Jump to content
Balthazor

Tidur Di Masjid@kuliah@dewan Periksa

Recommended Posts

hohoho... bende ni pon slalu jadi kat kite.. xtau nape klau dlm klas @ dgr ceramah mesti ngantuk.... B) penah mkn pil gingko biloba, mkn ptg smpai sok paginyer xdpt tdo.... :lol:

bila ngantuk, bangun, cuba bawak berlari setempat..satu dua satu dua!

jangan bro............kang imam tu pakai pembesar suara yg berciri surround sound tu terus sound sebijik siap seru nama aku lagi pastu siap ucap `anak siapa la ni`?...................

**Setakat ni aku dah cuba silangkan kaki waktu duduk...makan kurma 7 biji...........datang lambat ke masjid......kawal pemakanan.......... :( ..ada lagi cadangan?

orang nk dtg awal ke masjid ni ko dtg lewat pulak..aiks... hehe..

// lau ngantuk bgn gi amik wuduk..ngantuk lagi? bangun gi amik wuduk ? lagi ngantuk? tdo je la... ssh sgt hehe...

jangan bro............kang imam tu pakai pembesar suara yg berciri surround sound tu terus sound sebijik siap seru nama aku lagi pastu siap ucap `anak siapa la ni`?...................

**Setakat ni aku dah cuba silangkan kaki waktu duduk...makan kurma 7 biji...........datang lambat ke masjid......kawal pemakanan.......... :( ..ada lagi cadangan?

kalu masjid *** tu tak boleh pegi :D ko pegi jelah masjid yg biase ko pergi tu dan duk kat shaf depan sekali.kalu buleh tu ko betul2 berhadapan dgn tok imam tgh bace kutbah dan bersebelahan dgn bilal. mesti ko berase malu nok tidur. :D

kalu masjid *** tu tak boleh pegi :D ko pegi jelah masjid yg biase ko pergi tu dan duk kat shaf depan sekali.kalu buleh tu ko betul2 berhadapan dgn tok imam tgh bace kutbah dan bersebelahan dgn bilal. mesti ko berase malu nok tidur. :D

eh buleh ke?...............bebudak cam aku ni duduk saf depan.............padahal ramai org tua dibelakang......

eh buleh ke?...............bebudak cam aku ni duduk saf depan.............padahal ramai org tua dibelakang......

aiseyman, ape pulok tak bulehnye. duduk depanlah bagus. yg penting ko dah berkhatam dan cukup umur(sudah bermimpi). :lol: org2 tue yg duduk belakang tu biarkan jelah.diorg tu tak tahu berkat lebih duk kat shaf depan ni. :D

boleh je..tade hal.... tp ako slalu gk dok saf2 dpan ni org tua dok blakang..segan lak ako... huhu..

pasal kat masjid aku yg tua2 betul2 tua.............pastu ngan bapak aku lagi dok saf belakang x kan nak duduk depan..............kang org cap aku anak derhaka............x tau hormat mak bapak...........bagai kacang lupakan kulit...............pastu ngan adik aku yg kepoh sorang tu..............duduk kat depan?

pasal kat masjid aku yg tua2 betul2 tua.............pastu ngan bapak aku lagi dok saf belakang x kan nak duduk depan..............kang org cap aku anak derhaka............x tau hormat mak bapak...........bagai kacang lupakan kulit...............pastu ngan adik aku yg kepoh sorang tu..............duduk kat depan?

huk aloh sampai mcm tu sekali. :lol: tak kan sampai nok duduk shaf depan org nok anggap ko anak derhake pulok.pelik betul ko ni.mungkin org lain tu anggap mende lain mcm "eh eh anak yg sape yg berjurus tu. kecik2 pandai doh duk shaf depan". :D bapak ko juge yg bangge nanti.tapi buleh juge kalu ko ajak sekali bapak ko duk shaf depan.lagi nampak kesolehan ko.

Edited by nie feng

mungkin org lain tu anggap mende lain mcm "eh eh anak yg sape yg berjurus tu. kecik2 pandai doh duk shaf depan". :D

member ayah dia plak cakap, "juruhnya anak demo, buleh wak natu nie, kawe ado sore anak tino, rasa kene plak tgk anak demo, maye dok saf depe, dok depe tok ime plak tu"...

huk aloh sampai mcm tu sekali. :lol: tak kan sampai nok duduk shaf depan org nok anggap ko anak derhake pulok.pelik betul ko ni.mungkin org lain tu anggap mende lain mcm "eh eh anak yg sape yg berjurus tu. kecik2 pandai doh duk shaf depan". :D bapak ko juge yg bangge nanti.tapi buleh juge kalu ko ajak sekali bapak ko duk shaf depan.lagi nampak kesolehan ko.

sebelum aku terlupa selain aku tido kat dalam masjid...aku pun kekadang terkentut masa nak sembahyang jumaat............ <_< .......bau x payah cakap la.......tapi memandangkan ramai..maka aku buat x tahu jer............bayangkan kalo aku duduk kat saf depan........berdekatan ngan MIC....... :( .........

yg aku heranya kalo masa aku duduk kat dalam masjid tu x nak dia buat hal............bila bangun nak rapatkan saf.........masa tu huru hara................ :(

sebelum aku terlupa selain aku tido kat dalam masjid...aku pun kekadang terkentut masa nak sembahyang jumaat............ <_< .......bau x payah cakap la.......tapi memandangkan ramai..maka aku buat x tahu jer............bayangkan kalo aku duduk kat saf depan........berdekatan ngan MIC....... :( .........

yg aku heranya kalo masa aku duduk kat dalam masjid tu x nak dia buat hal............bila bangun nak rapatkan saf.........masa tu huru hara................ :(

banyakkan makan pisang untuk kurangkan bau kentut..

hang ada makan benda pelik2 kot sebelum p smayang tuh..

tapi ada gak orang yang memang macam nih..

elok nak smayang jer time tu la nak kentut..

banyakkan makan pisang untuk kurangkan bau kentut..

hang ada makan benda pelik2 kot sebelum p smayang tuh..

tapi ada gak orang yang memang macam nih..

elok nak smayang jer time tu la nak kentut..

aku dah stop makan mula pukul 12.00........nak mengelak kentut............tapi pepagi mmg aku bantai makan nasi lemak atau roti canai........

***ke aku kentut pasal makanan dah hadam***............

aku rasa pemakanan ngan angin dalam badan ko tu..

macam aku sebelum poser ni elok jekk.. .jarang benar..tapi masok poser kerap giler kentut...kuat bantai air batu gamaknya...sebab bulan lain aku jarang air batu ni...da tua kan..kena jaga urat :P

aku dah stop makan mula pukul 12.00........nak mengelak kentut............tapi pepagi mmg aku bantai makan nasi lemak atau roti canai........

***ke aku kentut pasal makanan dah hadam***............

masalah kentut pulok doh.ko ni mcm2 hal lah. :lol: ape kate kalu ko sebelum gi sembahyang jumaat tu, ko kentutlah sepuas2nye kat rumah dulu.kalu dlm bulan puase mcm ni susah sikit nak elak sebab perut kosong. :D

masalah kentut pulok doh.ko ni mcm2 hal lah. :lol:

itu la aku lupa...........kentut puas2?..........tipu la kalo aku kata x cuba..........tapi 2-3 kali jer tu pun macam pijak periuk api......prut bunyinya...............sebaik sahaja bangun semayang jumaat terus bunyi mortar.......... :lol: ...x bleh tahan.......pastu dan2 sakit perut......nak gi tandas..............

selsema semalam (malam tadi)

jadik carik minyak cap kapa..

teringat member aku dulu.. kalo dia ngantuk..

dia akan amik minyak cap kapak sapu kat bawah mata sket..

dia berangin2 tak leh la nak tido..

kalo hang tidoq jugak..

titik jer minyak tu dalam mata..

bagi tekebil2 ..

hehehh..

member ayah dia plak cakap, "juruhnya anak demo, buleh wak natu nie, kawe ado sore anak tino, rasa kene plak tgk anak demo, maye dok saf depe, dok depe tok ime plak tu"...

dok depe tok ime ? mmg dia la jadi imam kot keskes...

masalah kentut plak dah.. ako rasa ada baiknye ko jumpe Dr :D kot2 ada sakit ke

dok depe tok ime ? mmg dia la jadi imam kot keskes...

masalah kentut plak dah.. ako rasa ada baiknye ko jumpe Dr :D kot2 ada sakit ke

tapi masalah kentut tu x brapa isu sgt..........tapi kalo bab tido aku toleh kiri kanan depan belakang dari yg pakai serban hingga pakai songkok biasa tu suma mata pejam pastu cam zuhud je tunduk bawah.......................bleh kata suma kat dalam masjiid tu tido....................