Jump to content
coisox

Kerja Kosong: Pegawai Am Di Damansara Heights

Recommended Posts

Assalammualaikum,

Kat opis aku nak cari orang baru. Kerja dah makin banyak laa.Tak larat dah kitorang nak coop. Well, aku tak dapat menyatakan nama jawatan coz aku pun takde nama jawatan. Yg ada cuma kerja.

Company's background:

Nie company swasta (international company). Very stable. Gaji tak pernah lewat unless Admin cuti sakit. Kerja macam biasa laa, banyak. Nama dah swasta. Ada kala sikit plak keje. Bertempat di Wisma UOA, Damansara Heights (belakang Menara Shell tempat PTPTN).

Opis hour 9am-5:30pm. Tapi bila boss ada maybe balik lambat sikit. Kerja Isnin-Jumaat. Cuti 14 hari setahun. Gaji dalam RM1500. Then ada lagi alowance dlm RM300. But that's for starting. Kalau korang ada degree, cepat sikit naik. Cuma kena cergas and pickup. Slow learner susah sikit nak survive kat sini.

New Requirement: (edited)

Any Degree Holder + SPM English A1/A2

or

Degree holder majoring in English

Sila email resume bersama-sama:

1. Sijil PMR

2. Sijil SPM

3. Mana-mana sijil yg berkaitan dengan kemahiran bahasa inggeris (corel speaking, debate, persatuan majalah sekolah, 1119, sijil bahasa inggeris anjuran MARA, etc)

kepada [email protected]

Edited by Coisox

Assalammualaikum,

Kat opis aku nak cari orang baru. Kerja dah makin banyak laa.Tak larat dah kitorang nak coop. Well, aku tak dapat menyatakan nama jawatan coz aku pun takde nama jawatan. Yg ada cuma kerja.

Company's background:

Nie company swasta (international company). Very stable. Gaji tak pernah lewat unless Admin cuti sakit. Kerja macam biasa laa, banyak. Nama dah swasta. Ada kala sikit plak keje. Bertempat di Wisma UOA, Damansara Heights (belakang Menara Shell tempat PTPTN).

Opis hour 9am-5:30pm. Tapi bila boss ada maybe balik lambat sikit. Kerja Isnin-Jumaat. Cuti 14 hari setahun. Gaji dalam RM1500. Then ada lagi alowance dlm RM300. But that's for starting. Kalau korang ada degree, cepat sikit naik. Cuma kena cergas and pickup. Slow learner susah sikit nak survive kat sini. Tapi susah-susah pun, despatch aku yg kurang pendengaran tu pun gaji RM1500.

Buat masa sekarang, staff kitorang ada 3 wanita dan 7 lelaki. 3 wanita tu ialah my boss, 1 indian dan 1 awek. Boss aku still single but of course tak kan pandang korang.

Job description:

Official: Maintain/update/print/retrive database guna Excell/Words. Jgn risau, database budak sekolah je. Tak guna Php/sql/etc pun. Kat opis nie, kira aku laa yg paling terer coz boleh buat table guna words yg boleh sorting. Sebelum aku masuk, table/chart diorang teruk gile.

Site work: Beli buah boss, hantar kete boss gi service, ambik kaum kerabat boss kat airport, etc. Bab kerja sampingan nie jgn laa plak korang mention masa interview, kang aku plak yg kena. Aku just inform je.

Requirement: (bab nie yg penting)

1. Se elok-eloknya ada diploma

- Kalau tak,kerja sama berat tapi gaji kurang. Ada sorang kat opis aku tu belajar sampai darjah 6 and gaji dia cuma RM1600. Campur allowance baru dapat RM2000.

2. Good communication skill

- Bab nie jgn laa risau sangat. Tau cakap org putih sikit2 dah kira ok. Kalau budak dip / degree tu aku rasa takde masalah.

3. Tau guna and maintain PC

- Sebab aku malas nak maintain PC utk korang, so kalau PC korang bengong, takde laa menyusahkan cari aku nak repair. Kalau tak boleh print, pepandai laa check network. Yg mana takde driver, pepandai laa download. Tapi, kalau mahir MS Words and Excell, lagi bagus. Coz kitorang banyak pakai software nie.

4. Suka tengok wayang

- Hmm...yg nie tak berapa penting but kalau ada, advantage. So korang kalau ada knowledge tentang filem2 terbaru diwayang, tau actor, tau bila launch, dah kira ok le tu. Tapi jgn le risau, nie bukan company marketing. Nothing to do with it.

5. Ada kenderaan

- Bab nie, masa interview, aku suggest korang bawak kete. Kalau confirm, allowance lebih sikit. Then lepas 2-3 bulan, korang tukar laa motor plak. Save! Kebanyakkan kitorang camtu. He..he. Lagi pun nak elak jam. Tapi kete tu penting kot kot kena gi outstation.

6. Tau main bowling

- Yg nia memang laa tak penting. Cuma kalau korang tau main bowling, aku ada laa geng.  tongue.gif

7. Experience

- Hmm...biasanya fresh graduate lagi senang dapat. Kalau korang sedang bekerja kat memana, kalau korang demand lebih RM1800, aku rasa tak dapat. Coz kitorang tak perlukan experience sangat. Kitorang perlu menilai semula kemahiran korang. Sebab tu bagi starting rendah.

So kalau korang berminat, sila hantar resume ke [email protected]. Make sure resume ada gambar. Tarikh tutup ialah apabila kami telah menjumpai candidate yg sesuai. Aku akan inform kalau offer nie dah tamat.

Oh ya, tawaran hanya untuk lelaki sahaja!

email sent

Tawaran masih terbuka. Kepada yg berminat, jgn laa buang masa PM aku coz aku jarang2 masuk forum nie. Kalau email tu lain cite. Setiap minit auto-download. Sentiasa bukak. So far aku dah terima 4 application. 3 dipanggil for interview Rabu and Khamis nie. Kekosongan cuma satu. Sorry laa kalau korang terlambat.

bos dia nk orang encem tuh. kompom. sbb tu kena ade gambar. kalo aku encem mesti aku dh antor resume

Hmm..memang betul. Boss aku suka yg bujang. biggrin.gif Most of us mengaku bujang bila interview then 2-3 bulan kemudian terus kahwin laugh.gif Kesian boss aku!. Actually, boss aku prefer bujang coz senang gi outstation. Lagipun bujang nie rajin skit. Kalau yg ada family, asyik bagi reason nak hantar bini g klinik, nak hantar anak, bini demam, etc.

hehe..wokeh..ado laie ke kejenya..? kato dah ado yg antor resume..camno?

sedang menunggu result temuduga ph34r.gifph34r.gif

keutamaan kpd calon2 bujang trang tang2 mcm sayer<---calon pon blm ada...silap2 bujang trang tang2 jadi bujang lapuk...ahakzz

Edited by witchblade

hehe..ekau pun mintak gak ek..den pun belum antor resume lagi hehe tongue.gif

Aku ada bagi email kat atas tu. Saja je buat samar-samar. Nak tapis yg betul2 pay attention. ph34r.gif

coisox..dah dpt ker worker utk jawatan tu..klu dah dpt bagitau larr..tak laa kira org ni tertunggu2 result dier..

coisox..dah dpt ker worker utk jawatan tu..klu dah dpt bagitau larr..tak laa kira org ni tertunggu2 result dier..

Sorry buat korang tertunggu. Buat masa nie boss aku still tak dapat nak pilih sape yg berkenan dihati. Mungkin kurang hensem. So sesiapa yg berminat, sila laa hantar resume. Aku pun dah tak sabar nak dapat teman baru. Lagi ramai staff lagi kurang laa beban kitorng. So banyak laa masa untuk aku surve. hu hu..

Tapi akhir2 nie cam tak banyak keje. Tapi aku cakap banyak keje and nak staff baru. he he..

hehe..den nak mintak gak..tapi den x pandai la nak buek resume..den nya resume kek jobstreet ado la..boleh ke?

Aku yg x hensem tapi bersyukur Allah bagi cukup sifat nih nak mencuba nasib, kot² ada rezeki...aku send email kat ko, resume dan gambar sekali...

hehe..den nya resume kek jobstreet tu bercampur sikit bhs melayu hehe laugh.gif

kantoi inggeris la hehe

Site work: Beli buah boss, hantar kete boss gi service, ambik kaum kerabat boss kat airport, etc. Bab kerja sampingan nie jgn laa plak korang mention masa interview, kang aku plak yg kena. Aku just inform je.

maksud nya kalau dapat kerja ni termasuk keja yg ko nyatakan tu kena buat ke ,sampai beli buah pun kena buat ???

hehe..dah keje kuli..kena la ikut kata boss..kalu nak buek keje senang..bukak bisnes sendiri..sendiri boss..sendiri kuli hehe laugh.gif

Assalammualaikum,

Company's background:

Opis hour 9am-5:30pm. Tapi bila boss ada maybe balik lambat sikit. Kerja Isnin-Jumaat. Cuti 14 hari setahun. Gaji dalam RM1500. Then ada lagi alowance dlm RM300. But that's for starting. Kalau korang ada degree, cepat sikit naik. Cuma kena cergas and pickup. Slow learner susah sikit nak survive kat sini. Tapi susah-susah pun, despatch aku yg kurang pendengaran tu pun gaji RM1500.

Buat masa sekarang, staff kitorang ada 3 wanita dan 7 lelaki. 3 wanita tu ialah my boss, 1 indian dan 1 awek. Boss aku still single but of course tak kan pandang korang.

Job description:

Official: Maintain/update/print/retrive database guna Excell/Words. Jgn risau, database budak sekolah je. Tak guna Php/sql/etc pun. Kat opis nie, kira aku laa yg paling terer coz boleh buat table guna words yg boleh sorting. Sebelum aku masuk, table/chart diorang teruk gile.

Requirement: (bab nie yg penting)

1. Se elok-eloknya ada diploma

- Kalau tak,kerja sama berat tapi gaji kurang. Ada sorang kat opis aku tu belajar sampai darjah 6 and gaji dia cuma RM1600. Campur allowance baru dapat RM2000.

2. Good communication skill

- Bab nie jgn laa risau sangat. Tau cakap org putih sikit2 dah kira ok. Kalau budak dip / degree tu aku rasa takde masalah.

3. Tau guna and maintain PC

- Sebab aku malas nak maintain PC utk korang, so kalau PC korang bengong, takde laa menyusahkan cari aku nak repair. Kalau tak boleh print, pepandai laa check network. Yg mana takde driver, pepandai laa download. Tapi, kalau mahir MS Words and Excell, lagi bagus. Coz kitorang banyak pakai software nie.

4. Suka tengok wayang

- Hmm...yg nie tak berapa penting but kalau ada, advantage. So korang kalau ada knowledge tentang filem2 terbaru diwayang, tau actor, tau bila launch, dah kira ok le tu. Tapi jgn le risau, nie bukan company marketing. Nothing to do with it.

5. Ada kenderaan

- Bab nie, masa interview, aku suggest korang bawak kete. Kalau confirm, allowance lebih sikit. Then lepas 2-3 bulan, korang tukar laa motor plak. Save! Kebanyakkan kitorang camtu. He..he. Lagi pun nak elak jam. Tapi kete tu penting kot kot kena gi outstation.

6. Tau main bowling

- Yg nia memang laa tak penting. Cuma kalau korang tau main bowling, aku ada laa geng.  tongue.gif

7. Experience

- Hmm...biasanya fresh graduate lagi senang dapat. Kalau korang sedang bekerja kat memana, kalau korang demand lebih RM1800, aku rasa tak dapat. Coz kitorang tak perlukan experience sangat. Kitorang perlu menilai semula kemahiran korang. Sebab tu bagi starting rendah.

So kalau korang berminat, sila hantar resume ke [email protected]. Make sure resume ada gambar. Tarikh tutup ialah apabila kami telah menjumpai candidate yg sesuai. Aku akan inform kalau offer nie dah tamat.

Oh ya, tawaran hanya untuk lelaki sahaja!

A'kum.... kire kiter nie berjiran la yek.....aku kerja kat PNB Damansara.....Baru sebulan kerja kat sini......Kao selalu main bowling kat ner? aku pun tgh cari geng main bowling kat area nie.....tapi main x la pro...cuma suka2 jer.....leh la main sesama......

Assalammualaikum semua,

Sorry lama tak masuk forum. Akhir2 nie bz gile prepare kad raya. Banyak sangat rangkaian boss aku.

Ok, first aku nak mention kami still belum mengambil mana2 candidate. Second, ada perubahan terhadap qualification/requirement. Boss aku tetiba je nak cari orang yg power buat report (keje sampingan still jalan).

New Requirement:

English = Excelent!. Nie yg penting. B4 this dia tak highlight pasal nie. But memandangkan kat opis kitorang semua lembab BI, so dia nak cari yg boleh buat report dalam BI. Ayat power2.

Chinese are also welcome. Hmm...maybe dah desperate sangat. B4 this boss aku nak melayu je. But now open to chinese.

Basic knowledge in computer (Excell, Word, PowerPoint, internet)

So, most probably, sape yg grad majoring in english akan diberi keutamaan.

Kepada yg telah memohon, kami masih KIV resume anda. Sebarang kesulitan amat dikesali. Sekian terima kasih.

hehe..tu yg payah sikit tu..tapi den nya bi kek um lopeh semua..cukup makan je kut hehe..kek spm kantoi hehe laugh.gif

camno la gayonyo. harap dapek la bos ekau cari pekerja seperti yg dikehendaki hehe biggrin.gif