Jump to content
Uwais Al-Qarani

Selamat Datang Ke Universiti /kolej U/ Ipta/ipts

Recommended Posts

aku heran tul la muda mudi sekarang ni suka tangguh2 benda elok nih(masuk u + belajar rajin2) .. ishhh... :ph34r:

.

.

.

jangan mare pingu .. :lol:

dpt arr....

sepatutnyer skang aku ader dekat u dah... tp mls nak masuk aku tanguh masuk bulan 7...

btol ek dapat masuk U?

U maner?

ko tipu ke ni?

kalo x mesti ko dah bgtau ko dpt masuk.

email ? [email protected] owh.. baru nak masuk part 3.. dulunya..part 3 baru wat pemilihan samada ke grafik atau fine art.. zaman aku nye style la.. skrang mungking part 1 pon dah wat tentukan kos apa kot.

Pingu : masuk U tak dapat keja? kalo niat nak keja , keja..tak payah belajar pon leh keja.. aku dulu before masuk U pon.. dah ngalahkan gaji orang degre.. kalo nak biz sendiri pon boleh , kalo ada harta banyak la..leh wat modal.. tue pon kalo biz ko run dengan baik dengan ilmu ko yang sedia ada masa dilahirkan n pengalaman. member aku pon ramai camtue..tak kemana biznya , tak cukop "material" skill takda knowledge takda.

yang makan gaji lak.. dah mengelabah nak wat master n PHD.. dulu masa keja tak ingat nak sambung..sedap pakai duit..tapie takkan selamanya nak bawah orang.. nak naik atas..kena la ada kelulusan.. nak "sijil kerajaan" kalo bawah orang..even bagus sekalipon..just kena perah tenaga ja.. mmg sedap cakap belajar tinggi2 takda keja , beter tak yah belajar.. ye ke? bagus ke tak belajar? ehei.. fikir la sendiri..

belajar = gain knowledge. then pandai2 la guna knowledge.. beter than buat benda without knowledge.. cam orang lain aku tatau la.. tapie cam kos aku.. yang aku belajar, lebih kepada kemahiran.. nak belajar unformal pon boleh..tapie makan masa sebab takda guide.. nak jadi ulat buku pon leh kalo nak guide..tapie tak sama dengan xperience.. kalo nak belajar subjek aja..mmg tak kemana..sambil belajar ni la nak bentuk network.. belajar gaul dengan orang, memacamlah bleh belajar.. tak kisah la kat memana pon.. janji ko belajar , takda orang leh maju kedepan kalo tak belajar..

dpt arr....

sepatutnyer skang aku ader dekat u dah... tp mls nak masuk aku tanguh masuk bulan 7...

adakah mksd ko cmni....dpt matrix tp xnak g...so msk u bln 7? :lol:

lagi 6 hari, aku daftar masuk u... :ph34r: dah x sabar rasanya.. :lol: . banyak tips aku dapat dari tread ni utk persediaan mentel dan fizikal sebelum masuk lam U nih.. Trimas.. :) kalau ada tips baru sila2 la tambah

Edited by PhoenixFire

lagi 6 hari, aku daftar masuk u... :ph34r: dah x sabar rasanya.. :lol: . banyak tips aku dapat dari tread ni utk persediaan mentel dan fizikal sebelum masuk lam U nih.. Trimas.. :) kalau ada tips baru sila2 la tambah

bace lah 12 page tpik ni. sedikit sebanyak mesti dpt tlg ko nanti. :)

Assalamualaikum...

Kepada adik2 sume yg bakal menempuhi alam pembelajaran diperingkat yg tinggi nnt, tahniah diucapkan. semoga nnt korang sumer blaja dengan smart. pandai bahagikan masa. setkan minda yg korang nak belajar. tak kisahlah kat mana pun korang sumer menuntut ilmu, ingat, tuntutlah ilmu ikhlas seikhlasnya kerana Allah Taala, supaya ilmu yg kite tuntut tu berkat. jgn lupa mintak maaf dan mohon keampunan kepada ibu bapa kite.. mintak berkat dari diorang sume. supaya waktu di IPT nnt, insyaAllah kiter akan tenang.. tolonglah JANGAN SESEKALI terlibat dengan benda yg tidak berfaedah dan negatif. Jaga nama baik keluarga, agama dan bangsa.. dekat IPT nnt korang akan jupe berbagai ragam manusia dari segenap pelusuk Malaysia, ada yg OK dan ada yang KO. Aku yakin korang sume tau yg mana baik dan yang mana buruk... Aku berdoa gak korang sume dpt habis kat IPT dengan segulung Ijazah/Diploma/Sijil dengan jayanya, insyaAllah... Rerajin mentelaah dan kurangkan benda2 yang tidak mendatangkan faedah kpd kite.. Yang mana dapat duit pinjaman/biasiswa, jgnlah enjoy abis duit tu dan mintak lak kat mak bapa, kalu mak bapa senang mungkin tak menjadi masalah, bagaimana pulak dengan keluarga susah.. fikir2kanlah yer...Ok sumer... Selamat Datang ke alam IPT...

Assalamualaikum...

assignment buat awal2., siapkan secepat mungkin spya tak ganggu ko stdy.. trutama golongan adam, ini berdasarkan pngalaman aku yg buat assignmnt last minit, hampeh test mikroecho.. korang mesti baik ngan lecturer, nii advantage kpd korang,. and the most importnt laksanakanlah solat kerana solat mencegah prbuatan keji dan mungkar.. C.U.D.I.P.T :)

berlatih jalan kaki jauh2 dari skang

sbb korg akan byk berjalan time miggu orientasi nnt

kalu sape2 dpt UTM skudai,lg la jauh..

penat siot

berlatih jalan kaki jauh2 dari skang

sbb korg akan byk berjalan time miggu orientasi nnt

kalu sape2 dpt UTM skudai,lg la jauh..

penat siot

wa, pernah masuk sana, besar dan memusing, first time hantar kakak dah sesat...hehehe

Edited by alltvmas

tau xpe..masa aku first year,dh sesat dlm U sndri..seb baik ada akak senior tunjuk kn..(tnye akak je..)

rajin2 la bertanye kalu agak2 dh sesat tu...

nak tnya skit, dlm minggu orentasi ni, bole mintak balik x? coz aku dartar 1 july, tp 4 july aku kena pegi skola lama aku.... ada urusan sikit kat sana.. kalau bole, kena beurusan ngan sapa? ku xbleh xper lah.

nak tnya skit, dlm minggu orentasi ni, bole mintak balik x? coz aku dartar 1 july, tp 4 july aku kena pegi skola lama aku.... ada urusan sikit kat sana.. kalau bole, kena beurusan ngan sapa? ku xbleh xper lah.

tnye akak/abg fasi nnt

kalu dorg x bg,ko cabut je :lol:

thanx untuk nasihat tu.saya dapat UKM kos pendidikan.saya ni perempuan kenala pandai jaga diri.Insya Allah.saya akan cube.terima kasih wat abg2 sume yang bagi nasihat.

Belajarlah rajin-rajin adik-adik junior sekalian ..

Bukan senang nak masuk Universiti ni ..

Anda sememangnya bertuah kerana telah terpilih daripada beribu-ribu daripada orang yang benar-benar nak masuk U..

Mungkin ada student kat luar sana yg nak sangat masuk U tapi tak dapat .. nak wat cam mana ..

(ayat yang korang akan dengar masa minggu orientasi nanti)

Jangan sia-siakan peluang yang telah diberikan kepada anda untuk belajar ..

Timba lah segala ilmu, pengalaman dan cabaran yang terdapat kat U ni..

Berbaik la dengan senior anda ...

Jangan Bodoh Sombong .. jumpa senior tegur ...

Jangan buat donno je .. tempeleng kang ...

Pepandailah berdikari .. jangan ponteng kuliah ...

Pergi ke kuliah seawal yang boleh ..

Berbaiklah dengan pensyarah korang ..dapatkan tips ujian dan peperiksaan yang akan korang ambil

Rujuk soalan-soalan daripada semester lepas ..

Tesis, projek dan assignment .. jangan lupa buat ...

Jangan suruh kengkawan anda buat .. BUAT SENDIRIK .. jangan Copy and Paste je ..

Kalau korang nak copy pastikan korang faham ape benda yang korang copy tu ..

Mengenai sistem pembelajaran kat Universiti ni korang akan dinilai sepanjang semester ...

So, setiap ujian, kuiz tergempar dan final exam korang kena score setinggi yang boleh ..

Kalau gagal .. huh nak repeat balik ..menyusahkan betoll ..

Kalau jumpa awek cun .. jangan mengorat .. tegur je ...

Dan yang lebih penting korang akan rasa lebih bahagia

jika dapat menamatkan pengajian di kampus dengan baik dan cemerlang

Kira berbaloi la korang belajar bertungkus lumus kat Universiti ..

Lagi satu, jangan tinggalkan solat, selalu berdoa dan jangan lupakan ibubapa anda ..

Ibubapa lah yang banyak berkorban untuk anda sehingga dapat masuk U ni..

Dengan Ilmu la yang dapat mengubah nasib hidup korang ...

So, selamat menuntut ilmu di menara gading ..

dan kirim salam kengkawan baru yang akan korang jumpa kat Universiti nanti..

Pepandailah korang pilih kawan kat Universiti tu nanti ..

Korang adalah wakil dari kampung, daerah dan negeri korang ..

Ingat tu ...

Dah macam motivasi la plak aku bagi tips ni ..

Selamat datang ke alam KAMPUS .. aktifkan kampus zone anda sekarang ...

Ok adioss...

senorita ..

Edited by hairulfadly

mak aih. banyak betul nasihat dan bimbingan. aku tak tau nak mencelah mana...

Ni je yang dapat dipesan. Dalam kelas, duduk depan. Jangan duduk belakang. Walaupun subjek boring nak mampos... duduk depan. Advantage dia, lecturer kenal, paham apa yang dia ajar, senang nak tanya soalan, susah nak tido... dan lain-lain yang rasa perlu.

Jangan jadi macam aku, Keje duduk belakang jer... sampai abih 1st sem, pointer 2.03. huhu. Lepas tu, amik iktibar, duduk depan. Pointer 3.73. Hamik ko!! tercengang kengkawan aku. Sejak dari tu, kitorang duduk depan ramai-ramai... Amin.

ps: Semoga berjaya!

huh sejak skolah rendah lagi suka duduk belakang.

aku ni jenis malas nak studi kat umah..

jd aku mesti betul2 paham kat sekolah lagi

aku suka cikgu tanya soklan..

selalu cikgu target tanya soklan kat budak yang dok belakang.. :lol:

bg aku ni la kelebihan org duk belakang,

result aku ok ja..

tp kat U nanti aku rasa nak duduk depan la.. banyak senior2 sini suruh duduk depan.. :rolleyes:

Assalamualaikum...

yupp.. aku bukan hipokrit, tp time belajar dulu mmg aku duk dpn.. bukan nak tunjuk pandai or belagak ke apa, kalu aku duk blakg, aku kekadang tak dgr, white board putih, kalu dari jauh, silau.. dahlah aku rabun sket... lagi satu, pensyarah akan nampak ko kat depan2, ni seolah2 memberi tanggapan bahwa ko memberi komitmen yg sebaik mungkin dalam kelas, itu satu point tu... tapi kalu duk depan sekali pun, otak melayang, pastu balik umah/hostel, note simpan dalam meja je, no point gak... pahamkan... :) ok... study smart..

Assalamualaikum...