Jump to content
Uwais Al-Qarani

Selamat Datang Ke Universiti /kolej U/ Ipta/ipts

Recommended Posts

aku arap dapat la asasi kat UPM tuh..

cam besh je..

tp........... sane ok ke?

bukan pe..

lagip0n, x silap, dak2 skul aku, blake mntk asasi UM, UiTM, Uia..

aku je sesat..

bile aku btaw mmber aku, aku mntk kt UPM, d0wg sume x caye..

hahahaa.. arap je nk sgt dpt, tp x taw laa...

Salam,

asasi UPM ok kot...sebab mcm asasi uni lain, pelajar asasi UPM akan diberi peluang yg lebih utk sambung ijazah di UPM sendiri. Asasi UPM selama 3 semester sj..(ada junior yg masuk kelas aku)

but ASASI UPM tak beri peluang untuk sambung perubatan manusia..

Tapi kalau minat ambil perubatan veterinar, mmg peluang ada. contoh mcm junior masuk kelas aku, but result kena gempak la...hoho...3.8..

so welcome to UPM kalau ada rezeki ya .

ade beberape soalan pasal kolej ptpl,

bagaimana dgn pinjaman?yuran pengajian?penginapan?

ade sape2 tau x?sbb aku tade membe2 yg study kt sane..

adik aku nk masuk situ, katenye amik kos pengurusan hotel..yuran lebih kurang 14k selama 2 1/2 tahun pengajian..ok ke?

sape2 ex ptpl mintak pandangan skit :)

24/4 ni ade interview TESL kat USM Kubang Kerian, Kelantan...risaunye.. :unsure:

Fuh...akhirnya habis jugak topik ni aku baca...huhu...mengambil masa 15 minit...huhu...emm..nak ty gak apa lagi preparation mentally kena wat sbb kdg2 aku tgk ada budak2 pmpn la especially dulu bukna main bertudung litup..tup2 lepas masuk u..tudung entah ke mana....skola agama lagi dulu...mak ayah ustaz n ustazah....masuk u selamba je rambut warna perang le merah le...idh2...lg satu apa tips utk mantapkan pendirian? Y ela kdg2 bukannya kte nak kena culture shock kan.....ada budak tu berlagak konon ' Aku xkan terpengaruh la...aku ni kuat pendirian la..." sekali dia yg mlm2 melilau g disko la apa la... :ph34r:

iman kau kena kuat, niat tu set betul2 la "nak blajar" bukan nak p "blajar menda baru".

Thanx..aku masih ada masa lg sblm masuk u so, apa kata ko cadangkan apa yg leh menguatkan iman aku lagi dan...kalau la aku terleka nnt camne nak sedar ek?

aku arap dapat la asasi kat UPM tuh..

cam besh je..

tp........... sane ok ke?

bukan pe..

lagip0n, x silap, dak2 skul aku, blake mntk asasi UM, UiTM, Uia..

aku je sesat..

bile aku btaw mmber aku, aku mntk kt UPM, d0wg sume x caye..

hahahaa.. arap je nk sgt dpt, tp x taw laa...

uNdefiNedmE, dah dpt ke UPM 2? pja dpt, asasi upm... asasi sains pertanian kan..melapor 30 jun.

frust jugakla cos x pat 1st choice asasi UM 2... <_< . tp resernyek pja x melapor situh kot..

Good luck uNdefiNedmE.

Thanx..aku masih ada masa lg sblm masuk u so, apa kata ko cadangkan apa yg leh menguatkan iman aku lagi dan...kalau la aku terleka nnt camne nak sedar ek?

apsal aku nak kena cadangkan kat ko? kalau macamtu sampai bila2 la aku kena cadang kat kau. pikir la camna nak improve diri sendirik. kamon la bebeh I know you're better than that, show me some image of a university student.. :lol:

apsal aku nak kena cadangkan kat ko? kalau macamtu sampai bila2 la aku kena cadang kat kau. pikir la camna nak improve diri sendirik. kamon la bebeh I know you're better than that, show me some image of a university student.. :lol:

xde r..aku mmg dah ada plan , tapi saja nak tau kot2 ko leh tambah lagi senarai jadual aku yg kian padat ni... :lol: (tgh blaja kete)

iman kau kena kuat, niat tu set betul2 la "nak blajar" bukan nak p "blajar menda baru".

bende baru tu pasti la blaja..... lumrah alam.... masuk kandang kambing mengembek, bukan mengaum....

rilex la beb.....

tapi ada kambing tu tak sedar diri die kambing so kene la ingatkan ynag diri dia tu kambing ye idak? kambing bukan semua pandai2 cam kambing sekor tu kan yang boleh berkata2 agi.. mbeeekkkk! :rolleyes:

bak kat kawan aku yang bergelar usahawan-cum-husband-cum-pervert yang dok kat Dungun Terengganu, "..kambing bukan seekor, cipan bukan sekuntum.."

rilek! :wub:

wah... wah... wah...

hebat betul anak2 muda zaman skang...

lom msuk u lg dah wat preparation...

dulu2 aku time cam korg ni still kje lg... crik wet...

kursus pe yg aku dpt pun x amek pot...

last2 msuk n study sme.... pergh, mmg culture shock r...

tp pape pun nasihat akak utk adik2 sme

blaja ape yg korg minat...

mcm akak, x minat pun it... so result pun...

er.... tp ok gak r... hoho...

tapi ada kambing tu tak sedar diri die kambing so kene la ingatkan ynag diri dia tu kambing ye idak? kambing bukan semua pandai2 cam kambing sekor tu kan yang boleh berkata2 agi.. mbeeekkkk! :rolleyes:

bak kat kawan aku yang bergelar usahawan-cum-husband-cum-pervert yang dok kat Dungun Terengganu, "..kambing bukan seekor, cipan bukan sekuntum.."

rilek! :wub:

apakah maksud dikau wahai izwan? :blink:

wa... masuk U .. ehehe.. orang cakap "menara gading" pastue sedar tak sedar , korang dah galas harapan mak bapak , n orang sekeliling ..

memula masuk.. mak bapak akan antarkan.. kalo dok asrama .. memacam dorang nak suruh bawa , mungkin nak sumanya lengkap untuk anak kesayangan.. duit belanja plak , sehabis mungkin , parent akan sediakan.. nak nak untuk anak "sulong" yang masuk U.. ehehe.. itu yang aku nampak masa aku masuk U dulu (diploma)

aku sorang aja.. datang pon sendiri.. jauh plak tue.. bawak pon ala kadar aja.. bantal , baldi , aku tak bawa.. susah nak bergerak.. aku bawak pakaian mana yang patut.. n skit duit belanja.. tido pon alaskan lengan aja (b4 curi bantal :P )

seronok dok asrama nih.. macam2 kenangan.. suka gak aku tengok "anak2 ibu" , hehari nak call parent , ngadu itu ini.. aku lak henpon pon tadak..call pon sebab nak tanya khabar parent.. maklumla.. bapak aku sakit tenat.. so risau kalo jadi apa2.. aku nak balik dah la jauh.. so , hujung sem saja aku balik.

duit lak..mmg malas sangat nak minta.. sib bek ada pinjaman..dapat gak survive.. siap wat bisnes lagi tu. jual topup :) kos aku lak.. mmg gegila pakai duit , kalo orang lain beli buku , kertas.. aku kena beli kamera n aksesori.. asegment jgn cakap la.. beratus ratus untuk satu asegmen

sedar tak sedar.. dah abis pon diploma.. degre lak lagi setaun setengah :) sabor sabor sabor...

kesimpulan :

jgn hampakan harapan suma orang :) ehehe.. bukan apa.. yang aku nampak..ramai yg tersasar dari niat asal.. tak tahu la sebabnya..

sama ar.. aku melaka gak.. skrang degre , shah alam la.. ko part bape skrang?

aku pelik r ko neh pingu dari dulu asyik cakap xde nafsu xde nafsu..ko lelaki tulen ke tak? :huh:

dpt arr....

sepatutnyer skang aku ader dekat u dah... tp mls nak masuk aku tanguh masuk bulan 7...