Jump to content
Sign in to follow this  
gengstapo

Karnival Sure Kerja

Recommended Posts

haah, masa derang bukak kat Terengganu dulu, +- dlm 6 ribu orang duk pegi sana.. dari jam 7 pagi dah bersepah dah tunggu kat luar sekolah tu..

ramai mmber aku dpat keje kilang.. jadi derang pom pegilah keje kilang.. ada yg dpat kilang Toyota, ada yg Mydin, ada yg kilang elektronik kat Jengka dan banyak kilang lagi la..

derang tu kebanyakannya Dip ngan Degree, derang tak tahan tak der keje kat Ganu dan kalau ada pom gaji tak seberapa.. jadi derang pom berangkat lah ke luar negeri beramai ramai.. sekurang kurangnya tak la berkarat kat rumah..

jadi aku rasa Karnival Sure Kerja ni ok la jugak dari tak dak langsung.. smile.gif

j

bile nok maju la Tranung nih.. emmm keciwa aku...tukar kerajaan pun gitu jugok.. dok tukor pun lagi lah...

ramai pakar pakar / educated keluar cari rezeki negeri org... sumbang tenaga utk negeri org.. mengkayakan negeri org.. memajukan negeri org...

negeri sendiri .. indah kabar dari rupa

PENGUMUMAN......

KARNIVAL SURE KERJA PERINGKAT NEGERI KELANTAN AKAN DIADAKAN PADA 2-3 JUN 2005 DI DEWAN UTAMA KAMPUS USM K.KERIAN.

Harap Maklum

** wahh ada gaya jadi setiausaha kerajaan negeri la plaks. hehehee.. iklan jek.. ph34r.gif

pasal pengalaman tu, depends la. macam aku, even takde kelulusan (dan takde pengalaman ) ni pun kampeni tmpt aku keje ni berani hire aku. tapi gaji basic dlm Rm1K gitu dan dia provide tempat tinggal so aku duit gaji aku ni cuma spent kat makan je la.

http://search3.jobstreet.com/searchGo.asp?...te=my&by=search

aku pun tak tahu nk ckp mcm mana. mcm kampeni aku keje, kampeni kecik. tapi ada kampeni besar mcm heitech yg berani gajikan fresh grad diploma dlm 1800. kkadang, kampeni besar ni cuma nk yg ada pengalaman. tengok juga la, jawatan apa. rezeki masing2 la kan, ye tak.

anak org or layan pc.. anak org or layan pc.. huhuhuu...

ish .. dah bosan dah. nak nak ramai yg terer terer ni. rasa cam susah carik makan je sad.gif

* yupp betul tuh. blajor tinggi2 pun tak tentu lagik dapek keje. nih kan pulak yg takde blajor. kalau ader modal, bole bukak kompeni ker kedai runcit ker aper.. iskk sadis tul larr.

owos.. berasa ati la.. BELI tuuuu.. hahahhaha..

mmg dos owk zul.. hantaran skrg berape .. cam jual anak je ..

owos.. berasa ati la.. BELI tuuuu.. hahahhaha..

mmg dos owk zul.. hantaran skrg berape .. cam jual anak je ..

klu degree x silap aku kene dekat 10k laugh.gif

ish .. dah bosan dah. nak nak ramai yg terer terer ni. rasa cam susah carik makan je sad.gif

rileks laa..

rezeki tuhan yg tentukan,

selagi ade rezeki utk kita,selagi tu la kita akan hidup

bila hbis je rezeki yg diperuntukkan ,

maka mati aa kita...

yg penting kehidupan kena ikut cara yg telah ditunjukkan oleh Nabi kita ...

ok???

siap ada rank tu..

phd ?

master ?

degree 10 K

dip busuk busuk 6 K

spm ?

tak scool ?

ye la.. bukan nok kata dok.. jgn berasa ati la... aku duk perati la kat sebeloh pantai barat nung... ada band la .. jamuan utk keluarga - sblh malam - ,, jamuan utk semua org.. pastu masakan katerin... pelamin anganku je dah riban riban..

perhhh.. mana nak cekau duit maaaaa..

kat belah pantai timur lak... jadik cam berniaga je majlis perkahwinan nih.. kire nak untung je kalau buat jamuan tu.. huuhu sadis ... kalau hari hujan .. dok laku la 'berniaga'.

p:s => suke tgk tuan rumah salam ngan tetamu.. asyik seluk pokej baju melayu je.. biggrin.gif

siap ada rank tu..

phd  ?

master ?

degree 10 K

dip busuk busuk 6 K

spm ?

tak scool ?

ye la.. bukan nok kata dok.. jgn berasa ati la... aku duk perati la kat sebeloh pantai barat nung...  ada band la .. jamuan utk keluarga - sblh malam - ,, jamuan utk semua org.. pastu masakan katerin... pelamin anganku  je dah riban riban..

perhhh.. mana nak cekau duit maaaaa..

kat belah pantai timur lak... jadik cam berniaga je majlis perkahwinan nih.. kire nak untung je kalau buat jamuan tu.. huuhu sadis ... kalau hari hujan .. dok laku la 'berniaga'.

p:s => suke tgk tuan rumah salam ngan tetamu.. asyik seluk pokej baju melayu je.. biggrin.gif

hahahha... laugh.gif cek duit kot..klu balik modal,ok la tu laugh.gif nasib baik x letak guni kat sebelah..kuikuikui..

klu kawin ngan org johor/kl..pengantin kene basuh pinggan mangkuk..klu kawin ngan org pantai timur jadi raja sehari.. biggrin.gif

------------------------------------------------------------

adoi..ade sesape yg tau tempat keje kosong yg berkaitan comp x selain dr plaza lowyat/imbi..

isk isk...bosan aku hari² ngadap pc..nasib baik study..tp duit kene masyuk gak..adesh sakit camni..

klu brg baru masuk,bole la dpt duit skit..huhu.. dry.gif

Edited by smile4me

"yg penting kehidupan kena ikut cara yg telah ditunjukkan oleh Nabi kita ... "

berape kerat yang ikut sunah ? berape kerat yang ikut cara fatimah dan ali kawin yang mana fatimah bermaskawinkan sebuah perisai perang ali je.. ?

----------------------------

bakal pak mertua. kalau kite kerja PETRONES.. gaya jalan nye pun dah lain..

masalahnye bai.. tarak kerja skarang....

----------------------------

p:s / nampaknye terpaksala amik personal loan utk kawin.. faedah? hantam je la.. kiri pun kene .. kanan pun kene... terima la hakikat... nak lari dari dosa zina.. terpaksa la amik .. buat dosa lain plak.. huuhu. sadis..

Edited by psychoX

kite nk ikut sunnah nabi tu bole..tp kene ikut peredaran masa gak..klu org skang nih klu duit x de,jgn harap la die nk kawinkan anak die kat korang..

klu x dpt satu ayat yg cukup femes "ko nk bagi anak aku mkn ape?pasir ke?" dry.gif

pompuan skang nih pun dah pandai memilih..nk laki yg bekerjaya..good personality..

yupp.. pompuan skarang nak laki yg berkerjaya terutama yg keje ngan gomen.. kenapa? kalau laki jalan dulu, dorang ttp dapek wang pencen setiap bulan. tp kalau bini yg jalan dulu, laki tak dapek aper. tak adil la plaks. muehehee..

yupp.. pompuan skarang nak laki yg berkerjaya terutama yg keje ngan gomen.. kenapa? kalau laki jalan dulu, dorang ttp dapek wang pencen setiap bulan. tp kalau bini yg jalan dulu, laki tak dapek aper. tak adil la plaks. muehehee..

klu camtu aku cari keje swasta la laugh.gif

"ko nk bagi anak aku mkn ape?pasir ke?"

bile DUIT jadi TUAN .. ini la yang akan terjadi .. tetapi

bukan kah Tuhan tu PEMBERI REZEKI, Maha Pemurah Lagi Pengasihani? Org cakap .. rezeki org berkeluarga ni MURAH...

kalau bini 'go' dulu.. lelaki masih boleh berusaha .. lelaki masih boleh mencari nafkah... kalau lelaki 'go' dulu.. perkara ini amat sulit.. maklumlah ... pompuan ni payah skit kalau nak cari laki baru . amik masa .. tapi tidak lelaki.. insya allah la.. mak baru akan menjelma dalam masa beberapa tahun je.. biggrin.gif

adil doh tu...

"ko nk bagi anak aku mkn ape?pasir ke?"

bile DUIT jadi TUAN .. ini la yang akan terjadi .. tetapi

bukan kah Tuhan tu PEMBERI REZEKI, Maha Pemurah Lagi Pengasihani? Org cakap .. rezeki org berkeluarga ni MURAH...

kalau bini 'go' dulu.. lelaki masih boleh berusaha .. lelaki masih boleh mencari nafkah... kalau lelaki 'go' dulu.. perkara ini amat sulit.. maklumlah ... pompuan ni payah skit kalau nak cari laki baru . amik masa .. tapi tidak lelaki.. insya allah la.. mak baru akan menjelma  dalam masa beberapa tahun je.. biggrin.gif

adil doh tu...

aku rase x smp beberape bln pun dh dpt bini baru kot laugh.gif