Jump to content
Sign in to follow this  
Crown Vina

UPU

Recommended Posts

hokohkhohok...aku besok start Add math SPM pagi tu kul 5pagi,tgh dok lvling ryl lagi...hokhokhokhok..skarang dah insaf beb..nyaris2 kantoi,tapi alhamdullilah ler..dapat gak 6 kredit,yg 4 lagi ckp makan jer..

hokohkhohok...aku besok start Add math SPM pagi tu kul 5pagi,tgh dok lvling ryl lagi...hokhokhokhok..skarang dah insaf beb..nyaris2 kantoi,tapi alhamdullilah ler..dapat gak 6 kredit,yg 4 lagi ckp makan jer..

cis........kalau adik aku mmg nak kena lempang sedas dua happy.gif

uik gile per...x lalok ker masa buat add math tuh..gile dah ler subject paling susah bagi aku..aku masa 2 minggu sebelum SPM tuh baru la nak belaja apa itu add math wakakakakaka..padan muka aku dpt cukup makan je tuh la aku nih bile cikgu aku dok ajar aku buat subject sendiri kat belakang kelas wakakakaka~

tapi aku lagi respect ko sacred bole tuh sampai kul 5 blaja RYL lagi huhuhuhu.. tongue.gif

No Offense smile.gif

cis........kalau adik aku mmg nak kena lempang sedas dua happy.gif

hokhokhokh..kan bagus klu aku dpt abg cam ko..klu kena lempang baru aku sedar skit laugh.gif

tu la aku prasan best sgt,semua aku leh score masa trial dulu pastu aku ingat SPM kacang jer..kan dah padan muka..wakakakkakak laugh.gif

hokhokhokh..kan bagus klu aku dpt abg cam ko..klu kena lempang baru aku sedar skit laugh.gif

tu la aku prasan best sgt,semua aku leh score masa trial dulu pastu aku ingat SPM kacang jer..kan dah padan muka..wakakakkakak laugh.gif

kohkohkohkohkohkoh~ patut la bole study RYL sampai kul 5am rupenye masa Trial SPM ko score gegile...huhuhu~ tapi bagus la yek sebab dpt gak ko course yg ko nak tuh hehehehe bersyukur bebanyak pada Tuhan ~ smile.gif

bagus la ko dah amik iktibar jgn nanti ko dpt sijil diploma ko balun perangai lama lak masa degree hehehehehe~

No Offense smile.gif

xder a..tu ler klu perasan diri sendiri best wakakakkak..UPSR aku sapu ,PMR aku sapu,trail SPM pun aku sapu habis,pastu aku ingat dah pro giler a,nak buat best..wakakakka x pasal2 terjun..semua nie iktibar kepada aku..aku rasa klu aku boleh gak score SPM sambil men game,mesti aku masih perasan yg diri aku best pastu masuk matrik pun dok buat camtu gak sure kena kick punya

insaf..insaf..

kohkohkohkohkohkoh~ patut la bole study RYL sampai kul 5am rupenye masa Trial SPM ko score gegile...huhuhu~ tapi bagus la yek sebab dpt gak ko course yg ko nak tuh hehehehe bersyukur bebanyak pada Tuhan ~ smile.gif

bagus la ko dah amik iktibar jgn nanti ko dpt sijil diploma ko balun perangai lama lak masa degree hehehehehe~

No Offense smile.gif

Cabaran belajar di IPT lebih banyak dari cabaran belajar di sekolah......aku sgt2 harap ko dapat menempuhinya...sebab aku pun dah pernah kantoi dan tergoda....

1. Bila study malam sbb nak test esok, roomate (course lain) layan cs dalam bilik...tak tahan tgk join main muliplayer sampai subuh dan "Ya, Allah! Dua jam lagi nak test..ada empat topik tak cover lagi"

2. Bila kejutkan roomate utk bersiap ke kelas pagi....dia kata 'Malaslah...bukan faham pun apa yg lecturer ajar' dan secara otomatik aku kembali ke katilku sambil berkata ' Tak palah..ada geng ponteng..'

3. Dah dapat loan PTPTN/Mara/Apa2la....AWAS! Kerana korang mungkin makan megi lebih awal dari yg dijangka sebab 'Apa yang aku boleh buat dengan duit RM3000 - handphone baru, PC baru, Gc baru, awek baru - bila dah abis duit BARU PADAN MUKA (dengan muka2 aku sekali)'

4. Bila keluar result, AVERAGE. Terus insaf dan berazam untuk improve semester depan (tu pun kalau tak dapat status GAGAL BERHENTI la)

5. Mula semester baru, azam baru.. start study awal dan konsisten, tetiba ada mulut sumbang "Wuiyo..study awal siot! relax la..exam lambat lagi" Korang ingat buat pekak telinga dah cukup.......tak tahan. Sekali dia layan CS , aku pun kembali ke PC aku untuk connect multiplayer.

6. Duit loan dah nak bajet semester baru ni, tak mau bazir ....tiba2 roomate sambar GC Radeon X800 (tak pun motosikal), tak tahan abis duit pegi beli. Makan megi awal sekali lagi....

7. Tengah study malam, member ajak pegi kedai mamak pekena roti canai plak...kata "tak pa lah...aku nak test esok" Tapi bila member sebut ManU lawan Arsenal terus lompat join sampai ke subuh dan "Ya, Allah! Dua jam lagi nak test..ada empat topik tak cover lagi"

Harap jadi panduan kepada bakal penuntut sekalian.. ph34r.gif

uiks...nasihat yg mmg patut di ambil berat..

aku dah terkantoi skali dan insyaallah aku x mau ulang blk benda nie,malu woo..jiran2 aku ngan kawan2 aku semua terkejut bila diorang tanya result aku...asyik derang kata 'biar btul jgn kelentong aku','tipu ler hng nie"...isk sedih plak bila dgr camtu..sebab tu aku dah nekad dah..xnak dimalukan lagi mesti mau pulun..yosh!ganbateh!

p/s: stakat ckp jer x guna..kena ada usaha gak..

uiks...nasihat yg mmg patut di ambil berat..

aku dah terkantoi skali dan insyaallah aku x mau ulang blk benda nie,malu woo..jiran2 aku ngan kawan2 aku semua terkejut bila diorang tanya result aku...asyik derang kata 'biar btul jgn kelentong aku','tipu ler hng nie"...isk sedih plak bila dgr camtu..sebab tu aku dah nekad dah..xnak dimalukan lagi mesti mau pulun..yosh!ganbateh!

p/s: stakat ckp jer x guna..kena ada usaha gak..

Aku faham sesangat perasaan ko.... Mcm aku nih, kawan baik sendirik dpt 6A (klas akaun) trus rasa frust gegiler... Tapi aku tak rasa nyesal sgt dgn result aku, sebab dari dulu memang cam tu. Penah dapat A1 dlm bio dn fizik, trus gempa bumi satu kelas! kadang² aku heran apsal depa takleh trima org bodoh cam aku ni dpt score. Trus kuar citer aku tiru la... bodek cikgu la. Naik turun results bergantung pada kita jer.... kalau ko tgk prestasi aku, mcm ala-ala tsunami! kejap naik kejap turun. Susah nak kekalkan prestasi subjek tu... tapi senang jer nak gagal.... biggrin.gif Walapun result spm dah kuar (alhamdulillah takder yg gagal), aku masih rasa tertekan. Mana taknya, ader mulut² cikgu yg jahat kata result aku truk... lebih² lagi aku nih bekas ketua pengawas. Trus plajar² form 3 takut nak ambik aliran sains thn dpn.... dry.gif Yg aku bengang, sesama melayu pun nak mengata, cikgu tu tak sedar berapa kerat sgt melayu dlm kls sains skolah aku.

Jaga diri sendiri dah ler... jgn dgr aper org cakap. Aku tolak matrik, smpi nk bengkak gegendang telinga aku dgr sedare berleter. Memang la matrik tu blh pegi jauh, tapi results kena la bagus jugak. tongue.gif

P/s: Tak sabar nak mengalami 'kejutan budaya' di universiti

Aku faham sesangat perasaan ko.... Mcm aku nih, kawan baik sendirik dpt 6A (klas akaun) trus rasa frust gegiler... Tapi aku tak rasa nyesal sgt dgn result aku, sebab dari dulu memang cam tu. Penah dapat A1 dlm bio dn fizik, trus gempa bumi satu kelas! kadang² aku heran apsal depa takleh trima org bodoh cam aku ni dpt score. Trus kuar citer aku tiru la... bodek cikgu la. Naik turun results bergantung pada kita jer.... kalau ko tgk prestasi aku, mcm ala-ala tsunami! kejap naik kejap turun. Susah nak kekalkan prestasi subjek tu... tapi senang jer nak gagal.... biggrin.gif  Walapun result spm dah kuar (alhamdulillah takder yg gagal), aku masih rasa tertekan. Mana taknya, ader mulut² cikgu yg jahat kata result aku truk... lebih² lagi aku nih bekas ketua pengawas. Trus plajar² form 3 takut nak ambik aliran sains thn dpn.... dry.gif  Yg aku bengang, sesama melayu pun nak mengata, cikgu tu tak sedar berapa kerat sgt melayu dlm kls sains skolah aku.

Jaga diri sendiri dah ler... jgn dgr aper org cakap. Aku tolak matrik, smpi nk bengkak gegendang telinga aku dgr sedare berleter. Memang la matrik tu blh pegi jauh, tapi results kena la bagus jugak. tongue.gif

cyber, ko pernah dengar tak cite anak, bapa dan keldai.

bila anak naik keldai, orang kata anak bodo biar bapa tua jalan.

bila bapa naik keldai, orang kata bapa bodo biar anak kecik jalan

bila dua-dua naik keldai, orang kata dua-dua bodo, kesian kat keldai

bila dua-dua tak naik keldai, org kata bodo sbb ada kenderaan tak guna.

Kesimpulannya: Org mengata di mana2, tak kira apa orang kata, PEKAK aja telinga, yg penting we do the best dan Allah saja yg tau wink.gif

Kejutan budaya di universiti memang mencabar..baik tanya dan ikut advise senior (tgk orang gak la, mana rasa yg boleh pakai tu ikut la)...kadang2 dengar advise diorang cam bodo tp itulah cara nak survive di U..sbb dah ramai member aku GAGAL BERHENTI sbb cultural schock di U masa first sem! Good luck to you too wink.gif

uishhh..biar betul ko nak SPM esok main game lagi huhuhuhu hebat siot~~ aku x berani nak buek mcm tuh... smile.gif makin dekat makin takut aku dibuatnye

Aku ada kenal sorang adik sedara aku... malam sebelum Add Math dia belasah main C&C Generals... lepas itu tengok Gundam Seed Destiny.... nasib baik Add Math dia dapat 6... kalau fail??? Habis TESL pon tak dapat... ph34r.gif

Aku faham sesangat perasaan ko.... Mcm aku nih, kawan baik sendirik dpt 6A (klas akaun) trus rasa frust gegiler... Tapi aku tak rasa nyesal sgt dgn result aku, sebab dari dulu memang cam tu. Penah dapat A1 dlm bio dn fizik, trus gempa bumi satu kelas! kadang² aku heran apsal depa takleh trima org bodoh cam aku ni dpt score. Trus kuar citer aku tiru la... bodek cikgu la. Naik turun results bergantung pada kita jer.... kalau ko tgk prestasi aku, mcm ala-ala tsunami! kejap naik kejap turun. Susah nak kekalkan prestasi subjek tu... tapi senang jer nak gagal.... biggrin.gif Walapun result spm dah kuar (alhamdulillah takder yg gagal), aku masih rasa tertekan. Mana taknya, ader mulut² cikgu yg jahat kata result aku truk... lebih² lagi aku nih bekas ketua pengawas. Trus plajar² form 3 takut nak ambik aliran sains thn dpn.... dry.gif Yg aku bengang, sesama melayu pun nak mengata, cikgu tu tak sedar berapa kerat sgt melayu dlm kls sains skolah aku.

ko punya cara result kuar tuh mcm aku lak...turun naik turun naik..mcm ombak dah ler dua-dua math aku sentiasa failed je kekekeke~ masa aku dpt result SPM tuh mmg terkezut beruk aku negok..masa UPSR,PMR result ntah pape ntah..Cyber nanti jumpa kat U jadi kawan aku la hahahahaha~ betul tuh cult. shock huhuhuhu tuh la cuak siot 1st sem jumpa senior..apa la diorang nak buek nanti kat aku hurmmm..

Edited by HeaVen X

emm ko dpt course aper kat U?

Aku dapat course sains komputer... smile.gif entahla, sejak form 2 lagi aku berazam nk ambik course ni.... smile.gif padahal aku tak kaji sgt silibus kursus tu. Yg penting, ader perkataan komputer...... biggrin.gif

Aku ada kenal sorang adik sedara aku... malam sebelum Add Math dia belasah main C&C Generals... lepas itu tengok Gundam Seed Destiny.... nasib baik Add Math dia dapat 6... kalau fail??? Habis TESL pon tak dapat... ph34r.gif

apsal ko x ckp je nama adik sedara ko tuh PhoenixWunin hohohohohoh merangkap adik Dominant.. smile.gif

ko punya cara result kuar tuh mcm aku lak...turun naik turun naik..mcm ombak dah ler dua-dua math aku sentiasa failed je kekekeke~ masa aku dpt result SPM tuh mmg terkezut beruk aku negok..masa UPSR,PMR result ntah pape ntah..Cyber nanti jumpa kat U jadi kawan aku la hahahahaha~ betul tuh cult. shock huhuhuhu tuh la cuak siot 1st sem jumpa senior..apa la diorang nak buek nanti kat aku hurmmm..

Nk jadi member? no hal punya tongue.gif .... ader rezeki jumpa la nanti kat perlis. Aku pun risau gak apa senior nk buat kat student² baru.... biggrin.gif Tapi, tak kisah la semua tu... dah memang lumrah.

cyber, ko pernah dengar tak cite anak, bapa dan keldai.

bila anak naik keldai, orang kata anak bodo biar bapa tua jalan.

bila bapa naik keldai, orang kata bapa bodo biar anak kecik jalan

bila dua-dua naik keldai, orang kata dua-dua bodo, kesian kat keldai

bila dua-dua tak naik keldai, org kata bodo sbb ada kenderaan tak guna.

Kesimpulannya: Org mengata di mana2, tak kira apa orang kata, PEKAK aja telinga, yg penting we do the best dan Allah saja yg tau wink.gif

Kejutan budaya di universiti memang mencabar..baik tanya dan ikut advise senior (tgk orang gak la, mana rasa yg boleh pakai tu ikut la)...kadang2 dengar advise diorang cam bodo tp itulah cara nak survive di U..sbb dah ramai member aku GAGAL BERHENTI sbb cultural schock di U masa first sem! Good luck to you too wink.gif

Trima kasih atas nasihat tu... memang dah lumrah manusia cam tu. Aku pun asalnya memang tak kisah, tapi ada juga hadnya.. tongue.gif Apapun, tq sebab terus membakar semangat student² baru.

Aku dapat course sains komputer... smile.gif entahla, sejak form 2 lagi aku berazam nk ambik course ni.... smile.gif padahal aku tak kaji sgt silibus kursus tu. Yg penting, ader perkataan komputer...... biggrin.gif

CS yer..aku plak CNS(computer system and networking) aper beza a?ish risau plak aku bila tgk dlm course U kat mesia nie x der pun CNS nie..asyik CS jer..kang x laku plak diploma aku mampus..saper2 leh tlg skit..aku conpius nie..mana better a?sblum aku masuk Kolej aku nak tau yg course CNS aku nie ok ker?hangat dipasaran ker atau sekadar melukut di tepi gantang(ewah..pantun plak) laugh.gif

tolong plz...

kau tanya smile4me....die ex-student polytech mara KL

aku time spm abis satu paper lepas tu ade break sejam gi main ro jap kat cc sebelah skolah aku(time tu ro baru kuar beb,sibuk levelling) tongue.gif pastu patah balik skolah ambik paper lagi satu..itulah yg berlaku tiap2 hari..selalu orang lain dah start aku baru kelam-kabut nak prepare alat tulis etc..nasib baik semua lulus cukup makann.. sad.gif

insaff.... tongue.gif

huhuhu..samelah gakz macam aku....kalau satu hari tu ada 2 paper..contohnya pagi ada paper..pastu sambung petang....aku gerenti balik rumah...main RO ke.....layan lagu....d/l benda² ke....kohkohkohkho.... tongue.gif

Edited by civ3

huhuhu..samelah gakz macam aku....kalau satu hari tu ada 2 paper..contohnya pagi ada paper..pastu sambung petang....aku gerenti balik rumah...main RO ke.....layan lagu....d/l benda² ke....kohkohkohkho.... tongue.gif

hebat la korang nih aku x penah pun buat macam tuh..except PMR aku je tuh pas abis semua paper..aku main ptg² sampai maghrib kat cc setiap ari buat mcm tuh sampai abis exam PMR tuh kohkohkohkoh~ akibatnye result pun kuar la mcm tuh..SPM xde lak gi main game but bile time terluang sebelum paper lain aku borak je ngan kengkawan kaco pompuan study hahahahaha~ kalo x bulan posa aku gi makan la hahahahaha~nyam nyamm.. biggrin.gif

huhuhu...aku masa last paper SPM..paper BIO kan last SPM (bagi bebudak sek harian)? hurm...sebaik jea habis paper tuh...aku lepask kat sek sampai kul 6.45....wahahaha....borak² dgn member...mengimbau semula kenangan² manis & pahit sewaktu dr form 1 hinggalah tamat form 5.....wahaha....sedey woo.....tinggalkan sek nie...isk²...rasa mcm nak masuk jea balik sek aku nie..isk² cikgu yg pernah aku kutuk dgn member (mostly cikgu add mat & kimia)...pastu cikgu yg paling sporting sekali..iaitu uztaz aku..heh...kamcing gler aku dgn uztaz nie.... happy.gif wahahaha...kenangan².....

ceh..skolah aku cam hampeh jer..time ketas last tu(BIO) kami sepakat abis awal,sejam awal,pastu ingat nak lepak ler kat skolah..tetiba jer cikgu disiplin dtg bawak rotan suruh kami semua kluar kawasan skolah,dia ckp abis exam trus kluar,x leh tunggu dlm skolah sebab time peksa tu cikgu2 disiplin buat spot check,depa jumpa telur ayam la..spray can la..macam2 hokhokhoohkok..sebab tu kena halau kluar..so aku x der kenangan last day pun kat sana sebab kena halau kluar awal...hampeh tul

huhuhu...aku masa last paper SPM..paper BIO kan last SPM (bagi bebudak sek harian)? hurm...sebaik jea habis paper tuh...aku lepask kat sek sampai kul 6.45....wahahaha....borak² dgn member...mengimbau semula kenangan² manis & pahit sewaktu dr form 1 hinggalah tamat form 5.....wahaha....sedey woo.....tinggalkan sek nie...isk²...rasa mcm nak masuk jea balik sek aku nie..isk² cikgu yg pernah aku kutuk dgn member (mostly cikgu add mat & kimia)...pastu cikgu yg paling sporting sekali..iaitu uztaz aku..heh...kamcing gler aku dgn uztaz nie.... happy.gif wahahaha...kenangan².....

kalo windu sgt ngan skola masuk form 6 la mcm ketua pengawas aku tuh cayang sgt skola masuk form 6 hohohohohohohoho~ tapi alasan dia sebenarnye sebab x mo pegi UiTM Sarawak apa da punya alasan hhuhuhuhuhu~ smile.gif