Jump to content
leenyx

Kalau Diploma Bidang Lain, Ijazah Bidang It/hr/management Boleh Ke?

Recommended Posts

Assalamualaikum semua...

Saya tengah dilema sekarang...saya mempunyai diploma dari ipts..pada masa yang sama saya tak minat dengan kos saya ambil ni.Jadi saya bercadang ingin sambung ijazah tetapi di dalam bidang yg lain.Ok lah,saya sekarang diploma dalam bidang sains kesihatan.Jadi boleh tak saya ambil ijazah dalam bidang luar dari sains kesihatan ni ye?Contohnya macam ijazah IT ke,Ijazah dalam bahagian human resource (HR) or Management,finance ke,banking ke.Adakah saya boleh menukar bidang ye?Jika saya boleh menukar bidang,macam mana pula bila interview kerja nanti?Tidak kisah interview di sektor kerajaan atau swasta.Adakah penemuduga akan menerima saya bekerja jika saya mempunyai diploma didalam bidang lain,dan ijazah dalam bidang lain?Jika anda semua ada dan mengalami situasi seperti saya,saya sangat merayu dan meminta tolong dari anda semua.Saya dalam dilema sekarang... :(

boleh jer janji u ada diploma oklah tuee...mohon ijazah dengan diploma yang ada boleh dipertimbangkan biasanya....macam saya diploma sains kesihatan ..ijazah saya bidang psikologi di UKM..cuma skang belum dapat practise lagi degree tu sebab masih lagi bertugas bidang kesihatan lagi..simpan dulu..plan nak buat master lain plak..nak pelbagaikan kelayakan yang ada

Assalamualaikum semua...

Saya tengah dilema sekarang...saya mempunyai diploma dari ipts..pada masa yang sama saya tak minat dengan kos saya ambil ni.Jadi saya bercadang ingin sambung ijazah tetapi di dalam bidang yg lain.Ok lah,saya sekarang diploma dalam bidang sains kesihatan.Jadi boleh tak saya ambil ijazah dalam bidang luar dari sains kesihatan ni ye?Contohnya macam ijazah IT ke,Ijazah dalam bahagian human resource (HR) or Management,finance ke,banking ke.Adakah saya boleh menukar bidang ye?Jika saya boleh menukar bidang,macam mana pula bila interview kerja nanti?Tidak kisah interview di sektor kerajaan atau swasta.Adakah penemuduga akan menerima saya bekerja jika saya mempunyai diploma didalam bidang lain,dan ijazah dalam bidang lain?Jika anda semua ada dan mengalami situasi seperti saya,saya sangat merayu dan meminta tolong dari anda semua.Saya dalam dilema sekarang... :(

skrg amik kos ape? ijazah IT agak ssh sbb korg kene ada basic programming kalau x ada ia akan menyusahkan kelak..sbb kene mula dari basic melainkan mmg betul2 minat dengan programming..blh ambil kos ini...pilih berdasarkan minat anda..zaman skrg ijazah yg mudah dpt kerja adalah HR dan banking sekadar berkongsi pendapat.

boleh jer tukar bidang takde masalah pape laa... cuma nya kalau dah ada diploma bidang A nak tukar ke bidang B.. totally different... nanti takde apa yang bleh transfer credit... jadi ijazah akan jadi 4 tahun... bebanding diploma ke ijazah course yang sama semua transfer kredit jadi pengajian ijazah akan jadi 1tahun setengah atau 2 tahun sahaja bergantung kepada cgpa dan berapa kredit yang dah ditransfer dari diploma ke ijazah...

kalau nak tukar bidang IT.. memang kena ada basic skit2 laa.. kalau minat takde basic pun tak jadi masalah... 

tak susah, janji sanggup keje dari bawah. 

skill yang tengah demand sekarang:

-virtualization/cloud computing/big data

-database

-UNIX/Linux

-networking

programming aku tak pasti, tapi nampak macam java, php & dot net macam banyak juga dicari

kalau ada semua skill kat atas lagi senang dapat keje.

bro sekarang lebih cenderung ke arah mana? kalau nak blaja linux boleh la aku tolong sikit2 (lembah kelang)

Edited by umarzuki