Jump to content
arulsr

Berapa Pointer Nak Sambung Degree

Recommended Posts

Berpa eh, pointer maxima dan minima yang diperlukan bagi melayakkan peljar lepasan diploma politeknik utk menyambung ke peringkat degree..

bdk poli nak habis sini.. cool.gif

Edited by arulsr

arulsr.

bende ni mmg tjadi kat depan mata aku sendri.

sorang x-student poli,

amik diploma kejuruteraan awam,

pointer 3.5 la.

nak apply uitm amik degree..

kat borang tuh kan de tanye mane blaja amik diploma dulu.

yg sedihnya politeknik x tersenarai langsung.

maksudnya lebey kurang mcm x diiktiraf la.

aku pun xtau gak.

budak tu kalo nak amik dgree balik, kene start dari diploma kat uitm.

then aku tanye kat die whether die dah try ipta len nak amik dgree..

die jawab ipta lain pun same kes gak ngn uitm tuh.

aku ada kawan blaja kat UIAM sekarang dari politeknik.... ramai gak ...

diorang ambik engin... budak IT pun ada gak.. tapi tak tau pointer diorang brapa masa poli dulu..

bleh je nak masuk ipta dari poli.. UIA lah.. tak tau lahh u lain..

sekian tenkiu...

mungkin ada certain IPTA tak 'mengalukan' budak poli kut...sebabnya ramai gakz kata / anggap poli ni seperti IPT kelas kedua / bawahan....aku cakap ni berdasarkan pandangan aku jea....

mungkin ada certain IPTA tak 'mengalukan' budak poli kut...sebabnya ramai gakz kata / anggap poli ni seperti IPT kelas kedua / bawahan....aku cakap ni berdasarkan pandangan aku jea....

Aku pun tak tau polisi dan pendirian IPTA-IPTA ni.. Tp personally plak, aku rasa pelajar politekniklah lagi best and handy bila datang bab buat keja berbanding dengan bebudak degree. So bagi aku, output politeknik ni mmg numero uno. Best biggrin.gif

sorang x-student poli,

amik diploma kejuruteraan awam,

pointer 3.5 la.

Aku rasa la kan... ni berkaitan intake tertentu atau ke course tertentu je kot. Sebab di tempat aku pun rasanya aku pernah jumpa dan bercakap dgn junior budak lepasan diploma poli masuk degree course engineering.

Apa2pun.. make sure ko score yg terbaik mungkin...at least 3.5 ke atas... sebab competition ke IPT adalah tinggi. Kan dalam newspaper dulu pernah hangat isu ni... kementerian galakkan yg dapat diploma utk kerja dulu (sebab katanya diplome utk kerja) dan kementerian utamakan lepasan STPM/matriks ke degree terlebih dahulu. So kalau nak bersaing di tempat terhad (Dan kouta terhad utk diploma) kenala score terbaik...good luck. wink.gif

Edited by electroboy

Aku pun tak tau polisi dan pendirian IPTA-IPTA ni.. Tp personally plak, aku rasa pelajar politekniklah lagi best and handy bila datang bab buat keja berbanding dengan bebudak degree. So bagi aku, output politeknik ni mmg numero uno. Best biggrin.gif

Aku rasa la kan... ni berkaitan intake tertentu atau ke course tertentu je kot. Sebab di tempat aku pun rasanya aku pernah jumpa dan bercakap dgn junior budak lepasan diploma poli masuk degree course engineering.

Apa2pun.. make sure ko score yg terbaik mungkin...at least 3.5 ke atas... sebab competition ke IPT adalah tinggi. Kan dalam newspaper dulu pernah hangat isu ni... kementerian galakkan yg dapat diploma utk kerja dulu (sebab katanya diplome utk kerja) dan kementerian utamakan lepasan STPM/matriks ke degree terlebih dahulu. So kalau nak bersaing di tempat terhad (Dan kouta terhad utk diploma) kenala score terbaik...good luck. wink.gif

Pergh..adei..kalo aku tau camni..aku teruskan jer kat cosmo dulu soft eng..tapi dah masuk poli..tinggal 2 sem jer lagi..full pointer untuk 4 semnih baru 3.1..camne lak nak applu degree nih..

korang rase cara terbaik ape..kalo dah abis dip nanti

1.keje dulu ker

2.ambik kursus yg berkaitan

aku kos elektronik engg.

uitm bek tak payah engnring blajar atas ketas jer...membe amik dip.lektrik smpai sem 5 pun tak tau nak wireing lgi...tapi ponter 3.3 ker atas jer...sok ni kalo kerja perlukan kemahiran...bdk poli lgi manatap la rase nyer... biggrin.gif

kalo utm tu ok gak..hehehe laugh.gif

Pergh..adei..kalo aku tau camni..aku teruskan jer kat cosmo dulu soft eng..tapi dah masuk poli..tinggal 2 sem jer lagi..full pointer untuk 4 semnih baru 3.1..camne lak nak applu degree nih..

korang rase cara terbaik ape..kalo dah abis dip nanti

1.keje dulu ker

2.ambik kursus yg berkaitan

aku kos elektronik engg.

kikiki..ko poli mana? sama la ngan aku budak DKE..hehehe laugh.gif

tapi baru sem 3...bln satu ni LI.. biggrin.gif

bukan nye dapat pointer 3.5 ke atas tu x layak masuk.

tapi dalam borang permohonan tuh, memang xtersenarai poli.

budak poli memang lebih sket dalam bidang kemahiran banding budak U.

tak lah...ipta pon mamam duit skang..ape lagi kalu pasal kolej kediaman..mamam selagi mampu...

majoriti aku tgk org kalu carik tempat study carik tempat murah2..ok lah tu tak kisah ahh..tapi bile dah grad,amik loan keta lah mahal2..loan perabot mahal2 couth mamoth la tu la..so jimat mase study tu dah mcm jd tak gune plak..

Edited by BraDeRz

blajar gi la kat kolej ker, kat u ker , kat poli ker...same jer...

yg penting kite pandai...mencari peluang...

bnyak bdk u yg ade degree pun tak ade kerja....

padahal bdk yg blajar kat poli @ kolej swsta bleh idup senang lgi...

bagi aku la...bdk yg blajar kat u ni..kureng kemahiran kot...sbb tu susah nak dpt kerja...tambah2 lagi yg bdnag engnring...

blajar gi la kat kolej ker, kat u ker , kat poli ker...same jer...

yg penting kite pandai...mencari peluang...

bnyak bdk u yg ade degree pun tak ade kerja....

padahal bdk yg blajar kat poli @ kolej swsta bleh idup senang lgi...

bagi aku la...bdk yg blajar kat u ni..kureng kemahiran kot...sbb tu susah nak dpt kerja...tambah2 lagi yg bdnag engnring...

aku bukan nak kate u nih tak bagus..ok aper..aku sndiri pun nak masuk u..tp time aku praktikal mekatronik tuh..bos tmpt traning aku ckp kat aku.."pas ni wa tak mau ambk bdk u praktikal lg laa...diorang mnyk tau teori sj..kerja manyak tak leh buat..""itu la ayat die kat aku..pas tuh "lagi baik wa ambk bdk poli,ilp, or ikm..mcm2 kerja bleh buat..takde masalah"..

so..camner??

better kena banyak blaja kemahiran nih sblm masuk u..kalo dah smbg degree nnti kena wat praktikal lg skali kan..

uitm bek tak payah engnring blajar atas ketas jer...membe amik dip.lektrik smpai sem 5 pun tak tau nak wireing lgi...tapi ponter 3.3 ker atas jer...sok ni kalo kerja perlukan kemahiran...bdk poli lgi manatap la rase nyer... biggrin.gif

kalo utm tu ok gak..hehehe laugh.gif

tak reti weiring..susah arr..aku rasa diorang tau Tengok jer kot..kalo utm leh tahan lagi bdk dier..ade gak pandai wat weiring..

aku dak polipd...baru pas li

tempat kat IPTA terhad tu jer...bukan bebdk poli x layak masuk U...

aku pun pikir camtuh gak.....kena push up la nmpaknyer nak masuk ipta..kot dapat

aku pun pikir camtuh gak.....kena push up la nmpaknyer nak masuk ipta..kot dapat

sedia back-up plan la kot2 x dpt...persaingan mmg sengit...adik sedara aku matric KPM pointer 3.2 pun dpt masuk KUITTHO jer.....target UTM, USM x dpt

sedia back-up plan la kot2 x dpt...persaingan mmg sengit...adik sedara aku matric KPM pointer 3.2 pun dpt masuk KUITTHO jer.....target UTM, USM x dpt

yg paling rendah dpt masuk kat kuiitho kos IT dr poli pointer nyer ialah 3.2 kalau tak salah aku..aku tak bape ingat la member aku nyer pointer masa poli dulu bape...tp itu dulu la...skrg ni IPTA akan utamakan bbdk matrik..pastu bdk dip dr IPtA..itu yg pakcik aku ckp la..die penolong pendaftar kat USM

Edited by polyfuze_0411

bdk Dip di anak tirikan weh kat IPTA.....wakakak....

serius aku cakap......sbb aku bdk dip gak masuk degree....

kalo kt Skudai nih......

fak Elektrik juz terima 29 je transfer kdt dak2 Letrik SEPANJANG 3 TAHUN PENGAJIAN dip diorg sblm nih.......

ni case yg plg teruk x silap aku......

so diorang nk abeskan degree ni plg kurang 4 thn tanpa kandas.....

dah la diploma 3 thn......

ni kes yg dip kt UTM gak nih......

pejadahnye dia x nak terima transfer kalo subjek dh same tp kdt x same la.....dia x kan consider langsung......

Chow.

bdk Dip di anak tirikan weh kat IPTA.....wakakak....

serius aku cakap......sbb aku bdk dip gak masuk degree....

kalo kt Skudai nih......

fak Elektrik juz terima 29 je transfer kdt dak2 Letrik SEPANJANG 3 TAHUN PENGAJIAN dip diorg sblm nih.......

ni case yg plg teruk x silap aku......

so diorang nk abeskan degree ni plg kurang 4 thn tanpa kandas.....

dah la diploma 3 thn......

ni kes yg dip kt UTM gak nih......

pejadahnye dia x nak terima transfer kalo subjek dh same tp kdt x same la.....dia x kan consider langsung......

Chow.

camtuh plak..lagi dahsyat..

pointer ko dip dulu berapa

entah la..mmg bdak poli lagi bagus dlam kemahiran.tapi utk degree nie..bukanya belajar pasal kemahiran..dia lebih kepada teori,analisa,peyelesaian masalah dan jugak rekebentuk..so kalau kemahiran tinggi pun dia tak kisah..sebab at last yg dinilai masa exam..dlam lab sikit sangat atau tak dak langsung....nie pengalaman aku la...tapi aku tak kata budak poli tak buat menda2 tu dan jugak budak degree tak dak kemahiran..tapi kemahiran yang berbeza dari budak poli...apa² pun berdoalah dekat tuhan(bg yg percaya)..rezeki tu tuhan yang tentukan....aku pun ada jugak member2 dari poli yg ada dekat utm(budak pendidikan la..bukan eng)

ha'ah....mcm kes aku la nih...mcm terpaksa exend je nih.....

tua le aku kt Skudai nih...adehhh

p/s: ada prob skit la arituh...sob~~

Chow.