Jump to content
Sign in to follow this  
nagaraputra

Komik Hunter X Hunter: Dah Kuar Ke Lom?

Recommended Posts

a'kum kengkawan...

aku minat gila dgn komik hunter x hunter...yg bahasa melayu punya la...

tp aku tak sure skang ni dah sampai no berape sbb lama sgt aku tunggu2 takde pun....last skalik aku beli bulan 11 ke 12 tahun lps

aku tak sure yg last skali no 20 atau 21

tp seingat aku last skali citer psl si kite dah putus tgn dan jadi geng jahat

sape tau komik ni dah kuar ke blom ...

yg latest skalik...no berape..kalo dah kuar la....

thanks

sorry mencelah...

Buku volume berapa Genei Ryodan start keluar??? And apa terjadi kat Kuroro Lucifer skang??? Masih tercari-cari Nen Remover???

a'kum kengkawan...

aku minat gila dgn komik hunter x hunter...yg bahasa melayu punya la...

tp aku tak sure skang ni dah sampai no berape sbb lama sgt aku tunggu2 takde pun....last skalik aku beli bulan 11 ke 12 tahun lps

sape tau komik ni dah kuar ke blom ...

yg latest skalik...no berape..kalo dah kuar la....

thanks

errr..... bile masa 21 kluar....? x silap aku last HxH cover ada unsur raya2 sikit... not sure larrr.... 20 kot....

p/s: HxH skrang lambat gilee kluar.... mengikut pengalaman kawan aku (die kumpul HxH + YuYu Haksuko).... komik HxH kluar dalam formula nih...

Hunter19 >>2 bulan>> BudakGetah21 >>2bulan>> Budak Getah22 >>2-3bulan>> Hunter20

nih baru jarak masa 19 ke 20... 20 ke 21 x sure...

kite dah jd jahat..?...aku pon dh lame x bc komik ni..cite aa panjang sket tongue.gif

hahahhahaha...

aku pun tak sure skang hunter dah sampai no berapa...

sbb lama sgt nak kuar setiap satu...

tp citer ni best...

aku baca 1st time mmg tak paham..

kene ulang 2 kali baru ble faham...

tp best gile.......

sape tau katne bley download....

aku tak sabo nak baca dah nih...

kekadang kalo baca yg english punya tak baper puas....sbb tak dpt menjwai dgn bagus.....

tp kite mmg dah masuk geng jahat cuma aku tak sure dia jd jahat ke tak....

wuuu.... aku nak tahu satu jer.... nasib Kuroro Lucifer... itu jer...

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif © 2004 - 2005

Aku dulu ada gak baca komik dia. Dari orang yang sama buat Yuyu Hakusho, Yoshihiro Togashi. Malangnya, aku susah sket nak paham citer HxH. Tapi dari apa aku nampak, konsep dia tak lari pun dari citer first dia. Special power, skills, semangat berkumpulan, pertandingan kungfu. Camtu ler jugak... biggrin.gif

Sebenarnya, Kite jadi geng jahat sbb lepas dia mati semasa lawan ngan kucing power tuh, kucing tuh bagi dia nen jahat.maknanya, Kite dikawal oleh nen jahat kucing tuh.sbb tuh dia jadi jahat.

Semasa pengetua & lain2 pergi serang semut2 tuh, diorang terjumpa Kite dan

orang yg mengalahkan kirua semasa prelim utk pergi sana berjaya memerangkap Kite ke dalam alat yg digunakannya ketika mengalahkan Kirua.Sebulan lepas tuh, Gon&Kirua dibenarkan pergi ngo.

And apa terjadi kat Kuroro Lucifer skang??? Masih tercari-cari Nen Remover???

kuroro rusil ful kerr..aku pun tertanya2 juga apa jadi dgn dia, lagi satu citer tu tergantung selepas buku 18 terus takde citer pasal kumpulan penjelajahan...

betul kerr adik kirua yg perempuan tu join kumpulan penjelahan (buku 17) sbg ganti ahli yg belot iaitu hisoka...sapa boleh pastikan... wink.gif

kuroro rusil ful kerr..aku pun tertanya2 juga apa jadi dgn dia, lagi satu citer tu tergantung selepas buku 18 terus takde citer pasal kumpulan penjelajahan...

betul kerr adik kirua yg perempuan tu join kumpulan penjelahan (buku 17) sbg ganti ahli yg belot iaitu hisoka...sapa boleh pastikan... wink.gif

kirua ade adik join kumpulan penjelajahan ke..?

x pasan plak aku ..yg mane aa?

ooo,rupanye...kite dh mati dah...isk2..sian

Kumpulan Penjelajahan???? Adakah ko maksud kan Phantom Brigade a.k.a Genei Ryodan.... the spider group.

=================

OK... so far yang aku tahu...

1. Nen remover dah ditemui... muka gelap tue... lepas Gensuru or something like that di kalahkan.... dia sendiri pergi jumpa Hisoka and da' gang of Ryodan. But then aku tak tahu apa terjadi sebab dia berakhir disitu saja.... itu sebab aku tanya... sebab dia dah jumpa Nen Remover... apa terjadi... ikut perjanjian... bila Nen ability Kuroro dah di restore.... Hisoka dan Kuroro akan mengadakan pertempuran maut sebagai membalas jasa Hisoka membantu memulihkan Nen Kuroro.

2. Adik perempuan Kirua.... yang perempuan tue... nama tak ingat... memang dah join Genei Ryodan. Dia menggantikan ahli no. 4.... yakni Hisoka.

Cool OK happy.gif No Offense happy.gif © 2004 - 2005

Hunter X Hunter  best ker

Kalo tengok pada anime tu... tak best. Aku je yg kata anime tu tak best. Citarasa seseorang individu lain-lain. cool.gif

weh kengkawan...

mana nak download manga hunter x hunter nih??

tlg la..aku dah tak bley nak tahan nak baca dah nih...

nak tunggu yg bahasa melayu punya tah bile le nak kuar....

aku ada download no 237-238...tp tak baper paham sbb aku rasa dah jauh sgt.....

sape tau nak dowload katner manga hunter nih..??

buku no.21 dah keluar...akhirnya raja semut kimera dah lahir....tapi aku tengok ada sekor lagi dlm perut permaisuri tu masa colt tu pegang bayi tu..macam tak cukup besar, kecik saiz ibu jari...kembar raja tak silap aku...sapa boleh pastikan..bayi ni akan jadi kuat macam raja juga kerr.. mellow.gif

walawei.......

betul ke buku 21 dah kuar???

ko jumpa kane??

dah baper lama kuar??

sbb setiap kali aku gi kedai beli komik gempak mesti aku tak lupa utk carik komik hunter skalik..

tp hari tu aku usha takde pun....

aku nak kene gi carik ptg ni gak....

sebelum ni ak pernah baca manga hunter kat intenet yg english punye...

mmg raja semut tu dah lahir...malah mmg kuat...sampai sanggup nak bunuh permaisuri tu...a.k.a mak dia sendiri...

sampai satu tahap nanti askar2 yg lahir masa memula akan minta tlg dengan geng2 pemburu utk selamatkan permaisuri...

kalo tak silap aku la..

sbb baca yg english punya tak ble nak layan sgt...

tak best....

baca yg bahsa melayu punya baru ble layan.....

thanks....

walawei.......

betul ke buku 21 dah kuar???

ko jumpa kane??

dah baper lama kuar??

sbb setiap kali aku gi kedai beli komik gempak mesti aku tak lupa utk carik komik hunter skalik..

tp hari tu aku usha takde pun....

aku langgan HxH melalui pos...tak beli kat kedai..baru kelmarin buku tu sampai kat rumah aku posmen hantar...

=============================

cuba belek halaman terakhir buku HxH bhg. langganan dan cuba perhatikan diorang tambah kos pembelian setiap buku 50 sen...cth: sebuah buku RM4.3 maka bertukar menjadi RM4.8 sebuah...atas alasan pihak pos naikkan caj penghantaran sebanyak 100%...korang rasa adil kerr kita dikenakan bayaran... wink.gif

aku rasa memang tak adil sebab jarak masa terima buku yg panjang, lagipun kebanyakan pembaca komik golongan pertengahan...susah sikit nak bayar lebih, lagi satu kalau beli kat kedai, terpaksa berebut dgn org ramai...kejam betul comic house...melemahkan semangat aku nak langgan..... sad.gif

HxH.... mana The Great Hisoka ha????

Isk.. rindunya kat dia....

hisoka kena prepared sblm bertarung dgn kuroro, skang ni musim serangan puak serangga...aku rasa abiliti hisoka dah tak setanding gon ngan kirua kalau berdasarkan prestasi diorang setakat ni...

uiks.... aku rasa lain... biar hebat mana pon Gon and Kirua... maybe akan gagal juga nak menandingi Hisoka or Kuroro...

Entahla...

Anyway... ini watak paling best dalam HxH...

HISOKA

user posted imageuser posted image

power giler... kohkhokho

Edited by Crimson Star

pada aku la...hisoka mmg best...org jahat yg paling best....

dia berbakat dan berkebolehan dalam serangan2 yg dilancarkan...malah byk pengalaman......

dan aku plak suka gon dan kirua...pasangan yg palik cocok......

gon....walaupun ketajaman fikiran agak kureng sket...tp kuat berusaha ...rajin...mempunyai bakat terpendam...daya inisiatif tersendiri..sedar diri tak berapa kuat dan terus mencuba.....walaupun mempunyai bapa yg hebat...tp gon tidak mewarisi kekuatan dan bakat dr awal ...malah melatih sendiri bakat yg ada....

kirua....daya akal yg sgt bagus...berbakat...berkebolehan....malah mewarisi bakat dlm keluarga....mula2 tgk dulu kirua ni jenis yg ambil mudah dan main2...tp sejak berkawan dgn gon..makin menjadi serius.....mmg sahabat yg bagus kpd gon