn jumper @ cabut bateri...

rasanya semua mobo mcm tu...oc ram ni bila silap..ram tu tak berfungsi...so mcm mobo tarak ram...mmg takkan keluar apa2 display ler...

aku pernah skali kena kat mobo asus, intel chipset...rajin2 takdak kerja..pegi ubah timing RAM, save..boot..blank...cuak jugak...

pasal INTEL ni kena clear la antara mobo intel / chipset intel

mobo intel = mobo jenama intel + chipset intel

chipset intel = mobo jenama lain, contoh ASUS,ASROCK dll + chipset intel

proc intel = processor intel celeron/pentium mmx,II,III,IV,D,core duo

hhahah.. aku sokong.. member ko tu bangang tapi purak2 pandai.. mobo intel stabil tapi mmg kurang feature utk OC. kalu ko mmg mmg xnak oc, ok la.. tapi mobo intel baru mcm bad axe 2, mmg byk feature untuk oc.. ka tanye membe ko tu, tau x bad axe 2 ape?

"+ ko ni paham ke x paham... intel tu jual proc je... mane ader mobo..."

budak ni katak bawah tempurung agaknye..

he....he....he.....

tul tuh..... hairan gak aku masa memula baca mobo intel kuarkan.....

memang member ko tuh ngang taP purak2 pandai....

he....he....he... lawak nyer.......

aku pernah skali kena kat mobo asus, intel chipset...rajin2 takdak kerja..pegi ubah timing RAM, save..boot..blank...cuak jugak...

mobo intel kalo reset cmos pastu ON xde keluar asap (terbakar)......itu yg aku suka...........aku cuba kat MSI terus `kelihatan` benda x sepatutnya :ph34r: (asap)

x terniat pulak di hati nak oc kan pc aku ni... hehehe diorang tu semue kata dia nak betul je... aku nye cakap diorang xnak pakai... lg pun kebanyakan diorang bukan nye oc kan pc diorang, jenis cakap pandai, tp nak buat taktau... tu yang aku hangin satu badan... hahaha x pe lepas ni aku akan tunjukkan kehebatan dan ke bagusan mobo intell ni... sure pc fair bln 4 ni diorang serbu... tukar mobo intel terus... hahaha aku rase aku la org pertama gune mobo intel di kalangan member2 aku...

antara bleme diorang adelah:

+ apesal kau amik mobo intel, dah la mahal, prestasi lebih kurang je ngan mobo brand lain...

+ mobo intel??? kau ckap biar betul.. proc intel aku tau la, x pnah lak dengar ader intel nyer papan...

+ mahal la... rugi....

+ x best lah....

+ ko ni paham ke x paham... intel tu jual proc je... mane ader mobo...

ni la antara blame2 BANGANG dari diorang yang aku ingat.....

bodo2 alang la member ko nie... marahnyer la aku... da ttau.. wat2 tau lak... :angry:

pro mobo intel:

1)waranty 1-2-1 (3 tahun)

2)komponen die bagus2 cam kapasitor die tahan lama (jarang aku jumpe kapasitor kat mobo intel kong)

3)plg stabil & x banyak kerenah

contra mobo intel:

1)bios features die mmg 'sampah' (utk para ocer)...

*kalo nk belikan utk org... elok la belikan mobo intel nie... sbb jarang2 mobo intel wat perangai... so senang sket ati... kalo utk diri sendiri,pastikan mobo ni bukan dibeli utk dioverclock... sebaliknya dibeli kerana kestabilannya & x banyak ragamnyer...

mobo intel kalo reset cmos pastu ON xde keluar asap (terbakar)......itu yg aku suka...........aku cuba kat MSI terus `kelihatan` benda x sepatutnya :ph34r: (asap)

hahaha..jangan la mcm tu..aku pakai MSI beb... x pernah jadi macam tu lagi. ko salah set agaknya. overall suam budak2 kata pilihan ko btull.. tak payah peduli pandangan org lain kalo sendiri dah puas hati.. komputer ko ada meletup ke? hahaha..

aku nak tanya la korang semua yang dah expert.aku guna mobo intel.yang jadi masalahnya, bila aku guna grafik card radeon 9250, dia tak boleh support. dia ada conflik ngan intelnya grafik. sesiapa boleh tolong aku?

aku nak tanya la korang semua yang dah expert.aku guna mobo intel.yang jadi masalahnya, bila aku guna grafik card radeon 9250, dia tak boleh support. dia ada conflik ngan intelnya grafik. sesiapa boleh tolong aku?

xleh sapot camner tu??? x nak boot dari radeon ko ke camne?

Disable Intel Onboard graphics kat dalam BIOS. selalunya BIOS akan disable automatik bila mobo detect add on graphics adapter dari AGP slot atau PCI-Express, tapi kadang2 dia tak disable jugak.

Disable Intel Onboard graphics kat dalam BIOS. selalunya BIOS akan disable automatik bila mobo detect add on graphics adapter dari AGP slot atau PCI-Express, tapi kadang2 dia tak disable jugak.

Bila aku guna radeon 9250 tu, maksimum resolusi komputer aku cuma 800*600 ja. bila aku cuba high upkan lagi,monitor tu tulis out of range.aku cuba chek kat adapter agp.memang dia ada tulis ada conflik ngan intelnya mobo grafik. pastu slow yang melampau pulak komputer aku tu. bila aku pakai grafik onboard intel, ok ja.

xleh sapot camner tu??? x nak boot dari radeon ko ke camne?

maksud kau boot camna?