Jump to content
Sign in to follow this  
gengstapo

Karnival Sure Kerja

Recommended Posts

yawww.. saper ader baca paper hari ini. Ada cerita pasal "karnival Sure Kerja". aku baca dlm paper tuh dorang sediakan banyak peluang pekerjaan utk mereka2 yg masih mengganggur. so, apa pendapat korang tentang karnival nih yg akan berlangsung di 21-22 mei kat UM(universiti malaya). gempak tak? okies.

cheers.. ph34r.gif

bagus la tuh aku pun dah lama jadi "tokey anggur" sejak grad dari SPM wakakaka..~ tapi x kan kat UM je..diorang x buat ker kat tempat lain huhuhu~ biggrin.gif

No Offense laugh.gif

itu la... masuk KPLI senang... sure ada kerja...

tapi ramai lak tak suka jadik cikgu ek??

aku salah sorang yg x suka jadi cikgu..bukan apa coz aku x pandai nak kasik penerangan kalo dlm nih mayb la bole paham..tapi rasanye kalo ko kenal aku n suruh aku explain satu benda guna mulut aku gerenti ko dari dah hampir paham terus x jadi paham so..dari situ aku bole lihat bahawa aku nih xde ciri org yg pandai explain n pandai mengajar~ ok!!

No Offense~ biggrin.gif

tapi sekarang ni tak bole memilih kerja sangat.. lagi satu apa saja masalah yg kita tak leh buat, kita kena buatkan juga.. biar kita ni serba boleh..

aku pom tergolong dlm golongan tak leh mengajar gak.. duk depan jek tak tau nak kata apa.. laugh.gif tanya psychoX la.. dia penah sekerja dengan aku.. dia tu kira penyelia aku dulu la..

tapi ye la, kalu sorang tu terer bab hardware + software + tau mengajar + Pro bagus, mmg tak payah cari keje la tu..

huhuhuhu...

bile Derih jusoh nak panggil aku nih.. jadi PA dia pun ok aaaa..

aku pun nk cari keje yg best..x jumpe² lg..dpt jadi ahli dlm IT department pun jadik la biggrin.gif

masalahnyer ramai lepasan yg terlalu memilih....mana boleh cerewet wei...(jangan terasa...itu la pandangan aku..sorry saper yg terasa tu)-_-lll

F A Dikirim Hari Ini, 04:10 PM

QUOTE(gengstapo2 @ May 16 2005, 11:20 AM)

QUOTE(PETABITE @ May 15 2005, 04:47 PM)

PA tu apo? macam GRO ke keje dia? 

** Personal Assistant kot.

Pekerja Am kot

PA-Pembantu Amah..kohkohkoh..mengarutla pulak aku.. tongue.gif ..aku baca kt paper...banyak gile jawatan kosong kt sektor pertanian..berpuluh ribu..siap kuar ayat camni"jangan perlekehkan sektor pertanian".Jd..pada sesapa yg menanam anggur..bolehla apply..masyuk ape keje camni..hehhehe... cool.gif

masalahnyer ramai lepasan yg terlalu memilih....mana boleh cerewet wei...(jangan terasa...itu la pandangan aku..sorry saper yg terasa tu)-_-lll

mmg laaaa...tp berbaloi ker kalo ko belajo tinggi2 tp dpt keje pencacai jer...

kurang-kurang mesti nak yg ader masa depan kan......

blajo punye la penat 4.....5 tahun...nak dpt degree...bukan senang weiii... biggrin.gif

Kita x patut memilih kerja

Bila kita terlalu memilih kerja, secara automatik kita dah sempitkan peluang rezki yg Allah bagi kpd kita...Sedangkan rezki Allah melimpah ruah cuma kita jer yg x nak cari... Secara automatik golongan yg sebegini boleh di cap sebagai ZALIM PADA DIRI SENDIRI.!!!

Jadi jgn salahkan takdir, jgn sesekali kata Allah x adil laa, kerajaan tak cekap laa, org cina nak sisihkan org melayu laa bla bla bla..

Yg kita memilih sangat tu sapa suruh..??

Apa salahnyer kalo kita mula dari bawah, pengalaman tu penting..

Tetapi ramai juga yg memandang rendah pada kerja2 yg low class [gaji rendah], contohnya seperti petani,nelayan, cleaner,despatch(runner), angkat sampah dan lain2 lagi

Tapi pada pendapat aku kerja macam tu lagi bagus drpd duduk rumah,perabih kan boreh[beras]. Mak bapak pun dah menyampah tengok muka kita.

Cuba kita semua fikirkan kenapa Indon, Bangla, dan Pakistani boleh hidup senang dekat sini..Sedangkan bangsa kita hidup segan Mati x mahu??

Dulu aku memang risau pasal kerja, sebab Degree aku nie cukup2 makan jer.Memanglah aku nak kerja best, tapi kena sedar diri sket laa sebab sekarang nie ramai sangat bebudak yg pandai2.

Sejak grad aku x pernah menganggur ..Aku x pilih kerja... walaupun x berkaitan dgn degree aku..Pedulikan org nak kata apa pun..Yg penting aku ada duit..

Once kita dah bekerja kita akan ada pengalaman dan ini berguna utk sesi interview yg seterusnya..

Walaubagaimanapun kalau nak jadi kaya kena buat business sendiri.

Aku nak buka minda korang dengan satu soalan :

"Adakah korang setuju bahawa kerja makan gaji adalah satu SISTEM PIRAMID yg berada didepan mata kita selama hari ini...?? "

Selama hari ini kita selalu dengar bahawa MLM menggunakan sistem piramid...

Sedangkan makan gaji adalah contoh bukti yg sangat nyata.. Jadi sampai bila korang nak hidup makan gaji.

Wasalam

Tq

Edited by pakeeza

PA-Pembantu Amah..kohkohkoh..mengarutla pulak aku.. tongue.gif ..aku baca kt paper...banyak gile jawatan kosong kt sektor pertanian..berpuluh ribu..siap kuar ayat camni"jangan perlekehkan sektor pertanian".Jd..pada sesapa yg menanam anggur..bolehla apply..masyuk ape keje camni..hehhehe... cool.gif

ko dah apply belum..aku dah jadi "tokey Anggur Berjaya" banyak gile anggur kat umah aku sampai x larat nak makan..ingat nak buat wain tapi x leh lak wakakakaka~ aduh mengarut lak..

erm..ntah keje je la..aku pun tgh cari nih~

PA = Penternak Ayam / Penjual Anggur No offense~

ermmm.. bagi aku.. aku tak sanggup makan + tido + tunggu orang panggil interview kat rumah.. aku setuju sangat dengan pendapat pakeeza tu..

dan bagi aku lagi, jadikanlah keje yg ada sebagai batu loncatan utk keje yg lebih baik.. aku sebelum ni keje memacam gak, penah jadi tukang cat rumah, penah jadi babysitter, penah jadi tukang basuh pinggan mangkuk kat restoren, penah jadi tukang sapu, penah jadi penjual beger, penah jadi salesman jual pc, penah jadi tutor, penah jadi mat despatch, penah jadi tukang buat air kat warung.. penah jugak jadi junior programmer, penah jugak jadi technician cabuk..

mmg ramai orang pandang rendah, aku tak kesah sangat, sebab aku tak penah berhutang dengan derang.. bank pom aku tak penah utang! i earn my own life.. laugh.gif

tapi bagusnya kalu korang keje memacam ni, korang boleh belajar realiti hidup.. bukan berangan angan habis U dpat degree keje dpt 3k terus! dan kalu start dari bawah.. sedikit sebanyak tahu macammana susah keje orang bawah ni..

amik cth, masa aku belaja kat kolej dulu, aku berminat nak jadi programmer.. kenkunun duit banyak.. tapi lepas grad.. keje.. masuk 8.45 pagi, balik 3 pagi.. hari2 dlm 5 bulan.. baru aku tahu keje programmer tu stress otak banyak sangat.. dan dari situ aku tau aku ni jenis tak leh guna otak banyak sangat.. laugh.gif aku rasa aku dlm golongan pekerja yg banyak guna tangan dari otak..

lagi satu, ramai kenkawan aku yg degree dalam Malaysia (kalu degree luar semua dapat keje dah..), keje dlm setahun dua, lepas tu buat bisnes sendiri..

apapom, semuanya bergantung pada diri individu tu jugak la..

harap membantu! smile.gif

hurrmmmm.. dulu waktu aku lepas study, aku pun memilih keje gaks(dah lerr blajor tak tinggi maner). nak yg senang jek. pastu ader la dekat 1thn aku "tanam anggur". last2 aku apply keje kat satu kompeni komputer, dapat la keje jaga sistem inventory utk part2 komputer yg ader brand. keje kat sana dlm 3thn sesambil tuh cari keje kat goment(utk keselamatan). last2 dpt lerr aku keje yg aku idamkan selama nih(SA) dlm sektor kerajaan. keje senang dok depan pc. perghhh.. mmg best.. okies.. ph34r.gif

p/s : jgn lerr memilih keje. keje dulu sambil cari peluang kerja yg lain. cool.gif

.. dah nasib aku.. masuk blajar cara cara nak buat gelas... balik kampung.. terpaksa kerja kayu...

mmg laaaa...tp berbaloi ker kalo ko belajo tinggi2 tp dpt keje pencacai jer...

kurang-kurang mesti nak yg ader masa depan kan......

blajo punye la penat 4.....5 tahun...nak dpt degree...bukan senang weiii... biggrin.gif

Pastu Sanggup lepak umah, makan suap.. tido, bangun...

80% kerani kat aku ader Degree + Diploma...

Keje susah cari skarang bang oi...

Aku pun pernah keje jadi kerani setaun lebih, steward PWCT angkat meje, keje Part Time Mc Donald...

rembat jer lah keje yg ader.. Pastu Sambil2 cari laa keje yg bagus..

anggaran 18,000 Penganggur terhormat kat Malaysia skarang Bang

Jangan sampai umur dah tua baru pandai nak insaf....

smile.gif... pesanan untuk adik2

mmg laaa betui zul....

sapu laa dulu aper yg ader....

sbb skang nie budak degree bersepah-sepah...

tp tak salah kalo nak memilih keje...

sbb kalo ko dpt keje yg sama ngan kelayakan ko....

InsyaAllah ko cepat laa bleh pegi jauh.....

kalo main rembat jer mmg susah gak.....sbb experience takder...

bila ko nak join keje bidang yg ko blajo mmg susah....

mende nie mmg dah jadi......kat sorang graduan accountant....

umo dah dkt 30...tp experience keje dlm account takder...

pastu nak mintak keje accountant mmg company tak pandang laaa......

at least carik laaa keje yg ader kaitan......tp sumer tue bergantung pd rezeki korang gak...

yang penting ko kene mintak kat DIA......

rezeki dari dia jer...bukan org lain yg bg.....

usaha jer takder doa....susah laaa.....