Jump to content
SHAMIDA.inc

Buat Website Sendiri

Recommended Posts

tak payah guna dreamweaver, frontpage dan sanak saudara mereka.. guna notepad jer..

woohooo.. nih cara paling tradisi. tp amat berguna. kalau nak buat web kene paham programming HTML dulu. lepas tuh kalau dah paham, bole guna dreamweaver & seangkatan dgn nya sbb ada masa kita kene edit programming nih cara tradisi yg mana software tak leh buek.

okies

yer btol tu guna notepad nie mmg payah ma...tapi sape yg teror coding HTML apesalanye..biggrin.gif

Edited by jijah

Tolong beri tunjuk ajar untuk buat own website...kalau boleh ajar untuk upload ke cjb terus... cool.gif

Kalau baru nak blaja pasal html... blaja pakai buku 'HTML for Dummies'... buku ni mmg sempoi gilerr punya... sesuai untuk orang yang x ada basic tentang pembangunan web... dari situ boleh la meningkat sikit2 sampai terer... dulu aku blaja pakai buku ni la...

Pasal upload ke CJB tu... kalau tak silap aku CJB cuma boleh redirect ko punya URL... kalau nak upload website... ko upload la ke Geocities.com... then create redirection kat cjb.net...

Aku ingat ko kena masuk dulu kedua-dua site tu untuk lebih paham... kalau tak mmg susah nak terangkan...

Aku pakai HTMLGOODIES.... teringat di zaman sekolah dulu... dapat buat text scrolling pun dah bangga gila... siap kasi banyak text scroll... tapi code HTML ler.... tapi yang tak bestnya bila cikgu tanya sapa tau HTML, dalam kelas tu aku sorang jer tak angkat tangan... malu siot... nak tekan keyboard pun tak gheti....

memang masalah kalau nk pkai html jer...

tapi kat dunia skang ni aku xkan pcaya org tu buat website ngan html notepad 100% mustahil!! coz skang ni grafik bender yg plig di nilai dlam pmbinaan wbsite...

..........;p laugh.gif

peacepijal, aku buat html guna notepad 100%, lawa jerk web aku... kekeke.... aku tak suka guna MS front page la, dreamweaver la... menyusahkan.... tambah bila kita nak content tu ada script ker, open source ker... memang tak boleh pakai bende lain kecuali NOTEPAD.... tima kasih.

Aku penah buat website guna notepad 100%... sebab masa tu aku nak blaja guna html... masa tu aku tak tau pun website ni boleh buat pakai frontpage... malah tak penah dengar pon nama frontpage masa tu (walaupun dah ada kat pasaran)... Hasilnya tak la sebagus lepas tau guna frontpage... tapi pengetahuan tentang html tu mmg berguna bila aku nak masukkkan skrip ke dalam website tu...

errr.... Butakomputer... camner lak ko kata dalam frontpage tak boleh buat skrip??? kan ada bahagian untuk edit HTML kat situ... aku buat skrip kat situ ajer lepas tau guna frontpage... atau... kau ada maksud lain?

Edited by matrix01

aku sama la ngan matrix...

kenal html ngan notepad je dulu..

wau...banyak lagi perkara laa yg aku kena blaja.

setakat ni aku pun tengah cuba-cuba buat website kat www.titian-digital.net.my

em,agak2 dengan baca buku2 tentang pembikinan website tu, aku dapat buat website aku sendiri tak??

matrix01:

Memang kita boleh buar skrip kat kod page, atau insert skrip. tapi kita mesti rasa nak masuk design mod, pastu nak masuk code mode, lepas tu nak masuk view mod yang kadang kadang tak tentu pasal jadi error. so buat aku pening, boleh buat aku jadi lost dengan design aku. Aku lebih selesa tengok kod, aku nampak web aku macam mana, langsung terus dengan connection ker database tanpa perlu klik banyak tempat.

tapi tak semua orang selesa tengok kod. aku lebih selesa tengok kod.

memang masalah kalau nk pkai html jer...

tapi kat dunia skang ni aku xkan pcaya org tu buat website ngan html notepad 100% mustahil!! coz skang ni grafik bender yg plig di nilai dlam pmbinaan wbsite...

..........;p laugh.gif

Pada kebiasaannya aku tidak menggunakan apa apa perisian untuk menulis arahan arahan html ketika membina homepage. Aku tidak pandai menggunakan Dreamveawer mahupun Frontpage. Perisian perisian tersebut memang canggih, tetapi oleh kerana aku tidak pandai menggunakan perisian tersebut, maka aku berasa lebih selesa menulis sendiri.

Setelah beberapa lama menulis arahan arahan tersebut, aku pun menjadi biasa dan bertambah malas untuk menulisnya. Maka seperti yang mungkin juga biasa dilakukan oleh orang lain, aku cut and paste arahan arahan yang aku ingini dari mana mana website, termasuk website aku sendiri dan kemudiannya edit dan alter di mana mana yang perlu supaya sesuai dengan citarasa aku dan menjadi rekabentuk yang aku ingini.

Oleh kerana aku biasanya mempunyai line internet 24 jam maka notepad jarang jarang digunakan. Aku biasanya menulis terus ke dalam html editor yang disediakan di geocities, angelfire dan website provider yang lain.

Pelajaran html sekarang ini sudah banyak dikupas dalam bahasa melayu. contohnya seperti yang terdapat di sini : http://www.geocities.com/SiliconValley/Vis...utor2/index.htm

Aku masih tidak pandai pandai menggunakan Adobe Photoshop, maka aku lebih banyak menggunakan Paint Shop Pro untuk menghasilkan imej imej yang diperlukan dalam pembinaan laman-laman web ku.

Ninjamerah punya cerita macam bait-bait sajak lak...

Sajak bertajuk "Aku dan HTML"

website aku yang pertama adalah di angelfire, dan tutorial html disediakan oleh mereka.

tetapi oleh kerana ruang yang diberikan adalah terhad, aku membuka laman baru di geocities dan menggabungkan mereka.

http://www.geocities.com/jerangkoong

tidak matang....tetapi bagi newbie ini sudah kira hebat! cool.gif

Edited by ninjamerah

bagi aku yg paling praktikal buat website ni ialah dgn html editor cam dreamweaver, frontpage,homesite,dll.cuma html tu belajar yg asas jer dah cukup sbb buat design ngan tulisan html ni lammmmbattt.mane nko nak pilih lambat siap ngan cepat siap?pilih lerr...

ni plak laman web aku

e-qra.8m.net

aku linkkan laman web tu dengan geocities, sebab geocities tak banyak iklan

aku nak pakai domain dia ja

sebab tak la merapu sangat nama domain tu

hihi

korang bole try domain tu kat freeservers.com ...

my fav :

imaging -> photoshop & imageready

html -> frontpage

script -> visual studio .net

saya pulak..

imaging -> photoshop & 3ds max(yg ni baru blaja je)

html -> dreamweaver

tp saya blaj html dulu ngan frontpage.. tp slps saya masuk pertandingan tahun lps, cikgu suruh pakai dreaweaver utk asp.. sampai skrg guna dreaweaver

saya pulak..

imaging -> photoshop & 3ds max(yg ni baru blaja je)

html -> dreamweaver

tp saya blaj html dulu ngan frontpage.. tp slps saya masuk pertandingan tahun lps, cikgu suruh pakai dreaweaver utk asp.. sampai skrg guna dreaweaver

napa tak cuba asp.net ?

asp has been left far behind ...

you'll fall in love with visual studio .net once you code in asp.net smile.gif

Kalau setakat nak buat welcome page boleh la guna notepad.

Sekarang zaman dah berubah, teknologi script dan coding dah maju

Jangan cakapla nak buat 100% dengan notepad. kelentong besar biggrin.gif

Kalau setakat nak buat welcome page boleh la guna notepad.

Sekarang zaman dah berubah, teknologi script dan coding dah maju

Jangan cakapla nak buat 100% dengan notepad. kelentong besar  biggrin.gif

OngBok,

Ko tahu ke macamana nak buat laman web selain menggunakan notepad??

Ada software ke untuk bina sendiri laman web??? huh.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...