Jump to content
asklinux

Kelab Linux Putra.com

Recommended Posts

o ye ke ? muka bro sebol sy ingat lagik. muka bro truna ni ingat cikit2. kalo x silap, abg truna ni sederhana tinggi, badan berisi, muka putih .. ciri2 mcm PETABITE.

paten org tranu kot ? laugh.gif

er .. bro truna .. lantik la setiausaha. sbb ramai dah tanya ni .. mcm mana nk register kelab linux putera.com...

btw .. projek webserver RH7.2 (apache+mysql+phpnuke) sedang berjalan dengan baiknya di kolej ni bbrp hari yg lepas. skang ni dah tahap remove keyboard, mouse, monitor. he he he. move database lama dr server windows sblm ni pon guna telnet dr PC lain.

uptime

8:55am 25:55 load average 0.00

sayang btol kat kolej tak ada akses Internet. kalo ada .. boleh la org lain ngetest + puji (dibaca:kutuk) dll

nsx.. kat mane pic tuh?

aku pon nak kenal gaks...

kerengga cuma bagi bayangan truna je kat aku.. tapi tak kenal lagik nih tongue.gif

pasal kelab linux pun ramai dah tanya nih..

cemana?

darkwan..

ko pegi la tumpang kat kerengga..

mesti dia kasik punya..

kalo dia tak nak kasik

sebut nama aku 18 ratus kali..

heheh

erks.. Kroh? Pengkalan Hulu ka?

aduuu tempat kenangan lama tuu.. ex-gf aku dulu dok situ.. org kg selarong smile.gif ehehe.. kalu ada pape projek sana nak je anytime aku gik..

kalau nak CD RH tu, aku ada.. leh order la.. rm5/piece +rm5 poslaju.. ( RH8 ada 3 CD )

ooo pernah sampai la sini yerk tongue.gif ...

CD Redhat 8 aku dah ada... tak support sata lak sad.gif , CD lain ader tak, yg support sata then senang guna, interface cantik... bla bla bala rolleyes.gif

masa aku form 4 dulu ada jugak install2 linux ni..

utk dijadikan router bagi cc member aku..

masa tu windows 98 se (ada ics) tak keluar lagi

terpaksa guna linux lah... kalau tak.. wingate jer laa

guna linux 1-2 tahun..kemudian tinggal terusss...

skang ni rasanya masa yg sesuai utk aku start godam linux balik smile.gif

baru download gentoo 1-2 minggu lepas

so..aku join

p/s:

dah tak ingat langusng macam mana nak setting ipchains

harap2 masih boleh install squid

nak carik gambar TRUNA ka? ade kat internet tuh. aku pon ade simpan gak, masa bergambar kat majlis perkahwinan sebol. malangnya HD aku tu la yg jahanam.

pic tuh ka? aku ada simpan lagik kut? nanti aku try2 carik dan upload kat server..

er .. bro truna .. lantik la setiausaha. sbb ramai dah tanya ni .. mcm mana nk register kelab linux putera.com...

err nak aku lantikkan ke korang je lantik? korang je la kut.. sapa2 yg korang rasa bagus dan "boleh buat kerja" kasik je.. kalau takde sapa2, baru la aku lantikkan..

err.. nih pic aku "terjumpa" dalam pc opis nieh.. gasak yo la..

user posted image

ada satu je yg simpan, yg lain2 kena carik kat web mana2 la kut..

pic tuh.. pengantin sebol dan wawa..

baris atas: Morpheuzneo, Einid, Aku ( topi merah, RedHat la kunun )

baris bawah: Sharuzzaman, Mnajem dan NSX smile.gif

oit trnasuci org ambil gambar pandang depan yg ko pi pandang dalam bag ko tu wat pe ? nak cari tupai yg hilang ke

owh.. la nieh aku dah switching darik email tupai ( squirrelmail ke OpenWebmail )

walaupon aku tak penah guna linux.. tapi aku akan guna dalam masa 1/2 minggu lagi... dan aku nak join club nih..errr qualified ke?

sapa2 pun bole masuk, janji minat je

A'kum!

aku pun baru gak nak belajar linux ni.sebelum ni install freeBSD.boleh install tapi tak tau nak run.sampai kat login ntah ape ntah pastuh bila dah login terus blur.linux plak aku install redhat 9.ok boleh install.tapi dalam gui la.aku rase kalau main dalam gui takde beza la main ngan windows tak tau camner nak masuk kat command prompt.fyi aku ni streamyx installer.aku syer ngan member aku dapat kontrak nih.area plak mmg masyuk punye area.subang jaya,usj,glenmarie ngan area lapangan terbang subabg.macam2 os aku dah jumpa.server plak jgn citer la.dari sebesar almari baju aku,sampai sebesar macam dalam perpustakaan lampu led.tapi kalau2 dah tak tau aku set modem as a router(ppoe) je pakai laptop aku.kalau ppoa plak aku set pastuh upkan kat router diorang jer.kalau dah suruh masuk kat linux server ke aku suruh diorang buat sendiri pasal beyond aku nyer duty.so harap aku leh join club ni memandangkan kerje aku mmg memerlukan pengetahuan dari semua jenis os.kalau aku tau setup server utk linux lagi best.harap korang2 semua dapat tolong aku nanti...macihh

Insya Allah.aku setakat dapat offer suruh setup server tu berlambak la.tapi kalau dah tau linux ni lagi lah ok pasal kite leh jimatkan kos diorang.chinese ni setau aku kalau bab jimat kos ni dier suka betul.pastuh kalau dah pakai linux mesti diorang kena panggil administrator gak kan.sape lagi kalau bukan kite le ye tak.tapi aku tak berani nak offer pasal knowledge aku cetek giler pasal opensource ni.so aku harap pun kalau club ni menjadi boleh kite kembangkan lagi kelab ni macam buat koperasi ker,pengeluar linux expert, dan macam2 lagilah.so aku rase benda ni kena bincang tempat lain.tapi make sure kelab ni jadi betullah.baru boleh citer bab lain plak

wahhh.... korang nie best lah... citer2 tinggi....

aku nak join club linux nie boleh...? aper mende aku nak kene buat..? daftar kat maner..?...

aku nie baru dlam linux nie....so ajar3lah aku .....mintak tollong sgt2..... sbb nak cari keje susah seiii kalau tak tau linux nie.......

Assalamualaikum ....

aku tak pasti la .... tapi kalau tak de ko daftar balik la ....

oh yee ...aku nak cari sorangi admin ? ada sesiapa berminat tak ? aku tak de masa sangat la ......aku ingat nak bagi kat truna ...tapi takut dia sibuk lak...

byeee

mu kecek bahaso gapo awe?

:lol: ITU BAHASA DIA NGAN ORANG YANG SAMA JENIS NGAN DIA JEK...KAN NIE NIE ENIGMA...

WEI KORANG...AKU NIE AHLI BARU...AKU NAK JOIN GAK...BIASE BENDE CAMNI ORANG LAKI JEK YANG JOIN TAPI AKU POMPUAN PUN NAK JOIN GAK...AKU TAK PANDAI SANGAT BAB 2 NI..JADIK KLO ADE SLAH CAKAP KE APE KE MAAP LA YE...JANGAN KORANG KETAWA LAK..AKU MINAT GILE DEB\NGAN BENDE2 CAMNI..TAPI TU LA...TAK TAU.. :(

sokong sangat sangat.

yg penting .. pengisiannya. jangan jd mcm certain NGO, kelab dll .. politiking jer lebih .. agenda utk anak buah .. macai-macai tukang kasik undi takder.

cadangan ;

TRUNASUCI - presiden

Aku tak setuju TRUNASUCI jadi presiden.

Nanti Kelab linux tu agendanya ialah "Backport everything ke RH 6.2"

hehehehe