Jump to content
mse8786

Personal Loan

Recommended Posts

salam..

i nie kj gomen n wat loan sampai 27 ribu..

kalo taknak ada penjamin kena kj 2 tahun keats la bagi yg kj gomen..kalo kj kilang bersih kena rm2000.00.

i buat kat bsn jer..27k bulan2 3ratos lebey..setahun interest 5.85 jerk..

had minimum gaji bersih lepas potongan bleh lagi 50%..tapi bnk2 lain kena 60%..

da mcm tu kena jimat laa gj dalam 5ratus lebey..

bg aku la,better korang cube elakkan dari wat sebarang pinjman especially yg kurang mampu(gaji ciput)..duit sekali dapat memang sekelip mata je abis.better korang cari side income..at least leh improve korang  nyer current income...

Bukan senang nak ambil personal loan kalau income less then RM2k. Saya dah submit application form saya dah dua minggu tapi tak dapat apa2 respond dari bank. Saya nak pinjam RM5k untuk bayar downpayment car loan nanti. Rasanya akan ambil 2 tahun untuk instalment. Saya tak ada credit card dan bukan blacklist dari bank. Rasa nak cuba bank lain ni, tapi bank mana yang offer rate baik sekarang? 

Buat pinjaman tuk bayr dp keta? Baik pikir balik, nanti loan keta kene bayar, loan dp tu pun nk kene bayar... Banyak nk kene bayar balik tu, pikirkan gak kos maintainance keta tu nanti, tol, minyak dan lain2..

Yang ni memang lama lah. Dulu saya dapat personal loan cepat je. Saya rasa kamu kena call bank tu tanya apa pasal lambat sangat. Kalau kamu tak follow up mesti document kamu pending sana je. Kadang-kala saya juga tak suka service bank sebab mereka lambat. Orang nak guna duit urgent ni. Mungkin kamu boleh cuba bank lain sebab bank yang kamu tu mungkin akan timbul banayak hal lagi masa depan .

lamanya? dokumen yang awak bagi kat pegawai bank tu lengkap tak? Biasanya perlukan beberapa dokumen seperti berikut:1x fotokopi kad pengenalan depan belakang, 3 bulan slip gaji paling dekat, 3 bulan penyata bank atau penyata EPF,1 salinan bank account ( untuk masukkan duit nanti). Selepas tu,pihak bank akan periksa CCRIS dan CTOS dengan bank negara supaya dapat pastikan anda tiada dalam senarai nama hitam atau apa-apa masalah kewangan. Biasaya perlu masa dalam 2 minggu hari bekerja.

Kawan saya yang kerja dekat bank advice jangan ambil sebab interest sangat tinggi. Sebagai contoh, kamu loan RM20K , instalment bagi 3 tahun. Faedah boleh pergi sampai RM6K. Tambah pula procedure untuk dapat loan ni bukan senang. Kamu hendak bagi banyak personal details baru boleh dapat. Mereka akan check dari bank negara juga. Bagi saya ini beban yang lagi besar ni.

Personal nak ambil masa lama ke? Tapi saya dengar kawan kata Citibank boleh dapat approve dalam masa setengah jam je. Tapi kamu hendak bawa semua document ke bank mereka la. Officer dekat sana akan tolong kamu check boleh ke tak. Cuba tengok website dari mereka.

http://www.citibank.com.my/english/personal_loan/personal_loan.htm?lid=MYENCBGOLMITLCitibankPersonalLoan