Jump to content
SHAMIDA.inc

Buat Website Sendiri

Recommended Posts

html ko leh guna frontpage, dreamweaver

image/grafik leh guna photoshop, fireworks

animation/flash leh guna image ready, flashmx, swish

tapi wat permulaan paling senang buat web online je kat geocities.com

memang mudah sesangat la.. takyah nak blajar html coding pun dah ble wat web

nak belajar internet programming termasuk basic HTML, ni lah cikgu aku dulu, kini dan selamanya: http://www.w3schools.com/

maybe ko nak try guna CMS cam mambo (recomended for beginner), atau phpnuke. tp seelok2nya faham dulu mysql dan php baru start guna cms.

cadangan aku: kenal html, css, javascript, pastu naik lagi ke XML, pastu upgrade skit ke php mysql, asp ke dan seterusnya....

start belajar html kena la mula dari notepad. aku rekemen EditPlus. pastu bila dah mahir html barulah start guna program seperti dreamweaver atau frontpage utk memudahkan ko buat website.

sekadar pandangan dan cadangan....

Kalau setakat nak buat welcome page boleh la guna notepad.

Sekarang zaman dah berubah, teknologi script dan coding dah maju

Jangan cakapla nak buat 100% dengan notepad. kelentong besar  biggrin.gif

tak kelentong punya, ko masih belum tgk orang buat tu ko cakap kelentong. personally aku lebey selesa guna notepad, malas nak buka-buka frontpage @ dreamweaver, wat heavy je pc. tambah open photoshop lak, bertambah heavy le jawabnyer, percayalah bukan sekadar html, php pun gue pakai notepad, percayalah

pst : skang kita meneraju ke alam ssh pula tak main notepad, main pico command, huuhuhu, apa-apa pun notepad lagi best tongue.gif terutama nak edit command-command dalam server seperti *.conf dan sesuku dengannya.

wassalam~

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...