Jump to content
umarzuki

Camane Korang Kumpul Downpayment Kenderaan?

Recommended Posts

aku memang susah sikit kumpul duit untuk d/p kenderaan

moto EX5 aku beli pakai loan

moto ZX150 aku beli lepas tu d/p pakai bonus raya

langsung tak melibatkan penyimpanan untuk masa depan

macam mana sesetengah orang yang boleh mampu simpan d/p sampai 70% harga kenderaan?

camane korang pulak menyimpan? apa kaedah dipakai?

aku pernah cuba simpan 400 sebulan, hujung bulan yang sama korek balik. hahaha.

Ade byk cara.... Simpan kat asb ker ,simpan kat mak bapak ker.. Kalo susah sgt kumpul dalam 1k ke 2k ke pastu labur kat fd ke emas ker... Paling sempoi dan aku suke main kutu huhuh,... Selalu main tuk renew roadtax j+ Insuran jer... Kalo aimpan asyik tergune jer huhu

wat loan ASB... 80k ke 90k ke.. bulan2 RM4-5rat confirm kena masuk sebab loan ngan bank... pastu kalau ko sesak camne pung ko takleh dah nak amik balik 4-5rat yang ko dah bayar kat bank tuh... so dengan erti kata lain nya force saving...

pastu cukup setahun ko amik ler dividen RM7-8k.... kumpul 2 tahun jer... ko leh buat downpayment keta RM20k...

senang kan..?? amik loan ASB ngan maybank lock period 2 tahun.. so lepas 2 tahun dah kuar kereta tak mampu nak bayar lagi ASB loan tuh.. bleh terminate laa... tapi rugi kot terminat ASB... hihihihihi....

main kutu nih aku dah pernah main dah... tapi utk orang macam aku yang tak bleh menyimpan dan sentiasa boros,.. tak jalan arr kutu nih.. aku main 2 kapla RM400 sebulan.. so aku dapat RM4K.... 2hari jer abis... huh~~ tak sempat wat pe pung...

4k 2hari jer abes... Ape yg ko shopping tu huhu

tak shopping mende... merepek-repek jer aku wat.. beli barang2 online... beli template kedai online... beli ebook online... beli novel.. bawak family aku+family abang aku +family adik aku pi makan2 + shopping... 

pastu masa aku dapat kutu yang aku main 4k aritu aku belikan hp baru kat mak aku... bayar hutang kad kredit... itu jer laa... tak cukup dah nak beli hp kat aku... sebab kalau aku beli hp kat aku... hp jer dah 2k.. ada 2k jer lagi... tak cukup arr nak jenjalan bawak family shopping....

kejap jer.. sikit jer 4k tuh... huh~~...

ASB aku ade buat 50k

dapat la awal tahun ni 3.6k

bagi duit sikit kat ayah aku upgrade reban ayam (lepas kira2 balik, modal sikit tak kemananye...masuk perut je), belikan adik aku tablet android seperti dijanji hadiah PMR tertangguh, bayar hutang kad kredit sikit

haiya...mana lagi mau tambah wang?

gaji masuk je 25hb, tak sampai awal bulan dah kering. kos sara hidup negatif. nasib baik ada kad kredit buat swipe duit minyak. jadi hamba wang.

ASB aku ade buat 50k

dapat la awal tahun ni 3.6k

bagi duit sikit kat ayah aku upgrade reban ayam (lepas kira2 balik, modal sikit tak kemananye...masuk perut je), belikan adik aku tablet android seperti dijanji hadiah PMR tertangguh, bayar hutang kad kredit sikit

haiya...mana lagi mau tambah wang?

gaji masuk je 25hb, tak sampai awal bulan dah kering. kos sara hidup negatif. nasib baik ada kad kredit buat swipe duit minyak. jadi hamba wang.

wat ASB kena laa simpan duit dalam tuh kurang2 pun 3tahun.. tahun ke 4 baru laa bawak kuar dividen tuh.. kalau tiap2 tahun kuarkan camno nak ado....

gaji hang skit benor ke..??? bukan ke hang tauke besoorr..

tak shopping mende... merepek-repek jer aku wat.. beli barang2 online... beli template kedai online... beli ebook online... beli novel.. bawak family aku+family abang aku +family adik aku pi makan2 + shopping... 

pastu masa aku dapat kutu yang aku main 4k aritu aku belikan hp baru kat mak aku... bayar hutang kad kredit... itu jer laa... tak cukup dah nak beli hp kat aku... sebab kalau aku beli hp kat aku... hp jer dah 2k.. ada 2k jer lagi... tak cukup arr nak jenjalan bawak family shopping....

kejap jer.. sikit jer 4k tuh... huh~~...

jangan cakap 4k

40k pun tak cukup kot hahaha :p

jangan cakap 4k

40k pun tak cukup kot hahaha :P

hihihihi... 40k cukup kot bleh beli hp baru utk aku pulak.. pastu bleh beli set sofa sebab umah aku dok atas lantai jaa... bleh tukar pintu umah baru.. sebab pintu umah aku dah tak bleh kunci papan dah reput...

bleh tambah awning kat depan umah... hurrmm cukup2 40k tuh.. ada sesapa bleh bagi aku 40k... hahahahhaa... ada lebih bleh pasang SE kat myvi aku... hahahahaha......

wat ASB kena laa simpan duit dalam tuh kurang2 pun 3tahun.. tahun ke 4 baru laa bawak kuar dividen tuh.. kalau tiap2 tahun kuarkan camno nak ado....

gaji hang skit benor ke..??? bukan ke hang tauke besoorr..

kalau tauke besor lama dah aku tak pos tanya soalan ni puan cput oi...

kalau tauke besor lama dah aku tak pos tanya soalan ni puan cput oi...

eeeuuww... weeiii aku nih Cik laa... Cikkk.... puan pasai pa pulak... bila masa aku kawin... deyyy chaiitt...

pasai hang nak kumpui downpayment tuh aku nasihat kan hang buka 1 akaun yang takde kad ATM... pakai passbook.. contoh akaun GIRO... pastu hang menabung ler.. kena ler set kan kalau nak simpan RM20k dalam masa 2 tahun... jadi sebulan lebih kurang RM850... menabung laa yer... hihihihi... 

kalau takde kad ATM nih susah ler skit hang nak kuar kan duit.... 

La...aku ingat budak yg dok gesel ngan hang tu anak hang...cit poodah! Tak jadi la...aku ade tabung haji tapi alih2 sesak aku korek jugak. Ye ye nak kumpul d/p Yamaha XJ6..

La...aku ingat budak yg dok gesel ngan hang tu anak hang...cit poodah! Tak jadi la...aku ade tabung haji tapi alih2 sesak aku korek jugak. Ye ye nak kumpul d/p Yamaha XJ6..

XJ6 ape barang

R6 terus la...

ke zx636 ker...

baru leh babai bebudak z8 hehehe

dey chaittt.. ne bukan nak dp keta, ne dp motor da ni weiii

ish ish ish..

aku nak moto bawak hari2 pasal aku banyak kena visit site customer buat maintenance,  kalau motor meroket ni patah pinggang la bro.

Gud luck TT..

Den dalam plan nak amik z800.. nanti buleh ride sesama... haha

aku nak moto bawak hari2 pasal aku banyak kena visit site customer buat maintenance,  kalau motor meroket ni patah pinggang la bro.

shiver ok gak hehe..santai + relaks

Vote for z800...lalalalalala...

buku bank bagi mak simpan.. hang pi deposit wang sahaja bulan... hahahaha.... bagi aku simpan pun boleh lagi jauh hang nak mai amik.. susah skit ler time nak kuar kan duit tuh kan... hahahahaha

aje tak tanya terus jer decide yang aku bawak tuh anak aku... deyyyy chaiittt....  aku single and available laa.... tapi kalau kuar confirm aku bawak budak2.. dah sebab tuh ler aku asyik single jer sebab takde sapa nak ngorat bab bawak anak... wakakakakkakaka... 

banyak kasi racun nampak...

tengok la apa macam, kalau bagi cput, dia boleh gandakan duit aku takpe jugak. hahaha. boleh ke cenggitu tokey?

banyak kasi racun nampak...

tengok la apa macam, kalau bagi cput, dia boleh gandakan duit aku takpe jugak. hahaha. boleh ke cenggitu tokey?

Deyy Chaiitt.. mana mai dividen aku nak bagi.. hang ler kena bayar aku kalau aku jadi loker tempat simpan buku bank... chaiittt... 

Main arr dinar2 tuh tapi lama sangat pulak baru dapat pulangan.. ASB tuh dah ok daa... hang tambah lagi dividen 3k tuh tak cukup arr... wat bagi dividen 7-8k setahun... wat 2 tahun jer dah leh simpan 20k... cepat kan..??

idea bagus tu cput, akan kufikir2kan. z800 macam berat sangat la pulak ye nak bawak hari2. aku stay je la moto zx aku nih...hahaha...

idea bagus tu cput, akan kufikir2kan. z800 macam berat sangat la pulak ye nak bawak hari2. aku stay je la moto zx aku nih...hahaha...

lupa hang kecik jer kan.. wakakkakaka...