Jump to content
Sign in to follow this  
Crown Vina

UPU

Recommended Posts

P/s: Excited nak masuk u tapi banyak anasir² negatif dalam kepala..... biggrin.gif

jgn cepat mengalah...yang penting kit amesti kejar ilmu tu walau di mana jua pun.... cool.gif

patutnye IPTS yg banyak tuh merge je jadikan 1 je IPTS so mudah n jimat cost tapi sebab duit punya pasal x mo merge..tuh la masalahnye~ dry.gif

patutnye IPTS yg banyak tuh merge je jadikan 1 je IPTS so mudah n jimat cost tapi sebab duit punya pasal x mo merge..tuh la masalahnye~ dry.gif

semuanya keranamu DUIT & nakkan NAMA....... tongue.gif

semuanya keranamu DUIT & nakkan NAMA....... tongue.gif

hehehehe..tuh pasal~ semua DUIT je sekang...

so ko cari la kolej yg betul² civ3 smile.gif

semoga ko berjaya..erk by da way awex ko dpt mana??

hehehehe tongue.gif

hehehehe..tuh pasal~ semua DUIT je sekang...

so ko cari la kolej yg betul² civ3 smile.gif

semoga ko berjaya..erk by da way awex ko dpt mana??

hehehehe tongue.gif

huhuhu...aku ambik UNITAR.....awex aku form 5 lah....kohkohkhoh.... tongue.gif

huhuhu...aku ambik UNITAR.....awex aku form 5 lah....kohkohkhoh.... tongue.gif

la ye ker..ingat sama baya ko hehehehe~ smile.gif

okok

jgn cepat mengalah...yang penting kit amesti kejar ilmu tu walau di mana jua pun.... cool.gif

Yup, aku stuju.... mmg aku takkan mengalah dalam mengejar ilmu. Semua ketententuan datang dari Allah...

cybertech nanti jumpa kat PERLIS tegur aku kohkohkohkohkoh~ laugh.gif

Yup, aku stuju.... mmg aku takkan mengalah dalam mengejar ilmu. Semua ketententuan datang dari Allah...

ilmu tuh ada di mana² jea....tapi yang penting sekarang tinggal diri kita utk berusaha menuntut dan menguasai ilmu² tuh......ukuran pada ilmu bukanlah pada sijil² yg berjela²....tapi adalah penguasan kita terhadap ilmu tuh sendiri.... tgk jealah contoh curtain bebudak yg keluar U....ada sijil berjela²...tapi bila suruh buat kerja habuk pun takda...bila time exam study bagai nak rak....tapi bila surh buat keje hampeh!

ilmu tuh ada di mana² jea....tapi yang penting sekarang tinggal diri kita utk berusaha menuntut dan menguasai ilmu² tuh......ukuran pada ilmu bukanlah pada sijil² yg berjela²....tapi adalah penguasan kita terhadap ilmu tuh sendiri.... tgk jealah contoh curtain bebudak yg keluar U....ada sijil berjela²...tapi bila suruh buat kerja habuk pun takda...bila time exam study bagai nak rak....tapi bila surh buat keje hampeh!

wakakakakaka...terasa lak aku ayat ko tuh kekekeke~ smile.gif

secara jujur aku sebenarnye aku x mo masuk U sebab aku tau keupayaan aku tapi dah dpt amik je huhuhuhu~ tongue.gif

A'ah.. blajar untuk mendapatkan ilmu. Kalo blajar semata² untuk lulus peksa xbley gak....hampeh... sad.gif xper, aku akan tanamkan azam siap² sblm masuk u. Trima kasih kerna membakar semangat aku... biggrin.gif

A'ah.. blajar untuk mendapatkan ilmu. Kalo blajar semata² untuk lulus peksa xbley gak....hampeh... sad.gif xper, aku akan tanamkan azam siap² sblm masuk u. Trima kasih kerna membakar semangat aku... biggrin.gif

alamak terasa lagi aduh...sedeynye~ hurmm...nanti aku usaha ubah sikap tuh wink.gif

aku ckp ni secara umum termasuklah sbg peringatan utk diri aku sekali.... dan setiap orang ada tahap kemampuan masing²...so we must try the best! happy.gif

p/s: selagi kita masih hidup...selagi itulah kita akan terus menuntut ilmu.....

kata² Rasulullah : "Tuntutlah ilmu sampai ke negeri Cina."

Edited by civ3

Lorrr... relaks la HeavenX... aku sajer nak kongsi dgn bakal student u. Benda tu pun sebenarnya peringatan untuk diri aku gak. Lebih² lagi aku tolak matrik semata² nak masuk IPTA.... biggrin.gif

Lorrr... relaks la HeavenX... aku sajer nak kongsi dgn bakal student u. Benda tu pun sebenarnya peringatan untuk diri aku gak. Lebih² lagi aku tolak matrik semata² nak masuk IPTA.... biggrin.gif

lorh tolak matrix? apsal ko x suka ker??

hohohohohoho...dari aku terus x apply matrix hahahaha~

sebab aku tau kemampuan aku.. biggrin.gif

lorh tolak matrix? apsal ko x suka ker??

hohohohohoho...dari aku terus x apply matrix hahahaha~

sebab aku tau kemampuan aku.. biggrin.gif

Aku pun mcm ko gak, tau kemampuan diri sendiri. Sbb tu aku tolak matrik dan amik IPTA... Lgpun, aku dpt call dari matrik suruh daftar diri keesokannya. Dah ler masa singkat, macam mana nak buat persiapan... mad.gif Dan memang dari dulu aku tak suka matrik.... biggrin.gif

matrik nie lebih sesuai utk bebudak yang cita² nak jadi doktor jea.... happy.gif

matrik nie lebih sesuai utk bebudak yang cita² nak jadi doktor jea.... happy.gif

Yg ni aku terpaksa tegur tongue.gif

......untuk pengetahuan korang matriks adalah short cut yg paling mudah untuk korang KE MANA-MANA COURSE DEGREE di mana2 IPTA! Aku rasa korang pun dah tau kan yg sapa2 masuk matriks confirm IPTA? dan katakan korang dpt result masa matriks teruk pun korang confirm gak masuk IPTA (kecuali fail la), tapi course yg korang dpt mungin pelik2 skit la bunyinya tongue.gif !

Sapa masuk matriks sebenarnya dia dah confirm dapat apa yg dia mau, dgn syarat study mau habis baik cool.gif !!!!

Matriks, satu lagi usaha kerajaan untuk tolong orang melayu...malangnya ramai orang melayu kita masih tak sedar....pegi sana main-main (my experience la, jgn tembak aku plak)he..aku rasa la kan..kalau takde matriks ni mmg susah org melayu nak masuk ipta, sbb...korang survey la intake baru ni degree untuk STPM/matriks/setaraf....melayu apa kelulusan dia..ha..ha!!! Pastu korang compare lak paper STPM ngan paper exam matriks, tgk kualiti, mana satu yg jauh lagi mudah....ph34r.gif

Edited by electroboy

woops! aku tersilap anggapan pada matrix selama nie...huhuhu..sorry pada bebudak matrix yang ada dlm putera.com nie sleep.gif

woops! aku tersilap anggapan pada matrix selama nie...huhuhu..sorry pada bebudak matrix yang ada dlm putera.com nie sleep.gif

Tak'ah..biar aku resturcture skit aja ayat ko.... Matriks Aliran Sains Hayat hanya sesuai untuk budak skima yg nak jadi doktor aja tongue.gif ....ha..ha..jgn marah aku budak matriks aliran sains hayat.... tongue.gif

Tak'ah..biar aku resturcture skit aja ayat ko.... Matriks Aliran Sains Hayat hanya sesuai untuk budak skima yg nak jadi doktor aja tongue.gif ....ha..ha..jgn marah aku budak matriks aliran sains hayat.... tongue.gif

kire ko nak jadi doctor la nih? hehehehe doctor biasa je ker doctor pakar?? laugh.gif

kire ko nak jadi doctor la nih? hehehehe doctor biasa je ker doctor pakar?? laugh.gif

ko kata sape? bdk sains hayat je la jadi doktor...aku dulu matriks aliran sains fizik, skang dah masuk UPM tgh study computer communication engineering...

nak jadi doktor pun bolehh...sambung sampai phd, tak nak aku tongue.gif

emm..aku x buat pun rayuan kat UPU ..skarang nie aku amik KPTM(Kolej Poly-Tech MARA)sebab aku punya family skarang pun ada sedikit kesempitan wang,so nie la satu2 nye yg ader full support from MARA,aku pun amik ler..amik course dip.computer system and networking..3 tahun,klu dapat elok nanti leh sambung degree computer system engineering and networking engineering kat MMU...insyallah..akhirnya tercapai gak cita2 aku nak amik course bahagian komputer nie,walaupun result selam takat2 hidung jer,lepas nie kena pulun blk..tidak malu mak aku kat adik beradik aku,semua anak diorang dah ader doktor ngan engineering ,kak aku pun doktor..tinggal aku jer masih terkapai2 ..work hard pas nie ^^..GANBATEH!

p/s: esok org peksa SPM aku malam tu sempat mentelaah game RYL lagi hokhohkhok(gelak dlm nada insaf) laugh.gif

Edited by Sacred_Hunter

emm..aku x buat pun rayuan kat UPU ..skarang nie aku amik KPTM(Kolej Poly-Tech MARA)sebab aku punya family skarang pun ada sedikit kesempitan wang,so nie la satu2 nye yg ader full support from MARA,aku pun amik ler..amik course dip.computer system and networking..3 tahun,klu dapat elok nanti leh sambung degree computer system engineering and networking engineering kat MMU...insyallah..akhirnya tercapai gak cita2 aku nak amik course bahagian komputer nie,walaupun result selam takat2 hidung jer,lepas nie kena pulun blk..tidak malu mak aku kat adik beradik aku,semua anak diorang dah ader doktor ngan engineering ,kak aku pun doktor..tinggal aku jer masih terkapai2 ..work hard pas nie ^^..GANBATEH!

p/s: esok org peksa SPM aku malam tu sempat mentelaah game RYL lagi hokhohkhok(gelak dlm nada insaf) laugh.gif

uishhh..biar betul ko nak SPM esok main game lagi huhuhuhu hebat siot~~ aku x berani nak buek mcm tuh... smile.gif makin dekat makin takut aku dibuatnye