Jump to content
arulsr

Berapa Pointer Nak Sambung Degree

Recommended Posts

ha'ah....mcm kes aku la nih...mcm terpaksa exend je nih.....

tua le aku kt Skudai nih...adehhh

p/s: ada prob skit la arituh...sob~~

Chow.

ooh..leh ar aku jumpe ko nanti..aku slalu gak g utm tuh..ramai membe aku kat sane

ehehe...

maybe aku agak tertinggal tapi aku nak bagitau sikit perkara kart korang seme..

lepasan politeknik boleh je sambung mane² IPTA kalau nak wat digree..tapi dengan kelayakan yang begitu baik..senang cakap amat² bagus..

sekurangnye 3.5 ke atas dan tak mustahil gak 3.7 pun tak leh nak wat digree kat IPTA....camane aku tahu? haa aku bekas budak poli gak..huhu

budak sijil nak sambung integrasi pun payah kat poli..bebaru ni adik kawan pointer sijil dia 3.7 tapi permohonan dia sambung integrasi nak wat dip kat poli tak dapat..pengalaman aku sendiri tunggu integrasi 7 bulan..ade kekawan aku tunggu setahun baru dapat ade tu lepas dua tahun..ade plak tu sanggup ambik PJJ(balaja weekand) semata mata nak habis kan diploma..

ok stop cete tu..

aku nak cete ade kawan aku sambung digree kat uitm...tapi dia kena masuk dulu sem 5 diploma kat uitm dah lepas baru leh sambung digree..? maksud nye..??

mase aku wat dip...subject aku sem akhir, junior aku sem 4 ambik paper yang same dengan aku..mase tu aku baru perasan kebanyakan subject aku kena ambik tu dah tak relevant dengan kos tu..erm..

kalau kat KUITHO kebanyakan kawan aku cakap..kalau budak poli masuk sane..mesti kena buli atau kena sindir dengan lec..sebab nye poli seme bersuap..nota bagi..blaja campur english + malay..jadi bahan kutuk pun ade..

aaa nanti sambung lagi.. tongue.gif

aku tak paham kalo ada lec yang sindir budak diploma...

apa kalo masuk dari STPM tak bersuap ker?

apa kalo masuk dari Matrik tak bersuap ker?

apa kalo masuk dari SPM tak bersuap ker?

Masuk dari mana yang tak bersuap?

Sekarang nih nak masuk belajar ke U persaingan memang sangat hebat..

Bukan stakat pointer jer best.. yang lain² pun kena best gaks la..

korang ok la jugak dpt lecturer melayu wlpn blaja dlm english...aku dulu seme foreign lecturers...melayu sorg pun xder...first year byk menganga jer laugh.gif kelas bahasa inggeris omputih british yg mengajar...ari2 kene sound mcm "no okLAH or okLA in english" huhu

aku tak paham kalo ada lec yang sindir budak diploma...

apa kalo masuk dari STPM tak bersuap ker?

apa kalo masuk dari Matrik tak bersuap ker?

apa kalo masuk dari SPM tak bersuap ker?

Masuk dari mana yang tak bersuap?

Sekarang nih nak masuk belajar ke U persaingan memang sangat hebat..

Bukan stakat pointer jer best.. yang lain² pun kena best gaks la..

tu la..alaa bior lah..aku perati kan (bukan nak kutuk lecture) kengkadang lecture nie sebenarnya malas!

mmg kene jugak ikut subjek..kalu mcm programming ke akuan ke yg teknikel mmg lecturer kene guide bebetul..tapi kalu subjek yg 'senang' tu mmg lecture tak yah bg penjelasan terperinci pon tak pe..dia cakap point2 penting pastu student pg lah carik sendiri...

korang ok la jugak dpt lecturer melayu wlpn blaja dlm english...aku dulu seme foreign lecturers...melayu sorg pun xder...first year byk menganga jer laugh.gif kelas bahasa inggeris omputih british yg mengajar...ari2 kene sound mcm "no okLAH or okLA in english" huhu

aku teringin nak belajar ngan lec asing..

tapi ada rakyat asing jer..

aku pernah dapat 3 org lec foreign..3-3 memang dari india..bayang kan english india..senang tak senang nak faham..

aku kalo bab teori dia terang memang aku tak faham pape..tapi kalo bab dia cete kisah dia kat india ke pengalaman dia mengajar ke aku paham plak laugh.gif

kalo beli 1 bungkus plastik gula gula mmg hbs kelas 2 jam tu laugh.gif

aku teringin nak belajar ngan lec asing..

tapi ada rakyat asing jer..

lek babe..sok dapat la tu..tunggu la ko masuk tahun 2 ke tahun 3

nanti ko tau la camane seksa..nak paham kan 1 hal..nak ambik note 1 hal..

kalo duk depan pun lom tentu leh faham kekadang.. tongue.gif

budak2 yg nak sambung u

stpm

poli

matrik

diploma

tu baru budak, bapa budak pn mgkin ada.. hehe tongue.gif ...

UiTM .. rsanya mmg susa masuk.. tgok syarat2 nya memang hebat2..

kalu brkmampuan, belajar ober c...x silap aku kalu dah nak dekat2 final mesti byk compeni yg dtg ... sebagai agen la utk smbung blajar...

x silap aku utm, kalu diploma.. ada pertimbangan kredit.. retinya myb x lama le kat sana..

tapi kalu dah 3.5 x dpt, mmg mlampau la tu.. huhu tongue.gif

laugh.gif tapi kalau ada kabel (orang dalam) senang nak masuk.... kalau minta course yang berat, memanglah susah nak masuk....cuba minta course yang ringan seperti hotel managemant ke baru senang masuk..... biggrin.gif lagi kat UiTM ni kalau tak silap senang nak tukar course...betul ke? blink.gif

lagi kat UiTM ni kalau tak silap senang nak tukar course...betul ke? blink.gif

membe aku sorg kat uitm shah alam mule2 masuk sane amik engineering pastu tukar law tak silap aku.. last2 amik accounting...xtau la dah abis ker blum..huhu laugh.gif

budak2 yg nak sambung u

stpm

poli

matrik

diploma

tu baru budak, bapa budak pn mgkin ada.. hehe tongue.gif ...

kalu brkmampuan, belajar ober c...x silap aku kalu dah nak dekat2 final mesti byk compeni yg dtg ... sebagai agen la utk smbung blajar...

x silap aku utm, kalu diploma.. ada pertimbangan kredit.. retinya myb x lama le kat sana..

tapi kalu dah 3.5 x dpt, mmg mlampau la tu.. huhu tongue.gif

member aku lepasan UTM Semarak 3.98 x dpt...selamba je UiTM x layan..... laugh.gif

waakakak......sesapa yg dr UTM tu...jgn harap la dia layan on the 1st try korang....mmg x kan dpt.....tu bg batch aku la.....

dia jaga bdk2 dia je dlu...... laugh.gif

kalo apply 2nd intake baru la dia 'jilat' balik......lol laugh.gif

Chow.

Erm...setiap universiti ada pelajar diploma mereka sendiri.

so..setiap universiti akan memberi peluang & kelebihan kepada pelajar mereka yang nak sambung degree atau master. Kalau anda pelajar diploma UTM, adalah lebih baik memohon degree di UTM sahaja. Ia lebih mudah.

Bagi pelajar politeknik, anda terpaksa bersaing dengan lepasan STPM dan juga martikulasi. Pelajar martikulasi akan diberi lebih keutamaan. Jangan terkejut jika pelajar lepasan diploma UTM yg dapat CGPA 3.0 > tidak dapat sambung degree di UTM.

Mengikut kata pakcik aku yg kerja di MOHE ( Ministry of Higher Education)

pelajar diploma yang hendak sambung degree kena ada se-kurang2 1 thn pengalaman kerja.

Mengikut kata pakcik aku yg kerja di MOHE ( Ministry of Higher Education)

pelajar diploma yang hendak sambung degree kena ada se-kurang2 1 thn pengalaman kerja.

degree mane tu??

err..aku ada gak rase2 nak sambung nih..bosan plak keje...kriteria 1 tahun pengalaman tuh dah lepas..cuma yg tak berape pasti nih..MUET..kalo tak amik lagik takleh apply ke? aku survey2 website ipta semua nak ade MUET...so,soalannya, mmg wajib kene ade MUET sblum masuk ipta or mase dlm pengajian leh amik? sape leh tolong jawap..?

rase mcm ter"off topic" skett nihh..soriikk..

soalannya, mmg wajib kene ade MUET sblum masuk ipta or mase dlm pengajian leh amik? sape leh tolong jawap..?

bergantung kpd ipt tu sendiri...kalu ipta kalu x salah kene amik sebelum masuk..sesetangah ipts leh amik semasa pengajian...

tp, muet tu sah 2 tahun aje... tul x?

yer ker ada tarikh luput dia..

sumber dari mana nih?

tak tau laks aku..