Jump to content
royredace

Jalur Lebar Guna Talian Elektrik

Recommended Posts

Ok la memandangkan aku tak cukup tgn nak balas PM korang aku bgtau ape yg aku tau pasal benda nih k ...

Teknologi ni dah ader dan dah nak launch pun ..teknologi ni memungkinkan org2 yg takda telepon tp ader elektrik pun boleh pakai internet.....caj yg murah (yes,mmg murah..cuma tak boleh ckp sebab blom launch) ...bila korang dah apply nanti korang akan diberi satu gadget ..gadget nih yg akan transform data yg dihantar melalui kabel elektrik korang ker komputer korang ..no modem ..just plug n play it....org kampung,pekan,ceruk2 kampung semua boleh ..asal ader line elektrik ....no problem...okay?...

Jd sebab blom launch lg ..aku tak berani sgt nak cerita smpai abis ....cuma aku sala sorang yg akan market benda ni Insyaallah ..jd bg siapa yg berminat tuh ..kena la bersabar ...dah launch nanti aku info korang ..dan korang boleh start order ..okay?...

Ok la memandangkan aku tak cukup tgn nak balas PM korang aku bgtau ape yg aku tau pasal benda nih k ...

Teknologi ni dah ader dan dah nak launch pun ..teknologi ni memungkinkan org2 yg takda telepon tp ader elektrik pun boleh pakai internet.....caj yg murah (yes,mmg murah..cuma tak boleh ckp sebab blom launch) ...bila korang dah apply nanti korang akan diberi satu gadget ..gadget nih yg akan transform data yg dihantar melalui kabel elektrik korang ker komputer korang ..no modem ..just plug n play it....org kampung,pekan,ceruk2 kampung semua boleh ..asal ader line elektrik ....no problem...okay?...

Jd sebab blom launch lg ..aku tak berani sgt nak cerita smpai abis ....cuma aku sala sorang yg akan market benda ni Insyaallah ..jd bg siapa yg berminat tuh ..kena la bersabar ...dah launch nanti aku info korang ..dan korang boleh start order ..okay?...

agak2 bila launch tu? ..huhu x sabar la pulak..konfirm sy order punye

wahhh ramai minat....mst bengkrap tmnut screamyx ni! bagos2...pastu letak sme bumiputra dealer die...

jgn bg cina...agaga~ racist ke tuh? :lol:

ngko ni menakutkan orang lain aje la.. PM a aku.. bagitau sket.. :lol:

so,tenet gune line letrik ni lebey laju ker??

if laju,aku nk stop stimik..amik yg tu plak...muehehe!!

senang nk donlod...

papehal pm aku gak..

mmg le. sme tgh cadang nk stop streamyx amek tnb pny tenet ni...tp bley bwk big turn down to tmnet...bagos! g mams la tmnet..ngn customer service yg cm sengal, psl ip2 pon tatau...suruh reset modem je...mcm la aku bengap cm die..

so,tenet gune line letrik ni lebey laju ker??

if laju,aku nk stop stimik..amik yg tu plak...muehehe!!

senang nk donlod...

papehal pm aku gak..

tak tentu gak.. depens pada device yang digunakan a.. Kalo semua nak download torrent.. mane jadi.. overload a nanti..

kalo sesuatu yang berlaku secara tiba2.. korang mesti terpaksa balik pada streamyx. Hahahahaha !!

wahhh ramai minat....mst bengkrap tmnut screamyx ni! bagos2...pastu letak sme bumiputra dealer die...

petronas bagi dealership kat bumiputra dah ada email suruh 'org2 dia' boikot isi minyak kat petronas...adakah benda yang sama akan berulang?

ohohoho

halah, batak tol la cina ni. aku tension btol.. ahah~ bley plak meluahkan prasaan kat sini. cuba ko bygkan...ape pny cibai, lowyat yg besar mcm tu, cina je sme....mke tak basuh berak je sme... bia la cina2 tu boikot isi minyak kat petronas...org mlayu malaysia yg lain kan ade...bkn cina je...cina tu minoriti...kita majoriti yg bleh buat perubahan..

hahah~ sorri eh mods. off topic. tp bg instance je.

Edited by fuze

mmg le. sme tgh cadang nk stop streamyx amek tnb pny tenet ni...tp bley bwk big turn down to tmnet...bagos! g mams la tmnet..ngn customer service yg cm sengal, psl ip2 pon tatau...suruh reset modem je...mcm la aku bengap cm die..

ko sure ke cs dia lagi bagos?hohohoh...anyway jangan jadi seperti apa yg aku quote dari pak uda dari satu siri pi mai pi mai tang tu "dengar guruh di langit, cabut kepala paip"...kes kes kes....kadang2 instead of turn down jadi turn up plak pada streamyx sebab semua org kena apply balik, dia dapat balik activation fee 75 tuh...wakakakakaka

betul tu..asik2 benda sama yg dia suh buat..boring.skang ni kalo ade mslh, kol terus ckp test ni dh buat test tu dh buat, lampu tu nyala, lampu ni berkelip...tp nanti sama gak...boring betul!..cam sy ni layak ke jadi dealer..nak jugak. :blush:

betul tu..asik2 benda sama yg dia suh buat..boring.skang ni kalo ade mslh, kol terus ckp test ni dh buat test tu dh buat, lampu tu nyala, lampu ni berkelip...tp nanti sama gak...boring betul!..cam sy ni layak ke jadi dealer..nak jugak.

ha ah. die buat kta mcm mane pny bengap tah...dah mcm berok tkan sana tkan sini kelip2 la...adoi..gile tension..

kalau bumiputera ayik nak tengok syarikat bumiputera lain 'mampos'...tak yah nak salahkan cina la bang...

ha ah..tu la masalah org mlayu... ske sgt jealous tgk org berjaya... tp aku mmg tak puas hati ngn cina... dah byk prkara...tp bagos petronas tu dealership die kat bumiputra je... jgn bg cina... aku bom kang petronas tuh...

haha~ emo2...

ha ah..tu la masalah org mlayu... ske sgt jealous tgk org berjaya... tp aku mmg tak puas hati ngn cina... dah byk prkara...tp bagos petronas tu dealership die kat bumiputra je... jgn bg cina... aku bom kang petronas tuh...

haha~ emo2...

aik...mamat ni tak sedar aku kutuk die?wakakakaka...leks lekss...

aik...mamat ni tak sedar aku kutuk die?wakakakaka...leks lekss...

ehem, aku baca baru aku sedar... wakakakak~ ape pny sengal... ala, tmnet tu da service die tak bagos...nk wat cene... agagaga~ tnb pon bumiputra gak... kan? :lol:

MMG AKU NAK BANGKRAP KAN TMNUTS ...HUHAUAHUAHUAHAUAH..So kawan2 target kita tahun nih ..kasik bangkrap TMNUTS ..patu nanti tahun depan kita pk nak bangkrap kan aper plak ..setahun satu kompeni GLC kita bangkrap kan ok dah tuh ...kan?...huahuahuah..pd siapa2 yg minat nak jadik delaer nanti aku bgtau arr k...jgn gopoh gapah ...banda blom launch k ...jgn risau geng ...rileks jer k....

Edited by Million_Makers

MMG AKU NAK BANGKRAP KAN TMNUTS ...HUHAUAHUAHUAHAUAH..So kawan2 target kita tahun nih ..kasik bangkrap TMNUTS ..patu nanti tahun depan kita pk nak bangkrap kan aper plak ..setahun satu kompeni GLC kita bangkrap kan ok dah tuh ...kan?...huahuahuah..pd siapa2 yg minat nak jadik delaer nanti aku bgtau arr k...jgn gopoh gapah ...banda blom launch k ...jgn risau geng ...rileks jer k....

boleh ke bangkrapkan? dah die je solo isp in malaysia yg affordable..

bankrap aku rasa mustahil la...back rub aku rasa bleh la...wakakaka

lepas ko setel bankrapkan GLC yg last...maka rasmilah M'sia terjual kat bangsa mata sepet tu...wakakaka...padan muka kita dan bangsa kita...

Edited by pharez

ades..ape korg gado2 ni...

lantak le petronas ke,low yat ke..cina ke...

yg penting bile launching benda tu,aku nk test...asalkan tenet kat pc aku makin laju n senang aku surf,dahle..

lntak le dorg bangkrap ke..huahhua.. :rolleyes:

ehem2... back to original topic -_- , tunggu jela ada ke tak BPL nih .

bankrap aku rasa mustahil la...back rub aku rasa bleh la...wakakaka

lepas ko setel bankrapkan GLC yg last...maka rasmilah M'sia terjual kat bangsa mata sepet tu...wakakaka...padan muka kita dan bangsa kita...

tak tau arr samada ko sedar ker tak ...but byk GLC tuh mmg mate sepet yg pnya ..melayu dok dlm jadi patung vodoo jer...jgn arr percaya sgt dgn aper yg ko tgk skang nih ....proton pun TEMASEK group dah beli saham dier baper byk?...TEMASEK tuh spore pnya GLC ...TEMASEK pun ader beli saham TMNEts ...dan byk lg GLC msia nih ...so ko nak bg muker kat diorang?..baik aku jahanam kan ..pastu kita pakat2 amik alih amcam?...hahahahahah ....<<<<SORI EH OFF TOPIC JAP ...hahaha

Anyways dun worry my friends...pepehal aku bgtau nanti ..ok ...setel....

Edited by Million_Makers

tak tau arr samada ko sedar ker tak ...but byk GLC tuh mmg mate sepet yg pnya ..melayu dok dlm jadi patung vodoo jer...jgn arr percaya sgt dgn aper yg ko tgk skang nih ....proton pun TEMASEK group dah beli saham dier baper byk?...TEMASEK tuh spore pnya GLC ...TEMASEK pun ader beli saham TMNEts ...dan byk lg GLC msia nih ...so ko nak bg muker kat diorang?..baik aku jahanam kan ..pastu kita pakat2 amik alih amcam?...hahahahahah ....<<<<SORI EH OFF TOPIC JAP ...hahaha

Anyways dun worry my friends...pepehal aku bgtau nanti ..ok ...setel....

EDIT: aku padam balik benda aku dah tulis kat sini :P takpe la..aku rasa mungkin ko overexcited sebab akan ada servis broadband elektrik ni..harap-harap bukan cakap-cakap kosong...

Edited by aMer

Assalamualaikum wbk,

Walaupun aku percaya tentang service broadband elektrik nih (dulu pernah keluar keluhan dalam Utusan tentang jurutera Malaysia pertama di dunia yang cipta broadband nih guna PLC) tapi aku masih letak 50:50..

Bukan apa terfikir pasai negara kita nih ada monopoly ++ kuasa politik..

Jadi nih pun tak berani nak cakap..

Sekarang kat luar negara dah ada akses FON dan WIFI.. maknanya sesiapa pun boleh akses internet guna wifi walaupun kat dalam hutan ke, ceruk gua pun kat mana-mana dengan kadar paling murah.. dan user boleh jugak jual service internet (wifi) pada sesiapa yang nak pakai.. Tapi masalahnya Malaysia tak tersenarai dalam FON nih sebab kitakan ada ehem.. 'Monopoly'.

Apapun harapnya ada kenyataan dalam newspaper..

Insya-ALLAH.

Jazakallah.

EDIT: aku padam balik benda aku dah tulis kat sini :P takpe la..aku rasa mungkin ko overexcited sebab akan ada servis broadband elektrik ni..harap-harap bukan cakap-cakap kosong...

Aku bukan overexcited ..tp aku dah tgk time testing ..dan kompeni dah sign dgn TNB sebab tu aku ckp ..aku tak nafikan mmg payah nak mulakan benda nih semua sebab mmg adat arr dlm bisnes ....tp aku bukan ckp kosong andai kata kompeni tak boleh nak market benda nih pun aku still akan bgtahu korang tanpa rasa segan silu ..but ..yg aku pelik kenapa mesti ader kenyataan yg berbaur politik ?...kita nih kan nak berkongsi ape yg kita boleh buat ..jgn arr bg kenyataan berbaur politik ..kalau dah suker sgt nak berpolitik ...pegi mana2 forum politik yg berlambak tuh ..ok