Jump to content
Punish

Streamyx

Recommended Posts

Esok ngan lusa dah cuti..so bagi dia orang rileks dulu...lepas tu aku korek balik..

Susah la kalau tak da line...aku tak leh nak access SCADA system dan intranet kat office remotely...

heheh... apa citer punish?... laugh.gif ko pakai je la dial up....

drpd dial up,

baik kau try guna cdma plak..

haaa..

lagi laju sikit dr dial up guna modem biasa nii... smile.gif

CDMA die nyer signal asik ilank pastu suka lari2 pegi ntah ke mana2 pastu ilang terus.. nak connect? wa...

CDMA die nyer signal asik ilank pastu suka lari2 pegi ntah ke mana2 pastu ilang terus.. nak connect? wa...

CDMA boleh connect dlm max 64kbps je.....

baik sikit dr guna modem dialup tu...

haahhahahaaaa.......

tapi bukan TM die nyer seber akan automatic kasik down balik ke speed tu bagi jadi 56k (slalunya lagi bawah).. ?

tapi bukan TM die nyer seber akan automatic kasik down balik ke speed tu bagi jadi 56k (slalunya lagi bawah).. ?

yg mana satu jadi down ni???

cdma bergantung gak pada keadaan liputan /pemancaran dr pihak TM tu....

klu signal lemah,byk laa lostnya...

Hmm.. kenapa ko tak pakai streamyx help line toll free?? kan ke diorang dah kasi?? yang pi call no biase nak buat hape!! melainkan ko ade nak deal atau tau no direc line "org yg power" untuk buat tindakan!!

Haa!! lepas ni call toll free 1300-88-9615 .. diulang tiada bayaran untuk call no tuh.. kalau ko ade awek keje situ pakai le no tu untuk call die!! heuheuhe.. free!!

heuhue.. salah no la plak!! no sebenar 1300-88-9515 , nak lebih yakin korang pi site telekom sendiri ler.. hmm.. no tu free ke local rate aku tak pasti le.. sebab aku bukan keje pun ngan telekom tuh!! ehaks.. ni yg aku tau jer ler!! so aku turunkan ape yg aku tau kat korang!!

Nak defence pun biar bertempat la bro...kalau ko staff telekom sekalipun, takde sebab pun ko nak terasa...kalau ko nak terasa jugak buat la tindakan supaya takde lagi orang nak komplen.......

takde le aku nak defent sesape pun..takde hak pun kalau aku betul pun staff telekom.. sebab tu memang pelanggan nya hak!! dana ku tak terasa pun sebab sememangnya aku bukan staff pun!! aku kasi tau pendapat je ler.. tapi kalau dah ko call sendiri die kate die sendiri yang takde mase nak pi.. so ko ade bukti ler die tak buat lagi.. heuheuhe

die ni mesti keje ngan custcare tu, org tanya laen die jawab lain. kalo tader jawapan, die akan soh tunggu 2 minit, 1 minit, hold on for a secs ape2 la. pastu dgr lagu siti, lagu rock2 then trus "HILANG"...

YEAHHHH...

AKu dah dapat streamyx.......Yah akhirnya...kini pasti...

Mu3na mane2....muss aku dapat streamyx !!!! (Thanx alot)...huhhuh bangga nye aku....

smalam aku try max cume dapat dalam 386KBPS jer tapi pastu takleh connnect satu malam pagi nie test balik dah boleh connect dan max aku dapat tadi check kat streamyx web side 780KBPS...

huhhuuhuh dapat streamyx dapat streamyx.......

gumbira gumbira....huhuhhuhhhuh

yea yea dapat streamyx dapat streamyx.

yea yea dapat streamyx dapat streamyx.

Terima Kasih bebanyak kepada KAK MURNIi yg kat Clicker Kelana Jaya SS6 tue

GTG

rasa nak ketawa pulak aku baca tu...

hahhaahaahaa.

sape budak gombak,

baik ngaku cepat...

hehehhehehe..

mmg best laa korang ... tongue.gif

ahahahaha, sah la ni yang dikatakan org reti tapi berlagak pandai dalam IT!!

memang kelar + bute IT + bodo sombong + ~!@#$%^&*()_+| dan lelain!!

tu yang aku kate..dan kepada yang lain.. jangan la buat aduan kepada XXX yang tak berasas!!

ahahahaha, sah la ni yang dikatakan org reti tapi berlagak pandai dalam IT!!

memang kelar + bute IT + bodo sombong + ~!@#$%^&*()_+| dan lelain!!

tu yang aku kate..dan kepada yang lain.. jangan la buat aduan kepada XXX yang tak berasas!!

ape maksud kau??

kau tak setuju ke dgn surat tuu?? huh.gif

10Mbps...ha ha , RM 99 untuk 10Mbps..tak percayalah..saya dah "fed up" dengan tmnut streamyx. tunggu tunggu tak dapat....asalan : tak ader port inilah itulah

lepas itu ader orang post kat lowyat..tempat-tempat yg tak ader streamyx. lepas itu tersenarailah kawasan saya (lol..tmn.setapak indah) (asalan : not good cable , etc)..yg lawaknya pula ..TmNet kata

'application approved waiting for installation"

techie kata nak datang pasanglah , lepas itu kata tak ader. saya tak marah techie , mungkin dia diberi maklumat yg. salah...

sekarang guna Jaring Jalur Lebar tanya wayar..okaylah speed boleh tahan...tapi nak buat aper....tempat I , copper tak baik (walapun saya tinggal kira-kira 6.01km dari HLA (Base station) diorang..boleh tahan)

10Mbps!? blink.gif giler apa? laju gila dah tu... 1GATE tu amende plak?

ahahhaha...

mamat yg report tu tak tahu malu laaa..

nak komplen tapi bagi maklumat yg dah nyata salah sama sekali..

malu oooo...

aku rase tecnichan telekom mesti tengah gelak,

sbb baca report tuhhh..

termasuk laa aku sekali yg tergelak juga...

hahhahahhahaha...............

Dan melalui mamat yang komplen tu, menunjukkan lagi betapa rendahnya pengetahuan pengguna kita (kerana nila setitik, rosak susu sebelanga).

GATE ? Nilai baru ni nak kira macam mana? smile.gif

ahahhaha...

mamat yg report tu tak tahu malu laaa..

nak komplen tapi bagi maklumat yg dah nyata salah sama sekali..

malu oooo...

aku rase tecnichan telekom mesti tengah gelak,

sbb baca report tuhhh..

termasuk laa aku sekali yg tergelak juga...

hahhahahhahaha...............

habis dia ketawa, dia poning kepala pikir nak jawab cam mana. kita tunggu jer la reply. salunya x sampai seminggu ada la reply tu kat dalam utusan. huheue

OK...Nak tanya...

Camne nak buat ahh...

Aku dah berapa lama ntah tunggu punya tunggu, streamyx tak muncul2...

So Korang ade idea tak kat mane nak report hal nie...

Disebabkan 5.18KM jer aku tak dapat streamyx... Sedangkan member aku Forumer syazone dok se taman dapat...

Aku start mendaftar streamyx sejak dari zaman RM88/384kbps.....Sampai lah skarang dah RM88/1.0mbps....

Slama nie aku pergi Kedai Telekom jer.... tapi apa pon tak jadi.....

Ader orang kasik idea pergi kat TMNET Clicker...... tapi adakah benar diorang boleh tolong....

Takkan nak kene pindah umah kot......

Sesiapa lagi yg ader masalah macam aku nie, boleh post skali....

korang tolong la beri idea...???

TQ GTG

masalah ko sama macam masalah aku laaaa... jarak umah aku 5.3 km lebih dari syarat nak masuk stremxy .. tapi boleh aja .. aku dah daftar minggu lepas .. so sekarang dah guna.. try ko p tanya balik .. akak kat situ bagitau kalau jarak sampai 6 km dia tak sure nak kata dapat tapi kalau dalam <6 km tu ok lagi ..

kadang2 dia tengok pada no tel juga ... pendaftar baru atau lama .. kawan kat umah aku .. setaman lagi tu .. ada buat permohonan juga tapi bila chek ..tak dapat .. tapi aku baru sebulan masuk line tel .. bila chek .. dapat lak .. entah aku pun pening dengan TM ni .

kadang2 dia tengok pada no tel juga ... pendaftar baru atau lama .. kawan kat umah aku .. setaman lagi tu .. ada buat permohonan juga tapi bila chek ..tak dapat .. tapi aku baru sebulan masuk line tel .. bila chek .. dapat lak .. entah aku pun pening dengan TM ni .

utk pengetahuan en.nirzaanputra ,punish tu dah dpt dah perkhidmatan streamyzx tuu..

baru je dua hari lepas dia dpt,

masih tgh gumbira sgt lagi tuhh.

hehehehhehe...