Jump to content
arulsr

Berapa Pointer Nak Sambung Degree

Recommended Posts

AKUM SAPE2 YANG NAK SAMBUNG DEGREE KAT UK KORG BLELA RUJUK JOBSTREET.COMTAPI JUST 1 YEAR ONLY.AKU TAK TAHULA COURCE PE TAPI KALAU KORG DAFTAR KAT JOBSTREET.COM,KORANG AKAN DAPAT INFORMATION DARI PIHAK DIORANG.SO G.LUCK FROM ME :ph34r:

giler ah degree setahun..kalu aku x nak lah..x puas la..hehe..kite belajo bukan nak belaja jek..mcm2 lg contoh nya cari kawan ke..masuk dlm aktiviti ke..nie setahun jek mane sempat buat tu sumer..

Pergh..adei..kalo aku tau camni..aku teruskan jer kat cosmo dulu soft eng..tapi dah masuk poli..tinggal 2 sem jer lagi..full pointer untuk 4 semnih baru 3.1..camne lak nak applu degree nih..

korang rase cara terbaik ape..kalo dah abis dip nanti

1.keje dulu ker

2.ambik kursus yg berkaitan

aku kos elektronik engg.

Yang ko nak takut sangat buat apa. Klu ko score pointer baik n latihan praktikal ko bagus, mudah2 je dapat keja atau sambung blaja.

Benda tu rezeki la. Klu dapat sambung or keja itu rezeki ko namanya.

maybe aku agak tertinggal tapi aku nak bagitau sikit perkara kart korang seme..

lepasan politeknik boleh je sambung mane² IPTA kalau nak wat digree..tapi dengan kelayakan yang begitu baik..senang cakap amat² bagus..

sekurangnye 3.5 ke atas dan tak mustahil gak 3.7 pun tak leh nak wat digree kat IPTA....camane aku tahu? haa aku bekas budak poli gak..huhu

budak sijil nak sambung integrasi pun payah kat poli..bebaru ni adik kawan pointer sijil dia 3.7 tapi permohonan dia sambung integrasi nak wat dip kat poli tak dapat..pengalaman aku sendiri tunggu integrasi 7 bulan..ade kekawan aku tunggu setahun baru dapat ade tu lepas dua tahun..ade plak tu sanggup ambik PJJ(balaja weekand) semata mata nak habis kan diploma..

ok stop cete tu..

aku nak cete ade kawan aku sambung digree kat uitm...tapi dia kena masuk dulu sem 5 diploma kat uitm dah lepas baru leh sambung digree..? maksud nye..??

mase aku wat dip...subject aku sem akhir, junior aku sem 4 ambik paper yang same dengan aku..mase tu aku baru perasan kebanyakan subject aku kena ambik tu dah tak relevant dengan kos tu..erm..

kalau kat KUITHO kebanyakan kawan aku cakap..kalau budak poli masuk sane..mesti kena buli atau kena sindir dengan lec..sebab nye poli seme bersuap..nota bagi..blaja campur english + malay..jadi bahan kutuk pun ade..

aaa nanti sambung lagi.. :P

Betul tu. aku sokongla

Aku pun budak poli gak.

Masa masuk poli dulu, aku boleh rasa yang budak2 poli ini diperlekehkan oleh budak2 U. tapi budak2 U ni lupa yang yang poli pon tempat yang baik untuk belajar ilmu dunia ni. Mereka lupa yang ilmu ni boleh belajar dimana-mana saja asalkan ada niat untuk belajar dan bukan nak ego. Ilmu Allah ni banyak sehingga tidak habis. Lagi banyak belajar, lagi banyak benda yang kita tak tau. Walaupun budak2 poli ni dipandang lekeh oleh budak U, tp aku tetap bangga jadi budak poli. Lebihnya budak poli adalah pada latihan industri. Kalau latihan industri bagus, lepas abis saja poli boleh terus apply keja kat tempat latihan industri tersebut.. Kalau tak dapat pun, sekurang-kurangnya ada sijil latihan industri dari tempat praktikal tersebut. Guna la sijil untuk apply keja.

Aku ambik sijil saja masa masuk poli dulu. Memang la susah nak sambung integrasi. Tambah pulak, aku budak perd, bukan budak meki atau elek. Member2 aku dari meki dan elek senang2 je dapat masuk sambung integrasi. Aku kesian tgk member yang satu kelas dengan aku. Sanggup pi putrajaya semata2 nk hantar rayuan masuk ke integrasi. Klu dapat takpa jgk, ini tak dapat. Perg.......memang pedih tu. kadang2 jelez jgk kat member2 aku. Tp buat pa nak takut, aku apply keja kat tempat aku praktikal dulu sebab klu aku mintak integrasi pun buat apa. Buat sakit jiwa kalau mintak pun. Sekarang aku dah keja. Kira okla.

Lepas ni mintak buat PJJ plak. Kan mudah benda ni.

*Bukan semua budak U tu teruk......

tp sebab nila setitik, rosak susu satu belanga

Aku bukan kutuk budak U

tp kutuk taraf yang ada pada U

ada apa dengan U

kalau kat KUITHO kebanyakan kawan aku cakap..kalau budak poli masuk sane..mesti kena buli atau kena sindir dengan lec..sebab nye poli seme bersuap..nota bagi..blaja campur english + malay..jadi bahan kutuk pun ade..

x payah tgu masuk kuitho..

aku kat poli ni pon da kene perli ngan lecturer sendirik...

dorang slalu bezakan life dorang kat u dulu tu ngan kitorg skrg..

tp, x sume la...

ada gak yg kate x adil coz poli ni t'lampau banyak akta yg kene ikut...

student x ley nak arrange sendiri...

kadang2, cam nyesal pon ada gak...

tp, sebab kutukan tu jugak la yg wat aku stay kat poli ni lagi...

n result aku best evrisem...

buktinye... klas aku ada 37 orang... n yg dpt 3.5 ke atas ada 27...

yg selebihnye tu sume dpt 3 ke atas... :)

ko poli mane? aku memang tak suke lec macam tu..

kalo dia cete pengalaman dia masa blaja yang bleh wat semangat belaja tak pe gak..

nih sket sket nak beza kan diorang blaja susah laa..nota pun takde..assignment pun takda la..

cete macam nak bangga diri pun ade..tah ar..aku tak paham kekadang..

mase kat poli dulu aku lagi suke blaja ngan lec lelaki..senang ringkas dan

x cerewet macam lec perempuan..

tapi bukan semua la..kebanyak kan lec veteran(lame mengajar) takda la sangat suka beza² ni..

ish..jadi tempat lepas geram plak ekeke

ape pun aku berterima kasih gak ilmu yang diorang bagi..

sabar jek laaaa...

hari tu kawan aku dapat masuk UPSI..dia dari integrasi poli teknik..

pointer ade la dalam 3.0 - 3.8 .. that time aku dengar ramai betul kekawan aku dapat masuk UPSI..

rezeki diaorang..nanti kuar seme jadi cikgu(gaji dah naik :P)

ko poli mane? aku memang tak suke lec macam tu..

kalo dia cete pengalaman dia masa blaja yang bleh wat semangat belaja tak pe gak..

nih sket sket nak beza kan diorang blaja susah laa..nota pun takde..assignment pun takda la..

cete macam nak bangga diri pun ade..tah ar..aku tak paham kekadang..

mase kat poli dulu aku lagi suke blaja ngan lec lelaki..senang ringkas dan

x cerewet macam lec perempuan..

tapi bukan semua la..kebanyak kan lec veteran(lame mengajar) takda la sangat suka beza² ni..

ish..jadi tempat lepas geram plak ekeke

ape pun aku berterima kasih gak ilmu yang diorang bagi..

sabar jek laaaa...

hari tu kawan aku dapat masuk UPSI..dia dari integrasi poli teknik..

pointer ade la dalam 3.0 - 3.8 .. that time aku dengar ramai betul kekawan aku dapat masuk UPSI..

rezeki diaorang..nanti kuar seme jadi cikgu(gaji dah naik :P)

haha.. lecturer aku sume pompuan...

hm, skrg ni aku sem 4..

slame2 aku kat c2, ade 2 org je lec lelaki yg ngajor...

yg lain sume pompuan...

hehe... single mingle lagi...

tp, umo paham2 la... :lol:

x pe, sebab aku nak ilmu dari dorang tuh, aku ley tahan lagi...

hehe... aku pon cadang nak jadi cekgu...

moge2 t'capai la impian dari kecik nih...

amin... :lol:

off topik / on topik tak tau la..

tapi bab lec laki ngan pompuan..

lebih baik dapat lec lelaki..

ini kata² dari lec aku sendiri..

majoriti lecturer aku laki...sejak dr matric, degree smp la master ni...kalo dpt lec pompuan pun yg dah veteran....x merasa yg manis2...huhu

anyway, personally bukan aku kata lecturer pompuan x bagus tapi diorg emosional sket...kalo bad mood bleh affect students more than male lecturers...huhu..and kuat berleter jugak.....and slalu nak menang wlpn student bg idea yg logic and bagus (less room for knowledge innovation IMHO....huhu

majoriti lecturer aku laki...sejak dr matric, degree smp la master ni...kalo dpt lec pompuan pun yg dah veteran....x merasa yg manis2...huhu

anyway, personally bukan aku kata lecturer pompuan x bagus tapi diorg emosional sket...kalo bad mood bleh affect students more than male lecturers...huhu..and kuat berleter jugak.....and slalu nak menang wlpn student bg idea yg logic and bagus (less room for knowledge innovation IMHO....huhu

yup.. tau x pe... seboleh2 dorang nak menag jugak...

n kalo rase agak2 nak kalah, dorang tanye kitorang....

hm, sape lecturer?

so, kamu semua kene la ikut saye....

hm, pastu nak jawab ape lagi.... :lol:

diam sudah....

haha.. lecturer aku sume pompuan...

hm, skrg ni aku sem 4..

slame2 aku kat c2, ade 2 org je lec lelaki yg ngajor...

yg lain sume pompuan...

hehe... single mingle lagi...

tp, umo paham2 la... :lol:

x pe, sebab aku nak ilmu dari dorang tuh, aku ley tahan lagi...

hehe... aku pon cadang nak jadi cekgu...

moge2 t'capai la impian dari kecik nih...

amin... :lol:

lari tajuk topik dah ni weii... <_<

menarik juga posting yg ade kat sini. pasal kemasukan ke u selepas poli tu kita kena ambil perkembangan semasa. sebab sistem kemasukan sejak kebelakangan nie asyik berubah2. yelah pelajar2 kat malaysia nie dah ramai dari spm,stpm, matrikulasi dan dip yg nak sambung belajar ke tahap degree. tempat pula mmg limited. so nak buat camner kan. so selalu2lah jenguk website upu atau tanya org dlm boleh ke tak atau ade ke tak peluang kita untuk sambung degree. tapi biasalah adat yg terbaik akan menang.

emm ttg kualiti pelajar yg belajar di u ngan di poli(bawah lvl u). nie dari pengalaman hidup aku sbb aku pernah sia2kan peluang yg ade dulu. tahun 97 aku dpt masuk uitm amik dip (sbb aku lepasan vokasional) masa tu nama itm.....aku dpt belajar semua silibus dip tapi aku dissmiss final extend year aku. <--bila fikir balik kesilapan sbb kejutan budaya cara belajar di ipt berlainan sekali masa sekolah men. dulu. mmg masa tuh aku banyak blurrr sbb vokay cikgu explain aku leh tahu dan kenal ape yg dimaksudkannya. leh tgk life brg2 elektronik atau perkakasan elektronik yg dia tunjukkannya. tapi masa u lebih pada teori so aku jadi blurr.

(lagi satu untuk belajar ipta @ ipts nie....pointer lebih baik score awal2 lagi2 lak coz yg mmg dikatakan hardcore. sem 1, 2 dan 3 adelah yg terbaik untuk score. sebab bila dah sampai sem2 atas mmg susah nak score cuma leh maintain lainlah kalo korang nie mmg super genius.)

lepas aku dismiss mei 2001 aku masuk poli dis 2001 kat puo. so biasalah kali nie aku masuk untuk tebus kesilapan aku balik. bagi aku mmg aku berjaya tebus balik kesilapan tuh. malah lebih faham. yelah belajar teori 2 kali + praktikal masa kat poli. (masa poli pun aku selalu gak kena leter ngan lecturer lebih2 lagi lecturer pompuan nie. kata dia budak poli nie bertuah asyik bersuap jer. aku buat bodo jer) skrang nie aku kerja technican kat kilang manufacture buat barangan Hewlet Parckard kat melaka. dah setahun lebih dah.

so kesimpulan aku, dip untuk pekerja mahir atau separuh mahir. maksud aku budak dip nie bila masuk sektor pekerjaan diorg nie akan buat kerja2 yg mmg melibatkan kemahiran. untuk degree pula macam electroboy beritahu...banyak belajar pasal mcm mana nak analisis dan solve sesuatu masalah. yg ni aku lihat dari suasana pekerjaan aku sekrang nie. mmg bebebudak degree yg fresh dari background eng. paling kurang akan dpt jawatan assistant engineer (a.e) bila dah kerja. sbb aper diorg nie kena selalu buat meeting jumpa vendor ataupun client and that's why english is very important. becoz they r need to speak much with peoples.

mcm technician mcm aku nie cuma pening kepala mcm mana nak selesaikan masalah setelah diberikan arahan secara teori oleh a.e atau engineer. so korang sendiri leh fikir korang nak jadi org yg mcm mana bila dah bekerja nanti. nak jadi org yg berkemahiran tapi bukan jadi boss....atau pun jadi boss tapi selalu curiga dgn org bawah korang sbb takut2 diorg kelentong korang balik. so individu tu sendiri leh pikir macam mana. dan lagi satu mmg mana2 dip holder yg bekerja mmg nak sambung balik belajar...macam aku skerang nie mungkin dlm umur 30 baru aku nak apply. buat masa nie cari pengalaman dulu. so korang sendiri leh decide. Uish lari topik ker nie? :o

x payah tgu masuk kuitho..

aku kat poli ni pon da kene perli ngan lecturer sendirik...

dorang slalu bezakan life dorang kat u dulu tu ngan kitorg skrg..

tp, x sume la...

tak patut la lecture tu cakap macam tu..alah akalu di baguz sangat..kenapa jadi lecture dekat poli..kenapa tak jadi lecture dekat u.....just my 2 cent..

tak patut la lecture tu cakap macam tu..alah akalu di baguz sangat..kenapa jadi lecture dekat poli..kenapa tak jadi lecture dekat u.....just my 2 cent..

ye ye..betul ckp ko..

Diploma atau sijil, let aku recommend satu benda. Kita amat beruntung kerana digelar budak Poli. Poli besh !!

Sebab, sebenarnya untuk melanjutkan pelajar kat IPTA awam dengan cara tergesa-gesa (maksud aku lepas grad poli teruih nak p U) memang susah melainkan korang try minta IPT yang diluar negara. Dengan cara selepas korang keluar korang berkerja dahulu sebelum apply di luar. IPTA kat negara nih menag strict dengan lepasan poli disebabkan kita dipandang sebagai seorang low-level IPT. Macam tu lah kehidupan seorang grad poli.

BTW, harapan untuk menlanjutkan pelajaran masih ada. Asalkan korang mendapat CGPA melebih 3.6 keatas. Try minta kat JPA dengan rayuan atau apa-apa kaedah untuk sambung ke luar dengan syarat korang dah setahun lebih bekerja dalam bidang yang korang belajar. Minta ke luar negara kalau dalam nih susah sangat nak dapat. Percent untuk dapat tu mungkin rendah tapi kan lebih bagus kalau percent berkenaan diletyakkan dalam account? :) tak rugi apa-apa.

Just my sekupang-dua.