Jump to content
Punish

Streamyx

Recommended Posts

aku daftar streamyx waktu tu RM150 = 512/128kbps. aku dapat waktu RM88 = 512/256 and lepas 2 bulan di upgrade ke 1024/384.

daftar tepon july 2002, dapat tepon mei 2003 - terus daftar streamyx. dapat streamyx october 2004

aku daftar tepon julai 2003 rasanya, dapat tepon petang tu jugak, seminggu lepas tu, daftar streamyx, dapat streamyx x sampai seminggu lepas daftar. bayaran pun lebeh kurang sama la dgn mus3na

huhu.. camni la keadaan kalau bahagian TMNET ngan TELEKOM dah tak persefahaman dalam komunikasi internal!!

sebab segala teknikal , infrastruktur adalah kerja telekom, manakala service streamyx adalah tmnet, dan yg paling TAK EFISYEN orang tmnet yang melayan panggilan phone untuk teknikal!! sepatutnya orang telekom laaa.. sebab diorang yang buat teknikal skang nie..eahaks!! sampaikan bahagian tmnet sendiri pun tak tau yang jumpering dah buat ke.. atau pemasangan dah dibuat!! sebabnya?? report dari telekom lambat sampai ke tmnet!! so aku rase sebab tu la akaun skang ni auto aktif selepas seminggu hari kerja selepas korang dapat call untuk pemasangan streamyx!!!

kalau ade masalah, dah tmnet yang amik report, dah tentu nak hantar ke telekom lagi!! kena yang pekerja yg suka buat kerja sambil lewa, ataupun terlupa nak hantar report kerosakan..kena peram dulu report tuh.. sampai telekom plak kena peram lagi ..so diorang peram la report memasing antara satu ngan yang lain.. tu yg lambat!! tapi harap tak camtuh la erkk!! laugh.gif

pasal jumper tu rase2nya dah settle sbb dah ade satu database utk telekom+tmnet

tapi pasal trouble shoot tu unsure.gif

pasal jumper tu rase2nya dah settle sbb dah ade satu database utk telekom+tmnet

tapi pasal trouble shoot tu  unsure.gif

ape yg korang bincangkan nii??

tak paham aku!!! ph34r.gif

diorang leh pasang selagi ada port. cume diorang takleh buat apa2 nanti kalo pegi kedai telekom marah2 pasal servis tu "best effort" .. kalo 5km pun dah tak dapat full speed (512k kalo reg tu) ni kan lak dah lebih dari tu..

Izwan 2km je dari exchange, tapi tader port lagi.. wahhhhhhhhhhhhhh !!

Huh tadik petang aku pergi Clicker...

so, apa jawapan diorang....

macam nie, baru aku paham...

yang boleh lebih 5KM hanya Fibre Optic sahaja.....

Copper max ialah 5KM.... So memang malang tol lah nasib aku nie...

Walau camana pon, aku try pujuk, disebabkan aku hanya lebih 0.18Km, dia akan check balik ibu sawat.....klua boleh..... bertuah lah aku....tapi nampaknye peluang tu tipis...

so sesiapa kat sni yang lebih 5KM dan copper....peluang anda utk pakai streamyx adalah nipis.....

Kat sni ader tak mereka yang mengunakan copper dan lebih 5KM yang dpt streamyx....???

nampaknye klau nak streamyx jgak......kne pindah umah la....

so TQ all

GTG

Diorang dah buat penjenamaan semula. So, kita tunggu dan lihat je la perubahan dia....

EDIT

Waaaaa ajaibnya...telekom baru call, diorang nak pi check kat MBF (benda apa ni, cam nama bank je)....tah2 ada technician telekom kat sini, baik ngaku cepat....

Edited by blank

kalau fibre memang leh lebih, tapi nak dapatkan pizzabox punyela payah..... and kalau kau dapat streamyx nanti, kau kena banyak bersabar, jangan maki hamun. kau pun tau derang kasi sampai 5Km sahaja sebab nak jaga quality, calam case kau 5.18Km kalau bari aku takde masalah nak supply streamyx, tapi quality akan reduces la. maybe kau subscribe 1024/384 tapi kau dapat dalam 768/256 je. So tu kau terpaksa terima la, since kau force derang pasang.

Diorang dah buat penjenamaan semula. So, kita tunggu dan lihat je la perubahan dia....

EDIT

Waaaaa ajaibnya...telekom baru call, diorang nak pi check kat MBF (benda apa ni, cam nama bank je)....tah2 ada technician telekom kat sini, baik ngaku cepat....

hahahaha..

bukan MBF laaa...

MDF!!!!

Main Distribution Frame

ekk! nonsense nya streamyx nie, aku cam x caya jark. aku apply bulan April 2004 den dpt bulan Mei 2004. sebulan jark aku tunggu. biggrin.gif nape korank plek ah ? adakah streamyx nya staff nie x baguz or depa buat x lyn ja ?

hahahaha..

bukan MBF laaa...

MDF!!!!

Main Distribution Frame

Eleh...tahu nama benda tapi tak tahu buat keje, 1 sen tak guna jugak....heh heh sorry kasar sikit....

ekk! nonsense nya streamyx nie, aku cam x caya jark. aku apply bulan April 2004 den dpt bulan Mei 2004. sebulan jark aku tunggu.  nape korank plek ah ? adakah streamyx nya staff nie x baguz or depa buat x lyn ja ?

kalo aku jadik ko...syukur pasal dah dpt...aku plak x tau nasib lagi...apply..11 April 2005...dpt...(x tau lagi)...port penuh..

Kat sni ader tak mereka yang mengunakan copper dan lebih 5KM yang dpt streamyx....???

pengguna tu ialah saya sendiri..6.55Km dari Exchange guna copper. So far so good. smile.gif. Subscribed 512/256 dan download selalu dapat rate 45 gitu.

*So far so good=Value for money daripada guna dialup. Masalah selalu dc tu memang ada sebab over 5km guna copper (the risk is still there) tapi itu pukul 7 ke atas sampai tengah malam dan kalau tak betul sampai pagi. dan juga hari hujan.

Dc tu boleh redial balik sebab modem guna router mode!

Edited by iskandariah45

pengguna tu ialah saya sendiri..6.55Km dari Exchange guna copper. So far so good. smile.gif. Subscribed 512/256 dan download selalu dapat rate 45 gitu.

dan dia selalu dc sekitar jam 7pm dan ketika hari hujan, terutama sejak kebelakangan ini. betul tak? ekekkeee

iskandar...

cerita sket camne ko pujuk orang tmnet pasang streamyx....???

copper 6.55km....macam mane ko buat.....ape ko ayat dier....??? untung la ko ekkkk????

clicker kata akan call aku by this week.....klau takde...takde la....malang tol la....peluang tipis nampaknye....

mu3na ko best la dah ada berukbank....

k la nak sambung nangis balik.....

GTG

ok lah tuh.. dari menagggung azab pembayaran bill dialup bagi sape yg takde line streamyx atau broadband!!

kalau setakat dc, bleh connect balik.. yang penting laju dan jimat!! heuheuhe

p/: time tak dapat bleh kate camtuh.. dah dapat.. lain plak niatnya!! kalau dah camni.. ni lah dikatakan manusia yang sememangny tak pernah bersyukur tongue.gif

aku rase cooper tu dr rumah kau ke pizza box je..

yg dari pizza box ke exchange tu baru dlm 6.55km(fibre optic)

iskandar...

cerita sket camne ko pujuk orang tmnet pasang streamyx....???

copper 6.55km....macam mane ko buat.....ape ko ayat dier....??? untung la ko ekkkk????

clicker kata akan call aku by this week.....klau takde...takde la....malang tol la....peluang tipis nampaknye....

mu3na ko best la dah ada berukbank....

k la nak sambung nangis balik.....

GTG

senang je..kau cari siapa boss dia..cakap masalah kau sebab kenapa kau sangat2 nak streamx. lepas tu kau ayat lagi kau sedia ambik risiko intermittent dan apa2 yang sewaktu dengannya. kalau dia tak nak bagi juga kau ayat2 dengan ayat yang lebih power lagi..

*Hint lebih baik kau ada orang dalam..sebab aku guna cara ni... tongue.gif

ok lah tuh.. dari menagggung azab pembayaran bill dialup bagi sape yg takde line streamyx atau broadband!!

kalau setakat dc, bleh connect balik.. yang penting laju dan jimat!! heuheuhe

memang agree sangat dengan penyataan di atas tu..kalau setakat dc tu boleh dial balik..tak jadi masalah. as long bill internet tak melambak sangat...

time tak dapat bleh kate camtuh.. dah dapat.. lain plak niatnya!! kalau dah camni.. ni lah dikatakan manusia yang sememangny tak pernah bersyukur

Biasa la man2, dah nama pun manusia susah nak lari dari sifat2 camni...Tapi sapa yg bleh sabar dengan situasi yg aku kena mmg boleh tabik sping la.....

Kalau setakat takleh download naruto aku tak kisah sangat. Tapi kalau dah installer 10MB pun tak penah lepas rasa mcm nak terajang je modem...Tiap2 kali report kena explain dar A to Z, kalau 10 kali call 10 kali kena explain benda yg sama...Kalau report terus ke CRM 15 minit baru dengar muzik, bayangkan kalau dr alor star ke kl, bape kos kena tanggung....

Tak kisah birokrasi tu nak tinggi mana pun kalau itu dah stail diorang, janji problem boleh sattle...tapi jangankan nak sattle, nak dapat feedback pun payah...Semalam dia bgtau nak cek kat MDF tapi habuk pun tarak......

Biasa la man2, dah nama pun manusia susah nak lari dari sifat2 camni...Tapi sapa yg bleh sabar dengan situasi yg aku kena mmg boleh tabik sping la.....

Kalau setakat takleh download naruto aku tak kisah sangat. Tapi kalau dah installer 10MB pun tak penah lepas rasa mcm nak terajang je modem...Tiap2 kali report kena explain dar A to Z, kalau 10 kali call 10 kali kena explain benda yg sama...Kalau report terus ke CRM 15 minit baru dengar muzik, bayangkan kalau dr alor star ke kl, bape kos kena tanggung....

Tak kisah birokrasi tu nak tinggi mana pun kalau itu dah stail diorang, janji problem boleh sattle...tapi jangankan nak sattle, nak dapat feedback pun payah...Semalam dia bgtau nak cek kat MDF tapi habuk pun tarak......

sesungguhnya aku pon ade masalah same dgn korang gaks..

streamyx aku pon lembab nak mamposhhh!!!

aku try check dgn mcafee speedometer boleh dpt 80kpbs-120kbps

pastu try buat dgn tmnet speedometer boleh ok plak..

dlm 380kbps-412kbps,

aku try tanya kwn kat kwsn rumah aku,

streamyx dia ok je..

tu yg musykil tu..

hmmm...

aku rase cooper tu dr rumah kau ke pizza box je..

yg dari pizza box ke exchange tu baru dlm 6.55km(fibre optic)

ada, memang ade.

1) suruh Perdana Menteri, Assistance dia or org2 Level 1 dalam Gomen yg force Telekom.

2) Pakai Kerabat Diraja (aku pakai method ni)

3) kau merusuh........(gi Hijact kapal terbang and langgar tower Telekom kat bangsar).....

takat GM TM Multimedia dia takde power dalam pemasangan ni, aku dah banyak kali deal ngan dia dulu, pemasangan kau kena carik GM Telekom.