Jump to content
Sign in to follow this  
P Untuk Pendeta

Filem² Yasmin.

Recommended Posts

ntah...tapi tgk psl melayu cintan ngan budak cina lagi....dia ketagih tema camtu kot...

no offense

byk persenda agama filem ni ek....anyway aku tak pernah tgk mane2 filem yasmin ni....berdasarkan review faisal tu one word jer aku bleh katakan..."Teruk!"

ntah tgk cam merapu je cite nih ..aku tgk komen org lain pun kata filem gubra ni merapu ... ntahla

aku x tgk cite merapu camni :P

Betui kaa filem nih merapu? Apa-apahal aku nak tengok filem sekularisme nih. Jalan cerita nampak macam menarik perhatian jerr. BTW tanak bagi komen awal-awal sebelum aku tengok dahulu cerita nih.

aku tgk kat internet kat website maner tah

asalnyer Yasmin Ahmad nih LELAKI. penah masuk bintang RTM tahun 70-an.

ader gambar dier, tapi tgklah aku gi carik balik.

aku tgk kat internet kat website maner tah

asalnyer Yasmin Ahmad nih LELAKI. penah masuk bintang RTM tahun 70-an.

ader gambar dier, tapi tgklah aku gi carik balik.

hoho.. ko bior betul...

hm, kalo ade info psal tuh, jgn lupe ltk k...

nk tau gak nih... ;)

aa aahh hexphoenix aku pon ada jumpa website tu..dia asal laki then study kat overseas balik2 tgk dah jadi pompuan pernah masok bintang rtm..tapi tamau laa cakap lebeh2 kat sini kang ada plak yg nak sound menyaound

Aku dah tengok Gubra. Kebetulan masa aku beratur nak tengok filem ni, Yasmin tu pun tengah beratur dpn aku utk tengok sambutan filem dia sendiri kat panggung. Dlm panggung, aku duduk sebelah dg kawan dia (omputih mana tah..tapi org filem juga la), lepas tu dia. Sempat la borak sekejap sblm filem mula.

Cerita dia basically pasal cinta. Si Orked dah kahwin dg seorang Melayu, lepas tu kemudiannya dia dapati laki dia ada perempuan lain. Dalam masa yg sama sblm tu, bapa dia dimasukkan hospital. Dalam babak yang lagi satu, ada kisah seorang pelacur yg membesarkan anak, berjiran dg keluarga imam dan lain-lain. Overall mmg pasal cinta cumanya kalau Sepet lebih kepada cinta antara dua orang berlainan bangsa (fokus kpd Orked dan Jason), tapi Gubra lebih kepada cinta dlm skop yang lebih luas. Bukan cuma antara Uda dan Dara.

Kalau nak tengok Gubra, lepas 'habis' filem dia tu, keluar senarai pelakon and those thing, ada satu lagi babak yg mesti tonton. Tunggu aje sampai senarai pelakon/pengarah/penerbit penaja tu habis .. ada satu lagi babak.

whoa....mauts...tu aku x campur...ori ke x, tukar ke x.

eniway...aku rasa yasmin ada idea. dia ada motif. tapi dia cuai. honestly, aku suka filem dia Sepet, dan aku jugak x nafikan ada beberapa adegan yang memalukan. Aku harap pasni dia boleh ketengahkan idea dia tanpa menjadi terlampau kontroversi.

Orang kata, kalau nak jujur pun, bukan x boleh cakap beralas. Kalau nak berterus terang, x semestinya [ah paham lah korang sendiri ahaha]

isk...kesian sama dia...kalau dia tu btol2 khuns...trpulang la dia nk pilih jantina mane lg rock...-_-ll...isk,no offense...tatau la aku nk ckp apa... :ph34r:

Edited by MONKEY.D.LUFFY

isk...jangan john. perlembagaan negara kita x benarkan lagi status lelaki ditukar kepada perempuan. apa lagi nak muncul ke depan khalayak dari nama zulkiflee ke nama yasmin. Habis kuat wartawan yang muncul cam tu mcm spesis2 huzz ngan sape tah yang mangga tuh, guna nama samaran yang kita tengok pun tahu bukan nama dalam ic. Mungkin dua orang yang berbeza tapi rupa ngan nama bapak sama kot. Isk.

hm, aku ade tye member aku...

member aku pon tanye la org yg lebey tue n rase2 tau psal nih...

member aku ckp, die memang khuns la...

tp, aku pon x brani jamin tu btl ke x....

..... hehe bole lak tuka jantina pas umur nak dekat 20++ hehe

astaga...molek2 doh ade jantina tu nak tukar yg lain pulok.ingat spairpart kerete ke nok tukar.puah doh ke tengok hok sendiri punye?

kalu nok pilih tu, pilihlah jadi laki.tapi problem jugok sebab bende tu mungkin tak berape nok normal macam laki original. :D