Jump to content
M3ntary™

No Prepaid Kena Daftar?

Recommended Posts

aiseh ..yg daftar tuh tuk pengguna nombor hp baru je ke yg lama nyer customer pun kene ? boring la plak nak kene daftar2 nih

ujong thn ni kan?

huhu~

rakyat msia ni kan jenis ignorance~

tak kesa sgt psl mende2 ni,

mcm mykad tu laa~

byk lg yg tak tukar ic lama to ic baru~

kang tarikh daftar tu musti di extend

sampai tgh thn dpn~

xde maklumat pendaftaran pon.... ketiga-tiga web telco nih tak mention langsung... lagipon aku yang pakai 3 nombor nih... mampus la nak daftar .... hehehhehehe

huk aloh ...user lama kene daftar gak ...boring gile nak isi borang tongue.gif

hehehhe cam biasa tunggu last minute rolleyes.gif

aku suka follow topic ni..kalau aku on site putera mesti tak mis nak bukak topic ni laugh.gif pasai nak tengok reaksi braderz..bila dia respond cam emo ssesangat laugh.gif aku ada 8 no thats why aku tamo register pasai nanti numb tu seme akan jadik collection je

8 no? byk tul..tau lah harge sim kad murah..nie mesti tak tahan godaan iklan siti suruh beli wadhal dah beli dah...sindrom ketagihan beli prepaid..penyakit baru tu !

tahlaa ..starter kit skang ni murah2..thats why lee dorang ni dok hadiahkan aku benda ni seme kalau nak bagi free streamyx account tu melampau laa tu lagipon streamyx skang pon bukanye ok sangat line dia laugh.gif ...orang berbudi kita berbahasa orang memberi kita merasa..rezeki jgn ditolak musuh jgn dicari

statistik yg menarik lah jugak..utusan hari ni 25hb Jan 2006

Melayu majoriti pengguna telefon bimbit

CYBERJAYA 24 Jan. - Kaji selidik oleh Suruhanjaya Komunikasi dan Multimedia Malaysia (MCMC) mendapati orang Melayu masih kekal sebagai pengguna telefon bimbit terbanyak.

Pengurus Besar Bahagian Pembangunan Industri MCMC, Bistamam Siru Abdul Rahman berkata, kajian itu juga mendapati 53.9 peratus pengguna perkhidmatan itu adalah kaum Melayu.

Katanya, ia diikuti oleh Cina (32.4 peratus), manakala India serta bumiputera Sabah dan Sarawak masing-masing 6.5 peratus dan 6.3.

``Sebanyak 57.4 peratus pengguna telefon bimbit adalah lelaki manakala wanita (42.6 peratus) dengan 93.7 peratus daripadanya adalah rakyat Malaysia, manakala 6.3 peratus melibatkan rakyat asing,'' katanya pada majlis taklimat media mengenai hasil kaji selidik pengunaan telefon bimbit 2005, di sini hari ini.

Beliau memberitahu, Selangor merupakan negeri yang paling ramai pengguna telefon bimbit iaitu 24.7 peratus, diikuti Johor (13.7 peratus) manakala Wilayah Persekutuan (9.7 peratus).

Pada masa yang sama katanya, kajian juga mendapati 56.9 peratus daripada pengguna telefon bimbit lebih cenderung untuk membuat pertukaran syarikat pembekal perkhidmatan.

Selain itu, beliau berkata, syarikat telekomunikasi juga boleh membuat jangkaan terhadap perkembangan pasaran pengguna di kalangan remaja yang didapati meningkat kepada 13.1 peratus.

``Perkembangan pasaran di kalangan remaja mungkin juga memberikan kesan terhadap keinginan golongan pelajar sekolah untuk mengunakan telefon bimbit,'' katanya.

Beliau berkata, pelanggan di kalangan orang dewasa kekal sebagai kelompok paling ramai iaitu 78.2 peratus manakala pelanggan veteran berumur 50 tahun ke atas (8.7 peratus).

Dalam pada itu, Bistamam Siru menyatakan, antara penemuan utama kaji selidik itu ialah sebanyak 80.4 peratus pelanggan menggunakan perkhidmatan pra bayar berbanding pasca bayar sebanyak 19.6 peratus dengan 51.3 peratus membelanjakan purata RM50 sebulan

.
Edited by BraDeRz

...... hehe yang 80% tuh mesti student . ... kalo guna line nanti

tak reti save pastu tak ckp duit nak byr ..hehehe laugh.gif

...... hehe yang 80% tuh mesti student . ... kalo guna line nanti

tak reti save pastu  tak ckp duit nak byr ..hehehe laugh.gif

aku rasa ko tak paham la... dan banyak lagi yang tak paham konsep 'wajib daftar' nie.. bukannya 'daftar' tu maksud dia pakai postpaid. user yang dafter tetap guna prepaid macam biasa... beli reload then top-up baru boleh pakai... bukannya bila lepas daftar, line tu terus jadi post paid yg mana bulan2 kena pegi bayar bil. actually, kepada yang ada hantar borang yang kat dalam starter pack (masa mula mula beli dulu) tu dah kira sebagai pengguna prepaid berdaftar. untuk kepastian sama anda number prepaid tu dah daftar ke belum, semak la kat telco. maksud 'daftar' tu sebenarnya data/profile ringkas korang ada kat telco.

hehe mcm ne ade gak yg silap paham..

senang citer tu daftar bg nama nko dgn no ic nko...

tp aku bace kat n/paper gak skang proses pendaftaran tu tak berapa selamat..sbb nko just hulur ic jek..tauke tu plak bukan nak check sahih ke tak ic tu mane tau ic org lain yg punyer..

p/s: aku lupe sama ada just hulur ic atau pun hanya bg jek no ic tanpa tunjuk ic..