Jump to content
royredace

Jalur Lebar Guna Talian Elektrik

Recommended Posts

Assalamualaikum............Tak lama lagi (2007) dapat la kita merasa perkhidmatan ni.....InsyaAllah.............224 Megabait Sesaat

Amacam pendapat anda semua?

Sumber Dipetik Dari Berita Harian: Isnin 31 Oktober 2005

Edited by scorps

hurm....mende pasal ni aku dah dengar sejak tahun 2004 lagi....teknologi guna elektrik dah digunakan di US sejak 1999 lagi.....kita tetap akan gunakan modem (aku tak pasti sama ada ianya modem atau nama lain) sebagai pengantara....secara teorinya elektrik boleh alirkan tenaga dan juga signal....tapi sejauh mana mende ni boleh dibawak? bagaimana kalau blackout?

sama-sama kita bincangkan kebaikan, keburukan dan masalah dalam teknologi ini...

Edited by civ3

pastu bil letrik masuk skali ngan bil tenet ker nanti??????

klu blackout/ ada kerosakan pada pencawang mungkin laaa line tenet pon akan turut putus kan?//

pastu bil letrik masuk skali ngan bil tenet ker nanti??????

klu blackout/ ada kerosakan pada pencawang mungkin laaa line tenet pon akan turut putus kan?//

maybe akan terputus line internet tu...maybe TNB dan syarikat kini yang jadi ISP akan merge? aatau TNB akan jadi ISP yang baru?....try klik link INI...ada gakz artikel pasal mende ni...

risiko guna mende, bila ada lightning nanti bagaimana? nak guna UPS ke bagi setiap rumah? SINI pun ada info lagi...

Edited by civ3

Aku pun memang menunggu teknologi ni diimplementkan kat negara ini. Memang kat luar negara teknologi ni dah lama ada. Tapi teknologi yang dibangunkan oleh Masers Digital Sdn Bhd ni memang much more better dari apa yang tersedia ada malahan mungkin the best teknology available today untuk broadband guna talian electric.

user posted image

Cuma mungkin masalah dari segi pemberian lesen isp tu susah nak cakap sebab.......

Cuba banyangkan kita kat rumah boleh mencapai internet akses sehingga 224 mbps..purhh laju tu beb. Sedangkn sekarang rata-rata antara 512kbps- 2 mbps. Satu lagi tak fikir lagi pasal nak masuk line telefon untuk broadband. Kalau nak tunggu wireless..emm entahlah..kawasan yang sedia ada pun quality..masih low.

Berita lanjut mengenai Jalur Lebar Guna Talian Elektrik

Dipetik dari Berita Harian (bahagian komputer)

http://www.bharian.com.my/m/BHarian/Monday...074903/Article/

tapi aku rasa faktor jarak still mainkan peranan yang BESAR.....bukannya semua rumah dekat pada sub-stesen yang berdekatan...kalau yang duduk kampung pula bagaimana? hurm...ntahlah.....lihat dan tunggu sahaja...

benda ni takkan jadi.

....dan takkan menjadi.

Rugilah kerajaan klau buat bende ni. Tu pasal kemungkinan takkan menjadi ataupun memang takkan jadi.

aku dengar dari org dalam gomen memang kerajaan nak buat gitu... ngar cite care tu lagi laju drpd system sedia ade ( x silap aku 10X ++ )...

maybe akibatnyer syarikat internet jalur lebar yg lain akan bank***

tak tau lar...

Edited by neko

:lol: memang boleh sampai kelajuan tu .tapi untuk kat malaysia mungkin dorang limitkan speed dia 1mb-2mbps je .

nanti takut tm tak cukup makan lak nanti ...

kalau benda ni jadi, costumer ada pilihan dan kemungkinan akan jadi macam line telepon

bila banyak persaingan, harga jadi murah

costumer untung

aku rasa macam ni lah..capaian akses internet sehingga 224 mbps tu kemungkinan besar cuma di sub stesen TNB je..nanti kat situ, kelajuan tu akan dibahagi -bahagikan ke pengguna2 internet..kalau kat setiap sub stesen tu ada 5000 orang guna..huhuu..224/5000=? slow jugak kan..

aku pun rasa takkan jadi..

alah..yo yo jek nak wat tuh

p2p throttle jugak...same jek..

baik tak payah...

kalo wat teknologi nih..laju..n p2p pun sedap sedut..besh la..ini tak..tm dah kate throttle p2p...throtle jugak

Edited by arulsr

Sapa nak tak lama lagi boleh order ..akan dilancarkan bulan ni InsyaAllah ...takder kene ngena dgn Tmnet ..boleh PM aku utk maklumat lanjut...hehheheeh best beb ...

Edited by Million_Makers

Sapa nak tak lama lagi boleh order ..akan dilancarkan bulan ni InsyaAllah ...takder kene ngena dgn Tmnet ..boleh PM aku utk maklumat lanjut...hehheheeh best beb ...

saya nak juga..bulih? ke memula ni ade kwsn tertentu je yg dpt benda ni..kalo blh tlg emailkan maklumat lanjut kat sy ye [email protected] tahu sgt!! :blush:

apesal tak open je ??

Assalamualaikum wbk..

Yo bro Million makers..

Aku nak maklumat lanjut la..

Nak pakai dan nak jual.. Hehehe..

Bule le aku jadi anak buah ko..

>> [email protected]

Minta send apa-apa latest information.

Thanks.

hurm, boleh ke internet tnb ni jalan? takke biggest share internet malaysia hold by tmnet. for sure, for some kepentingan, government will not implement this. bley bwk big turn down to tmnet.

untuk user mmg lah bagus tp implementation die, gov pk dua tiga kali kot..

tapi klu internet nih bukan tmnet pegang..

aku rase ahkan kompom org ramai rebut2 nk apply..

yer ah, tgk connection streamyx camne..

hampeh..dah ah lembap

p2p pon nk sekat..camne nk torrent -_-

hahaha~ nnt tnb throttle gak torrent weh... lame2 letop cable die...

satu malaysia blackout! yeay!