Jump to content
k13

Ingin Belajar D Uitm

Recommended Posts

Aku ingat nak sambung belajar d UiTM ..Aku nak tau laa.. camana penggunaan bahasa inggeris d U ni..

Aku ingat nak sambung dlm bidang ENGINEEring

erk. rasa macam pernah reply topik ini tapi di mana ya. agaknya aku mimpi kot.

ok la macam ni. at least, kat ITM Dungun ni, bahasa inggeris digunakan utk pengajaran,pembelajaran,buku teks(ni semua U pun lebih kurang jugak-text book & reference book dlm English),dan juga peperiksaan kecuali utk pelajaran bahasa Perancis, Arab, Mandarin dan juga matapelajaran IMK(dahulunya UIS - subjek Agama la)

tak tahulah branch lain. tapi bangsat-bangsat pun (eh,bahasa kasar ke aku ni) maksud aku - kurang2 pun,soalan peperiksaan dalam English dan mesti dijawab dengan English kecuali untuk pelajaran yang disebutkan di atas.

Nak survive kat UiTM... English ko kena OK la... jgn la teruk sgt lak... sebab ada lecturer yang kerek, dier suruh jawab dalam BI...

Bukan aku nak lemahkan semangat ko lak... tapi ada kawan aku dah lulus kesemua subjek yang dier amik tapi tak lulus BEL (BI punya kod kursus) ajek... tak dapat Diploma... sesia ajer belaja sampai 4 tahun (dah campur paper repeat)...

Anyway... kalau BI ko secukup rasa... aku ingat tak yah la takut sgt...

p/s UIS dah tukar jadik IMK ekkk... tak tau lak aku... lamanya masa berlalu...

lelama nanti BI ko mesti improve bile dah baca buku pun dlm english mesti nak buat word dlm paper exam pun bole punya~ lain la kalo yg exam secara lisan huhuhu...but penting wooo ckp english kena speaking masa interview kerja masa dah grad huhuhuhu~ laugh.gif

mcm aku sekang tgh mintak keje jenuh nak speaking lol laugh.gif

Bagi saya, jgn risau sgt pasal BI di UiTM... lebih² lagi semuanya kaum bumiputra... so bila dah blajar lama nanti sikit² improve la BI tu...

huhuuhu...bukan jea UiTM yang ajar banyak subjek dalam BI...aku rasa hampir semua IPTA dan juga IPTS di M'sia ni ajar subjek dalam BI.....kohkokhokhoh... biggrin.gif

lepas aku masuk UiTM shah alam nih..rasa xde la susah sgt masa dia ajar tuh..walaupun most of the subject except IMK adalah dlm english but depend pada lecturer ko gak..ada sesetengah lecturer dia ajar dlm malay + english ada yg full english ( especially lecturer yg grad dari overseas ) kalo yg dlm malaysia nih diorang rojak je.. biggrin.gif

wahahaha....ada rojak sekali ke? bestlah kau dapat belajar di UiTM tu..aku belajar di UNITAR ni takda rojak pun...sume lecturer strict...sume subjeck belajar dalam BI kecuali subjek Pengajian Islam dan juga Moral....huhhuhu..anyway benefitnya...BI kita akan improve dari hari ke hari... biggrin.gif

wahahaha....ada rojak sekali ke? bestlah kau dapat belajar di UiTM tu..aku belajar di UNITAR ni takda rojak pun...sume lecturer strict...sume subjeck belajar dalam BI kecuali subjek Pengajian Islam dan juga Moral....huhhuhu..anyway benefitnya...BI kita akan improve dari hari ke hari... biggrin.gif

tuh betul dari situ kite akan improve..dari buat assignment n presentation..mcm ECO aku mmg lecturer tuh full english habis..nasib baik aku ada basic bout ECO kalo x terngaga je la dgr dia ckp dah ler ckp laju gilo...

kohkohkohkoh....aku dan beberapa senior dr fakulti IT ada tugasan pada rabu ni...tugasannya kene buat discussion dgn wakil LAN yang akan datang ke fakulti IT aku...wahahaha..kene speakinglah nampaknya... biggrin.gif

ala lecturer uitm tu pon bukannye sume reti english sangat... cakap pon tonggang langgang gak

ala lecturer uitm tu pon bukannye sume reti english sangat... cakap pon tonggang langgang gak

bukan saja bahasa inggeris...cuba kita semua tenung sejenak.... adakah bahasa melayu yg kita semua guna seharian adalah bahasa melayu dgn nahu betul atau tunggang - langgang gak? laugh.gif

so, apa yg aku cuba sampaikan ialah, aku tak kisah english tunggang ke langgang ke...janji mesej dan ilmu sampai.... cam lecturer bangla di UPM, english tungging terbalik, tp byk ilmu aku dapat dari english tunging terbalik tuh.... laugh.gif

Edited by electroboy

kalau dah namanya manusia...so takda sapa pun yang perfect di dunia ini...setiap orang ada kelebihan dan kelemahan tersendiri.....

ooo...uitm pun dah pakai full english ek smile.gif aku blajo kat iiu mmg xder pilihan...english jer available dlm kuliah...lecturers 95% foreigner kat department aku...lecturer melayu x penah dpt 4 tahun kat sane tongue.gif tp tula speaking skill still kureng pasal skadar dlm kelas ngan time borak ngan membe2 foreigner tu...english ni kene practice ari2 baru mahir becakap...tutor english aku penah komen kater student melayu kat sane mmg bagus dlm writing...tp skill becakap kureng sbb kurang gune tongue.gif

mmg kena byk practice speaking hari²..tuh pasal kena gi UK kut baru bole speaking bagus hehehehe..tapi x semestinye gi UK kan hehehehe..janji ada usaha pasti bole smile.gif

mmg kena byk practice speaking hari²..tuh pasal kena gi UK kut baru bole speaking bagus hehehehe..tapi x semestinye gi UK kan hehehehe..janji ada usaha pasti bole smile.gif

hurm...teringat pasal UK...kawan sepupu aku pergi ke UK bulan 9 ni ambik degree dalam electrical engineering...kawan sepupu aku ni grad UiTM diploma dalam electrical nie....

Nak survive kat UiTM... English ko kena OK la... jgn la teruk sgt lak... sebab ada lecturer yang kerek, dier suruh jawab dalam BI...

Bukan aku nak lemahkan semangat ko lak... tapi ada kawan aku dah lulus kesemua subjek yang dier amik tapi tak lulus BEL (BI punya kod kursus) ajek... tak dapat Diploma... sesia ajer belaja sampai 4 tahun (dah campur paper repeat)...

Anyway... kalau BI ko secukup rasa... aku ingat tak yah la takut sgt...

gila laa...ko bior betul sampai camru skali

kalo camtuh brutal gila lecturer dia....laugh.gif

pada pandangan aku, untuk aliran sains dan teknologi, buat masa sekarang lebih afdal belajar dan cuba menjawab exam dalam english (walaupun ada pilihan dwi bahasa) kerana kebanyakan reference berkaitan, termasuk di internet adalah dalam english.

Satu lagi english ni penting juga kalau nak bekerja karang. so why not ambil peluang belajar di IPT untuk mantapkan english kita? tul tak? tongue.gif

aku rasa mmg patut practice pun english nih especially speaking coz nanti nak mintak keje masa interview most of company mesti interview dlm english n nak tgk communication skill kite kan..skali x fluent english susah gak kan.. smile.gif

kalo salah betulkan smile.gif

aku rasa mmg patut practice pun english nih especially speaking coz nanti nak mintak keje masa interview most of company mesti interview dlm english n nak tgk communication skill kite kan..skali x fluent english susah gak kan.. smile.gif

kalo salah betulkan smile.gif

huhuhuhu...dalam kelas jea cakap BI pastu luar kelas sume berterabur..cina, tamil, melayu...wahahaha!! tongue.gif

huhuhuhu...dalam kelas jea cakap BI pastu luar kelas sume berterabur..cina, tamil, melayu...wahahaha!! tongue.gif

tuh la sebab environment la jadi mcm tuh..mcm UiTM mmg ramai melayu so bile dah keluar kelas mmg ckp melayu la kan hehehehe.. biggrin.gif kalo speaking kang org ckp poyo lak except la kalo kawan kite tuh mmg jenis x kisah n biasa speaking hehehehe biggrin.gif

tapi kita akan rasa kepayanhannya nak cakap BI apabila kita nak interview keje!!! biggrin.gif