Jump to content
nonama

Bawa H/phone

Recommended Posts

bagi aku le,

1. camera yang tak ade h/phone

2. h/phone yang ade camera

kita tak boleh samakan kedua-duanya walaupun ada persamaan dari sudut kameranya.

orang yang bawa kamera, sudah pasti orang kata itu kamera, semua orang boleh nampak bentuknya (kecuali le yang utk spy menyepai), tapi kalau orang bawa h/phone yang ada kamera, kadang-kadang orang x perasan sebab lensnya yang hampir tersorok. So,pengguna h/phone tadi boleh snap curi mana-mana part yang dia suka tanpa disedari oleh orang lain.

ini dah dikira mengganggu priversi orang lain...

kesimpulannya.....

ehmmm....

Pasal bawak hp ke sekolah.Aku tak setuju....

Konferm mesti banyak kecurian hp akan berlaku kat sekolah.Kalo hp murah aku tak kisah.Tapi skrang budak umur 11 tahun pun bawak hp bernilai lebih drpd RM1,000 ke sekolah!

Lagi satu,aper guna telefon awam kat sekolah?Takkan nak kumpul habuk je kut???

Edited by Hitman66

pasal kat malaysia nie banyak tangan gatal, suka rosakkan public phone. aku masa sekolah dulu balik pakai bas awam. pernah la jugak lewat balik, kena tinggal last bus. public phone sekolah plak rosak.. terpaksa la jalan kaki ke taman perumahan terdekat (lebih kurang 2km) untuk dapatkan public phone, nak call rumah. nak jalan kaki ke rumah plak jauh.... ada la berbelas KM jaraknya

betul tuh biggrin.gif

Pasal kena jalan 2km tuh,buat la macam senaman.Bukan tiap2 hari kena jalan 2km.Betul tak??

hmm bagi aku lah aku punyer anak buah nie baru kenal handphone aku yang bagi dier beli so tiap tiap sekolah jer aku rampas handphone tu aku nasihat anak buah aku nie sebab dier pompuan umur 17 boleh tahan lah ...

kalau korang nak tau handphone nie guner dier biler ader masalah lah so budak budak nie suker sangat chatting sampai lewat pagi macam tv 3 tiap tiap pagi

bukan budak umur 22 tahun jer sebenarnya chatting tu sepatut nyer untuk

dewasa so my point is kalau dok pakai jer handphone tu belajar biler mau ingat

beb jangan sampai nanti lepas sekolah budak budak tu tak tau aper aper nak

reload handphone pon suruh mak

ader lah budak jenis cam tu.. diorang belajar bawak handphone suruh parents

tu reload handphone diorang ... so aku sarankan ...lah kalau handphone

kalau boleh tiap diorang sekolah jer amik dan simpan .. kalau diorang balik

jer sekolah ... baru boleh bagik balik

sebab handphone nie sepatutnyer untuk kecemasan jer bukan untuk main mian

download game ker ..kalau awek tu hmm pandai pandai lah cover ehehehehe

ntah lah

makin canggih dunia nie belambak lambak handphone kener released next

generation cell phone nokia yang tebaru tak lama lagi kener released after

chinese new year nie

hmm tentang .. budak budak main tipu time exam ..ah nie yang ..aku musykil

nie ader setengah student tu diorang pakai tactic macam macam so until

diorang discover handphone ader short massages instant "SMS" diorang nie

pandai tau ..diorang copy sumer jawapan dari buku text simpan dalam

sms

itu pon kalau keluar exam oops jangan silap every year paper tu tuka

soalan dier..

so kesimpullannya , bawak handphone nie tak salah kalau diorang guner

untuk kecemasan sesat jalan ker , kener ragut orang ker kalau

diorang bawak untuk ..aper download macam macam sekali filem lucah

pon ader kat handphone so.. saper yang ader adik tu ..tengok tengok

leh activity dier ..

~end~

kalo benarkan maka bebudak takyah sembunyik2 time spot check. takyah nak ajar bebudak untuk lari dari autoriti bila besar nanti (authority yang mengarut, pada mata bebudak tu). so what's your point?

My point is, kalau dibenarkan lagi senang diorang sembuyik dari spot check. Diorang bleh bawak HP, tapi diorang bleh bawak rokok ka? Spot check kalau masa HP dah buleh dibawa bukan nak carik HP, nak carik pisau Rambo ka, rokok ka, ganja ka dan barangan lain lagi. Kalau sorang kawan terkena, dia still bleh bagitau kawan yang lain.

oh and kalo ko masih tak sedar, macam dunia luar gak (kes DBKL bagitau penjual vcd in advance tentang raid yang akan diorang buat), kalo bebudak tu dapat tau, then itu salah pengawas la, bukan salah bebudak.

Ish, aku paham point yang ko nak bagitau, tapi bila ko rujuk dunia luar dengan suasana sekolah tak kena la. Dunia luar ada TONTO, tau tak TONTO ni apa? Tolong Orang Nak Tipu Orang. Depa ni mmg berada di kawasan strategik nak tgk polis atau penguat kuasa yang mai dari jarak jauh, so kalau perjalanan polis dan penguatkuasa tuh menuju ka arah mereka, mereka inform la kat tokei-tokei yang mengupah mereka. Aku ni bukan takat sedar, malah aku ni dah pernah ikut p serbu kawasan pelacur kat Alor Setar ni. Malangnya mereka tau arah perjalanan kami, habislah pelan kami.

Kalau kat sekolah lain, Bebudak tahu ke arah pengawas tuh nak pergi mana? Melainkan time tu kelas mereka kena spot-check, diorang msg le senyap2 kat kawan "baik" diorang. Tuu yang aku bangkang tuh.

Edited by ahmades

kalau budak tu boleh pegi kat toilet ngan intai SAMBIL ambik gamba, then tu bukan masalah henpon tapi masalah kawasan situ yang terdedah kepada intaian atau tersembunyi sampai orang leh tak perasan.

BUKAN masalah HP. kalo takde hp pon, ape bezenye? die still leh intai2, dan still leh bawak member2 die pegi tengok.

at the very least, since die ade henpon, maka die ada "bukti" yang dia dah pegi intai. daripada takde hp, susah orang nak tau yang ade port strategik untuk intai.

kalo benarkan maka bebudak takyah sembunyik2 time spot check. takyah nak ajar bebudak untuk lari dari autoriti bila besar nanti (authority yang mengarut, pada mata bebudak tu). so what's your point?

oh and kalo ko masih tak sedar, macam dunia luar gak (kes DBKL bagitau penjual vcd in advance tentang raid yang akan diorang buat), kalo bebudak tu dapat tau, then itu salah pengawas la, bukan salah bebudak.

ehem ehem aku pernah buat sekali macam tu kat college laugh.gif wahahhaahha

lol

My point is, kalau dibenarkan lagi senang diorang sembuyik dari spot check. Diorang bleh bawak HP, tapi diorang bleh bawak rokok ka? Spot check kalau masa HP dah buleh dibawa bukan nak carik HP, nak carik pisau Rambo ka, rokok ka, ganja ka dan barangan lain lagi. Kalau sorang kawan terkena, dia still bleh bagitau kawan yang lain.

Ish, aku paham point yang ko nak bagitau, tapi bila ko rujuk dunia luar dengan suasana sekolah tak kena la. Dunia luar ada TONTO, tau tak TONTO ni apa? Tolong Orang Nak Tipu Orang. Depa ni mmg berada di kawasan strategik nak tgk polis atau penguat kuasa yang mai dari jarak jauh, so kalau perjalanan polis dan penguatkuasa tuh menuju ka arah mereka, mereka inform la kat tokei-tokei yang mengupah mereka. Aku ni bukan takat sedar, malah aku ni dah pernah ikut p serbu kawasan pelacur kat Alor Setar ni. Malangnya mereka tau arah perjalanan kami, habislah pelan kami.

Kalau kat sekolah lain, Bebudak tahu ke arah pengawas tuh nak pergi mana? Melainkan time tu kelas mereka kena spot-check, diorang msg le senyap2 kat kawan "baik" diorang. Tuu yang aku bangkang tuh.

ko nih wartawan 999 ker Edisi Siasat??

bagi aku..aku x setuju kerajaan luluskan bawak HP nih gi skola..mcm member2 lain ckp byk sgt -ve dari +ve so..better x yah la..handphone cikai mcm mana pun x yah la bawak gi skola apa pakedah bawak..diorank gi skola belajar..bukan berSMS or tangkap2 gambar..or bergayut..nanti dah masuk U ha bawak la handphone bebanyak mcm kawan aku sampai 3 handphone....bile dah ilang nyesal jer..pastuh beli baru perabis duit mak bapak..kalo bawak PSP ker Gameboy ker best gak..bole layan game wahahahaha..!!~ laugh.gif

bagi aku..aku x setuju kerajaan luluskan bawak HP nih gi skola..mcm member2 lain ckp byk sgt -ve dari +ve so..better x yah la..handphone cikai mcm mana pun x yah la bawak gi skola apa pakedah bawak..diorank gi skola belajar..bukan berSMS or tangkap2 gambar..or bergayut..nanti dah masuk U ha bawak la handphone bebanyak mcm kawan aku sampai 3 handphone....bile dah ilang nyesal jer..pastuh beli baru perabis duit mak bapak..kalo bawak PSP ker Gameboy ker best gak..bole layan game wahahahaha..!!~ laugh.gif

ah kan bagus bawak game dari handphone ..ahahuahahaha laugh.gif lawak lawak

Sekian dari ahmades, Edisi Siasat. laugh.gif Weh aku tak sokong pelajar bawak HP ke sekolah.

dengan bertambahnya penggunaan h/phone kat sekolah, maka akan bertambahlah "call girl", dan sekolah akan menjadi sumber bahan mentah yang utama.

hokhok

aku bantah sama skalik

hokhok

coz aku skang dah abis SPM

kalo aku sekarang darjah satu aku sokongla

heheheh

aku x paham nih...

kerajaan kata hp tuh untuk kecemasan...

syaratnya pulak masa belajar xleh bukak..

hanya boleh bukak masa seblom belajar, masa rehat dan masa balik jer....

abes, kalo parent dia ada emergency, pastuh dia plak tengah belajar, camner bapak dia nak call?

dia pi tutup hp...

abes, bapak dia terpaksa gak pegi skolah untuk beritahu kecemasan tuh...

jadi, hp tuh serupa xder guna dah...

kalo ada hal nak kene bagitau bapak dia yang anak dia eksiden ker apa ker bukan ker cikgu yang akan tipon..

bukan anak dia boleh terjaga 3 minit sebab nak call bapak dia...

pastuh bila nak buat spot check anak ada kat mana, lagi senang nak tipu...

lepak cc, bila bapak tanya pesal bising, si anak jawab belajar 'pendidikan seks'..

belajar pendidikan seks mana bole diam...

kalo budak tuh duk asrama, mesti bapak dia botak kepala...

sebulan ilang 1 hp..

sebulan rm200, kalo setahun sekolah? 10 bulan?

bukan ker 2000...

gila tuh nak melabur rm2000 semata2 nak bagi anak guna hp...

panjang sangat aku taip..

sampai aku sendiri pon x paham apa yang aku nak cakap...

Kesimpulannya, teknologi tak pernah salah. Manusia yang menyalahgunakan teknologi. Kalau HP dibenarkan di sekolah, yang mana satu akan bertambah? Kesan buruk atau kesan baik? Memang dua-dua tu ada betulnya tapi kena tengok mana satu yang paling meningkat. Sebaliknya pulak, macamana kalau HP diharamkan di sekolah? Tentu sebab kesan buruk tu lebih banyak dari yang elok. Persoalannya, sememangnya teknologi tu dicipta untuk kebaikan, tapi adakah semua manusia akan gunakannya untuk kebaikan? Adakah semua manusia dah bersedia terima pakai teknologi untuk tujuan betul? Terutama lagi pelajar sekolah yang, yelah, pelajar sekolah, bukan semua, tapi sebahagian, paham2 jelah. Ditambah lagi dengan penguatkuasaan peraturan yang longgar, boleh control ke? Nak halal, banyak sangat problemnya, nak haram, kesian pulak kat mangsa keadaan.

Kalau nak benarkan, boleh tapi kena pantau cara penggunaannya. Contoh guna time rehat shj. Bagi aku kalau ada emergency takde masalah, sebab selama ni sebelum ada HP pun parents boleh call sekolah, takkan no tepon sekolah pon tak simpan? Parents apa tu? biggrin.gif

Kalau nak haramkan pun, ambik positif ler. Lepas abis sekolah main la HP tu puas-puas. Lepas abis SPM tu melantak la HP tu puas-puas.

Pasal bawak hp ke sekolah.Aku tak setuju....

Konferm mesti banyak kecurian hp akan berlaku kat sekolah.Kalo hp murah aku tak kisah.Tapi skrang budak umur 11 tahun pun bawak hp bernilai lebih drpd RM1,000 ke sekolah!

tu masalah parents die la yang pandai sangat bagi barang mahal2 kat anak suruh bawak pegi skolah. orang gila je yang bagi anak beribu2 ringgit ke sekolah, sama macam orang gila je yang bagi anak pakai 10 gelang emas ke sekolah.

BUKAN SALAH HENPON. SALAH MAK BAPAK.

and seriously, ko tak pernah tengok keadaan telepon public ke? ko serius ke nak suruh bebudak gune telepon public yang "amat reliable" tu?

My point is, kalau dibenarkan lagi senang diorang sembuyik dari spot check.

kalo dibenarkan, buat hape diorang nak sembunyik la?????????????????????

hanya boleh bukak masa seblom belajar, masa rehat dan masa balik jer....

abes, kalo parent dia ada emergency, pastuh dia plak tengah belajar, camner bapak dia nak call?

dia pi tutup hp...

abes, bapak dia terpaksa gak pegi skolah untuk beritahu kecemasan tuh...

jadi, hp tuh serupa xder guna dah...

kalo kecemasan SEBELAH bapak die, then call la skolah.

kalo kecemasan SEBELAH budak skolah tu, then cekgu paling bodo pon akan bagi kebenaran untuk on henpon time skolah.

time balik skolah? brape ratus ribu student yang jalan kaki time balik.

kalo budak tuh duk asrama, mesti bapak dia botak kepala...

sebulan ilang 1 hp..

mengarut. tu salah budak tu kalo die tak reti jage barang. BUKAN SALAH HENPON.

kalo bapak die beli henpon tiap2 bulan, tu salah bapak die la pandai sangat. and kalo bapak die tak kisah nak bazir duit camtu, really la, apsal ko lak yang nak kisah?

apsal bantahan semua cam mengarut jek ako tengok

kalo dibenarkan, buat hape diorang nak sembunyik la?????????????????????

Ish, try baca betul-betul posting aku tuh.

apsal bantahan semua cam mengarut jek ako tengok

Bukan mengarut, tapi ko tu yang tanak paham.

Edited by ahmades

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...