Jump to content
SyamSouLCCreD

Internet Explorer 7 & Mozilla Firefox

Recommended Posts

ie telah datang bersama windows hinggalah ke ie7.Itulah sebabnya segala kelemahan2 terdahulu telah diperbaikki untuk keselamatan para pengguna internet seluruh dunia.

IE7 useless lah bagi aku..tak banyak benda aku boleh buat ngan browser micros0ft ni selain untuk:

1- test layout website dah ok ke tak..ni masa buat webpage

2- check kenapa firefox tak leh load page: masalah firefox atau page tu atau internet..

3- basic browsing..untuk browse webpages je semata2..bila sampai bab kefungsian dan ciri2 tambahan, hancus

3 tu je!

aku guna firefox kebanyakan masa..sebab apa?

1- tak guna banyak memori..saper kata firefox guna byk memori memang n00b la sebab tak reti2 nak "pulas" (tweak) firefox..firefox aku tak pernah pakai sampai 100mb ram pun! padahal tabs aku bukak dekat 20..extensions aku ada dekat 15..

2- banyak fungsi tambahan aku boleh tambah..pepandai la nak tambah extensions..sekali lagi jangan jadi n00b..pilih entensions yang rating tinggi..kalau ada 2-3 extensions fungsi sama, pilih yang terbaik antara tu..

3- sangat2 fleksibe..aku boleh 'pulas" firefox aku ni ikut citarasa aku dan camna aku nak dia jadi..

4- menu View Page Info..byk info aku boleh tau pasal webpage aku masuk tu melalui menu ni..tab Media dalam menu tu..

aku rasa sebab utama aku sentiasa guna firefox ialah *extensions* dan fleksibiliti dia..mmg payah bagi aku kalau surf website tanpa extensions aku nak guna tu antaranya macam scrapbook & searchwith..

tak boleh kata 'useless' sebab ada jugak guna dia,

mungkin 'kurang sesuai dengan kehendak seseorang'

aku lebih pentingkan laju dan smooth, boleh masuk semua site.

F/Fox tak sesuai dengan mod aku , bila cuba bukak jer dah rase 'hanyut'

macam mabok laut :lol:

tak boleh kata 'useless' sebab ada jugak guna dia,

mungkin 'kurang sesuai dengan kehendak seseorang'

aku lebih pentingkan laju dan smooth, boleh masuk semua site.

F/Fox tak sesuai dengan mod aku , bila cuba bukak jer dah rase 'hanyut'

macam mabok laut :lol:

betul kata encik ongbok ,

klu pi site ni>> https://online.mohe.gov.my/diploma/panduan/bpkp/01_bpkp.htm

nak kena guna I.E,

so I.E masih ada kelebihan ..

.............................................................

bro ongbok,nama baru ko tu panjang sampai malas aku nak menaip nick ko tuu..

.............................................................

@PowerRootTongkatAli_GS

:lol: Panjanglah nick ko..Ko bukak bisnes jual ginseng ke skrg..

kalau nak banding IE ngan firefox..aku rasa IE lagi la boleh buat aku hanyut, mabuk laut..siap nak rasa pitam lagi..loya2 takde la..melebih la tu..

aku rasa kekuatan utama firefox yang buat orang suka pakai dia ialah entensions dia..Dari browser asas tak ada apa2 macam IE tu, bila kita tambah extensions, firefox bertukar jadi satu browser yang berkuasa dan ada banyak fungsi tambahan yang menyenangkan kita..aku bagi 2-3 contoh extensions kat sini yang penting..macm adblock..aku suka ext ni sebab dia boleh blok dan buang iklan serta banner2 serta gamba mengarut dalam website kita masuk..iklan la aku paling tak suka sekali tengok..buat aku pening..aku masuk website nak baca isi dia bukan nak tengok iklan..IE..boleh ke blok iklan? flashblock pulak aku guna untuk blok gamba2 flash..nyakit mata nengok..dekat myspace & friendster la banyak menatang gini..tobat la..tak suka betul aku..Pernah tak ko masuk website, tetiba ada embedded video atau musik main secara otomatik..ko tak rasa serabut tak? tambah2 lagi video/muzik ntah paper..tak berkaitan langsung..sebab tu dalam firefox aku ada ext Stop AutoPlay..Scrapbook pun aku guna untuk save webpages bila aku rasa maklumat kat website tu bernilai untuk buat rujukan..

@scorps

aku masuk website tu dengan firefox ok je..aku takda perasan apa2 cacat..mungkin aku terlepas pandang..tapi kalau pun firefox tak boleh papar page tu macam sepatutnya, aku ada extension IE Tab...aku boleh tengok page tu guna engine IE dalam firefox sendiri..internet explorer dalam browser firefox..ahaks..jadi, tak perlu la aku nak kena bukak browser lain..

@extreme_paranoid

IE pun ada add ons tapi tak sebanyak dan se pelbagai extensions firefox..

maaf la kalau pendapat aku ni buat pengguna IE rasa tak puas hati..aku cuma berkongsi pendapat kenapa aku lebih suka firefox dan bukannya IE...IE pun ok gak sbnarnya, cuma dia tak secanggih dan banyak fungsi macam firefox..tapi aku tetap update IE aku ke IE7..walaupun aku tak berapa guna IE tapi aku rasa ada gunanya nanti..macma nak update Windows..penting tu..

aMer

@amer

ooo rupa nya ko tak guna IE7 .. he....he.

yang aku cakap tu IE7 , best oooo, macam2 addon ada dan boleh tambah.

ko akan terpikat dengannya. install la.

@extreme_paranoid

IE pun ada add ons tapi tak sebanyak dan se pelbagai extensions firefox..

a'ah ar ade..

aku baru tau ie ade extensions..

tapi td aku usya2 x banyak ah..

pastu xde yg best2 mcm firefox punye..

@scorps

aku masuk website tu dengan firefox ok je..aku takda perasan apa2 cacat..mungkin aku terlepas pandang..tapi kalau pun firefox tak boleh papar page tu macam sepatutnya, aku ada extension IE Tab...aku boleh tengok page tu guna engine IE dalam firefox sendiri..internet explorer dalam browser firefox..ahaks..jadi, tak perlu la aku nak kena bukak browser lain..

bukan masalah boleh masuk atau tak,masalah dia ,

bila dah siap semua permohonan online tuu,

bab nak print maklumat permohonan ,ada cop dr kementerian yg takleh nak view ikut firefox,

guna I.E je yg boleh,

bila takleh nak view,camner nak print kan??

takde cop tu tak terima la borang online tuu..

masalah ni aku dapat tahu melalui kwn aku yg isi borang online tersebut,

ok...

bukan masalah boleh masuk atau tak,masalah dia ,

bila dah siap semua permohonan online tuu,

bab nak print maklumat permohonan ,ada cop dr kementerian yg takleh nak view ikut firefox,

guna I.E je yg boleh,

bila takleh nak view,camner nak print kan??

takde cop tu tak terima la borang online tuu..

masalah ni aku dapat tahu melalui kwn aku yg isi borang online tersebut,

ok...

ko pakai firefox version berapa..?

aku yg terbaru nih xde masalah mase print..

dulu ade gak kadang2

ko pakai firefox version berapa..?

aku yg terbaru nih xde masalah mase print..

dulu ade gak kadang2

version terbaru la,kwn aku punya..

bukan masalah nak print,

boleh print tapi cop rasmi kementerian tak dipaparkan...

guna I.E boleh .

Edited by scorps

hohoho..

sebenarnya lain browser..

lain die punye display operation..

tuh pasal ade sesetengah kat ie blh,kat firefox x blh..

pastu ade plak yg kat firefox blh,tapi kat ie plak x blh..

klu nk tgk contoh..

kat myspace byk..

bile bukak ngan ie jd lain..

pastu klu ngan firefox lain plak yg jadi.. ^_^

hmm.. daripada pengalaman aku la..

sbb aku lagi banyak pakai FF daripada IE jadi aku rasa FF lagi best sbb interface ngan add-ons..

IE ni ok gak... tapi kekok bila aku pakai sbb jarang pakai hehe.. :P

Aku pentingkan kelajuan, so aku pakai Musang Api sebab aku boleh tweak dia bagi jadi lagi lagi lagi lagi lagi lagi laju dari IE7. Pelayaranku menjadi lebih laju mengharung ombak-ombak Internet. Ie7? Err.... no komen..... walaupun aku pakai atas certain parts aja.

P/S: OngBok nick ko panjang sungguh.... pemenang naza ka? wahahahaahahahahah... :lol:

Aku pentingkan kelajuan, so aku pakai Musang Api sebab aku boleh tweak dia bagi jadi lagi lagi lagi lagi lagi lagi laju dari IE7. Pelayaranku menjadi lebih laju mengharung ombak-ombak Internet. Ie7? Err.... no komen..... walaupun aku pakai atas certain parts aja.

cmn nk tweak musang ni bg laju ar??

tarik ekor dia ke?

leh bg tips x? :lol:

cmn nk tweak musang ni bg laju ar??

tarik ekor dia ke?

leh bg tips x? :lol:

Boleyy.. apa salah nya :)

First sekali, korang taip benda nih kat Musang korang : about:config

Pastu, korang akan tengok banyak sangat setting dalam musang korang, cari setting yang nih :-

Ubahsuai setting berikut seperti dalam gambar tu, dan ingat setting ini hanya berkesan kalau korang pakai talian ADSL.

ntah la, aku rasa cam slow aje ffox skrg ni, aku pon dah beralih guna opera semula, nampak smooth, ie7 jarang2 je guna utk tugas 'rasmi'! Korang x try Maxthon 2 beta 4? nampak cam besh je ni...

Aku guna kedua duanya sekali IE & FF, but more kepada FF, dunno mungkin dah bosan tengok antaramuka IE.