Jump to content
Sign in to follow this  
gengstapo

Karnival Sure Kerja

Recommended Posts

ha.. betul tu ... BAPOK SEGALA KABEL KABEL... KABEL BESOR... biggrin.gif

mmg laaa betui zul....

sapu laa dulu aper yg ader....

sbb skang nie budak degree bersepah-sepah...

tp tak salah kalo nak memilih keje...

sbb kalo ko dpt keje yg sama ngan kelayakan ko....

InsyaAllah ko cepat laa bleh pegi jauh.....

kalo main rembat jer mmg susah gak.....sbb experience takder...

bila ko nak join keje bidang yg ko blajo mmg susah....

mende nie mmg dah jadi......kat sorang graduan accountant....

umo dah dkt 30...tp experience keje dlm account takder...

pastu nak mintak keje accountant mmg company tak pandang laaa......

at least carik laaa keje yg ader kaitan......tp sumer tue bergantung pd rezeki korang gak...

yang penting ko kene mintak kat DIA......

rezeki dari dia jer...bukan org lain yg bg.....

usaha jer takder doa....susah laaa.....

Betul... aku pun bukan tak suruh cari keje lain..

maksud aku, dari dok lepak, beli paper tiap2 ari... baik keje dulu

keje laa aper2 pun... sesambil tu cari laaa keje yg sesuai...

nko ingat seme grad terus dpt keje ker?

tak bro... susah skrg... saingan org ader pengalaman lagi..

so.. keje lah aper2 pun, cari contact reramai..

baik2 ngan bos tempat keje..

maner tau, ader peluang... ble naik pangkat..

Aku sebelum keje skrg... staun gak jadi krani account ...

tapi masa tu... aku buat keje IT... baik ngan bos...

Ader rezeki, Alhamdullilah... dpt gak...

so... grad... terus cari keje... rembat dulu keje aper2...

sbb... lepas 6 bulan korang grad, dah kene byr PTPTN plak (bg yg buat loan ngan

PTPTN)...

nko takleh byr, takkan parent nak tanggung lagi after study kot...

PK laaa... cari keje... sesambil tu cari keje yg sesuai...

P/S: "Skills ngan kelayakan U tak cukup lagi untuk jawatan nie, U Must Hav Prof. Cert to improve in Your Career", Kata General Manager Satu kompany masa aku interview.

muehehee.. betul kata korang sumer nih. aku pon terfikir & penah beberapa kali tuh apply jadik despatch sbb dah tak dapek nak keje yg lain, waktu aku baru lepas study. time tuh aku rasa susah gila nak cari keje. iskk.. mmg tak cukup laa degree kalau skang nih. apa lagi dip. & cert. jek.. nak senang kene susah dulu. aku rasa hanya 10% jek manusai yg bernasib baik, habis jek study terus dpt keje yg dorang idamkan. okies.

satu lagi peluang baru..semalam aku baca paper tentang skim siswazah menganggur yg menawarkan kursus2 yg menarik antaranya sijil2 yang diiktiraf oleh microsoft & cisco. Wah, untung la sape yg menganggur nie dapat amik sijil tu. siap kerajaan kasi elaun lagi.

pada pandangan aku kalau ader keje tu, keje jer laa... gaji sket pun tak. tapi dlm masa yg sama kita bole buat part time..contohnya data entry dll. kalau minat bole run business kecil2lan. tp jgn la join MLM, buat abis duit jer. hahahahaha!

Edited by chokie3200

satu lagi peluang baru..semalam aku baca paper tentang skim siswazah menganggur yg menawarkan kursus2 yg menarik antaranya sijil2 yang diiktiraf oleh microsoft & cisco. Wah, untung la sape yg menganggur nie dapat amik sijil tu. siap kerajaan kasi elaun lagi.

bukan sebelum2 nieh mmg dah ade ditawarkan ke? huh.gif

pada pandangan aku kalau ader keje tu, keje jer laa... gaji sket pun tak. tapi dlm masa yg sama kita bole buat part time..contohnya data entry dll. kalau minat bole run business kecil2lan. tp jgn la join MLM, buat abis duit jer. hahahahaha!

** MLM tuh aper erkk? huh.gif

** MLM tuh aper erkk? huh.gif

Multi-Level Marketing..macam luxor,CNI,omegatrend dan memcm la..nyampah aku..membe aku abis 2k camtu je psl join Luxor dry.gif

Multi-Level Marketing..macam luxor,CNI,omegatrend dan memcm la..nyampah aku..membe aku abis 2k camtu je psl join Luxor dry.gif

** takpe la member ko yg habis duit, bukan ko.. atau ko bengang sbb member2 ko join biz tuh dorang tak bayar hutang kat ko?? ph34r.gif

PA = Personal Assistance ??

Pembantu amah hahhaha

aku raser dier dah byk dah amah indon

arituh aku nmpk

aku tgh bengang giler ngan dier nihh

untung la penganggur penganggur terhormat skrg nih..

siap kerajaan tawar elaun lagi tu utk amik kursus yang hebat hebat..

cam Linux System Admin dan Cisco ..

tak nak lagi ke.. kalau aku mmg aku nak la..

kalau dah terbiasa ngan subsidi tu .. subsidi jugak la kan ..

tak macam aku nih... semua kene blajar sendiri ... carik pengalaman sendiri .. nak sambung belajar org tak kasik...

"u dah ada dip.. kerja dulu la.."

bile dah ada experiance skit.. nak mintak sambung.. macam macam la kene buat.. kene ada MUET la apa la..

skrg ni aku dah tak caya dah kerajaan ... bullshit semua tu ...

nak cari ilmu bukannye perlu pun semua semua tu.. asal ada kehendak .. asal ada usaha... asal ada semangat.. semua boleh di buat.. sijil tak penting sgt.. skill yang penting...

org org yang buat cam e-services contohnye.. bukannye bebetul tau pasai sistem ..bebetul tau pasal IT... semua nak amik duit korang je..

bayangkan lah .. harga gambar digital yang hanya boleh digunakan untuk buat lesen L sahaja berharga RM 10 ... pastu nak buat lesen P ..kene buat gambar lain..

apa tak emo nye..

study luar kampus ? emm.... tak mampu nak bayar yuran bai

UEL? KUSZA? sepupu aku salah sorang pensyarah kat sana, dan salah sorang pensyarah terhormat kat sana (psychoX kenal ni, (VIP kursus driver KETENGAH kat Batu Rakit)), cakap..

kalau nak amik bidang agama, nko boleh amik kat KUSZA, tapi kalau takat nak amik pasal Computer, IT, baik tok sah.. kalau nak ilmu mmg dapat, tapi nak diiktiraf tu payah..

kat Terengganu ni, baik KUSZA, TATI, TESDEC, hanya sebilangan sektor saja yg "pandang"..

tapi ye la, lepas ni ada orang cakap pasal rezeki kat tangan Tuhan.. tapi aku kasi tau benda yg realiti punya.. bukan imaginasi.. laugh.gif

Nobat, jadi kontraktor TMNUT la, lepas tu pakat buat OUM.. guaner gamok? smile.gif

huhuhu..

aku kalau buat PJJ ni kureng skit.. sbb kite tak beri tumpuan penuh kepada apa yang kite belajar.. so dapat ilmu pun cam gitu gitu je..

ijazah dapat .. tapi gok gitu la.... qualiti tu lah yang dipertikaikan..

tak pe lah.. blajar sendiri .. bagi tumpuan memana yang patut... such as linux , php programming, webdev sudah cukup utk carik makan...

Edited by psychoX

ok nak tanya nih kebanyakkan company sekang hanya cari yg ada exp. pastuh kalo company geng C dia nak 3rd language mandarin...mcm mana la fresh grad nak cari exp. kalo dah byk company nak yg da exp. je..pastuh siap nak fluent mandarin..erm mcm tuh ek??

kalo kite dpt keje yg xde kena mengena ngan certificate kite?(kire mcm korang ckp grab je apa² keje sementara cari keje yg bebtul kite minat) nanti kalo kite dah jumpa job yg ada kaitan nagn course kite...pastuh nak apply rasa diorang terima ker walaupun kite penah keje but xde exp. pasal job yg kite nak?? sorry kalo ayat aku lintang pukang harap maaf!!~ smile.gif

ok nak tanya nih kebanyakkan company sekang hanya cari yg ada exp. pastuh kalo company geng C dia nak 3rd language mandarin...mcm mana la fresh grad nak cari exp. kalo dah byk company nak yg da exp. je..pastuh siap nak fluent mandarin..erm mcm tuh ek??

kalo kite dpt keje yg xde kena mengena ngan certificate kite?(kire mcm korang ckp grab je apa² keje sementara cari keje yg bebtul kite minat) nanti kalo kite dah jumpa job yg ada kaitan nagn course kite...pastuh nak apply rasa diorang terima ker walaupun kite penah keje but xde exp. pasal job yg kite nak?? sorry kalo ayat aku lintang pukang harap maaf!!~ smile.gif

Dia org ble consider... tapi gaji start basic laaa... cam org ader exp nie... gaji dia maybe lebih dari gaji org baru grad..tapi janji masa nko apply tu, umur nko kalo bleh tak mencecah 26 above laaa... pasal kalo tua2 sgt diaorg nak org yg ader related experience .. so masa dpt keje yg entah aper2 tu, berusahalah cari keje yg related ngan kelulusan... kalo masa interview, ckpla "susah dapat keje, byk saingan, so saya kejela aper yg ader dari menganggur, kengkurang ader experience keje, sedang nak adapt ngan suasana keje, tak kaku bile diberi tugas". Tapi kengkadang keje yg tak related ngan kelulusan nie bleh bantu nko bile dapat keje yg betul2 nie.. aku pernah keje as account clerk, aku dapatlaaa skit ilmu pasal akaun... betapa komplexnyer sistem akaun... when aku dapat keje betul ngan kelulusan, kengkurang ble membantu aku dalam manage akaun punyer sistem, support akaun department dapatkan report, statistic dan mcm2 lagi sebab kiter dah tau serba sedikit pasal ilmu akaun nie...

smile.gif... just pandangan

hurmmm.. tp tuh lerr yg susah tuh. dulu aku keje swasta gaji mmg ciput & kebanyakkan org kata tak sesuai ngan kelulusan! kelulusan study tak sampai ke mana kalau kita tunggu jek keje yg bebetul sesuai ngan courses yg kita blajar. so, aku pikir, drpada dok kat umah "tanam anggur", aku keje jek ngan kompeni tuh janji dpt duit nak sara hidup. sesambil tuh, cari keje lain yg ader sangkut paut ngan kelulusan kita. okies.

hari ahad yg lepas 22hb aku ader gi karnival sure kerja. saje jer aku gi tgk walaupun aku blom grad lagi. aku nak buat survey jer sbb aku ader 1sem lagi nak abis. pada pandangan aku laa, karnival yg dikatakan byk menawarkan kerja hanyalah indah khabar dari rupa. kerja2 yg ditawarkan pun tak sesuai utk siswazah yg baru tamat pengajian. kalau ader pun jawatan yg bertaraf degree or dip semuanya nakkan pengalaman. korang bayangkan laa kerja jadi cleaner & pemandu lori pun ader ditawarkan!!! isk..isk.. nie bukan kategori siswazah. bukan nak kata memilih kerja, tapi paling kurang pun jgn la spi suruh jadi cleaner atau bwk lori. lain2 kerja yg banyak adalah dalam bidang marketing... tapi aku puji sikap kerajaan yg cube membantu siszawah mengangur. karnival nie boleh diperhebatkan lagi dan minta lebih byk syarikat2 lain membuka booth pada karnival akan datang. ini pandangan aku saja. ape pandangan korang yg pergi kernival nie???

hari ahad yg lepas 22hb aku ader gi karnival sure kerja. saje jer aku gi tgk walaupun aku blom grad lagi. aku nak buat survey jer sbb aku ader 1sem lagi nak abis. pada pandangan aku laa, karnival yg dikatakan byk menawarkan kerja hanyalah indah khabar dari rupa. kerja2 yg ditawarkan pun tak sesuai utk siswazah yg baru tamat pengajian. kalau ader pun jawatan yg bertaraf degree or dip semuanya nakkan pengalaman. korang bayangkan laa kerja jadi cleaner & pemandu lori pun ader ditawarkan!!! isk..isk.. nie bukan kategori siswazah. bukan nak kata memilih kerja, tapi paling kurang pun jgn la spi suruh jadi cleaner atau bwk lori. lain2 kerja yg banyak adalah dalam bidang marketing... tapi aku puji sikap kerajaan yg cube membantu siszawah mengangur. karnival nie boleh diperhebatkan lagi dan minta lebih byk syarikat2 lain membuka booth pada karnival akan datang. ini pandangan aku saja. ape pandangan korang yg pergi kernival nie???

ye ker ada sampai mcm tuh...erm masalahnye tuh la byk nak exp. kalo aku penah keje kat fast food masa tunggu grad SPM hurmm..best la dpt la aku tau bersih x bersih kedai fast food yg kite dok pegi makan tuh..huhuhu~