Jump to content
Sign in to follow this  
nagaraputra

Komik Hunter X Hunter: Dah Kuar Ke Lom?

Recommended Posts

Episode seterusnya selepas buku 21.....buku 22 lagi menggegar....

aku awal2 lagi dah start langgan.....

Pertarungan Phantom Brigade a.k.a Genei Ryodan VS Team Serangga

user posted image

ahli team Genei ryodan a.k.a team penjelajahan kat bawah ni cute gilosss... tongue.gif

user posted image

Kenapa lukisan manga dia teruk??? Ini first time aku tengok... dulu tak teruk pon???

========

Mana Kuroro dan Hisoka???

========

Camner la Phinx boleh jadi buruk camtue tu???

Shizuku pon dah jadik buruk...

Banding dengan PIC atas :

user posted image

Kenapa lukisan manga dia teruk??? Ini first time aku tengok... dulu tak teruk pon???

lukisan dia memang macam tu tapi aku suka entah kenapa mungkin feel berganda dari tengok anime...original dari yoshihiro togashi...kau first time baru tengok....sepatutnya layan manga dulu baru tengok anime....aku lebih suka baca manga dari tengok anime.....

Mana Kuroro dan Hisoka???

setakat ni aku tengok sampai chapter 239 tak keluar lagi pasal kuroro ngan hisoka yg pasti anak buah dia sedang melaksanakan misi menjahanamkan team serangga...

Banding dengan PIC atas :

user posted image

shizuku jadi buruk...takdela buruk sangat bg aku.... tongue.gif

kira okla tuuu banding lukisan dlm manga dia lagi detail.....

adakah misi menjahanamkan team serangga tue atas arahan Kuroro??? Any idea??? Or just suka-suka Genei Ryodan jer... macam Greed Island dulu... diorang masuk dalam dunia game tue sebab boring... itu jer...

sehinggalah diorang dapat tahu pasal Nen Remover...

adakah misi menjahanamkan team serangga tue atas arahan Kuroro??? Any idea??? Or just suka-suka Genei Ryodan jer... macam Greed Island dulu... diorang masuk dalam dunia game tue sebab boring... itu jer...

sehinggalah diorang dapat tahu pasal Nen Remover...

misi menjahanamkan team serangga bukan atas arahan kuroro.....kau perasan tak perempuan kala jengking kat pic tu...dia tu datang kat kawasan tempat tinggal team Genei Ryodan...lepas tu berlagak nak jadi ketua..apalagi bermulalah peperangan antara diorang.... smile.gif

that means... still no word or any news about Hisoka dengan Kuroro lah???

Adakah maksud ko...perempuan kala jengking tue nak jadi ketua baru Ryodan???

jadi ketua kump ryodan.... huh.gif

mungkin penerangan aku tak lengkap...sebenarnya jd ketua kawasan tempat tinggal diorang tu jerr...sesuka hati dia menceroroboh kawasan ryodan memang cari nahas perempuan tu...siap kena belasah secukup rasa ngan team ryoda..... tongue.gif

Edited by ohayo

Yg aku nampak buruk tu... pada awek kala jengking tu...

buruk giler... perghh. Lakaran tu mcm stail aku lukis masa

sekolah rendah dulo-dulo. laugh.gif

a'kum kengkawan.....

aku dah carik dah komik hunter nih kat kedai ...takde la....

dah habis ke...ataupun mmg tak ada kat mana2 kedai komik lg???

aku gi carik kat kedai buku kat dlm carefour wangsa maju nun...ingatkan ada.....

sesape tau??

dah kuar kat kedai lom....?

ke dah abis..

tolong le..

gian nak baca dah nih......

kengkawan....tolong le ...mintak sgt2...

katne hangpa download manga hunter?

tlg la bgtau kat cek nih.....cek dah tak tahan dgr citer jek...paness telinge

hehehehhehehe

kau download kat website ni http://stoptazmo.com/hunter_x_hunter/

a'kum kengkawan.....

aku dah carik dah komik hunter nih kat kedai ...takde la....

dah habis ke...ataupun mmg tak ada kat mana2 kedai komik lg???

aku gi carik kat kedai buku kat dlm carefour wangsa maju nun...ingatkan ada.....

sesape tau??

dah kuar kat kedai lom....?

ke dah abis..

tolong le..

gian nak baca dah nih......

entahlah setakat ni aku tengok kat kedai tak keluar lagi...lain kali saya sarankan kau langgan jer HxH, takyah pening2 nak pergi kedai kan senang.... smile.gif

yg terbaru aku bace no 19...ssh nak carik komik ni....

tah la..dgr citer pelukis dier sakit...sakit aper aku tak tau la plak,kna santau kot.. sbb tu lukisan cam cibai ckit..aku pun sakit ati bile mbaca nyer...dah la lmbt kuar...lagi btmbah skt ati nie...tak salah skang baru no 23 (versi melayu keluaran comic house)..aku ingat lagi h x h nie kuar saing2 one piece.cube tgk one piece skang kat kdai2 mamak or sg wang???laju giler...jauh h x h kena tinggal...oleh itu same2 la kite mdoakn kesihatan pelukis h x h nie (sory lupe nama coz lame tak bc buku dia wpun die hard fan)....

tah la..dgr citer pelukis dier sakit...sakit aper aku tak tau la plak,kna santau kot.. sbb tu lukisan cam cibai ckit..aku pun sakit ati bile mbaca nyer...dah la lmbt kuar...lagi btmbah skt ati nie...tak salah skang baru no 23 (versi melayu keluaran comic house)..aku ingat lagi h x h nie kuar saing2 one piece.cube tgk one piece skang kat kdai2 mamak or sg wang???laju giler...jauh h x h kena tinggal...oleh itu same2 la kite mdoakn kesihatan pelukis h x h nie (sory lupe nama coz lame tak bc buku dia wpun die hard fan)....

yg aku tau dier sakit pon tetap lukis lagi... tapi bukan dier lukis, tapi bini dier.... bini dier pon bkn calang2, bini dier pencipta sailormoon....

yg aku tau dier sakit pon tetap lukis lagi... tapi bukan dier lukis, tapi bini dier.... bini dier pon bkn calang2, bini dier pencipta sailormoon....

sebab dier sakit la lukisan die cam hampeh tuh...a'ah...bini dia pelukis saloirmoon...gile ah laki bini pelukis..mesti dpt anak pun pdai melukis gak....si dia tu sakit ape ek???sakit ati ke??

haha, apa bleh buat, tu sumber rezeki diorang, melukis untuk hidup, haha,

kalo kat malaysia nie, susah sikit, sebab bukan senang nak tembusi pasaran malaysia nie, cth, gempak, komik diorang tak best sangat ler, kebanyakan effect di buat guna CG, nampak tak best jer.. cuba korang tengok Japanese nya komik, ok la gak darisegi shading diorang,

haha, apa bleh buat, tu sumber rezeki diorang, melukis untuk hidup, haha,

kalo kat malaysia nie, susah sikit, sebab bukan senang nak tembusi pasaran malaysia nie, cth, gempak, komik diorang tak best sangat ler, kebanyakan effect di buat guna CG, nampak tak best jer.. cuba korang tengok Japanese nya komik, ok la gak darisegi shading diorang,

shading kau.....

msia nyer komik x braper best sbab diorang x lagi jumpe identiti yg international society suke. ujang ngna apo? meletop2 dulu, sebab society msia suke. tp international x suke. cth2 yg berjaya kat international cam hong kong, us n jepon.

msia byk pelukis2 power... saper ckp xder? cume marketing target diorang yg lemah sket..... jadi lukisan diorang jd 'unpublished'... pelukis yg aku btol2 minat cam Kutu ngan puppeteer kat gempak... itu baru namenyer lukisan msia.....

shading kau.....

msia nyer komik x braper best sbab diorang x lagi jumpe identiti yg international society suke. ujang ngna apo? meletop2 dulu, sebab society msia suke. tp international x suke. cth2 yg berjaya kat international cam hong kong, us n jepon.

msia byk pelukis2 power... saper ckp xder? cume marketing target diorang yg lemah sket..... jadi lukisan diorang jd 'unpublished'... pelukis yg aku btol2 minat cam Kutu ngan puppeteer kat gempak... itu baru namenyer lukisan msia.....

kuar tajuk korang nie....nie kan citer pasal komik hunter x hunter...yg korang leh bantai citer benda lain lak aper cite lak nie...aaahhh... suka ati korang la...jnji aku mmg suke giler kat h x h nie...bile buku no.24 nak kuar nih....arrrhhhggg!!!