Jump to content
asklinux

Kelab Linux Putra.com

Recommended Posts

Topic ni dah sampai 5 pages dah... hehe

Tapi kelab tak gerak2 pong ... huhehuehe

Biasa la, inilah dia masalah utama komuniti orang Malaysia, terutama org melayu. Sembang bukan main, lepas tu takda tindakan. Kalau setakat sembang sampai nak cecah ke langit, sesapa pun boleh. Sorry la ( perlu ke aku mintak maaf? ) kalau sesapa terasa. Tapi inilah realiti org kita, banyak bercakap dr bertindak. ( perlu ke aku bg contoh? ) Patutnya kurang bercakap lebihkan tindakan. Ni itu hari aku dengar ada satu OS ( kononnya ) yang bebudak .MY buat ( heh, kononnya ), lepas tu belum apa apa dah demand memacam, nak support la, nak office sendiri la, nak makan itu ini la, tapi penyudahnya? Terkubur juga. Jadi moralnya, kurangnya bercakap, lebihkan tindakan, tapi, ada tapi, bukannya buat tindakan tanpa berfikir. Jadi, kita sama-sama renung-renungkan lah ya.

Biasa la, inilah dia masalah utama komuniti orang Malaysia, terutama org melayu. Sembang bukan main, lepas tu takda tindakan. Kalau setakat sembang sampai nak cecah ke langit, sesapa pun boleh. Sorry la ( perlu ke aku mintak maaf? ) kalau

ok la.... biaq aku mulakan ....jangan mare....jangan bangkang...dan jangan kata jangan....

ok .... mulai sekarang ...walaupun aku orang baru.... dengan rasminya kau melantik diri aku sebagai Presiden kelab ini... amacam.... laugh.gif

ok... sapa nak jadik SU....Timbalan presiden...naib presiden...ajk...ahli biasa.... silakan ...tawar diri sendiri...tarikh tutup... 28 Feb 2005...amacam...?...bole...? wink.gif

ok... aku first ahli

"DENGAN INI SAYA, ARFAIE, BERSETUJU DENGAN SUMA PERATURAN KELAB LINUX PUTERA.com, DAN BERJANJI AKAN BERKHIDMAT DENGAN BERSUNGGUH-SUNGGUH DEMI MEMAJUKAN KELAB LINUX INI... "

sah?

ok... aku first ahli

"DENGAN INI SAYA, ARFAIE, BERSETUJU DENGAN SUMA PERATURAN KELAB LINUX PUTERA.com, DAN BERJANJI AKAN BERKHIDMAT DENGAN BERSUNGGUH-SUNGGUH DEMI MEMAJUKAN KELAB LINUX INI... "

sah?

sah kott..

aku pulaks..

"DENGAN INI SAYA, SEPERTI NAMA DI ATAS, BERSETUJU DENGAN SUMA PERATURAN KELAB LINUX PUTERA.com, DAN BERJANJI AKAN BERKHIDMAT DENGAN BERSUNGGUH-SUNGGUH DEMI MEMAJUKAN KELAB LINUX INI... "

sah??

Edited by al-siput

miker patut tengok sini lah:

http://forum.putera.com/tanya/t1193.html

Cadangan aku je..

rasa aku kelab Linux atau OSS ( pasal OSS bukan takat Linux je.. BSD, KDE, lain2 mende pun OSS gak.. ) dan slow2 boleh start wat perjumpaan dan duduk bincang untuk plan apa target nak dibuat mulai skang... Kalau boleh korang add atau komen mana2 yg korang rasa bagus untuk bersama.. kang aku je wat idea apa semua macam mende nih hak aku laks smile.gif.. tak elok..

bertarikh pada : Jun 22 2004, 03:53 PM

weh best nih............aku pun nak jadi ahli gak...........ajk ke apa ke tukang tengok pun takpe................hehehehe.................aku pun nak blajo linux nih sampei ekspet....................leh la bro&sis yang senior ngajo aku kan.................... biggrin.gif bolehkan kalo aku nak join.................................. cool.gif

okie aku laks.............................

"DENGAN INI SAYA, SEPERTI NAMA DIATAS, BERSETUJU DENGAN SUMA PERATURAN KELAB LINUX PUTERA.com, DAN BERJANJI AKAN BERKHIDMAT DENGAN BERSUNGGUH-SUNGGUH DEMI MEMAJUKAN KELAB LINUX INI... "

sah?? wink.gif

Aku budak baru joined putera.com nie... aku nak joined skali kelab linux nie bleh... kengkurang aku bleh blaja linux skit-skit.. skarang just install... main xmms je bleh laa... nak main configure2 tak pandai... nie rasanye peluang aku nak belajar ngan otai2 nie... emmm... aku sokong aper2 yang korang nak buat, nak lantik sapa2 dan jangan lupa inform pe2 perkembangan... aku xcited nie... serius...

aku pon tapi basicly aku ni linux apa pon tak tau yg aku tau install linux then taip startx tu jer kot lain hampeh nak gak tau ni cam mana tuan presiden leh ker aku registration sekali ni.....

ok ke linux nie, aku teringin gak nak pakai linux, tapi installer takda. Aku la nie duduk kat negara yang payah (rasanya takda) nak cari installer linux. Kalaula sesapa yang baik hati bolehla poskn cd linux pada aku. ala buat amal jariah, rasanya tak mahal manapun pos tu. biggrin.gif boleh kenalkn linux pada kengkawan sini. nak contact bolehla email aku [email protected]. dah ada baru boleh join kelab linux smile.gif

Biasa la, inilah dia masalah utama komuniti orang Malaysia, terutama org melayu. Sembang bukan main, lepas tu takda tindakan.

uik, idup lagi kau vc0r3? mana gi lama tak dengar cerita, oi aku minggu depan abis pinel, skarang ni sebok cari kerja, nanti aku call kau ek!

Aku leh joint tak kelab ni, last time aku joint kelap linak, tahun 1999 joint ngan MLCC - HQ kat Subang Parade, tapi dah kiok.

Aku leh joint tak kelab ni, last time aku joint kelap linak, tahun 1999 joint ngan MLCC - HQ kat Subang Parade, tapi dah kiok.

Dengan atittude bebudak yang ko bawak tuh............

Buat menyemak kelab jer.

Join kelab windows dah ler.

Kipas Bill je.

Ko sendiri pon pernah kata.......linux untuk bebudak hingusan....tak kan nak jadik budak balik kot.....walaupon ko masih budak.......kah....kah.....kah...

aku raser bender nih dah lamer nak buat......

aku songkong lol....!!!!

Aku join slaki...!!!!!!!!

Edited by Navigator®

Dengan atittude bebudak yang ko bawak tuh............

Buat menyemak kelab jer.

Join kelab windows dah ler.

Kipas Bill je.

Ko sendiri pon pernah kata.......linux untuk bebudak hingusan....tak kan nak jadik budak balik kot.....walaupon ko masih budak.......kah....kah.....kah...

haha.. aku sokong 200%.. laugh.gif

haha.. aku sokong 200%..  laugh.gif

laugh.gif aku nak join tapi tak pandai linux lah. Maklumlah kata orang lah (org lain cakaplah, bukan aku cakap) user linux nih kata org berlagak. Kononnyer terer lah.

Lagipon aku pakai windows 98 jer, tu pon orang yang tolong installkan........ laugh.gif

apa linux??? yg taip-taip tu ke?? laugh.gif

Edited by ciku

laugh.gif aku nak join tapi tak pandai linux lah. Maklumlah kata orang lah (org lain cakaplah, bukan aku cakap) user linux nih kata org berlagak. Kononnyer terer lah.

Lagipon aku pakai windows 98 jer, tu pon orang yang tolong installkan........ laugh.gif

Tapi buka seme budak baru camtu...

aku dulu install mandrake 9.x.. pastu tak tau nak buat aper

pastu aku test plak redhat... tak tau nak buat aper gak..

pastu aku dpt knoppix dari member aku... tak tau nak buat ape

Maklumlah PC standalone kat umah.. modem takdak

kat office.. aku krani je...

nak godek2 nnt kene marah

Atleast kalu ader ader komuniti ni best gak...

ble bincang2..

kalo nk joined buatlah form ke....

tanye soalan2 basic2...

korang bleh tapis sapayg bleh joined ngan takleh

hehehe..

saper ntah cakap kat aku ari tu ade server linux dengan lima client..